Skoči na vsebino

Akcija policistov na motoriste


guzzist

Priporočene objave

Original žmigavci so bili na motorju, zakaj bi kupil še ene :? Iskal sem malo manjše, seveda E ustrezne in s certifikatom za na LPP, pa se ne da dobit. Oziroma se, da dobit, vsi imajo pravilne oznake, da so testirani in ustrezajo standardom, ampak pri nas to pač ne velja, ker proizvajalci ne prilagajo certifikata, ker drugje zadoščajo oznake na samem žmigavcu.

Sploh pa niso bili point pisanja moji žmigavci. Namen je bil poudarit to, da veliko dodatne opreme, ki je dobra, ki je ustrezna, ki je stestirana, za naše predpise še vedno predstavlja težavo in si lahko zaradi tega kaznovan.

Ko sem prejšnjega novembra po nekajurnem klicanju končno dobil kontrolorja na LPP mi je le-ta zatrdil, da za standarne zadeve ki imajo E oznako ne potrebuješ certifikata (tudi za luči in žmigavce). Moraš pripeljati pa k njim na pregled da preverijo, če je vse OK in po predpisih zmonirano.

No, če vse to res tako deluje bom preveril prav kmalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prejšnjega novembra po nekajurnem klicanju končno dobil kontrolorja na LPP mi je le-ta zatrdil, da za standarne zadeve ki imajo E oznako ne potrebuješ certifikata (tudi za luči in žmigavce). Moraš pripeljati pa k njim na pregled da preverijo, če je vse OK in po predpisih zmonirano.

No, če vse to res tako deluje bom preveril prav kmalu.

To bi bilo super.. Rade volje dam tistih 40eur (čeprav je neumno, da je sploh treba), v zameno za mirne živce. Ampak ko sem se jaz lani zanimal, so mi rekli, da rabim certifikat. Ker potemtakem tudi za ror ne bi rabil certifikata.. Je tudi standarden (če ima dbkiller) nadomestni del drugega proizvajalca z e oznako.. Bom magari še enkrat poklical pa povprašal, mogoče se je praksa kaj spremenila.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma daj enga starega čičaja se bojiš. Razen, če res ni tak 'nesposobn', kot ti misliš?

al si ti pičkica, al pa on

eh, v obeh primerih si ti!!!

vabljen na pivo v kratkem :naughty: :evilgrin: komaj čakam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo počasi

Napisal sem mlajši mladoletnik to je največ do 13 let starosti. Bežal je pred policaji ne zato ker naj bi ukradel motor ali kaj drugega ampak iz strahu. To pomeni, da ni imel vozniškega dovoljenja ker je premlad in motor ni imel homologiran za cestno vožnjo (brez žmigavcev, štop in prednje luči). Imel pa je vso potrebno zaščitno opremo. To je bilo napisano z moje strani (za lopove, tatove ali goljufe nebi spraševal preko foruma).

Spraševal sem pa samo tole:

- kje so meje varnega zasledovanja policije,

- na kakšen način presodi policist, da ne pride to tragičnega dogodka,

- posledice poznamo,

- odgovornost za dogodek,

- kazenska odgovornost,

- morebiti tožba staršev.

PS

Moje uprašenje res ni povezano z akcijo policistov na mopediste to se že od daleč vidi. Postavil sem pa v to temo, ker je sedaj najbolj razpisana tema - več ljudi več ve.

PS na PS

Me pa res zanima ali vsi vaši otroci mlajši od 14 let se res ne vozijo z motorji, skuterji, .........

Lepo si se potrudil, ampak odgovore si še vedno nisi poiskal v najbolj razpisani temi lanskega novembra na temo bega motorista pred policijo, katera se je končala tragično. Kresala so se mnenja, da je bilo veselje......morebiti bi si tam poiskal odgovor....Ker te napotujem na to temo že kar nekaj dni in ker si očitno len ali namerno nočeš poiskati te teme, sem se potrudil in ti olajšal delo: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...8916&st=465 pa tuteoretiziraj.....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne priznam brez odvetnika!!

Vsem prekrškarjem položnice zastonj :naughty: .

Valjda g.Policaj............. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjda g.Policaj............. :naughty:

:grrr, že dolgo ne...ZVCP mi je pa sploh tuj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original žmigavci so bili na motorju, zakaj bi kupil še ene :? Iskal sem malo manjše, seveda E ustrezne in s certifikatom za na LPP, pa se ne da dobit. Oziroma se, da dobit, vsi imajo pravilne oznake, da so testirani in ustrezajo standardom, ampak pri nas to pač ne velja, ker proizvajalci ne prilagajo certifikata, ker drugje zadoščajo oznake na samem žmigavcu.

Sploh pa niso bili point pisanja moji žmigavci. Namen je bil poudarit to, da veliko dodatne opreme, ki je dobra, ki je ustrezna, ki je stestirana, za naše predpise še vedno predstavlja težavo in si lahko zaradi tega kaznovan.

:unsure: zakaj bi kupo še ene?

če ti delajo nima smisla menjavati

pa predpisi se od države do države razlikujejo. v ameriki lahko brez problema dobiš orožje legalno

Točno tako !

- Jaz imam veliko opreme na motorju menjane(zares veliko!)

- Vsa oprema, ki je bila menjana je veliko boljša od originalne, prvotno ugrajene.

- Veliko od teh stvari ima napisan znak E, kateri pomeni da je homologirano za na cesto in je šlo čez raznovrste teste da je primerno za cesto, pa kljub temu zaradi ne priloženih dokumentov dobim kazen za neizpravno vozilo.

- V vseh državah v Europi, čene celo v svetu velja ta znak kot homologacija in zadostuje za policaje. V SLOVENIJI NE. EUROPA JA, mi smo u Europi, prav res.

