Skoči na vsebino

Zasavska Motosvet sekcija


Priporočene objave

Puzdrauleni Zasavci !

Tkule zde, pu dougem cajti spt Gianni jno prjau. 8) Končn zrihtu modem in računalnik spt laufa. :D Ugotoul smo dej na forumi kr neki zasavcev in zde vm dajem domačo nalogo. Vsi se mi murte tukile prisebno in trezno jaut!

Zde pa tku, pru pravil tegale topica j: PIŠE SE ČISTOKRVNA ZASAVŠČINA, (USE ŠKRINCE. PA KURBLVELE, PA HUNTI, PA DRUTPIRŠNE, SO IZREDNO DOBRODOŠLE.. :lol: ) slo. knjižnega jezika spluoh ne jebemo :evil: , duvulena je uporaba useh naših sočnih, mastnih ta pravih...Mat kurja, Mat ku.., P.M, lhka tud u kraticah, pa pol enkrat legendo za osredno slo. napišemo.:P Kr brez teh se ta prou zasavsc na mure nč zment, M.K. jle dej tku. :wink:

Ta drug pravil, ku seu te jnkrat smle nutr u tale topic nakaplal, SEU MO PA ZMENL, PA ŠLI SKUP NA KK PIRČK.(jst sm že žen :roll: ), pol seu mo na kk FS skup udpelal, al pa km drgam,... de naumo ku zgublene kure naukul letal. Učasih srečam muoje kulege, ku kr sami neki naukul mutorčke užemajo, puol pa jamrajo dej jim duogcajt. Aja za vse, ki bi tole ke narube zastupl ali "moraliziral" zadevo, pokorno, trezno in prisebno javljam:KADAR VOZIMO NE PIJEMO :shock: :D :roll: :lol:

Ta tret pravil: Če se nm bo pa kdaj dal, pa čeuo mo pr vul, pa lhka kk FS nrdimo (plan na duog rok), al pa tut ne, pa gremo raj na kko dougo furo. :wink:

Ta Četrt pravil: Če seu pa ke osredna knjižna slo prtoževala, de nč na zastup kuga piše klele, jim bomo pa jnkrat slovar zasauskiga knižnega jezika napisal. No zde pa hitr računalnike užgat, pa pissaaaaaatttttt, če ne vs bomo naublal :evil: :shock: 8) :lol: .de ma tale topik pietstutaužnt strani :wink:

Sjerbuuusss.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matkurbla evo me.

Ja nč puvete ne za kako luštno turistično furo. Sicer sem zele sptembra bul na tesnem, tako da zmiri ne računat name.

Moj motor piše v profilu in je črne barve, če se slučajn gdaj srečamo, zastöpte.

Lep puzdrauv iz doline auspuhov in raufnkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gianni, res da sem bolj z gorenjskega konca, pa sem te vseeno razumel... :D

Me zanima, kdaj se kaj na Preboldskih ovinkih zbirate, da še jaz pridem. Sem bil danes tam, pa so res čudoviti, samo je bila cesta mokra, tako da nisem mogel nič pritiskat. Pa drugič. Sem pa v preboldu videl enega rdečega (vinsko) ZZR-ja parkiranega, pa še en motor je bil zraven.

V glavnem, ko boste kaj na tistih ovinkih, povejte, pa se še jaz pripeljem... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbus stari!

Veš kuga treba bo neki nrdit de se bomo še mi nek dubival, tku ku se Lublančani dubivajo v OLP.

Nrbulš bi blu da se dubimo nek pr ns u Trboulih pa gremo tpru na eno furo do Prebolda :lol: :lol: pol pa še na kakšen pir :drinking: in še kako rečemo.

Treba bo sam dulučt kwut pa kdaj se bomo dubival :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravila za motosvet regionalne sekcije: :idea: :shock:

:!: Prvo noisedatovo pravilo:

Pretiravati z zasavščino ne spljoh

:!: Drugo noisedatovo pravilo:

Organizirati morate vsaj eno FS na leto

:!: Tretjo noisedatovo pravilo:

Vsake toliko se skupaj pripeljete na redna vseslovenska motosvetovska srečanja ob sredah na 3M/OLP.

Važi? :) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbus stari!

Veš kuga treba bo neki nrdit de se bomo še mi nek dubival, tku ku se Lublančani dubivajo v OLP.

Nrbulš bi blu da se dubimo nek pr ns u Trboulih pa gremo tpru na eno furo do Prebolda :lol: :lol: pol pa še na kakšen pir :drinking: in še kako rečemo.

Treba bo sam dulučt kwut pa kdaj se bomo dubival :?: :?:

Ej suosed!

Sej je prot Preboldu s Trbovske smeri kr neki rajd, kjer se lahku dubimo. Lahk se dubimo že u t'prvi pr Iskr, nardimo kako furo pol pa kam na pjačo.

