Skoči na vsebino

Gruzija, Kavkaz, Azerbajdžan...


Priporočene objave

Čao.

MiNa, vrhunsko :P in kapo dol :OK:

Ker naju mika za naslednje leto Gruzija, Armenija in Azarbejđan bi bil hvaležen kakšnega skupnega zemljevida vaše poti - na tvoji spletni strani sem malo povohal in imaš dele poti na nekaj slikah, a se na hitro nisem uspel znajti in te tako prosim (če imaš morda na kupu) skupen malo bolj podroben zemljevid poti.

Hvala ti in LP

Ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že nekoč spraševala v Ali si bil ti? Tole sem posnela 30.7.2011 v Kazbegiju, za kaj več ni bilo časa.

ni, je pa desni tudi iz Celja, Marko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa, ne bod len pa kej napiš v spremljavi fotk.

Tole je zapisano na moji strani:

"Že od poti na Krim se je v meni kuhalo "okoli Crnega morja". Letos ob praznovanju mojega "Abrahama" sem to namero tudi obelodanil. Beseda je dala besedo in Banzai ter Rok sta kar na hitro bila "ZA". Vendar se pri tem pojavi tezava prehod med Rusijo in Gruzijo je prakticno nemogoc. Zato se odlocimo, da bomo naso pot pac malo spremenili. Armenija, oddaljena dezela, ki pa tudi nima poravnanih racunov s sosedi vendar je mogoc vstop iz Gruzije in nato vrnitev nazaj v Gruzijo. Tako, da je bil naš okvirni cilj Armenija in slika gore Ararat iz vzhodne strani. Prazaprav je bil naš cilj precej blizje - seveda srecna vrnitev domov."

Sem že nekoč spraševala v Ali si bil ti? Tole sem posnela 30.7.2011 v Kazbegiju, za kaj več ni bilo časa.

:grrr , tam smo bili 19.6.2010 pa vreme precej slabše kot na tvoji sliki.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je zapisano na moji strani:

"Že od poti na Krim se je v meni kuhalo "okoli Crnega morja". Letos ob praznovanju mojega "Abrahama" sem to namero tudi obelodanil. Beseda je dala besedo in Banzai ter Rok sta kar na hitro bila "ZA". Vendar se pri tem pojavi tezava prehod med Rusijo in Gruzijo je prakticno nemogoc. Zato se odlocimo, da bomo naso pot pac malo spremenili. Armenija, oddaljena dezela, ki pa tudi nima poravnanih racunov s sosedi vendar je mogoc vstop iz Gruzije in nato vrnitev nazaj v Gruzijo. Tako, da je bil naš okvirni cilj Armenija in slika gore Ararat iz vzhodne strani. Prazaprav je bil naš cilj precej blizje - seveda srecna vrnitev domov."

:grrr , tam smo bili 19.6.2010 pa vreme precej slabše kot na tvoji sliki.

Ni res, pot okoli Črnega morja je možna!! Na sliki malo višje smo ga trije skupaj obkrožili lansko leto, ko je slika tudi nastala. Kdorkoli jo je posnel, HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! Res je, pogovarjamo se v preteklem času takrat smo še plačevali vize za vstop v Turčijo. Leta 2010, ko smo iskali varianto okoli Črnega Morja je bilo za Evropejce to "mission inpossible".

Sem pa zasledil zapis na netu, da je eden od popotnikov uspešno prečkal ravno mejni prehod Stepansmida (Kazbegi)- Vladikavkaz v jeseni 2010.

Potopis o takšni poti lahko preberete tukaj, sicer bolj RTW ali LWD varianta ampak vseeno zanimivo.

Sicer pa, მეგობრული ხალხი იქ მცხოვრები.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! Res je, pogovarjamo se v preteklem času takrat smo še plačevali vize za vstop v Turčijo. Leta 2010, ko smo iskali varianto okoli Črnega Morja je bilo za Evropejce to "mission inpossible".

Sem pa zasledil zapis na netu, da je eden od popotnikov uspešno prečkal ravno mejni prehod Stepansmida (Kazbegi)- Vladikavkaz v jeseni 2010.

Potopis o takšni poti lahko preberete tukaj, sicer bolj RTW ali LWD varianta ampak vseeno zanimivo.

Sicer pa, მეგობრული ხალხი იქ მცხოვრები.