Potem pa gledamo čudno, ko nas vsi ostali imajo za 100 let za njimi. Saj imajo prav. Ta posrana Slovenija. Anci ne, saj država je OK, ampak v vladi so ljudje, ki nimajo nič v glavi. Postavljajo zakone ljudje, ki se ne razumejo na to. Enkrat sem bil ponosen slovenec, danes se poserem na slovenijo. Jaz sem Istrijan, kar nima veze z to golaznijo z slovenskega beograda(beri: LJUBLJANE)

Ko bo meja na Črnem Kalu bom carinik in dajal vize...bomo se mi priklopli Italjanom, mejo naredili na reki Mirni in Udinah. Pej mejte vse vaše, sam ne hodit dol srat v Istro..

meni se zdi glupo kupit neko krntijo od motorja pol pa moraš vse živo menjati

pa talijanom se lahko hitro priklopiš samo čez mejo stopiš

aja, ni več meje pa nemoreš davati vize

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans v Celju srečal precej policistov.. prov smešni s z temi FJR-ami, pa GS-i, k še vozit ne znajo :lol1: Dvema sta motorja v križišču ugasnila, počasna vožnja jim zaenkrat še ne gre, mal "cuka".. :kva2: Pravi so

Radarja al pa kej pa nobnega oz da bi ustavljali..

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držite se vsaj približno teme in brez obkladanja s takšnimi ali drugačnimi žaljivkami. Vse objave, ki ne bodo imele veze s temo bodo brezpogojno zbrisane.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMFG; danes je bilo pestro pri nas. Vse od nas, vsakega posebaj so polovili da so preverili dokumente. Vsakega so ustavli spredaj en z civilnim da je tak zapelju pred tebe da nisi mogu spizdit, zadej pa z sirino. Svašta ej :lol1: Pa 5x se mi zdi da sm bil zapisan :D Tole bo še pestro za vikend ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMFG; danes je bilo pestro pri nas. Vse od nas, vsakega posebaj so polovili da so preverili dokumente. Vsakega so ustavli spredaj en z civilnim da je tak zapelju pred tebe da nisi mogu spizdit, zadej pa z sirino. Svašta ej :lol1: Pa 5x se mi zdi da sm bil zapisan :D Tole bo še pestro za vikend ja

koga vse to od nas ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem vse v našem kraju ki imajo motor. Prav ve ki so bili na cesti. Kamorkoli sem šel.. policija. Kjerkoli se nas je kaj zbralo,3,4, so prišli težit če se nimamo kje drugje za zbirat. Me prav zanima kakšno bo danes. Ta vsakim motoristom se se tak pognali ko da bi bil največji kriminalc, dobesedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se odpravljamo na obalo. Se že pripravljamo na nepotrebne mitnice v obliki policistov na stari cesti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMFG; danes je bilo pestro pri nas. Vse od nas, vsakega posebaj so polovili da so preverili dokumente. Vsakega so ustavli spredaj en z civilnim da je tak zapelju pred tebe da nisi mogu spizdit, zadej pa z sirino. Svašta ej :lol1: Pa 5x se mi zdi da sm bil zapisan :D Tole bo še pestro za vikend ja

no ko to čujem, mi je kar fajn, da mam zadnji del motorja razdrt (razne modifikacije), me sploh ne mika na cesto, čeprav je lepo vreme...bom raje ta vikend posvetil učenju, ne bo nič škodlo :D

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakon je bil sprejet, ni pa še v veljavi, bi pa naj bil najkasneje do začetka maja...tak da zaj je še vse po starem :D

Debata o novem zakonu je v temi: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=25668

in ne tukaj. Tukaj govorimo o policijski akciji "za večjo varnost motoristov", ki poteka od 1.-13. aprila! Akciji??--> http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3955

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bila z Laro ustavljeno pri Šentjerneju. So naju mal popisal, mal sva pihala pol smo pa kar ene 15 min klepetal:D

Veter pihal u p.m. Me je že v glavo zebl....policaj bi pa še kar verglu...k stara tercialka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo bili na cestah po Sloveniji kar precej časa, od kakih 10.30, pa vse do večera ... videla sem ene tri policijske avtomobile, v nasprotni smeri, policaja pa celega enega in še ta je bil iz lepenke ... :whistle: .

Očitno se vozimo tam, kjer se policaji ne. :yea2: Vsaj danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vozil po Avstriji. In valjda so ustavljal v eni vasi. K sreči mene ne, sem bil prepočasen.

Če se voziš po Avstriji nekaj ur, vedno naletiš na vsaj eno patruljo. Tako bi morali biti tudi pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes 300 km po Primorski in niti enega policista na cesti, ob cesti, celo pred kako oštarijo ne ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

a je koga od vas v tej akciji policist "zagnjavil" za prvo pomoč?

Ja, mene. Pokazal sem mu jo, pa je rekel "Hvala lepa in srečno vožnjo."

Prijazen policist.

Zakaj vprašaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

a je koga od vas v tej akciji policist "zagnjavil" za prvo pomoč?

tud meni je pogledal vozniško in prometno...bil je zelo prijazen :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se voziš po Avstriji nekaj ur, vedno naletiš na vsaj eno patruljo. Tako bi morali biti tudi pri nas.

Največji problem pri nas je ta, stojijo vedno na istih mestih in že vnaprej veš, kje bodo.

Tako se torej (tudi z avtomobilom) na točki, kjer jih pričakuješ pelješ po predpisih, ostali del proge pa gasa do konca, ali pa manj kot do konca.

In prav to je problem. Da so predvidljivi.

Včeraj nekje med Vojnikom in Sl. Konjicami opazil dva policista v akciji:

prehitela sta me z bemfami.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!