Skoči na vsebino

Gume cestne na enduro


maggio

Priporočene objave

Vozim continental trail attack nekje 2 meseca (2000km). Po cesti zelo dobra guma. Zaenkrat še me ni nikjer odneslo. Po terenu ne opazim razlike med tem in Metzeler tourance. Je pa res, da se vozim bolj po makadamu in utrjenih gozdnih potkah.

Naročil sem jih preko http://www.superguma.si/ in nato dal zmontirat na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

glede gum me zanima, če je mogoče za moj f650 gs dobit gume ki niso dual purpose, ampak čist cestne. koliko sem gledal, kaj takega ni za dobit, oz vsaj ne v moji dimenziji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KHHMM. Najbrž bo zapis o obnašanju omenjenih gum na makadamu precej subjektiven. Za pravo oceno bi bilo potrebno imet enak motor z enakimi nastavitvami in gumami, ki bi jih lahko potestiral na istem odseku makedama.

Zaenkrat se je pač potrebno zanašat na ocene, ki jih pripravijo testni vozniki (včasih tudi novinarji) na kakšnem paralelnem testu. Če razmišljam o mojih "podvigih" izven asfalta, mi nobena guma v danem momentu ni ravno odgovarjala. Je pa seveda na asfaltu lepše, če se guma obnaša glede na pričakovanja. V osnovi bi bilo pričakovati, da bodo vsi proizvajalci na koncu imeli na gumah enak "dezen" obliko profila, ker je najbrž samo ena oblika profila najbližje idealu za dane razmere na vozišču pa naj bo asfalt ali makadam.

Se kdo še spomni Michelin-ovih gum z imenom MACADAM (se še dobijo) imele pa so povsem "cestni" profil.

Glede na naslov teme pa seveda zakaj ne povsem cestne gume na enduro motor. Želje, ki odstopajo od nekega povperčja včasih težko izpolniš (videl sem že tudi želje po enduro gumah na cestno usmerjenih motorjih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lp

conti trail attack je odlično opravila svoje delo

cca 2/3 km prevoženo v dvoje ,1/3 po avtocesti

prednja 12500 km , zadnja 13500 km

post-5502-0-02094100-1318080854_thumb.jpgpost-5502-0-68662400-1318080868_thumb.jpg

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na GS 1200 ,prvi par,novovgradnja Conti trail attack 14.740 km.Zelo zadovoljen.Drugi par ima sedaj preko 13.500 km.Spomladi pride gor zopet conti trail attack.Prevozil Dolomite in tirolsko v suhem in mokrem,večkrat zelo na ostro,brez kakršnihkoli problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem si za spremembo želel, bolj cestne gume. Manontiral sem Road smart - pa motor ni bil vozen. Spredaj je opletal kot nor.

Sprašujem se, morda bi bile kakšne druge boljše, recimo Conti trail attack?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost te je preko kvalitete premamila cena. Tele rukni dol, pa si vzemi kak komplet Metzeler Z6, ce jih bo Sirnik slucajno se imel. Potem bos pa videl, kaj ta zver zmore na cesti, hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo, tudi jaz sem se po prebranih testih nekako zagledal v continentalke, ampak nameravam investicijo opraviti spomladi.

Praviš, da so neobčutljive na zalivke, to je pomemben podatek, ker moje samo preskakujejo. Ko grem na Roglo, me je kar strah...

Kje pa kaj kupite motogume v sloveniji, na spletu, ali pa je kje kak ugoden vulkanizer, ki še zmontira đabe, če kupiš pri njemu. Moto gum še nisem kupoval.

@cooler Kako so se pa kaj obnesele gume, si zadovoljen?

LP!

Jaz sem že dvakrat kupu tukaj (po primerjavi cen in asortimana):

http://www.superponudba.si/For-motorcycles/

Naročiš, dostava na naslov, plačaš ob prevzemu...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem si za spremembo želel, bolj cestne gume. Manontiral sem Road smart - pa motor ni bil vozen. Spredaj je opletal kot nor.

Sprašujem se, morda bi bile kakšne druge boljše, recimo Conti trail attack?

Scarabeo

Kako to misliš - spredaj opletal?

Jaz sem zamenjal OEM gume Bridgestone Battle Wing (na testnem motorju vozil tudi z Metzeler Tourance) za Road Smart. Vozne lastnosti so nekaj svetlobnih let boljše sedaj!

Sicer pa so v razredu sport touring gum najbolje ocenjene Road Smartke kot celota, za po suhem so najboljše ocene dobile Conti Road Attack 2.

Na koncu pa je najboljša ocena lasten občutek ^_^

Popravljeno . Popravil Shinobi70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa menite o continental trail attack za V-stroma?

glede na to da se voziš v glavnem po asfaltu

probaj Conti Road Attack 2...zelo pohvaljena pa bolj cestno

orientirana kot Trail Attack....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni, trenutno sem pred menjavo gum na Yamahi Dt 125RE, malo sem gledal po internetu in so mi v oči padle gume Mitas TRIAL E-08, sedaj me pa zanima ima mogoče kdo izkušnje s temi gumami? Motor uporabljam predvsem za po cesti, mogoče sem pa tja kakšen makadam oz. še to kar redko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Mitas E-08 nisem bil zadovoljen(sicer sem jo imel na veliko težjem motorju) motilo me je pa to, da je spredaj, potem ko se je že malo obrabila, začela pri srednjem zaviranju (daleč od tega da bi guma zdrsnila!) cvilit, kot da že drsi. Seveda v taki situaciji, navajen normalnih gum, avtomatsko spustiš bremzo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj XT, ko sem ga kupil, je imel 4 leta staro Mitas E-08 spredaj. Bila je zelo čudno obrabljena. Na vsakem gumijastem čepu, je bila vdolbina not. Tudi na cesti je takrat čudno opletala. Tako je ne morem priporočat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, potem tale mitas skoraj sigurno odpade, Kaj pa kakšne izkušnje z Avon AM 44/43?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

jst si bolj cestnih gum kot je michelin anakee na enduri ne želim; omogoča optimalen oprijem mokrem/suhem hladnem/vročem; kilometrina na vstromu je trenutno ca. 12 jurjev, 5 od teh je blo narjenih v dvoje s polno naloženim motorjem, precej AC, hitrosti pa tud do 180. guma je še popolnoma brez nepravilnosti, obrabljenost pa tko na uč, še za vsaj 3 jurje narest. da se pa tud po makadamu peljat bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!