Da se malo razpišem:

Žal je takšnih "popotnikov", ki na forumih kraljujejo s svojimi "avanturami" vse (pre)več!! Oprosti, ampak to velja zate MiNa!

Ostali, ki boste tudi brale tole objavo, vedite, da sem jo napisal, da slišite tudi kaj drugega, kot kopiranje informacij iz tujih forumov.

MiNa:

PRVIČ: Evropejci so potovali čez Kavkaz tudi v letu 2010, 2000, 1998 itd...tvoje "informacije", da je nemogoče priti skozi GEO-RUS mejo temeljijo na osnovi zapisa na nekem tujem forumu, ki ga je napisal nekdo, ki prav tako kot ti nima pojma kaj govori in zato raje bere druge forume in nato deli svoje "izkušnje". In seznam takšnih popotnikov, ki smetijo z (ne)informacijami, je velik.

DRUGIČ "mission impossible" - za tebe že!!

TRETJIČ prilepil si link in zraven napisal, da opisuje prečkanje meje Kazbegi - Vladikavkaz. :) A si vsaj prebral ali pa pogledal, kje so se vozili, preden si nam pametno zapisal kje so prečkali mejo?? Mejo so prečkali na mejnem prehodu Adler (Soči), torej so šli skozi Abhazijo.

Zakaj hočeš biti popotniški kralj in vseved na forumu? Takšnim, ki imajo večje ambicije kot ti, kradeš možnost na način, da jim svojo nesposobnost ali neiznajdljivost predstavljaš kot edino možnost. In se povrhu vsega še hvališ s tem.

Pa da te še malo častim z uporabno informacijo, če boš hotel opraviti pot okoli Črnega morja:

Kupi karto za trajekt Trabzon - Soči, ali

piši email zunanjemu ministrstvu Abhazije, da dobiš vabilo v državo. Nato si dobi rusko vizo za pot skozi Rusijo. Ko boš v Gruziji vstopi v Abhazijo in iz Abhazije v Rusijo. V praksi gre, na forumu pa ne gre, tu je razlika.

In nehaj filat svoj ego na forumih, pejd raj na kremšnito.

Pa LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa: Na tvojo stran se ne da pridt zaradi "preseženega limita prenosa podatkov".

uferme: Ne razumem zakaj je potreben tako agresiven komentar? Vse se da razložit tudi na bolj prijazen način.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa: Na tvojo stran se ne da pridt zaradi "preseženega limita prenosa podatkov".

uferme: Ne razumem zakaj je potreben tako agresiven komentar? Vse se da razložit tudi na bolj prijazen način.

:) Seveda da se da! O vsem se da lepo pogovoriti in na koncu se bomo vsi strinjali, da je vse skupaj le en majhen nesporazum! Kdor se zmoti, naj se ga popravi, kdor govori neumnosti, naj požre kritiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Seveda da se da! O vsem se da lepo pogovoriti in na koncu se bomo vsi strinjali, da je vse skupaj le en majhen nesporazum! Kdor se zmoti, naj se ga popravi, kdor govori neumnosti, naj požre kritiko.

Res znaš popestriti forum. S tremi izjavami sem se te že zapomnil.

Daj napiši kako svojo dogodivščino, ki si jo verjetno doživel in podkrepi še s kakšno fotografijo, bo bolj zanimivo.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res znaš popestriti forum. S tremi izjavami sem se te že zapomnil.

Daj napiši kako svojo dogodivščino, ki si jo verjetno doživel in podkrepi še s kakšno fotografijo, bo bolj zanimivo.

Scarabeo

Kar sem želel, sem povedal. MiNi in vsem, ki jih zanima kako okoli Črnega morja, tudi. Slik in dogodivščin ne bom na forum lepil, so moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Uferme. Tvojega zapisa ne nikakor bom jemal kot kritiko, tvoje izkušnje v danem momentu so pač drugačne od mojih. Jaz sem svoje zapisal v temi, ki pravzaprav sploh ni moja, odprl jo je uporabnik foruma Matekov, ker ga je pač zanimalo par stvari o tistih krajih.

Ti jih nisi in kot vidimo celo nočeš - ego, egoizem, OK tvoja stvar.

Sam se nikoli nisem imel za popotnika, kralja ali vseveda motor je pač sredstvo s katerim sem rad preživel svoj prosti čas is se kdaj zapeljal tudi kam dlje od prve gostilne ali pizzerije.

