Skoči na vsebino

Gume cestne na enduro


maggio

Priporočene objave

Sava invader MC 30

spredaj 90/90/21

zadaj 120/90/17

obe skup 147EUR z 5% popustom

Tole pa ni ravno ugodno. Za manjši denar, dostavljene v Avstirjo, se dobijo npr Metzeler Tourance v S hitrostnem razredu, kar je za tamale endure več kot dovolj. vir: www.mopedreifen.at

Mislim, da tudi npr pri Širniku cene niso bistveno drugačne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Tole pa ni ravno ugodno. Za manjši denar, dostavljene v Avstirjo, se dobijo npr Metzeler Tourance v S hitrostnem razredu, kar je za tamale endure več kot dovolj. vir: www.mopedreifen.at

Mislim, da tudi npr pri Širniku cene niso bistveno drugačne.

to je pa tko ker sem šele letos začel tkole mal take zadeve spoznavat, ampak tele moje sava, kokr se mi zdi so res dobre.

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem našel na koliko naj bi se filale moje gume.

in sicer:

za cestno vožnjo

če bi se vozil sam- zad:1.7 sp:1.5

z 2 potnikoma- zad:1.9 sp: 1.5

in ko sem nafilal gumo na 1.5 pritisnem z prsti po njej in se mi zdi premalo??? tko da sem napolnil nazaj na sp:1.9 za 2.0

kolk vi filate gume na endurah

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni bicikel, da se pumpa na blef, ko se ti zdi dovolj trda.

Napumpaj po predpisih, pojdi na dobro testno vožnjo, potem pa še po svoje napumpaj in ugotavljaj razliko.

Priporočam ti pa da napumpaš kot Sava reče. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni bicikel, da se pumpa na blef, ko se ti zdi dovolj trda.

Napumpaj po predpisih, pojdi na dobro testno vožnjo, potem pa še po svoje napumpaj in ugotavljaj razliko.

Priporočam ti pa da napumpaš kot Sava reče. :P

celo gumo sem preiskal in nikjer nobenega podatka o min ali max barov

1.5 se mi zdi pa res preveč mehka to je mogoče mišljeno za tiste original kramparce iz 87 leta :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to je pa druga, bom jutri poiskal kje piše psi :whistle:

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s temi gumami? vaša mnenja?

Dunlop D607

http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_tire.asp?id=83

Ja jst sem dal tako gor na kle-ja spredaj že lani,letos pa še zadaj ,kake tri tedne nazaj.Mislm da se mora pnevmatika kar dobro obnesti glede na to ,da je zelo cestna napram drugim enduro pnevmatikam.Za kaj več mora še kdo povedat svoje mnenje!post-10666-1207146055_thumb.jpgpost-10666-1207146008_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No tako Dunlopko mimam jaz spredej gor, zadaj pa Metzler enduro 4, ki pa jo je samo še 1,5 mm. V opciji je zamenjava s Savo invader MC30. Zdej me pa zanima kako se to obnese tudi na težjih motorjih (Transalp je še težja kot XT)in pri večjih hitrostih v močnem nagibu (mišljeno v smislu enduro). Sem enkrat precej položu pri hitrosti ca. 140, pa nisem imel zaupanja nadaljevat do roba, je pa res da je metzlerka zadaj neenakomerno obrabljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko boš našel koga, ki ti bo lahko podal konkretno mnenje o savini gumi, ker je nova guma.

Moje mnenje: vzami kaj preverjenega.

Preveri cene recimo za Metzeler Tourance, ali Michelin Anakee v S hitrostnem razredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšno mnenje o BRIDGESTONE BW-501/502?

Menda so na letošnjih BMW1200GS-ih, vsaj tako sem prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo invader MC30 že čaka na lagerju, samo še ponjo jutr skočim. škoda k bo dež, bi lahko takoj videl razliko od Metzler Enduro4

Aja zdej sem kar ta ozko (predpisano) vzel, pa sej tud niso drage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo danes naredil prvih 300 km z novimi Sava Invader MC30. Naredil sem turo Škofja Loka - Gorenja Vas - Cerkno (brez Žirov) - Tolmin - Kobarid - Vščič - Kranjska Gora - Naklo - Kranj

Prvih 100 do 150 km zadaj rahlo odnašalo, potem pa ne več, verjetno ker je nova in še ni imela pravega oprijema. Polagal sem do 1cm od roba zadnje gume (ravno do napisa SAVA INVADER, ki je na profilu). Kasneje kljub močnejšemu pospeševanju iz zavoja nisem zaznal kakšnega popuščanja. Motor se vredu pelje tako v počasnih zavojih (1., 2. prestava) kot pri hitrih in dolgih zavojih.

Torej v suhem slabša od metzler Enduro 4 zagotovo ni, predvsem se tudi veliko prej pogreje.

To so moje izkušnje s to gumo po prvih kilometrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne pa so izkušnje zdaj po malo več km? kakšna pa je kaj obraba (jo hitro žre)? ker glede na ceno se zdi kar vredu izbira. bi jo priporočil naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah sej je sam dež, kdaj naj se pa kaj bolj konkretno vozim. Dons sem šel mal plohe izzivat. Me je ene dvakrat ujal dež, kakšnih presenečenj ni bilo.