Lp

PS Čez Zasavščno pa nč šimfat, ker lahko koga u hunti pu premzi spustmo. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orko dindio, ma ke mone. Ma kdu jeah zastupe ?

Ma kaku ljeti govorijo? Kej čjo eno nuvo linguo narest ali kej ?

Ma kam bi pršli, če bi vsak po suoje klatu ?

Bo seglih bulše, če bomo po slovensko govorili.

Jez nisem kapac, tega guor zastupt.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkule kumarat, za ta druge dua pravila, b se še nekuk strinjal, sam ta pru pravil ........... ljega nje ti ns tukile njeki jeblat, zasavščina je narečje, ki živi, za use vas, tiste knjižne Slovence iz osrednje Sloveije, ki ne razumete, al pa kar je bolj verjetno nočete razumet in vse ostale, ki vam ta dialekt ni pri srcu, bo pa nared kakšen slovarček, tko da si lahko pol doma v miru vso zadevo lepo prevedete v vam znano govorico......aja sam problem bo, ko bo potrebno nardit zasavsko---angleško žabarski ljubljanski slovenski slovar. Oooo to bo pa težko.

Vi tolčete na pol v polomljeni angleščini (včasih se moram prou potrudit da preberem kakšen post), ker naj bi se tko menda lepše slišalo, mi bomo pa po naše.....pa smo si bot. Bo vredu ?

Kar se pa tiče FS-ja in ostalih zadev, pa mislim da je to za vse nas mačji kašelj.....hah, na Zasavcih pa ja Slovenija stoji, Ljubljana ma pa itak županjo iz Prlekije.

Tu je muje mnejne, tku de prusm za kumentar še ustale revirčane? Večinsko mnejne pa naj ima zadnjo besedo.

Sej en sluvar je bil mnde že narjet. Bom mal duma puglj'dala.

Za začjetk:

hunt - voziček za prevoz premoga

premz - železniški tiri postavljeni po hribu navzdol namenjeni za prevoz premoga iz višjih etaž na nižje

Kr se pa FS-ja tiče pa sej vidiš kdu je je na Ivarčkem pjeku in dnar pubiru :wink: Mnde ja ne bu prublemu.

Sicer kej ste pa drugi Zasavci. :?:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prou maš Kaja....itak če neb blo ns Zasavcev na Ivarčkem, bi bli vsi lačni, na konc bi se pa še zarad dnarja skregal. :o

Pol pa nej še kdo dvom u Zasavce...ga muo kr naublal.... :evil: :evil:

Ja kut ste pa ustali...demooo glaaasss :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za vožnjo navzgor, ste pa še en tir potegnili ?

:wink:

Ni blu treba.

Kulm se je iz Guide (sem je pa pu šahtu iz jame pršu) samo dual spravljal na Ainzer al pa še niži. Taku, da se je laku pual pu ubičajni železnc pjalu.

A rabš podnapise za zguari napisan?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkule je dragi muaji...

D s noute preveč matral, vm tuki pušilam en mejhn sluvarček... lhka pa še kej dudate, če vm kej n pamet pade :wink:

Arcnija / zdravilo,

Aufbiks / klic na pretep,

Aufpruh / nadkop, rov ki se počasi dviguje,

Batina / udarec s pestjo,

Berufa / katastrofa, nesreča,

Betica / glava,

Caguc / človek brez upanja,

Cajg / orodje,

Dohtar / doktor, zdravnik,

Družno / skupaj,

Fala / deska,

Fasati / kupiti, tudi tepen biti,

Fejst / lep,

Filati / nakladati, polniti jamske vozičke,

Firbec / radovednost,

Firšna / strop (povsod v jami),

Flaša / steklenica,

Forarbajter / preddelavec, navadno starejši rudar,

Foušija / zavist,

Frlog / staro delo v jami, zarušeno staro delo,

Funšterc / ali knapovsko sonce, debelejša palačinka,

Futrati / nekomu dati jesti ,

Gas / plin, eksplozivni plin,

Gate / moške spodnjice z dolgimi hlačnicami,

Glajz / tirnica,

Glikauf / rudarski pozdrav, srečno,

Grimasa / spačen obraz,

Grunt / večje kmetijsko posestvo,

Hof / dvorišče,

Holcfaler / lesen steber za velike pritiske,

Hunt / lesen jamski voziček za prevoz premoga,

Iberžen / odvečen,

Jenjati / pešati, slabeti,

Klamuzar / obotavljajoč človek,

Kloževje / oprema,

Knap / rudar,

Kolm / premog,

Klaftra / domača mera za volumen lesa,

Klada / tnalo za sekanje drv,

Krajcnga / križišče,

Krajnik / ob kraj postavljena deska, ki je varovala pred odruški premoga,

Kroca / večja motika,

Kumerat / prijatelj,

Lampa / svetilka,

Luft / zrak,

Lušt / užitek, sreča,

Majna / rudnik,

Muzlast / zvit človek,

Nobel / fin, važen, pomemben,

Obrajtati / spoštovati, ceniti,

Oljenka / rudarska svetilka na olje,

Olm / za krajem, na strani,

Opava / delovišče v jami,

Ort / delovišče v jami,

Pelegati / razmestiti,

Perkmandeljc / navihan jamski škrat,

Perunglež / jamski ostanek lesa,

Pikas / večja rudarska lopata,

Pofrcigati / na skrivaj pogledovati,

Pob / fant,

Porkamadona / rudarska kletev italijanskega izvora,

Pošiniti / ugotoviti,

Prešvican biti / preznojen biti,

Priskutiti / nekaj, kar ne počnemo radi,

Rajža / (odpraviti se) na pot, potovanje,

Razfajfan / razburjen,

Reklc / suknjič,

Rigl / stropnik, zapah,

Stalaža / polička,

Sfedrati / odvažati (premog, les ali ostali materijal iz jame ven),

Šafla / lopata,

Šala / kletka za transport rudarjev ali premoga iz ali v jamo,

Šildkapa / kapa iz blaga, podaljšana naprej nad očmi,

Šiht / iti na delo,

Šinfati / obrekovati, pritoževati se čaz kaj,

Šihtmajster / glavni za vpoklic rudarjev na delo,

Štajger / rudarski nadzornik,

Štrajt / prepir,

Štrekenštempelj / progovna stojka,

Štempelj / stojka,

Štil / lesen ročaj za lopato, kramp, kladivo...,

Štucl / odžagan kos lesa,

Štuk / večji kos premoga,

Štunf / nogavica,

Šparati / shraniti, prihraniti,

Špirovka / drog za podprtje stropnika,

Švapl / čevelj,

Švohnat / slaboten,

Trigl / pomožno ročno orodje za ročni transport promoga,

Togota / huda jeza ,

Tuhtati / misliti o namenih,

Umbart / nikoli več, zadnjič,

Zagvišno / zagotovo,

Zastopiti / razumeti,

Zatrajbati / zalučati, odvreči,

Zoln / tla (povsod v jami),

Žmah / aroma (tudi neprijetna),

Žnora / vrv,

Žvot / telo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej...a bi jim puvedal z "napolitanke", pu muaje rajš pučakmo, č kjr ud NEZASAUCU ve z njih :wink:

NE!!!!! Bojo na FSju bul tuhtal kva za enga h* je na voznem redi za jest. :twisted:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja,toti "unterstajerci"......... :P :lol: franc-jozef je ze tud neki cajta hin. :wink:

decve & decki ......ce je to zasavscina vam nemscina _spljoh_ ne sme delati problemov.

Lega puob! Štajerska je sam du Trboul, Zagurjani pa niso vjač Štajerci. :wink: Nemščina nam pa tut m'nde ne dela glih gruaznih prublemu. Essen pa trinken glih ne uporablamo ampak lačn pa žejn tud na nemškem ne bi ustal. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kuga j zde :shock: . Če na zastöpte pete v druge topice brat/srat. Se nč na usamosvajamo, medsebojn se bomo pa že zastöpl. Res da tole ni najlepši jezik na svetu, je pa NAŠ.

Kot majo že drugi svoje regije, se bomo tudi mi lahko tuki zmenl, za kakšno skupno furo na FS, 3M, ... pa da se spoznamo.

U glaunem, če na zastöpte potem se ne mučt sej na delamo nč tazga. Tako nas bo morda še več na FS-ih, sploh zdej k mam še jst spet makino. V Ljubljano se nam pa ne da vsako sredo furat, so še lepše ture, bencin mora pa tut en plačat.

Ajd, pa fajn bodte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kuga j zde :shock: . Če na zastöpte pete v druge topice brat/srat. Se nč na usamosvajamo, medsebojn se bomo pa že zastöpl. Res da tole ni najlepši jezik na svetu, je pa NAŠ.

Kot majo že drugi svoje regije, se bomo tudi mi lahko tuki zmenl, za kakšno skupno furo na FS, 3M, ... pa da se spoznamo.

OK, I give up 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je prau zanimiv brat vaš dialekt velik boljš kot pa tisto polomleno angleščino . ..... :oops: :D :lol: :P

no pa brez zamere

dr.looney :twisted:

egzektli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbus! Js sm bul frišn, pa b' si usejn duvolu neki prdlagat: demo s' u nedelo pupoudne ub ene šjastih du pol sjadmih dubit pr louski kuoč . :arrow: D' s' usi spuznamo pa kako rjačemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matkurja Gianni, tole se pa fajn spounu. Nrbul blo de se res jnkrat dubimo nek, pa jno duobro debato usekamo. De spluoh vidmo, kdo smo tist k se na cest srijčamo pa se spluoh ne puznamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!