PRVIČ delil sem samo mojo -našo izkušnjo.

DRUGIČ v tistem času zame-nas DA, ne samo zaradi omenjenega mejnega prehoda .

TRETJIČ V odstavku sem prilepil link o potovanju srbskih motoristov, vendar nisem pisal o tem kateri mejni prehod ali mejo so prečkali. Kdor želi si lahko sam prebere njihove izkušnje.

LP tudi tebi Mirč

PS kremšnito sem pa ravnokar pojedel.

PPS moja stran je žal nedosegljiva (prekoračena količina prenesenih podatkov za ta mesec).

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem želel, sem povedal. MiNi in vsem, ki jih zanima kako okoli Črnega morja, tudi. Slik in dogodivščin ne bom na forum lepil, so moje.

Takšne ego bikerje pa resnično "potrebujemo" na teh straneh. K motorizmu, potovanju, delitvi izkušenj, znanj....., pa resnično ne potrebujemo takšnih modelov na teh straneh. :BUA:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj uferme. Poleg tega, da si se na ne preveč posrečen način lotil MiNe praviš tudi, da ne misliš deliti svojih izkušenj in slik z nikomer. Ok, sto ljudi, sto čudi. Povsem logično se mi zdi vprašanje tebi:

Kaj pa sploh počneš potem na forumu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, Uferme... Prebral sem tvoje sporočilo.. Res je, prav imaš, Tudi Mini sem to enkrat ko sva debatirala, povedal. Črno morje je možno obkrožit po kopnem. Samo malo več dela je...

Vseeno pa ni treba biti žaljiv do njega. Fant je eden redkih, ki pišejo na forumu IN TO O SVOJIH IZKUŠNJAH.

Če jih imaš tudi ti, pa jih ne misliš deliti, tudi prav.

Tudi sam raje pokažem svoije slike, filme,... v zasebni družbi kot po forumih.

Vseeno pa si se lotil napačnega...

lp

bv

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, Uferme... Prebral sem tvoje sporočilo.. Res je, prav imaš, Tudi Mini sem to enkrat ko sva debatirala, povedal. Črno morje je možno obkrožit po kopnem. Samo malo več dela je...

Vseeno pa ni treba biti žaljiv do njega. Fant je eden redkih, ki pišejo na forumu IN TO O SVOJIH IZKUŠNJAH.

Če jih imaš tudi ti, pa jih ne misliš deliti, tudi prav.

Tudi sam raje pokažem svoije slike, filme,... v zasebni družbi kot po forumih.

Vseeno pa si se lotil napačnega...

lp

bv

Ok, ok...pa dejmo še enkrat na drugačen način:

MiNa:

Oprosti če sem te užalil.

Prečkanje meje med Gruzijo in Rusijo je mogoče. In je bilo tudi v letu 2010. Tudi za evropejce. Če so kakšni drugi posebni razlogi botrovali temu, da vi niste mogli preko, ne bi smel napisati, da je prečkanje meje citiram "praktično nemogoče" in citiram "mission impossible" kar za vse na splošno. To je moje mišljenje.

Mejo je možno prečkati na način, ki sem ga že opisal ali pa še lažje na mejnem prehodu Lars (Kazbegi - Vladikavkaz). Uradno sta res oba načina prečkanja nemogoča in na internetu je na tone informacij, ki pravijo da je mejni prehod Lars zaprt za evropejce in da je pot skozi Abhazijo nemogoča. Sam pa sem oba prehoda preveril in zato povem, da je prehod možen na obeh. Na prvem z malo spretnosti, na drugem z iskrenostjo in nasmehi. Če koga zanima kaj več, naj vpraša.

Mislim da so tvoje informacije glede mejnih prehodov prebrane na internetu in če je temu tako, potem mislim, da jih ne bi smel objavljati kot svoje lastne izkušnje. Mogoče sem ti v prejšnji objavi nasolil malo več jeze, kot si zaslužiš, ampak tako je. Kakorkoli, tebi in vsem, ki so bili užaljeni zaradi preveč direktnosti, se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi kaj napisal , pa ne upam ker me bo Uferme mogoče kregal! Leta 2006 definitivno ni bilo mogoče priti niti blizu meje med RuskoFederacijo in Gruzijo! Zato sem šel s trajektom iz Sočija v Trabzon.