Da jo pa spravim do roba, bom pa pomoje kar enkrat na raceland skoču, na cesti se ne grem takega exstremizma, sploh ko še ne vem kako se bo obneslo, niti nisem kak dolgoletni expert z znucanimi koleni.

Pomoje je kar solidna guma v svojem razredu. O obrabi pač še ne morem govort, mogoče konc te ali celo naslednje sezone. Sem pa zaznal zvok zaradi kar širokih kanalov, verjetno od sprednje gume.

Pri prejšnih (metzler enduro 4 zadaj in dunlop trailmax spredaj) so se mi povsod pojavljali stopnjičasti zobje verjetno zaradi (pre)agresivnega zaviranja pri bolj "športni" vožnji (na asfaltu seveda), čeprav sem imel napumpane kar malo več kot je predpisano. No za savske zaenkrat še pravtako ne morem nič rečt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko boš našel koga, ki ti bo lahko podal konkretno mnenje o savini gumi, ker je nova guma.

Moje mnenje: vzami kaj preverjenega.

Preveri cene recimo za Metzeler Tourance, ali Michelin Anakee v S hitrostnem razredu.

HI! Bom odgovoru jaz, ker nisem siguren, da kolega sprenlja tole temo.

Letos je na KLE-ja namontiral Invader od Save spredaj in zadaj. Gume imajo trenutna cca 7k km od tega sva napravila 5700 km do Krima in nazaj pred tem pa dvakrat po jadranki gor in dol ter nekaj lokalnih fur.

Glede na to kako se pelje in na obrabo vem, da so gume vredne svojega denarja.

post-7865-1213028802_thumb.jpg

post-7865-1213028812_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
kakšne pa so izkušnje zdaj po malo več km? kakšna pa je kaj obraba (jo hitro žre)? ker glede na ceno se zdi kar vredu izbira. bi jo priporočil naprej?

Jest mam od Save mc23, narejenih 7500km, ti povem da v ovinkih drži super, samo to ni ravn cestna guma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Tudi jaz sem pred nakupom gum za Yamaha XT 600. Najbolj me mikata Metzeler Tourance in Continental trail attack. Vozim se bolj ali manj po cesti, včasih zavijem na kakšno gozdno potko. Po izgledu bi rekel, da so Continent-alke bolj cestne in bi naj imele boljši oprijem. Pravijo tudi, da gredo lepše v ovinek. Nevem :P Je vozil kdo Tourance in Trail Attack pa lahko da kako dobro primerjavo?

Gledal sem tudi Savo Invader MC 30 in Mitas E-08, kjer pa spet Sava deluje bolj cestno, Mitas malo manj.

Cena niti ni tak problem, dam rajši 50€ več za obe gumi, pa da imam potem občutek varnosti v ovinku.

Zdaj še imam namontirane Metzeler Tourance zadaj in Mitas E-08 spredaj od prejšnjega lastnika, s tem da so obojne stare že 4 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem pred nakupom gum za Yamaha XT 600. Najbolj me mikata Metzeler Tourance in Continental trail attack. Vozim se bolj ali manj po cesti, včasih zavijem na kakšno gozdno potko. Po izgledu bi rekel, da so Continent-alke bolj cestne in bi naj imele boljši oprijem. Pravijo tudi, da gredo lepše v ovinek. Nevem :P Je vozil kdo Tourance in Trail Attack pa lahko da kako dobro primerjavo?

Gledal sem tudi Savo Invader MC 30 in Mitas E-08, kjer pa spet Sava deluje bolj cestno, Mitas malo manj.

Cena niti ni tak problem, dam rajši 50€ več za obe gumi, pa da imam potem občutek varnosti v ovinku.

Zdaj še imam namontirane Metzeler Tourance zadaj in Mitas E-08 spredaj od prejšnjega lastnika, s tem da so obojne stare že 4 leta.

lp

uporabljam trail attack(KTM),gume so enkratne in nudijo odličen oprijem,v suhem neobčutljive na zalivke,mirni tek,ne tresejo........

Tourance ne obstaja v dimenzijah za moj motor,vendar je po testih(Motorrad) in veselju prijatelja(BMW)tudi dober nakup.

test na GS 1200

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/motorcycle/general/links/news/cta_testwinner_en.pdf

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala cene_r. Sem se najbolj nagibal k Trail Attack, zdaj pa si me prepričal v nakup. Naročil sem jih in če bo vse po sreči bodo drug vikend že na mopedu :) Bom pa tudi poročal kak sem z njimi zadovoljen, ko bom naredil malo več km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo, tudi jaz sem se po prebranih testih nekako zagledal v continentalke, ampak nameravam investicijo opraviti spomladi.

Praviš, da so neobčutljive na zalivke, to je pomemben podatek, ker moje samo preskakujejo. Ko grem na Roglo, me je kar strah...

Kje pa kaj kupite motogume v sloveniji, na spletu, ali pa je kje kak ugoden vulkanizer, ki še zmontira đabe, če kupiš pri njemu. Moto gum še nisem kupoval.

@cooler Kako so se pa kaj obnesele gume, si zadovoljen?

LP!

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!