Skoči na vsebino

Tank kamera


John2005

Priporočene objave

Vsaka kamera ima na spodnji strani vijak za pritrditev na stojalo. Da se improvizirati.

Sicer pa mala magnetna torba na tanku, v katero položiš kamero (mogoče založiš s kakim stiroporom, da se ne premika. Zadrga odpeta toliko, da se vidi objektiv. Deluje preizkušeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kje v SLO kupit držalo za kamero takšno kot je na linku spodaj

http://www.sportbikecam.com/

Hojla, ti je kaj uspelo dobiti glede tank stojala?

Jaz sem malo pregledoval in razmišljal. Kupiti se jo da preko spleta vendar uvoz in USA pride preveč Angleži pa tud niso prav poceni (pa še SLO nimajo v izbirniku EU držav).

Me pa moti pri tem stojalu, da:

1. se stojalo fiksno montira na tank kar ovira, da bi postavil tank torbo za drugo vožnjo (oz velik šraufanja če velik spreminjaš)

2. ni nastavljiva po višini in naprej-nazaj.

Iščem kakšno boljšo varianto.

Mogoče če kdo ve za kakšno dobro kamero za na čelado tako da jo je mogoče kupiti v EU (spletna štrcuna)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro kamero za na čelado v stilu bullet cam sem nabavu v digitkliku trzin, ni bila poceni pa tudi zvok je treba extra uštimat, obvezno pa rabiš kamkorder z analog in priključkom.

sem pa še v fazi razmišljanja o načinu pritrditve na čelado brez vrtanja, limanja itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem najdu kar nekaj stojal na nemškem eBayu....sam kaj ko so nemci tako zabiti da noben noče poslati v SLO kljub temu da sem ponujal plačilo dodatne poštnine.???? :?

Najverjetneje bom probal najti kašnega strugarja da mi naredi na mero. Če je kak interesent naj se javi. Več kosov bo ceneje!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so vse opcije po netu bolj slabe ali pa precej drage.

En nemec si je zamislil malo preprostejše stojalo, ki pa se bi ga dalo precej enostavno kopirati. No seveda z malo modifikacijami, da ne bi posegali v morebiten patent (če je patentiral, saj ne vem).

Tuki je naslov strani, kjer se da tudi kupiti ampak meni se zdi 100€ palo preveč, ker za ta denar dobim tudi cevno kamero, ki jo lahko pritrdim na čelado oz. nekam na motor.

http://www.motocam.de/

pa še link do spletne trgovine, kjer majo cevne kamere...

http://www.techtradecenter.si/

Sam še ne vem kaj bom naredil. Imam sicer dve mali kameri, ki ju lahko priklopim na kamkorder, pa mi resolucija ne zadostuje 320px. Tako da bom verjetno razmislil o kakšnem načinu, da bi kamero na tank spravil oz. bom videl.

Se pa priporočam za kakšen dober nasvet bo ziher prav prišel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro kamero za na čelado v stilu bullet cam sem nabavu v digitkliku trzin, ni bila poceni pa tudi zvok je treba extra uštimat, obvezno pa rabiš kamkorder z analog in priključkom.

sem pa še v fazi razmišljanja o načinu pritrditve na čelado brez vrtanja, limanja itd

Ta tip je zlo enostavno rešil, nalimal jo je :?

http://www.her-ms.de/sportkameras/

Sem pogledu Digiklik spletno trgovino, in moram reč da res niso poceni. Vsaj resolucija je 480, ampak 40Ksit :eek: tok ne bom dal :cry:

Bom raj nekaj zimproviziral. Sm že dost stroškov naredu letos :blush:

Hvala za namig, ki je opcija za kasneje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kakšno lepilo bi moral uporabit, da bi dobro držalo in ne poškodovalo čelade in pa po možnosti ne odpadlo skupaj s kosom barve dol iz čelade, če bi kresnu v kako vejo, je pa varjanta s trakom zato super in bom pomoje delal v tej smeri

v digitkliku sem da za sonyjev ccd bullet cam 480 linij, ki ima tudi predpostavko all weather 27.000, je pa model FS-C210CB002

v delkotu za podoben denar dobiš sharp ccd kamero z že vgrajenim mikrofonom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v digitkliku sem da za sonyjev ccd bullet cam 480 linij, ki ima tudi predpostavko all weather 27.000, je pa model FS-C210CB002

v delkotu za podoben denar dobiš sharp ccd kamero z že vgrajenim mikrofonom

Eno vprašanje: na kaj pa snema kamera in koliko časa lahko snemaš?

Mene namreč zanima kamera, ki bi jo imel tudi v avtu in stalno snemal, ko se vozim (za vsak slučaj, če kakšen idiot ne da smernika, pa bi se potem izgovarjal, da je dal smernik... :whistle: )

V Conradu sem namreč videl prenosni model kamere s celotnim snemalnim sistemom za 21 ur za cca. 80 kSIT. Pa gledam, če se da kje drugje kaj cenejšega dobiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: na kaj pa snema kamera in koliko časa lahko snemaš?

Mene namreč zanima kamera, ki bi jo imel tudi v avtu in stalno snemal, ko se vozim (za vsak slučaj, če kakšen idiot ne da smernika, pa bi se potem izgovarjal, da je dal smernik... :whistle: )

V Conradu sem namreč videl prenosni model kamere s celotnim snemalnim sistemom za 21 ur za cca. 80 kSIT. Pa gledam, če se da kje drugje kaj cenejšega dobiti...

Večinoma se uporabljajo MiniDV kamere, ki lahko snemajo kakšno urco (ali dve, če ima možnost znižanja kvalitete na račun dolžine posnetka) - morda obstajajo že tudi kasete za kaj več.