Za obratno smer ne vem kako je ,možno pa je da je bil kakšen prehod možen??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ok, ok...pa dejmo še enkrat na drugačen način:

MiNa:

Oprosti če sem te užalil."

ČE?

Zelo na hitro si se odločil, da sem bedak, ki ne ve kaj piše in prepisuje iz drugih forumov. Zapisati besedo oprosti je zelo lahko vendar vedno ne popravi krivice, ki jo lahko nekomu stori.

Imam srečo, da na tem forumu sodelujo člani, ki me osebno poznajo in vedo, da so bili tvoji prsti ob pisanju tvojega sporočila hitrejši od razuma. Forum je javna stvar in veliko ljudi bere kar napišeš sicer pa to tako veš.

Kako se potuje po tujini, sploh tam kjer rabiš kaj več kot nasmeh in osebno izkaznico, mi je povsem jasno. Spretnost, kot si napisal je potrebna, z nasmehom in prijaznostjo pa težko prečkaš mejo. Takšne so moje izkušnje ne bom pa trdil, da si ti bedak, če so tvoje drugačna me pa zanima kako ti to uspe, pa mogoče ne samo mene.

Mirč

PS, direktnost me pa ne moti, če seveda ni žaljiva.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ok, ok...pa dejmo še enkrat na drugačen način:

MiNa:

Oprosti če sem te užalil."

ČE?

Zelo na hitro si se odločil, da sem bedak, ki ne ve kaj piše in prepisuje iz drugih forumov. Zapisati besedo oprosti je zelo lahko vendar vedno ne popravi krivice, ki jo lahko nekomu stori.

Imam srečo, da na tem forumu sodelujo člani, ki me osebno poznajo in vedo, da so bili tvoji prsti ob pisanju tvojega sporočila hitrejši od razuma. Forum je javna stvar in veliko ljudi bere kar napišeš sicer pa to tako veš.

Kako se potuje po tujini, sploh tam kjer rabiš kaj več kot nasmeh in osebno izkaznico, mi je povsem jasno. Spretnost, kot si napisal je potrebna, z nasmehom in prijaznostjo pa težko prečkaš mejo. Takšne so moje izkušnje ne bom pa trdil, da si ti bedak, če so tvoje drugačna me pa zanima kako ti to uspe, pa mogoče ne samo mene.

Mirč

PS, direktnost me pa ne moti, če seveda ni žaljiva.

Hja, takole je Mirč,

Namen moje objave je bil izpostaviti, da tvoji zapisi niso točni in da tudi tvoji popravki niso točni. In da v končni fazi tudi tvoji osebni razlogi ne morejo biti merilo za splošno prehodnost mejnih prehodov. Za nekoga, ki bi rad prečkal Kavkaz, pa tega ne bo storil, ker si ti napisal, da je nemogoče, je to škodljiva informacija. Lahko bi napisal, da ne veš, če se ga da prečkati ali da niste poskusili, ne pa "mission impossible" in "praktično nemogoče". To pove dosti o tebi.

Forum je množični medij javnega značaja in tega bi se moral zavedati predvsem/tudi ti. Vedi, da naju zavezujejo ista pravila obnašanja in ista ETIKA. Biti nesramen ali grob v besedah je eno, govoriti neresnico na mediju, ki je izrazito strokovno informativnega karakterja pa drugo. Pa vendar tvojega opravičila vsem tistim, ki so mislili, da je pot okoli Črnega morja "mission impossible", ali še huje, je zaradi tega niso opravili, ne vidim. Tudi to pove nekaj o tebi.

Očitno je, da si najin pogovor preusmeril od vsebinskega bistva k razglabljanju o moji nesramnosti in tvoji užaljenosti. Ok. Enkrat sem se že opravičil, in se bom še enkrat. Oprosti KER sem te užalil. Kar se mojih prstov in razuma tiče, niso hitrejši. Kar sem napisal, sem tudi misli. In mislim še danes. Ker pa sem te s svojimi besedami prizadel in ker je forum medij, namenjen uporabnim informacijam in ga nočem smetiti s splošnim prerekanjem in zamerami, sem se odločil, da se ti opravičim.

Kar se nasmehov in iskrenosti tiče, tega te ne morem naučiti ali ti razložiti kako to gre. Pa vprašaj Bernardo Pulko ali Boštjana Škrlja kako jima uspeva premagovati vsakodnevne ovire na poti. Vprašaj Janeza kako mu uspe spraviti yugota skozi tehničnega. Ali pa Micko, kako se ji uspe zmuzniti policaju brez kazni. Rekla ti bosta, nasmeh, prijaznost, iskrenost, mogoče pivo, ...

