Skoči na vsebino

Utekanje novih gum


axilon

Priporočene objave

:slap: :lol1:

same dobre ponudbe tukaj, še zdrava konkurenca je, tako da se le odločite za enega ponudnika ulaufavanja gum.

Jest sicer ne rabim ne enega ne drugega, ker jih ulaufam na yamahi, potem pa premontiram na hondo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :lol1:

same dobre ponudbe tukaj, še zdrava konkurenca je, tako da se le odločite za enega ponudnika ulaufavanja gum.

Jest sicer ne rabim ne enega ne drugega, ker jih ulaufam na yamahi, potem pa premontiram na hondo

Ma to so sami neki mutivodiči...

Jaz to že zdavnaj počnem, moja ponudba pa je sploh najboljša - poleg vsega, kar so ostali našteli, jaz gume še plačam! ;)

D.

PS: BTW, a tvoja Yamaha je še tvoja? Pa spet dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pljuvaj po njih, da ne bo šel kdo v tožbo ... :evilgrin:

:lol1:

Jep, yamahca še moja in še čaka da jo usposobim :rolleyes:

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nič ne ščetkam in šmirglam... Me je pa enkrat skoraj odneslo na novih gumah. Prednji ventilček je rahlo puščal kljub temu, da je bil nov in sem v en lep ovinek pripeljal z napol prazno gumo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... s popolnoma novimi gumami - lepo počasi ...

... stopnjevati naklone levo desno, počakati da se ogrje - po 20 km pa že gre čisto do roba ...

... kar se tiče "šmrglanja" gume - narahlo en krog po celotni zunanji površini, brez prehudega pritiskanja, zgolj toliko, da se "odpre" zaščitni sloj ...

... in nič več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po možnosti samo zadnjo mimo letališča v Lescah

Žal je omejitev mimo letališča 90km/h, na določenih odsekih z delom na cesti pa 40. Tako da se obe gumi utečeta...kazni pa to :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem vsaj tako delal: od Sitarja (Kamnik) do Ljubljane, pol pa na polno :devil: Al pa od Špana do Ljubljane-isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa vprašal,glede na to,da imam nove gume,še ne vožene,ali bi bilo dobro,če bi jih namazal z medom in če je kostanjev med dober al mora bit kak drug........ :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa vprašal,glede na to,da imam nove gume,še ne vožene,ali bi bilo dobro,če bi jih namazal z medom in če je kostanjev med dober al mora bit kak drug........ :blush:

Cvetlični je boljši! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K sem jst menju gume mi je reku vulkanizer nej vsaj 15km z pametjo vozim.

In res je drselo ene 10km pole pa je zacelo lepo drzat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mal bojim,cvetlični je bolj redek,pa bi ga prehitro dol zmetal :whistle:

Če ga daš v hladilnik za kakšen dan, se zagosti...

Pa da ne bi kakšen bumbar res probal. :angry: Pri današnji populaciji tu gori ne bi bilo čudno in razumem Petelinskega da se jezi. :evilgrin:

Jaz po menjavi izberem kakšno ovinkasto cesto z grobim asfaltom in grem na umirjeno vožnjo s postopnim povečanjem nagibanja.

Skratka poskušam voziti z razmišljanjem, dokler ni guma deflorirana do običajne stopnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmrzovalnik ali sam hladilnik :wacko:

Zdaj sem spet v dilemi :krneki:

Odvisno od tega kaj boš hladil. Jajca al mužgane? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jajca je hladilnik boleča izkušnja :kva2:

Saj bo tle tud boleče, ko naju bo Ledenko z metlo v jajca. :kva2: :cry:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tudi dal gor na mojo strado M6 obe gumi pri širniku v radljah, pa je blo še kr malo hladno, pa sem malo vijugal po cesti pri 40 na uro, pa s5 malo po gasu, pa s5 vijugal, pa sem tisti dan naredo ca 100km, pa so gume že vredu niti en krat zdrsno, gume pa res dobro držijo, s starimi pa me je samo neslo sploh, ko sem bolj divje speljeval pa v 2. iz ovinka, zna pa res bit jeba ta premaz, mam slabe izkušnje z mopedom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni........... cvetlicnega, hladilnik, brusni papir........ se dobro da noben ne pride na idejo s cirkularko gume "nacefrati". :krneki:

en (dober) nasvet glede "utekanja" oz. "ciscenja" novih gum: na zacetku se malo bolj vozite po prahu/umazaniji na robu voznega pasu (ne zdaj na silo skakati iz ovinka), da se ta premaz prej "zgosti" oz. zbrusi z gume. tudi prvih 20-30 km malce manj nagiba ne skodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni........... cvetlicnega, hladilnik, brusni papir........ se dobro da noben ne pride na idejo s cirkularko gume "nacefrati". :krneki:

en (dober) nasvet glede "utekanja" oz. "ciscenja" novih gum: na zacetku se malo bolj vozite po prahu/umazaniji na robu voznega pasu (ne zdaj na silo skakati iz ovinka), da se ta premaz prej "zgosti" oz. zbrusi z gume. tudi prvih 20-30 km malce manj nagiba ne skodi.

Vsak nagib, manjši od tegale:

mgp10s.jpg

je za prvega in vse nadaljnje ovinke, popolnoma nesprejemljiv. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en (dober) nasvet glede "utekanja" oz. "ciscenja" novih gum: na zacetku se malo bolj vozite po prahu/umazaniji na robu voznega pasu (ne zdaj na silo skakati iz ovinka), da se ta premaz prej "zgosti" oz. zbrusi z gume. tudi prvih 20-30 km malce manj nagiba ne skodi.

Jest tut še najbolj zagovarjam takšno ulavfavanje gum, ker sem že dvakrat sprobu kako je fuknt z novo gumo ( Ducati 996 z dunlop GP in Honda Repsol z Pirelli Supercorsa) . Fantje 20-30 kilometrov kr počas ker pr novih gumah ni opozorila v nagibu in te odžaga k bi na led zapelu. Grelci na gumah in dirkališče je čist drug segment utekavanja novih gum ker tam je z grelci ogreta guma že po nekaj ovinkih dobra za na polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bo tle tud boleče, ko naju bo Ledenko z metlo v jajca. :kva2: :cry:

Lahko se mi odkupita z :beer2: pa nebo nič z metlo v jajca B)

Če dobro razmislim,je pir tudi lepljiv............no najbrž ga je škoda,bom kr pri medu ostal...

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa ne bom čist :topic:. Od vulkanizerja domov, mal na easy z šmirglom pobrusti (za svoj mir v srcu) in potem ene 20 km na easy, tipanje v ovinku.

Jaz pa sem probal s flekserco, da bi šlo hitreje pa sem moral že naslednji dan nove kupit :headbang:

Damn, od Širnika na Radlpas pa je zadeva urejena, kaki šmirgli, medi, flekserce, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gody, sj sem reku...za svoj lastni duševni mir :D (so me v začetku stari bikeri tako naučil ).

Čeprav cesta naredi tisto kar mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!