Skoči na vsebino

BMW R 1150 GS


marting

Priporočene objave

Imam RT 1150 Po enem letu prevoženih 18k. Do 10k mi je spil cca 3l, od 10 do 18 pa liter in pol. Olja je pil več v hladnem vremenu ( zimska jutra).

To, da cukne je skoraj neopazno. Bolj pri C-ju, ampak zato, ker ima 1x manj lomljen kardan.

Menajlnik ni na ravni japoncev. Najbolj glasen med prestavljanjem iz 5 v 6.

Servisi so pa v Slo obupni, še posebej če si iz Obale. Še dobro, da je Trst blizu.

Edina večja slabost pri RT-ju je ta, da ti prednjo gumo 1x prej poje kot zadnjo.

Tudi jaz sem imel probleme z manjalnikom na testnem R-ju. Mi je na avtocesti pri nižanju odpadla nožka od menjalnika.Še dobro, da ima dobre bremze, ker če ne bi se zalepu na prikolico od kamjona. Sem peljal k Obalnemu serviserju, pa mi jo je narob ezešravfal, teko da sem jo moral potem doma sam naštimam. Sem pa ugotovu, da je bila napaka od mehanikov TU, ker niso sploh prekontrolirali kako stoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim GS1100, imam cca.60000 prevoženih, pa je komaj dobro ajnfaran, pije mi 0.5l olja na 3000 km in 5.5l bencina na 100 km. Navora je dovolj tudi za pospeševanje iz nizkih obratov (za leno vožnjo brez prestavljanja). Slišal sem že za ljudi, so z njim naredili tudi do 200.000 km.

Menjalniki pa so pri BMW stalni problem, so nenatancni in trdi za prestavljat, dosti voznikov BMW pa jih je bilo prisiljeno že pri 40.000 do 50.000 prevoženih km zamenjati. Novejsi menjlniki so baje boljsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjalnik no comment.

@ pero: smo ze predebatirali,zakaj so BMW-ji pili olje do cca.15k km.

Ice: a mi lahko samo poveš v katerem topicu je govora okrog tega, ali pa če mi na kratko obnoviš! ; )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj ima R1150GS. Pelje ga zelo lepo in tudi ulaufaval je po navodilih.

Njegova poraba olja je 5 litrov :!: :!: na 10000km. Sedaj ima 18000km in se poraba olja še vedno ni "unesla"! :!: :cry: :?

Ali je možno, da ga premal tiši :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike BMW-jev!.

Strinjam se z ugotovitvami o zelo dobri "voznosti" motocikla, o menjalniku, ki ne dosega nivoja druge tehnike na motociklu, pa tak ni potrebno izgubljati besed.

Zanima me ali ima kateri izmed vas integrirni zavorni sistem (ne ABS, pač pa sistem, pri katerem hkrati zavirata sprednje in zadnje kolo hkrati, ne glede na to ali voznik pritisne ročico prednje ali zadnje zavore - točnega imena by BMW se v tem trenutku ne spomnim).

Zanima me:

- kako ocenjujete ta sitem,

- učinkovitost,

- kaj pa mokra cesta,

- makadam!!!!

Meni se zadeva sploh ni zdela vredu (še posebaj na makadamu, po klancu navzdol :x :x ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njah... glede na testno vožnjo pa upoštevajoč da se testni motorji ponavad ne šparajo... BTW: peljal sem R1150R

Menjalnik nekako sprejemljiv... ni honda, ampak ni moteč...

Sklopka OK

nad 5000 obrati zelo moteče vibracije... al je bil pa sam moj tolk razštelan.

Navora polna vreča, ampak se pomoje kmalu navadiš...

da bi kolo blokiralo na šaltanju dol.. niti ne.

glede na vzdolžno glavno gred pa kardan... ga še vseen ne matra tolk kot večje guzzije... nejbrž lažja glavna gred...

Da zadeva pije tolk olja... no ja, me prav zanima zakaj... res da ga nekej ostane v glavi pa da prej al slej ga nekej pricurlja v bat... sam vseen mi je mal velik 1 liter na 6000km... pa tud pol litra na 3000 se nič lepš ne sliši. Edino kar mi je všeč je poraba... če je res tolk nizka.

Skupna ocena: Jah, bi mel lepo naštelano zadevo, ampak tega dnarja, kolkr hočjo pa res ni vredna. Sploh.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tud mal skeptičen do tega načina zaviranja... Ena bremza en disk spredaj in en zadaj, druga bremza drugi disk spredaj...

Če mene vprašate, je smisel motorizma, da je motorist povsem usklajen z motociklom - če hoče na sprednjo gumo, mu je treba to dovolit; če hoče žlajfat, mu mora bit to omogočeno. Pa čeprav izpade frajerski kreten.

