Skoči na vsebino

Remus, Sebring izpuhi


loyo

Priporočene objave

Heja

Na forumu nisem nic zasledil o izpuhu REMUS. Kolikor vem je bil vcasih na avtomobilih zelo popularen (no mogoce se danes). Kaj pa za motorje? Po nakucju sem naletel na eno slovensko stran http://www.profi-bsp.si/ in sprva mislil da je to se en slovenski izpuh. Ko pa so mi poslali prospekte pa sem videl da je Avstrijska firma :oops: www.remus.at

No, cena za Thundercata se giblje od 61k za aluminij do cca 90K za karbon + 25K za kolektorje.

Vprasanja:

a.) Ima kdo od vas REMUSa in kako je zadovoljen z njim.

b.) Kaj veste drugi o REMUSu pa ga sami nimate

c.) Kaksna sem vam zdi cena glede na konkurenco (WINGS ne dela kolektorjev)

d.) a je mozno zdruzit kolektor od REMUSa in lonec od WINGSa :?: Ali sem prevkar izustil eno bedarjo :P

e.) razno :D

thnx,

Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

remus in sebring sta firmi v lasti ene druzine; obe tovarni stojita v köflachu pri graz-u.vsi izdelki so kvalitetni in _doprinesejo_ tudi nekaj malega na moci,predvsem se izboljsa glas.kot nadomestni izpuhi niso nic slabsi (ali boljsi) od ostalih.

wings je verjetno cenejsi,predvsem ce ga dobis po kaksni "varianti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jast imam remus grand prix bolt on auspuh (samo lonec) na mojem banditu 1200. Ni preglasen, pojačanje štime šele od 3500/4000 vrtljajev naprej, nekaj malega poveča moč (na banditu - stra model - cca. 11 PS). Lep zvok. Izdelan je iz aluminija in inox in izgleda 100% bolje kot original, je ovalen in manjšega izgleda od originala. (original je tak ror, kot bi bil od kakšnega tovornjaka). Če primerjam z drugimi proizvajalci (kar sem na banditu slišal): arrow je glasnejši, glas je bolj globok, tudi akrapovič, vendar je precej dražji. Wings sem slišal na HR na eni R1 in zveni precej plehnato :cry: Na moj motor je remus namontiral prejšni lastnik, s tem auspuhom je bilo narejenih cca 12000 km, pa je zvok še vedno dober (ni plehnat, ali prežgan...) Zdi se mi, da neko podjetje iz okolice Mb. prodaja remuse in tudi rezervne dele zanje (volna, objemke,...)

Zadovoljen, vem pa da ni najboljši. Osebno bi rajši imel Arrow, ker ima globji zvok, da še dodatne 4 PS in je precej cenejši od akrapoviča.

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem se izboljsa glas.kot nadomestni izpuhi niso nic slabsi (ali boljsi) od ostalih.

wings je verjetno cenejsi,predvsem ce ga dobis po kaksni "varianti".

Se strinjam s teboj.

Za remusa so hoteli imet cca 70k za wingsa sm pa pol dau cca 50K(brez računa)

več o wingsu smo pa že debateral http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...highlight=wings

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj malega poveča moč (na banditu - stra model - cca. 11 PS).

Hm... če pomislim, da imam namen stran vržt 45k SIT, da bom dobil 2 - 3 konje... ekhm... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj malega poveča moč (na banditu - stra model - cca. 11 PS).

Hm... če pomislim, da imam namen stran vržt 45k SIT, da bom dobil 2 - 3 konje... ekhm... :lol:

Konkretno se meni ne gre za 2-3 konje, potreboval bi jih vsaj 40 vec :D

Predvsem se gre za boljsi in sportnejsi zvok. Poleg tega te folk slisi v avtomobilu ko prehitevas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa gre za 2 - 3 konje, zato sem pa kupil 70cc mašino in dal 25k SIT (10k bo še vgradnja)... Samo vgrajene še nimam...

Drugače se pa tud jest ne bi branil 40ih konjev več... Samo se bojim, da bi se ubil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa gre za 2 - 3 konje, zato sem pa kupil 70cc mašino in dal 25k SIT (10k bo še vgradnja)... Samo vgrajene še nimam...

Drugače se pa tud jest ne bi branil 40ih konjev več... Samo se bojim, da bi se ubil...

Nam ki imamo že original po 100 ali več konjev ni potrebno merkat za 2/3 konje.

Tebi se bo pa poznal ja pri sesalcu :lol: :lol: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

LP.

Na moji pravkar kupljeni Hondi Varadero imam REMUS izpuhe. Jih je montiral ze prejsni lastnik, ki je rekel, da motor lepse vlece in tudi koncna hitrost je za cca 5-10 km/h vecja!

Seveda ima pa tudi glas zelo dober.

Tudi cena se mi ne zdi pretirana cca 135.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Vidim da se o tem že dolgo ni nič pisalo.

Na Celjskem sejmu sm se malo pozanimal za REMUSa pa mi je bila cena glede na to da je homologiran kr všeč.

Prosim za kak dober nasvet, kaj pravite v primerjavi z Wingsom, ker kot študent za akrapota ni prave računice.

Lp, Uroš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja Uroš, težko je kaj napisati, si pač študent in izpuha, ki bi dal dober zvok, več konjev in bi ti proizvajalec še plačal, da bi ga ti sploh hotel, takega izpuha pač ni.

Roko na srce. Vozim FJR in imam Remus-e revolution (tisti dušilec sem dal ven), konjev nisem kupoval, kupoval sem zvok in ovalne cevi namesto okroglih originalnih topov. Na denar nisem ravno gledal, kupil bi Wingsa, a se gospodu iz Ptuja ni dalo ukvarjati z enim izpuhom, kupil bi Akrapoviča, pa ni bilo homologacije, kupil bi Leo-ta, pa ga še niso začeli delati...... Skratka, kupil sem Remusa, ker je bil edini homologiran izpuh za moj motor in ko sem ga namontiral so me mamice z vozički in psički končno pravočasno slišale.

Sedaj so gor tri leta, imajo cca 50000 km in vse je b.p., vključno s policaji, tehničnim, zato sem tudi sam povsem zadovoljen.

Če bi se danes odločal, bi kupil isto, toda ne alu izvedbe, ker se na njih pozna pesek, ki odletava izpod koles, pač pa bi vzel titan izvedbo.

Pa še nekaj. Ko je sine opremljal isto Hondo kot sem jo našel v tvojem profilu, je kupil Leo Vince-a. Bilo je cenovno ugodno, zvok pa je bil meni tudi zelo všeč.

Je pa danes tako, da nekaj šteješ, če voziš Akrapoviča.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Sebring, nič ni bilo slišati kaj o tem ispuhu. Daja glas kakšnemu motorju forumaša? Na GSu imam Sebring ispuh, mu daja globji glas boxer motorja, napram žalostnim serijskim, ki jih ni slišat. Pri nas zgleda, da se niso prijeli, jih ni kaj videt na motorjih.

Še slika

post-12240-1194100898_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Zanima me ali obstaja kakšen izpuh podoben Remus Viper-ju, ki bi bil bolt-on, da bi ga lahko montiral na gsxr-a? Pač takšen, z dvojno končno cevjo na lancu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!