Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

Morda se bo kdo rezu, ampak jst bi mel prikolico za motor :)) PA mi je mami noce kupt pa sm reku da bi jo pol probu na kaksen nacin sam narest. A kdo kej ve kaksne so omejitve? Dolzina, Sirina? glede teze? A kdo pozna koga ki ima prikolico..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stopi do lokalnega podjetja, kjer delajo tehnicne preglede. Tam ti bodo zagotovo znali povedat, kaj zahtevajo, da te spustijo skozi.

Še nasvet: za površino, na kateri bo stal motor, uporabi "lajt-planko" oziroma cestno ograjo (tisto valovito pocinkano). Prijatelj ima tako narejeno, dva motorja stojita na prikolici kot privita.

Keep moving

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prikolico vlekel, ali imel prikolico pripeto ob bok motocikla.

Tisto, ki bi jo morebiti vlekel, moraš, ce jo narediš sam, spraviti skozi homologacijski organ in potem še cez tehnicni pregled in si zagotoviti dodatno registrsko tablico.

Verjetno je za bocno prikolico podobno, vem pa ne zagotovo, gotovo pa je to, da ne rabiš dodatne registrske tablice.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bocne prikolice so mahnjeni Angleži.

Poglej po angleških spletnih straneh, morda boš kje še nacrte za samogradnjo našel.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma take res nocem. Tista je bla bolj za primer. Mam virago 750. Eno tako da grejo dve gajbi pira notr bi bla kul. Pa se kej na vrh lahko prpnes. Se mi zdi to zlo uporabno.

Aja pa sej neb pir svercu ;) Ni tko hudo..SE :)

Edited by - alexb on 09/07/2001 14:15:51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, šele sedaj sem videl sliko prikolice.

Nekaj podobnega, vendar iz bakrove plocevine si je omislil clan Seurachov, ki ima tricikel, fotografija v predzadnji številki Motorista.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prikolica velikosti dveh gajb piva (približno) bi bila verjetno ravno pravšnja za tvoj motor, vendar vedi, da ti zelo poslabša vozne lastnosti, sploh, ce ni profesionalno narejena.

Sem že na enem zboru videl enega coperja s prikolico, pa mu je ful pasala (taka majhna z kako gajbo) moral bi koga vprašat, ki ima izkušnje s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tisto sem videl. Sam trocikel se vozi kot avto in se prikolica nardi enako kot za avto. Pr motorju pa ne morm zavijat ne da bi se nagnu. Predvsem me zanima resitev nagibanja. Sej idejo kako to resit mam, sam ne bi rad odkrivu tople vode...

Edited by - alexb on 09/07/2001 14:30:14

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem da se vozne lastnosti spremenijo, Pa sej ce avti vozijo colne pa prikolice na morje bi pa jst dve gajbi pira :] V tej guzvi ze pocasi prides. Sej uporabu bi jo tud v bolj redkih primerih...

A si mogoce vidu kako je imel narejen prikljucek prikolice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem vidu nekrat dva Nizozemca z Goldwingom in prikolico. Za prikljucit sta imal kar kljuko kot jo imajo avti, le da je bila manjsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mora pa biti bolj fiksna, ce hoceš, da se prikolica nagiba z motociklom v red, ce ne te sili iz ovinka. (ali je imel Gold Wing tudi stransko?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja potem more bit pa v bistvu zelo fiksna - nekasen podaljsek motorja?

Ma jst bom prikolco vsekakor mel me je tok zamikala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam dej si res kvalitetno nardit (na kakem zboru se rajš pozanimaj ker kle še sam nakladamo), da ne bomo za tabo Pira pobiral, ko se boš raztrešcil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enokolesne prikolice so bile na veliko delane v takratni ceskoslovaski in se danes jih lahko vidis na cesti.

eno podobno je imel rado jurca (*jurca cycles*) na svojem bmw-ju.z dodatno tablico! vprasaj njega.samo ti ga ne morem priporocati kot izdelovalca (kvaliteta).

pobrsak tudi malo po nemskih moto revijah (bikers news itd.),tam so vcasih slike takih prikolic noter (pod "oglasi").

-----

clean and sober

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Morda se bo kdo rezu, ampak jst bi mel prikolico za motor :)) PA mi je mami noce kupt pa sm reku da bi jo pol probu na kaksen nacin sam narest. A kdo kej ve kaksne so omejitve? Dolzina, Sirina? glede teze? A kdo pozna koga ki ima prikolico..?

Motocenter Yogi

Prelska xx

Velenje

ta jo ima in jo tudi posoja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Po mojem mora pa biti bolj fiksna, ce hoceš, da se prikolica nagiba z motociklom v red, ce ne te sili iz ovinka. (ali je imel Gold Wing tudi stransko?)

Ni imel stranske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam enega, ki ima prikolico s sodckom vina. Lepo narejena z naletno zavoro. Poklici 041-709-076 (Hribar Joze) in ga poprosi za nasvet in ogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo to so prikolice-dvokolesnice.za motor je enokolesna bolj primerna.

-----

clean and sober

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj videl na cesti (samo bežno srecanje) Goldwinga z vlecno prikolico. Prikolica velika za dva zaboja piva, imela le eno kolo zadaj, velikost kolesa kot pri samokolnici. Ocitno je bil to industrijski izdelek, ne samogradnja.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tujec, kolikor sem lahko videl v vzvratnem ogledalu. Je imel rumeno registrsko tablico (to je obicajno NL).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti nekaj internetnega veselja:

www.motorcycletrailer.com

www.n-line.com

www.kruzertrailer.com

To so ameriške strani. Ce se ti ljubi brskati in ce imaš IE, vpiši v naslovno vrstico : motrocycle trailer

pa ti bo MSN ali kaj je že zbrskal naslove in potem išci, išci, išci, ...

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za linke. Sm ze sam neki gledu, sam vse je preko luze. Sm najdu en forum motoristov-prikolicarjev(stranskih) v Nemciji in morda mi bodo oni kaj vedli povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Rad bi nabavil prikolico za avto s katero bi se dalo prez težav voziti dva motorja, za silo pa mogoče tudi tri. Če ima kdo kakšne izkušnje, nasvet, pozna proizvajalca itd., bi ga prosil za pomoč.

MotoManiac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!