Druga možnost pa je kak digitalni snemalnik, ki zadevo pretvori v MPEG4 oz. DivX format in lahko snema 20,40, 60, ... ur - odvisno od velikosti diska. Primer tega je npr. Mustek PVR-H140 (low price, low qualitiy) ali pa nekoliko dražje Archos AV- serija (kvaliteta mi ni znana).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamere na čeladi se ponavadi ne obnesejo saj se slika v večini prmerov preveč trese ...poleg tega pa posname dogajanje katero gledalcem ni zanimivo. Po mojem mnenju mora biti na posnetku obvezno konstantno viden prikaz hitrosti, obratomer ter cesta kjer se motor vozi. Večina posnetkov narejenih iz helmet-cam-a kaže samo cesto tako da sploh ne veš kaj se dogaja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

john, še kako prav imaš, cesta dolgčas, zato si poglej še drugo področje uporabe. film-70mega

res je pomembna postavitev kamere, mogoče celo uporaba širokokotne leče, ki sicer dodatno zmanjša hitrost in pa nekakšna zgodba predvsem ciljni publiki, da ne zgleda vse skupaj monotono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamere na čeladi se ponavadi ne obnesejo saj se slika v večini prmerov preveč trese ...poleg tega pa posname dogajanje katero gledalcem ni zanimivo. Po mojem mnenju mora biti na posnetku obvezno konstantno viden prikaz hitrosti, obratomer ter cesta kjer se motor vozi. Večina posnetkov narejenih iz helmet-cam-a kaže samo cesto tako da sploh ne veš kaj se dogaja!!!

Pri namestitvi kamere se moraš takoj vprašati, kaj je namen;

- v primeru, da je namen pokazati kako hitro si šel po cesti ali pisti, potem je tank kamera prava,

- če hočemo pokazati kako ostro na koleno se spuščamo in kako se iskri titanium knee slider, bi moral namestiti kameri na zadnji spotnikovi tački,

- če se snema izlet, je kamera na čeladi po moje bolj primerna, saj se ne nagiba z motorjem, glava pa je praviloma vedno 90 stopinj na cesto.

Sem gledal kar nekaj dokumentarnih posnetkov (amaterskih seveda), ki so bili posneti s kamero na čeladi in se obnese. Meni so posnetki izredno dobri. Edino mikrofon je dobro skriti ali v čelado notri ali pa nekam v zaveterje, da se ne sliši vetra.

Jaz potrebujem kamero za dokumentiranje izletov in dogodkov kot dodatek k ostalim posnetkom in slikam, da je na koncu za en dober DVD. Če bi pa imel dovolj denarja bi pa zagotovo imel najmanj štiri kamere in VDR snemalnik na kakšen trpežen disk. Ampak to se grejo na MotoGP za plitve žepe bo pa potrebno mal počakat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje se da kje u bližin dobt taka stojala k sm gledu cene pa lih niso pocen :hmm:

a bi se splacal ga kr u lastni režiji kje izdelat :?

:D

post-539-1141381495.jpg

post-539-1141381512.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje se da kje u bližin dobt taka stojala k sm gledu cene pa lih niso pocen :hmm:

a bi se splacal ga kr u lastni režiji kje izdelat :?

:D

post-539-1141381495.jpg

post-539-1141381512.jpg

99 EUR stane - dvomim, da ti bo kdo v SLO to naredu kaj bistveno ceneje... Če pa najdeš koga, sporoči. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksn frend k ma ksno cnc masinco doma ne bi biv odvec

bom pa se pozanimu kje bi se dal to mal zvedt kok bi prslo to k mam par frendov na strojm faxu pa bi mi mogoce mal vec znal o tem povedat kje je ksn tak k bi to naredu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale ženska je posnela svojo nesrečo, kar ji je pozneje pomagalo pri dokazovanju krivde avtomobilista.

Ona ni bila težje poškodovana.

Dober razlog za kamero na motorju :hmm:

Klik

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm ze poslov enih par mailov majstrom k majo cnc stroje doma da bi izdelal te ploscice k itak tiste vijake to ze u merkurju dobis pa ostale distancnike tut

k dobim povratne maile pa povem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm ze poslov enih par mailov majstrom k majo cnc stroje doma da bi izdelal te ploscice k itak tiste vijake to ze u merkurju dobis pa ostale distancnike tut

k dobim povratne maile pa povem :D

mamo mi doma cnc stroje....sicer ne za take mejhne stvari, sam po mojem mnenju ti nou noben za kej dost cenej kt 100€ naredu.... razen ob dost velki količini seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mamo mi doma cnc stroje....sicer ne za take mejhne stvari, sam po mojem mnenju ti nou noben za kej dost cenej kt 100€ naredu.... razen ob dost velki količini seveda

kok velika kolicina pa more bit sam tko za info da vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tako jst sm se odlocu da ne bom dal 100 eurov za ta stojal sm se odlocu ga doma narest podobnga k so ze slikce zgori in sm tut ze naredu sam mal se dodelavam ko bo pa koncano pa vam bom predstavu svojo mojstrovino :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ewo tolje je nastalo delo izpod mojih rok res da ni tak kot je tisti po katerem sem se zgledoval je pa dobr zame stroski k so me pršli je biv sam kos aluminija 1m x 20cm v metalki je biv 3000sit stali se je pa vse doma najdl pa en dan dela

post-539-1142448479_thumb.jpg post-539-1142448588_thumb.jpg

post-539-1142448632_thumb.jpg post-539-1142448690_thumb.jpg

post-539-1142448814_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!