Skoči na vsebino

Catia V5


Priporočene objave

pozdravljeni...za vse ki znate delat v catii, imam eno prošnjo, če se vam bo dalo seveda in če mate cajt...rad bi da mi en naredi ojnico in sicer z vsem kar spada zraven ( ležajno pušo, oljno izvrtino, ležajno blazinico, nateznim vijakom, itd...)...delam namreč za seminarsko 4 taktni 4 valjni bencinski vrstni motor z notranjim zgorevanjem, in mi je zmanjkalo časa da bi lahko vse dele končal sam, saj ko vse dele narišem je še pol treba skup sestavit, cajta mam pa do pondeljka :headbang: ...tak da če ma kdo viška časa pa obvlada catio lepo prosim za pomoč, aja delano pa naj bo z verzijo v5r17 ali starejšo...

naj zgleda nekako takole:

post-11619-1211475876_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Catia to je neki najtežjega za delat. Lahko mam doktorat iz strojništva pa ne bom tega risal ker vse v zvezi s strojništvom pa risanjem sovražim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Catia to je neki najtežjega za delat. Lahko mam doktorat iz strojništva pa ne bom tega risal ker vse v zvezi s strojništvom pa risanjem sovražim...

hehe če ne boš znal rista v catii ne boš mel niti diplome iz strojništva kaj šele doktorat, ker s tem pa res vsak strojnik mora znat delat....je pa mi drugač catia dost bolj všeč in dosti lažje je z njo delat kot pa z autocadom, čeprav je ACAD bolj 2D program, zadelanje raznih delavniških risb in podobno, catia pa bolj za modeliranje...ni pa drugač neke posebej težka, boljše to kot pa risat na roke hehe...rabim pa pomoč zgolj zato, ker me resnično cajt priganja in nevem če bom uspel vse nardit, ne da ne bi znal...očitno nebom več vido belega dne do pondeljka hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči 040-717-876 reči da ti je povedal Bernard !!!!!!!!

mah ne bom zaj nekih neznanih ljudi gnjavo, tak pač sn mislo če slučajno tu kdo gor na forumu zadevo obvlada, če ne bom pač sam naredo...hvala vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera tema :lol1: ne da se mi risat ojnice kaj mi jo kdo nariše :lol1: če si cel motor skup spravo boš pa še ojnico naredo ;)

kot da bi jaz zdaj odprl temo Krpanje gume pa bi napisal, da nimam jutri preveč časa, v soboto pa bi se rad vozil, če mi pride kdo pokrpat gumo na kolesu pa malo očistit kolo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
kera tema :lol1: ne da se mi risat ojnice kaj mi jo kdo nariše :lol1: če si cel motor skup spravo boš pa še ojnico naredo ;)

kot da bi jaz zdaj odprl temo Krpanje gume pa bi napisal, da nimam jutri preveč časa, v soboto pa bi se rad vozil, če mi pride kdo pokrpat gumo na kolesu pa malo očistit kolo :lol1:

ojnica mi še manjka, ročično gred pa ravno zdaj dokončujem, pišem pa še kolokvij iz matematike, tak da res niam cajta še jebene ojnice delat pa tiste jebene ležaje...mogoče pa ma kdo preveč časa pa si nima kaj začet pa bo z veseljem to naredo hehe, pa jaz samo pol še dodam v assmebly design pa skup sestavim :D

Popravljeno . Popravil _Nejkooo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe če ne boš znal rista v catii ne boš mel niti diplome iz strojništva...

Jaz ne znam risat s Catio pa bom kmalu imel diplomo iz strojništva... Tukaj so namreč še ProEngineer pa SolidWorks pa Inventor in še bi se jih našlo :evilgrin:

In še nekaj: Lenuh si, da veš! V eni temi je en fant prosu za nekaj poračunat in se se komaj najdu ti pa hočeš od nekoga, da ti zriše nekaj! Daj 100€ pa ti narišem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne znam risat s Catio pa bom kmalu imel diplomo iz strojništva... Tukaj so namreč še ProEngineer pa SolidWorks pa Inventor in še bi se jih našlo :evilgrin:

In še nekaj: Lenuh si, da veš! V eni temi je en fant prosu za nekaj poračunat in se se komaj najdu ti pa hočeš od nekoga, da ti zriše nekaj! Daj 100€ pa ti narišem :whistle:

mah bla bla, sem že narisal- sem pač delal celo noč in lepo dobil 9-ko...drugač pa v keri temi je kdo mene proso za poračunat???? se nič ne spomnim tega, oz. te že nisem videl

p.s: sramota za tebe, da zaključuješ strojništvo pa ne znaš catie...verjetno hojiš da ljubljanski faks da vas tega ne učijo, mi namreč mormo znat vse, autocad, solidworks, pro engineer, rhinoceros, catia je pa itak alfa in omega v strojništvu in s tem nas drkajo že od začetka prvega letnika

Nejk

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah bla bla, sem že narisal- sem pač delal celo noč in lepo dobil 9-ko...drugač pa v keri temi je kdo mene proso za poračunat???? se nič ne spomnim tega, oz. te že nisem videl

p.s: sramota za tebe, da zaključuješ strojništvo pa ne znaš catie...verjetno hojiš da ljubljanski faks da vas tega ne učijo, mi namreč mormo znat vse, autocad, solidworks, pro engineer, rhinoceros, catia je pa itak alfa in omega v strojništvu in s tem nas drkajo že od začetka prvega letnika