Pa še na šodru mora bit to katastrofa. V primeru da ti na šodru nekaj prekriža pot, pač stisneš zadnjo skoraj do konca, prednjo malo in loviš ravnotežje. Tukaj stisneš zadnjo skor do konca, prime tud sprednja skor do konca - wuuuuuf! po tleh...

Ne vem, no...

Kakšne so vaše izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice: a mi lahko samo poveš v katerem topicu je govora okrog tega, ali pa če mi na kratko obnoviš! ; )

takona hitro ne vem - neka tema z oljem ali menjalniki ali vzrdzljivimi deli.poisci,sorry.

problem je bil,ker je BMW kot prvo olje nalival prevec kvalitetno (fino) olje - sintetiko in se batni obrocki niso "vsedli v cilinder".prvo olje v masini bi naj bilo malo bolj grobo,da se pospesi ta postopek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tud mal skeptičen do tega načina zaviranja... Ena bremza en disk spredaj in en zadaj, druga bremza drugi disk spredaj...

Če mene vprašate, je smisel motorizma, da je motorist povsem usklajen z motociklom - če hoče na sprednjo gumo, mu je treba to dovolit; če hoče žlajfat, mu mora bit to omogočeno. Pa čeprav izpade frajerski kreten.

Pa še na šodru mora bit to katastrofa. V primeru da ti na šodru nekaj prekriža pot, pač stisneš zadnjo skoraj do konca, prednjo malo in loviš ravnotežje. Tukaj stisneš zadnjo skor do konca, prime tud sprednja skor do konca - wuuuuuf! po tleh...

Ne vem, no...

Kakšne so vaše izkušnje?

Sicer nima veze s temo, ampak OK... na guzziju je ta sistem super delal... morjo biti pa sprednje vilice primerno toge... da jih ne zvija ko bremza sam en disk. Moj je bil predelan, pa ga je neki zvijal.. prešvoh strehca, original je bla močnejša. Sicer pa delalo super, samo navadit se moraš (kar gre pa kar hitro)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevi se reče Integral ABS. Fora je v tem, da postane ročka za prednjo bremzo vzvod za sprednjo in zadnjo bremzo, medtem ko ostaja nožna stopalka za bremzo osredotočena le na zadnje kolo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevi se reče Integral ABS. Fora je v tem, da postane ročka za prednjo bremzo vzvod za sprednjo in zadnjo bremzo, medtem ko ostaja nožna stopalka za bremzo osredotočena le na zadnje kolo...

v nedeljo na A1-Ringu je bil model z R1150RT,na katerem nozna bremza deluje tudi na sprednje diske (cca.1/3).novi model (´02?) pa ima zadnjo samo na zadnji disk.

je instruktor demonstriral ABS na motorju - mater,da ni tak drag in se ga dobi dodatno........ TAKOJ! model potegne na 90 km/h in naravnost zapelje na travo :shock: in po zlajfih..... po cca.50 m na travi je motor stal. 8)

ima pa na suhem asfaltu R1150RT z ABS krajso zavorno pot,kot GSF 600,ceprav ima cca. 100 kg vec.na mokrem asfaltu,pesku,travi itd. je tako vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem se imenuje BMW EVO 2 brake sistem. Je v dveh variantah: touring in sport.

Razlika je v tem, da pri prvemu vedno deluje 80% prednja in 20% zadnja bremza. Neodvisno če bremzaš z roko ali nogo. Ta je na RT-jih. Ostali boxerji imajo sport sistem. Pri tem je z roko isto kot prej, ko pa bremzaš z nogo pa bremza samo zadnja.

Je pa sistem servo ojačan, tako da na začetku moraš presneto pazit.In ko mašina ne dela, ne bremza skoraj NIČ.

Je pa, da na GS-u izklopiš ABS in se voziš normalno po terenu.

LP, Sax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje z integralnim z ABS podloženim zavornim sistemom na '02 R1150RT dobre. Lastnosti tako sestavljenih zavor pri meni ne motijo občutka, da jaz vozim (po svojih zmožnostih, seveda) motor in ne on mene. Tudi še nisem bil v situaciji, v kateri bi se nedvoumno izkazalo, da so boljše ločene zavore, če taka situacija za cestni motocikel sploh je.

Enkrat vozil po naselju in gledal malo levo in malo desno. Ko pogledal zopet naprej ugotovil, da avtomobil pred menoj stoji. Zagrabil in stisnil tisto, kar sem prvo dosegel in motocikel je obstal v smeri brez zdrsa in brez kakšnih drugih znakov opletanja, le razbremenjeno zadnje kolo je dvakrat rahlo trznilo, ko je ABS doziral tlak zavornega olja v zadnje čeljusti. Zavore (takšne, kot so) v bistvu rešile motocikel in seveda mene.

