Skoči na vsebino

Utekanje novih gum


axilon

Priporočene objave

pred kratkim namontiral novi gumi...dunlopke, utekel v prvih 100km do roba gume...vaja dela mojstra :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si CAR !

Hvala hvala, že dobiš avtogram ob priliki :evilgrin: Magari v čelo...

(pa kot kaže le ni naključno opica v tvojem avatarju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

he he...to je blo pa za gumo bt014......upam de jo znaš ločit od dunlopke...prvi moj motor ter slikano isti dan k sm dal svoje !prve! gume gor...zato tud sprašval kako utekat gume...pač začetnik...no pole v 14 dneh ter cca. 300 prevoženih km sm te gume pole lepo do roba zvozu in sta mi obi gumi na koncu zdržali 3k km, zadnja pobrana čez celo površino enakomernodo indikatorjev, sprednja guma pa, na dveh tretjinah od sredine gledano proti robu, pobrana do indikatorjev, sredina pa še kot nova, tko da sem moral obe gumi istočasno zamenjat...če ti to kaj pove...

slikca slikana po enmu mescu recimo ter 1k km prevoženih km sledi tuki:

LrkW4GrDDxejVxtm.jpg

slikano z motorjem skupi po cca. 2800km pa tu:

F8eWVsqho0Wei6AH.v.jpg

ter ta

TSnixLB_9mUxLE8B.v.jpg

no, zdej pa še z novo gumo dunlopko po 100km-jih

N_4WiNrzZfHhKREb.v.jpg

Če pa še vedno ne verjameš, se pa oglas kej mimo...se greva mal pelat po cestah (ovinkih)...sreda in četrtk je lepo vreme tko de kr pm napiš :winkiss:

aja...tvoj avatar res pove več kot sm mislu o tebi... :winkiss:

Popravljeno . Popravil axilon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja...ne morm več uredit prejšnga posta...

če hočeš ti pa še malo štapce (tačke) poslikam...ti sam povej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni prodam kanglco in lopatko od sosedovga tamauga...

Lp!

he he...maš prow ja...ku otroc smo...:)

Samo nism izzval jst...tiho sm pa težko...

no ja, preidimo k bistvu...kolko je zdej cena za kanglco pa lopatko? :whistle: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja...ne morm več uredit prejšnga posta...

če hočeš ti pa še malo štapce (tačke) poslikam...ti sam povej :P

hočm dokaze... ne vrjamm ti... da znaš tok hudo furat ej.... :headbang: , ker nemorš kr takoj do roba gume pelat.... iao iao

:worship:

lp mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam de te teme nism preskoču kje, vendar sem z iskalnikom malo preiskal in nisme zasledil podobnega.

Kakorkoli že, danes na motor pri vulkanizerku nataknemo nove gume. Vžgem motor, ga ugrejem in štartam izpred delavnice. A glej ga zlomka, kljub povsem normalnemu štartu zadnjo gumo krepko spodnese in malo je manjkalo da se ne bi znašel pod težo svojega motorja. Srce je itak delalo bum di di bum di di bum. Vem da ma nova pnevmatika neke vrste film čez ter da je potrebno narediti 40 do 100km pred resno vožnjo, a vseeno. Sedaj me skrbi predvsem to, da ima guma proti robovom še vedno ta film...in če bom poskusu malo bolj položit bo enostavno crash bung bang. Mi lahko kdo obrazlož kako najbolje uteči novo gumo? Mogoče film izgine na robovih z ugretjem gume nad določeno temperaturo ne da bi prej vozil po tem delu gume?

Mogoče ta post reši kakega "kekca" pred padcem...hvala!

1. če boš tolk pr seb da boš zdržal ti, bo zdržala tudi guma, saj je narejena zato da prime (tudi če vmes malo popusti)

2. će jih boš po robovih pošmirglal, boš krajšal gumo in daljšal gumaka,.. ampak, a je to smisel?

... guma ne bo kar tako spustila, prej boš spustil ti,...

3. normalno se pelji nekaj 10km, da jih lepo ogrej pol pa full šus in nič bat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pobi, k dobro obvladate sceno, mam vprasanje...

Gume metzeler Z6, so se zdaj lepo pocistile "laka", okol 500km, malo vec...

Torej, problem,ki je nastal je ta..da motor zadaj poskakuje/plese pri hitrosti okoli 170km/h...

Smo, na novo nacentrirali zadnje kolo in se je stanje izboljsalo a le do okoli 210km/h...kjer ponovni zadnji konec skace/plese..

Prej so bile gor dunlop 208, in je motor deloval popolnoma mirno pri najvecji in tudi pri nizji hitrosti..

Torej je tezava nastopila zdaj, ko so gori nove gume..

Sicer gledano od zadaj, guma tece mirno...

Je mogoce jajcasta vertikalnih poskokov se nisem preveril?

Ali je mozno kaj drugega z gumo?

Z motorjem ni bilo sprememb od vulkanizerja do voznje..

Je pa res, da je sestra to povedala, ki ima okol 57kg, voziva pa SUZUKIJA BANDITA GSF1200S.

Sam mislim da ona nima vpliva, ker ce bi ga imela, bi tudi z dunlopkami blo enako...

Hvala za kakrsen koli ODG...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer to bl paša v temo pnevmatike splošno...

kot si opisal je vsekakor napaka nastal pri menjavi gum. Glede na to da trese zadnji konec, zadnjo gumo, je pametno nardit kratko analizo. Glede na to, da ste pri menjavi zadnje gume sneli platišče s penvmatiko iz objema vilic ter zamenjal gumo, mi prideta na misel dva vzroka:

1.Guma je res jajčasta ter zaradi tega opleta pri določeni frekvenci. S ponovnim uravnoteženjem ste to frekvenco prenesli na drugo raven...hitrost.

2.Pri ponovni montaži platišča ste premalo/preveč napeli pogonsko verigo, kar pa dvomim.

Sam se bolj nagibam k prvi varianti. Če je tako, poskusi z reklamacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi, da ni kdo slučajno kaj prestavljal napenjalcev verige in sedaj zadnja guma ni več točno v liniji s sprednjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem imel isti problem sicer z sprednjo gumo pri 170 je začelo tresti pa smo centrirali ene 3x .potem pa sem odkril da mi je vulkanizer pri menjavi skrivil disk .zdaj ko sem ga zamenjal ne trese več, pa je šlo 300 eur . :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa še vedno ne verjameš, se pa oglas kej mimo...se greva mal pelat po cestah (ovinkih)...sreda in četrtk je lepo vreme tko de kr pm napiš :winkiss:

aja...tvoj avatar res pove več kot sm mislu o tebi... :winkiss:

Dobr ga brusiš po robovih res si CAR!

16. je na grobniku OPEN :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne samo CAR, ampak še nekaj več...potrjeno v rojstnem listu ter vseh dokumentih...če bi ti povedal priimek bi že vedel zakaj... :evilgrin:

Sori za :topic: vsem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kašn CAR boš šele ko se boš peljal po kolenu :worship:

Nasmejat pa znaš človeka nimam kej rečt :)

CAR na CAR :headbang: ...... a je to sploh možn? :naughty: a se to da ? .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja hehe.. sm mislu :whistle: Js sm še včas po mami mel priimek da sm bil še Car zj po novm pa nism več. Čeprov ni slab priimek :whistle:

:topic: blablaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!