Skoči na vsebino

BMW R 1150 GS


marting

Priporočene objave

marting: vidim, da ti je avatar napolnjen z GS-om... Poznam eno odlično stran v zvezi z GS, in sicer http://www.advrider.com (rubrika GSpot)

Za Roadsterje imaš stran http://www.r1150r.net

Za druge zadeve pa bi se dalo poiskat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno čisto drugo vprašanje: ali se lahko ABS dokupi kasneje? Po moje ne...

.......lahko,brez problemov...........vendar ne vprašaj za ceno........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ABS se ne da kompleten dokupit, ker ga lahko kupite le po delih, kar pa je izredno drago, razen ce vse potrebne komponente vzames iz kaksnega razbitega motorja...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko olja popijejo vaše 1150 ali 1100 -ke?

Moja 1150 v območju med 1000 km in 6000 km dobila dodatni liter olja. Po mojem skromnem mnenju niti ni pretirano požrešna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem po turi po Korziki, naredil 2300 Km in sem moral doliti 2dl olja in se 0.5dl v zadnji pogon(olje za menjalnik)-sicer ne vem kam je šlo, zato, ker ni nikjer nic mastno(ne tece).. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo prebiram stare forume, pa bi dodal svoje mnenje o porabi olja in goriva za BMW motorje.

Mislim da je poraba olja in goriva v večini odvisna od načina vožnje.

Nov motor tja do 5000km naj bi normalno popil po liter na 1000km. Osebno meni je popil liter na 5000km, zdaj pri 10000 pa skoraj ne pije več nič.

Poleti sva z kolegom šla na turo (2000km), oba bokser 1150, skupaj vozila... On je dolil 1,5 litra in tankal cca 6,2 litra na 100km. Meni sploh ni bilo treba dolivat olja, pil pa mi je 4,9 litra na 100 km?!?!?!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še malo dodatne gnjavaže... Zanima me, kako se kontrolira nivo olja pri R1150GS oziroma konkretneje, ko je motor na centralnem stojalu ali na stranskem? Pa ne mi napisat naj grem gledat v navodila, ker sem to seveda že storil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih piše da moraš motor pustiti še kake 2-3 minute na stranskem stojalu, da se olje izsteče iz stranskih kanalov, potem pa na centralnega in pogledaš okence...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s posebnim poudarkom na VROČ motor...

sam opravim to zadevo tako, da po vožnji postavim zadevo na centralno stojalo, odklenem ključavnico na oljni odprtini (zaradi dejstva, da so bemflini inženirji malce pomankljivo izumili to ključavnico, je treba odkleniti pri vročem motorju, drugače se dihtungi zaradi vrčine "zlepita"), slečem opremo in preverim nivo (in kasneje, ko se malce bolj ohladi, dolijem olje - ne vem zakaj, ampak tako to delam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vroč motor postaviti na centralno stojalo, na ravni podlagi in počakati 15-20 min, da se celotno olje odteče v karter, šele potem pri okencu odčitaš nivo olja. Le ta mora vedno potekati skozi središče krogca(piko) narisanega na okencu.

Če boš meritev olja delal preden se bo olje odteklo in boš sveže olje dolil do središča kroga, boš čez nekaj časa presenečen, ko bo celotno okence črno-olja bo veliko preveč.

V primeru, da v motor vliješ preveč olja, ga je najboljše spodaj za kratek čas odpret, da se odteče, če pa ga pustiš v motorju, ga bo le ta zmetal skozi oddušnik v prostor zračnega filtra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Problem imam z klenkanjem motorja, če pa natočim 98 oktanski benzin je težava manj opazna. Problem pa nastane ko ni črpalke z 98 okt. benzinom.

Kaj bi lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče ga dati na računalnik... :rolleyes:

Sploh, če si zamenjal avspuh ali voziš brez katalizatorja :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Že pri novem se je to pojavljalo, sicer malo in samo v največji vročini in se z leti povečevalo. Motor pa je redno servisiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Vse original.

Pelji ga drugemu pooblaščenemu serviserju :devil:

Jaz imam let.99 pa nimam nobenih problemov. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel enak "problem" z 1100 rs, l. 94. Klenkalo je včasih pod polno obremenitvijo - npr. v hrib s polnim gasom, se pa ni povečevalo s časom. Motor sem potem prodal (ne zaradi tega), tako da ti žal ne morem pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!