Skoči na vsebino

Sym Jet 50


SeLoTeJp

Priporočene objave

najprej use lepo pozdravlam, kot vidte sm se novinec, tole pa je moja prva objava. na skuterje se ne spoznam prov dobr, tkoda me ni treba nadirat, ce bom kej narobe povedov.. :)

zdej pa k bistvu...

sm novopecen lastnik skuterja Sym Jet 50. zdej me pa zanima, cimvec stvari, k jih veste od njega. tehnicnh podatkov mam dost, manka mi se ksn prakticn mnenje. zanima me tud kje ma blokade, ker jih prejsn lastnik (skuter sm kupu rablen) se ni odstranu, men se pa 50 km/h le di mal premal :twisted: .

LP, BinLaden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da glede blokad nima urejeno bistveno drugače kot ostali skuterji... lahko malo pogledaš po forumu.

Najbolj običajna varianta je tale:

- Ena blokada se nahaja na avspuhu. Poglej, če se kdaj iz avspuha odcepi kakšna slepa cev (se slepo konča).

- Druga blokada je na variatorju. Če si popoln začetnik, pelji lepo skuter k serviserju in če ti bo računal več kot kakšne 3 tisočake, je oderuh. ZA te 3 tisočake pa boš dobil kakšnih 20 km/h.

Če pa je kakšna extra zadeva pri tvojem skuterju (npr. blokada na elektroniki ali kaj drugega), ti pa jest ne morem svetovat. Najbolje, da greš do nekega dobega serviserja pa bo vse uštimal za ne prevelik denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym Jet 50 ima blokado samo na elektroniki z vžig in nikjer drugje... :wink:

in kolk bi prblizn prdobu, ce bi (mi jo :wink: ) edn odstranu? romzi, kasne pa so tvoje izkusne z jet-am? a bi biu dobr olje motul? pa se, kolk prblizn bi stala odstranitev blokade?

hvala za odgovore, BinLaden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je na štromu je drago k žafran. Vsaj men so tko rekl.

Probi raj na internetu poiskat kere kable je treba cvikat pa tko naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za NSR-ko mi je serviser v AS-u reku 50k SIT.

Samo mi je najbrz mal bučke prodaju.

Za skuter pa ne vem kok bi blo.

X-8rx je mel te blokade, mogoče bi on vedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x8r-x ni imel takšnih hudih problemov za rešitev te težave. On je samo eno žico prerezal, ki je omejevala obrate in konec. Navodila pa so na netu. Tako, da malo poišči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej sm tut jst na netu gledu, samo za x8r je vse lepo pisal in blo narisan (ce je tko tut za sym jeta pol v redu), ko sem nasel pa za NSR je pisal pa "najt to zičo take barve pa jo prerež pol pa uno druge barve zaloti skupi s eno drugo žnj barve,..." ja sej ql ampak zakaj žic teh barv sploh ni v mojem motorju tist BLACK BOX pa ene zajle obrača, ki vodijo nekam v glavo cilindra. :?: :?: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym je ena bl neznana firma in dvomim, da bi prov zanga najdu navodila. sam, 50.000?! to je pa kr nesramno velik! :evil:

navodila sm pa že iskov, ampak do zdej se neuspešno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BinLaden, brez panike. 50'000 je preveč za 125cc motor, ki ima celo prestave. Za skuterja je to sigurno ena niti omembe vredna blokada, za odstranitev pa močno močno dvomim da boš dal 10'000 SIT. Eh, kje pa...

Tko da - ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fijuu.. hvala, tvoj post je name vplivov zlo pomirjujoce, ker nevem ce bi lahko spal z mislijo, da bom dau 50k za blokade vn dat.. :wink: in kolk bi jez hitrosti prdobu ce bi skuter odblokirov in a se pospeski kej izboljsajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej glih za tvojga skuterja valjda ne vem... Ponavad pa se z odstranitvijo blokad doseže hitrost 80 - 90 km/h po števcu...

Izboljša se tako končna kot tudi pospeški... Čeprav mogoče pri elektronski blokadi (ki omejuje vrtljaje), to na pospeške nima kakšnega hudega vpliva ker tako ali tako ne speljuje pri max. številu vrtljajev...

No, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej pospeski niti niso tolk slabi še z blokadam, vazn da se koncna poveca. a 80 km/h po stevcu je prbl. 70 realnh km/h? a je olje motul dobro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,da se noute tolk matral vam bom jest povedu.

Blokada na elektroniki SYM 50.

Najprej uzameš dol sedež in plastiko okol njega da prideš do elektronike za krmiljenje vžiga.Nahaja se med ključavnico sedeža in zadnjo lučjo.Vtikač ima 6 kablov!!!!!!!!,med vsemi kabli se nahajata dve zelene žice.Svetlejšo pazljivo odstraniš iz vtikača(konektorja) in jo povežeš z maso(-) na akumulatorju.Hitrost bo nekeje okoli 75 morda tudi več km/h.To je to..nobenega rezanja kablov brezveze....

:shock: :lol: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi mi brez RoMzIja? :lol: :shock:

res ne vem.. :roll: hvala ti RoMzI, tocn to me je zanimal. 8) edin se prosu bi te ce poves kolk bi stal? pa se, ce mas ksne osebne izkusne s tovrstnmu skuterjam...

hvala za vse odgovore,

BinLaden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj lahko to sam nardiš. odvij plastiko, poišči žico in jo prek ene daljša žice poveži z - na akumulatorju. to pa res zna še največji lamer. če pa se bojiš pa povej od kod si, pa če je kdo iz foruma v bližini doma ti bo že to naredo. drgač pa reči fotru al pa kakaemu znancu ki ti bo naredo to zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U R RIGHT!

Samo pri meni je bilo bolj kot ne tako, da je fotr mislu, da tistih 50cc ni sposobnih več dat od sebe kot kakšnih 65kmh/h (toliko je namreč skuter šel po števcu). Potem sem pa naenkrat menjal avspuh (ker je v originalnem crknil katalizator, to mi je full prav prišlo) in pobral ven blokade, je pa zadeva letela še zame neverjetnih 100+ km/h.

Zdej mami misle, da gre 50km/h, ati pa se je peljal z njim 90km/h - ampak sem mu takoj povedal, da je to realnih 70km/h, tko da ni panike. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad fotri niso preveč za scene z odstranjevanjem blokad...

to je cist res.. :(

če se vsaj enkrat peljejo z zablokiranim pol ponavadi so.

to pa v mojmu primeru, nazalost ne drzi... :evil:

dragc bi pa moj fotr znov odstrant blokado na elektronik (je štromar :wink: ), nism vedu da je tok simpl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, videš.

In sem tud ziher, da ti ne bi računal 5k SIT - sploh pa to naredi sam.

Za tistih 50k SIT pa se ne preštelajo samo žičke, ampak se mi zdi, da se še menja RAVE ventil (vsaj pri Aprilii RS 125 se) itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!