Opravičil sem se ti, upam da boš lahko sedaj nehal okoli tega. Bistvo je v podatkih, ki si jih navajal.

P.S.: Od posameznika je odvisno ali je ob direktnosti užaljen ali ne. Nekdo ti lahko reče "ti si bedak", in boš šel v jok in na drevo, kdo drug pa se bo vprašal, če je to res in zakaj ter poskusil popraviti.

P.S.S.: Prosim, vse, ki berete tole in niste osebno vpleteni, da ne peljete teme v narobe smer. Če sem še karkoli z(a)grešil, bom popravil tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen. Hvala!

Očitno sva temo, ki je namenjena nečemu drugemu zavozila in vzela za svojo, da dokaževa vsak svoj prav. Tema je bila mrtva več kot dve leti. V tem času se je na vseh mogočih destinacijah tudi na Kavkazu zgodilo veliko novega. Nikoli nisem nikomur vsiljeval, da je tisto, kar sem v tej temi zapisal edina resnica. Če pa je kdo zaradi mojega zapisa poti v Gruzijo v letu 2010 opustil pot preko Kavkaza, se mu pa tudu jaz globoko in iskremo opravičujem.

Takole sedaj vam pa tole temo prepustim in ne bom več smetil.

Mirč

PS, BIF kot vidiš zadeve so se spremenile sveže informacije so , želim ti srečno pot.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uferme: kje lahko preberemo kaj o tvojih potovanjih, predvsem koristne uradne nasvete in še kaj v tej smeri?

Uradno sta res oba načina prečkanja nemogoča in na internetu je na tone informacij, ki pravijo da je mejni prehod Lars zaprt za evropejce in da je pot skozi Abhazijo nemogoča. Sam pa sem oba prehoda preveril in zato povem, da je prehod možen na obeh. Na prvem z malo spretnosti, na drugem z iskrenostjo in nasmehi. Če koga zanima kaj več, naj vpraša.

To so pa super potovalne informacije, upam da si jih posredoval AMZSju, da jih da v rubriko za omenjeni državi, če so kakšne posebnosti na meji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uferme: kje lahko preberemo kaj o tvojih potovanjih, predvsem koristne uradne nasvete in še kaj v tej smeri?

To so pa super potovalne informacije, upam da si jih posredoval AMZSju, da jih da v rubriko za omenjeni državi, če so kakšne posebnosti na meji.

Dej ti pejd nazaj na temo k jo obvladaš ..BMW .. pa to , ajde!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠE moje izkušnje.

Poleti 2009 smo poizkušali mejo prečkati iz Sočija, v bistvu takrat še domačini par kilometrov od meje niso vedeli kakšna je situacija. Na meji so nas gladko zavrnili češ da je prečkanje meje v Abhazijo mogoče a naprej da se baje ne da in ker smo imeli single entry vizo za Rusijo so nas na meji lepo obrnili. Nato smo poizkusili s trajektom Soči -Trabzon pa smo ga čakali skoraj cel teden ker vozni red ni znan vnaprej. Tako smo se pasli po Sočiju natepavali njihov šašljik ga zalivali z vodko ter opazovali ruske turistke na plaži. Ko smo trajekt le dočakali in dobili karte so nas na dan odhoda v pristanišču spet razočarali saj je bil trajekt zaradi carinskih formalnosti zadržan in ga ni bilo junaka ki bi si upal potrditi odhod v roku naslednjega tedna, ker so šle naše vize k kraju smo zajahali vsak svojega konjiča in preko Krima spizdili iz Rusije. Če ob vseh težavah upoštevam še to da so nam na meji zaradi težav s papirji (ki to niso bile) zadržali motor in smo se po uradih borili za pooblastila in potrdila skoraj dva dni pridem do zaključka da bom te konce obiskal šele ko bom v penziji in bom imel dovolj časa za boj z mlini na veter oziroma sovjetsko birokracijo.

Ok zdaj pa smao še počakam da me skurca ena ali druga stran :)

Fantje ne ga biksat....pejte raje na pir pa zakopljite bojno sekiro......zaradi Rusov se pa res ne splača preganjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!