Skoči na vsebino

BMW S 1000 RR


Noise

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje in sicer me zanima zakaj je pri omenjenemu motorju tako izrazito pokanje iz izpuha? Ali je to odvisno od Qukshifterja? In pa zakaj na drugih sportakih ne poka tako? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, Agv said:

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje in sicer me zanima zakaj je pri omenjenemu motorju tako izrazito pokanje iz izpuha? Ali je to odvisno od Qukshifterja? In pa zakaj na drugih sportakih ne poka tako? Hvala.

Bolj poka ,bolj je.   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Agv pravi:

Se definitivno strinjam. Ampak zanima me zakaj je temu tako in zakaj na drugih motorjih ne poka tko? :D

najbrž elektronika, ki duši zadevo, da je znotraj eu norm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Agv said:

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje in sicer me zanima zakaj je pri omenjenemu motorju tako izrazito pokanje iz izpuha? Ali je to odvisno od Qukshifterja? In pa zakaj na drugih sportakih ne poka tako? Hvala.

imaš originalen izpuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, motolover pravi:

imaš originalen izpuh?

Sicer RR nikoli vozil,niti lastil...imata pa dva znanca z originalom in ne poka kaj posebno za RR...tak,da če poka predvidevam,da neki narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neizgorelo gorivo pride v stik z vročim izpuhom in eksplodira. QS povzroči rahlo zamudo pri delovanju motorja in izgorevanju, zato se to zgodi. Vse O.K. Se pa pri odprtih izpuhih to bolj pogosto pojavlja in bolj sliši, še posebej, če ni notri katalizatorja in če je loputa stalno odprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Agv pravi:

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje in sicer me zanima zakaj je pri omenjenemu motorju tako izrazito pokanje iz izpuha? Ali je to odvisno od Qukshifterja? In pa zakaj na drugih sportakih ne poka tako? Hvala.

moj GT z veseljem poka, pa ni popolnoma nobene predelave. Pa še fajn se sliši, včasih se še jaz ustrašim :D

vsaj po pisanju članov GT grupe, pa poka manj, ko odstranijo loputo in katalizator. Zakaj, res neb vedu :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore;) Ampak nekako me še kr zanima, zakaj recimo pri drugih SS petardah (600 ali pa 1000ccm) ne poka nič oziroma zelo malo, med prestavljanjem prestav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Agv said:

Hvala za odgovore;) Ampak nekako me še kr zanima, zakaj recimo pri drugih SS petardah (600 ali pa 1000ccm) ne poka nič oziroma zelo malo, med prestavljanjem prestav?

Pri nekaterih lahko poka ko dajo nov avspuh oz. motor predelajo, ker je avspuh toliko "odprt" bi moral "uplinjač" nastavit za tak avspuh. Pokanje običajno pomeni da je treba mašino malo naštelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ti je motolover napisal zakaj pride do tega:

22 hours ago, motolover said:

Neizgorelo gorivo pride v stik z vročim izpuhom in eksplodira. QS povzroči rahlo zamudo pri delovanju motorja in izgorevanju, zato se to zgodi. Vse O.K. Se pa pri odprtih izpuhih to bolj pogosto pojavlja in bolj sliši, še posebej, če ni notri katalizatorja in če je loputa stalno odprta.

Pri prestavljanju pride do hitrih sprememb delovanja motorja. Iz razlicnih vzrokov je v sistemu prevec goriva, mislim, da ima S1000RR poseben ventil, ki ga spusti v smeri izpuha.