Ne znam povedati in tudi se mi ne da o tem razmišljati in prepričevati sebe ali druge, ali je integralni + ABS zavorni sistem v RTju dober in boljši ali slabši od ostalih, ker ga jemljem kot dejstvo, ki je nalepljeno na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne znam povedati in tudi se mi ne da o tem razmišljati in prepričevati sebe ali druge, ali je integralni + ABS zavorni sistem v RTju dober in boljši ali slabši od ostalih, ker ga jemljem kot dejstvo, ki je nalepljeno na motor.

Nisem želel sprožiti polemike, kaj je boljše ali slabše ali dvomiti v kompetentnost in znanje BMW konstruktorjev in inžinerjev, pač pa sem po svoji iskušnji (beri: prevozil nekaj kilometrov, ker sem imel možnost preiskusiti turing sistem (by sax)). Res je, da sem zavore preiskušal na suhem asfaltu in jih nisem imel možnosti preiskusiti na makadamu. Na suhem je bilo vse OK :D :!:

Prav zato me zanima, ali ima kdo iskušnje z zaviranjem na makadamu, kjer voznik nima možnosti vplivati na učinek prednje in zadnje zavore. Na takšno razmišljanje me je privedla osebna iskušnja z vožnjo po strmem klancu navzdol po makadamu s Banditom (iz tromenjika - SLO - A - H, v Prekmurju navzdol, tisti, ki ste že tam bili, boste vedeli, kaj imam v mislih :o ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler gre naravnost je vseeno kaj ima BMW z ABS pod kolesi - videl in sprobal sam; ce je se dovolj prostora za ustaviti se,se ustavi brez padca.samo pohodis in stisnes do maximuma,ostalo naredi elektronika in se motor ustavi.fenomenalno pac.drugo je v zavojih in ovinkih - z obcutkom zavirati,je priporocilo instruktorja na A1-ringu.. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tud mal skeptičen do tega načina zaviranja... Ena bremza en disk spredaj in en zadaj, druga bremza drugi disk spredaj...

Pa še na šodru mora bit to katastrofa. V primeru da ti na šodru nekaj prekriža pot, pač stisneš zadnjo skoraj do konca, prednjo malo in loviš ravnotežje. Tukaj stisneš zadnjo skor do konca, prime tud sprednja skor do konca - wuuuuuf! po tleh...

Dunker, zaviranje ne poteka tako kot si napisal. Ne aktivira se enkrat en disk spredaj, drugič drug, ampak se pri pritisku na zadnjo stopalko sproži tudi po en zavorni bat v vsaki sprednji zavorni čeljusti (na obeh diskih).

Tudi na pesku -- ni šans da spodrsne, ker se pri EVO 2 vklopi ABS. Le stisneš zavori do konca in počakaš da se ustaviš. Cakewalk.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zato me zanima, ali ima kdo iskušnje z zaviranjem na makadamu,

Če boš le imel možnost, sam poskusi. Na makadamu lahko brez skrbi stisneš prednjo ročko do konca.. sliši se le rahel šum, ko sistem dozira pritisk na sprednje zavorne kolute.. nič blokiranja dokler se ne ustaviš.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino za sportno voznjo ni ker pri hitrem prestavljanju navzdol kolo blokira (kardan).

Ne vem kako so nemci to tehnično rešili, ampak pri novih generacijah motorjev "kardan efekta" skorajda ni -- zadnje kolo ne blokira, morda rahlo le ob prestavljanju v prvo prestavo. Se je pa to močno čutilo pri starejših motorjih (vozil K100 in R65).

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem želel sprožiti polemike,  

Saj vem, da ne.

Kadar me pot prisilno zanese na makadam, vozim bolj počasi in previdno, tako z Gilerco, ki ima klasične zavore, kot s kravo, ki ima povezane zavore z ABS in s servo ojačevalnikom tako, da na makadamu še nisem doživel razlike med zavornima sistemoma. Z enim ali drugim sem se do sedaj ustavil približno tam in tako, kot sem želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno čisto drugo vprašanje: ali se lahko ABS dokupi kasneje? Po moje ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš.

Teoretično seveda lahko kupiš vse potrebno kot rezervne dele in greš potem to notri vstavljati, vendar ... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno majhno vprašanje: kam se montira 12V vtičnica na modelu GS (in R)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtičnica 12V se montira na levi strani nad menjalnikom in sicer na točno, za ta namen, predvidenem mestu. Vtičnica služi za filanje akumulatorja in sicer zato ker je ta izredno težko dostopen. Za filanje akumulatorja je v ta namen BMW dal tudi ustrezni polnilec. Vse skupaj stane okrog 17.000Sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!