- motorji pred 2015 naj bi bolj pokali kot kasnejši

- številnim voznikom je to vsec, dolocene znamke posvecajo pozornost zvoku motorja

- z mapiranjem se da ta ucinek povecat ali zmanjsat

- z bolj odprtimi izpuhi je ta ucinek vecji

Zakaj tega nimajo drugi motorji pa moras vprasat tam :)

Btw, sem enkrat vozil 16 km tunela za eno Hondo, kjer sta sta se voznik in sopotnik ves cas neverjetno zabavala s pokanjem iz aspuha. Motor je kar zaplesal vsakic ko jima je uspel se posebej gromovit bang. :twak: Enkratna izkusnja :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam problem na bmw s1000rr letnik 2017...po dveh mescih sm ga uzgav in mi sveti lucka za napako na motorju tista rumena....ko dam kontakt ni nc ko pa uzgem pa zasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Sas88 pravi:

Mam problem na bmw s1000rr letnik 2017...po dveh mescih sm ga uzgav in mi sveti lucka za napako na motorju tista rumena....ko dam kontakt ni nc ko pa uzgem pa zasvet

lahko da je ABS .. zapel se 5 km/h pa bo ugasnla ... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Sas88 pravi:

Mam problem na bmw s1000rr letnik 2017...po dveh mescih sm ga uzgav in mi sveti lucka za napako na motorju tista rumena....ko dam kontakt ni nc ko pa uzgem pa zasvet

Dokler v garanciji ga ne glede na napako in to kar drugi pravijo pelji na poblaščen servis!Itak gratis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, maus said:

lahko da je ABS .. zapel se 5 km/h pa bo ugasnla ... :huh: 

Sm zrihtov,zgleda k je stal 2 mesca se nabere slb bencin al pa neki,sm ga ogrev in dvakrat mal gas naviv je takoj ugasnl....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Sas88 pravi:

Sm zrihtov,zgleda k je stal 2 mesca se nabere slb bencin al pa neki,sm ga ogrev in dvakrat mal gas naviv je takoj ugasnl....

še vedno mislim, da je lučka za ABS ... ta ponavadi ugasne, ko se premakne motor oziroma obrne kolo ... lahko pa da je kj druzga ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, maus said:

lahko da je ABS .. zapel se 5 km/h pa bo ugasnla ... :huh: 

 

5 minutes ago, sesir said:

Dokler v garanciji ga ne glede na napako in to kar drugi pravijo pelji na poblaščen servis!Itak gratis!

 

6 minutes ago, sesir said:

Dokler v garanciji ga ne glede na napako in to kar drugi pravijo pelji na poblaščen servis!Itak gratis!

Zrihtov zgleda je bil str bencin al pa neki k se je ogrev sm dvakrat gas navil pa je ugasnl..

Just now, maus said:

še vedno mislim, da je lučka za ABS ... ta ponavadi ugasne, ko se premakne motor oziroma obrne kolo ... lahko pa da je kj druzga ;)

 

Mozno,ka je zdele stal 2 mesca,sm tud pelov se en krog pa mal testerov abs dela u nulo...prva fura z bmw...navdusn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Sas88 pravi:

 

 

Zrihtov zgleda je bil str bencin al pa neki k se je ogrev sm dvakrat gas navil pa je ugasnl..

Mozno,ka je zdele stal 2 mesca,sm tud pelov se en krog pa mal testerov abs dela u nulo...prva fura z bmw...navdusn

verjamem .. sj ABS dela v nulo tudi pri meni, ampak ko hladnega užgeš, lučka gori, dokler nimaš vsaj 5 km/h, potem ugasne... nism najdu navodil za tvojega, je samo ameriški, ne vem, kok je enak tvojemu

https://ownersmanuals2.com/bmw/s-1000-rr-usa-2016-owners-manual-66288

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The ASC function is not avail-
able, as the self-diagnosis
function has not been com-
pleted. (To check wheel sen-
sors, motorcycle must reach
a minimum speed with en-
gine running: min 3 mph (min
5 km/h
 
to sm našu na strani 35 navodil ;) ... ne vem, če je to to ... ampak ... glavn, da si rešu :OK: 
Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
50 minutes ago, Marcel-F said:

huda raketa,sam se mi zdi,da je prepocen.  :lol1:

Glede na opremo je res poceni. Alpha Racing dirkalnik z enako opremo stane med 150.000€ in sploh nima karbonskega okvirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!