Nejk

ah ja ti doktor strojništva. btw fortran tudi obvladaš :whistle:

aha in na katerem faksu učijo catio vse letnike :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAtia je catia- včasih so (smo) risali na roke. Jst sm delu skice motociklov, letalskih motorjev, turbin, 2t in 4t motorjev...........Mislim da je catia stvar sedanjosti, a tudi brez nje se da MARSIKAJ narediti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja ti doktor strojništva. btw fortran tudi obvladaš :whistle:

aha in na katerem faksu učijo catio vse letnike :closedeyes:

na strojnem faksu UNI v mariboru, sedaj po bolonjskem procesu imamo že v prvem letniku predmet inženirska orodja 1, kjer modeliramo v catii in podobnih program, pač na bolj začetnem nivoju da pridemo noter...ja pa fortran tud znam drugač neke malega ja, sn nardil program za izračun povesa nosilcev ker smo meli za seminarsko pri predmetu računalništvo in informatika...

Nejkl

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAtia je catia- včasih so (smo) risali na roke. Jst sm delu skice motociklov, letalskih motorjev, turbin, 2t in 4t motorjev...........Mislim da je catia stvar sedanjosti, a tudi brez nje se da MARSIKAJ narediti

tudi mi še rišemo na roke in sicer pri predmetu tehniška dokumentacija, kjer moramo razne delavniške/ sestavne risbe risat tudi na roko, kar me spravlja ob pamet, ker ko malo kaj zajebem ni več poti nazaj, ampak jovo na novo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja. taksni kot martina novak te bodo pa res kaj naučili ja. aja no poznam strojni faks v mb zelo dobro tako da :naughty: vem kaj se učite. ah se bo pestro :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja. taksni kot martina novak te bodo pa res kaj naučili ja. aja no poznam strojni faks v mb zelo dobro tako da :naughty: vem kaj se učite. ah se bo pestro :whistle:

nima me martina na srečo, ampak kaljun...in on je res vredi :worship: ...drugač pa ne morš vedet kaj se mi učimo ker ti si bil VSŠ jaz pa sem UNI, in tukaj ni primerjave, sploh ko sem kolokvije videl od VSŠ-jevcev, so bli kar za nekaj stopenj lažji ko naši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej ni to da si lazji nejko sam ti si tok bolj neumen.

lp

kaj spet ni mlekca mami dala danes, bogi bogi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nebi tu neumnosti flancau,bi že ojnico pa celi motor končau.. :whistle:

Popravljeno . Popravil pjero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ti znal brat par postov nazaj, bi videl da sem že dokončal in že oddal in že dobil oceno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ti znal brat par postov nazaj, bi videl da sem že dokončal in že oddal in že dobil oceno :OK:

jst ne hodm nazaj sam naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj spet ni mlekca mami dala danes, bogi bogi :D

je dala ja- tvoja mami :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

car :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
p.s: sramota za tebe, da zaključuješ strojništvo pa ne znaš catie...verjetno hojiš da ljubljanski faks da vas tega ne učijo, mi namreč mormo znat vse, autocad, solidworks, pro engineer, rhinoceros, catia je pa itak alfa in omega v strojništvu in s tem nas drkajo že od začetka prvega letnika

Nejk

Ne bi se glih strinjal preveč s tem odstavkom. Če ima vaš fax pogodbo s Catio, in vas na tem trenirajo, še ne pomeni, da je vse drugo zanič. Povsem enak software je recimo od PLM NX. Drugace pa je veliko bolje poznati "strojnistvo" kot pa modelirat. Jst sem elektronik, nisem strojnik, nikoli nisem uporabljal 3D v času študija, zdej si pa z modeliranjem kruh sluzim, pa sem se tega cisto sam naucu. Hocem povedat, da so pomembne osnove, teorije, izracuni, praksa...tako v elektroniki kot strojnistvu. Modelirat se lahko nauci vsak v enem mescu, jaka stvar...ne more pa vsak v enem mescu dobit filing in vso ozadje ene stroke. Tako da, tvoje žaljenje, ker nekdo ne obvlada vseh teh programckov, je povsem neutemeljeno. (nebotičnik se ne bo zrušu, če ga nekdo narise magari na papirju, in ima vse izracune in teorije v malem mezincu...se pa bo zrušu, če bo inzinirček vse fensi zmodeliral, v najnovejšem programu, da se vse sveti... pri izracunih pa napako naredu...sej vem, ti bi zmodeliral, pa model preskusu z FEA, in slepo verjel rezultatom...) malo respecta do "čistega znanja" bi prišlo prav.

Bistvo je očem skrito!

sicer pa pohvalno da se tudi modelirat ucite, pa srecno z izpiti :book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je vse res, vse je treba znat tud modelirat, ne pa neke na pol...pravi inženir more znat vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
mah bla bla, sem že narisal- sem pač delal celo noč in lepo dobil 9-ko...drugač pa v keri temi je kdo mene proso za poračunat???? se nič ne spomnim tega, oz. te že nisem videl

p.s: sramota za tebe, da zaključuješ strojništvo pa ne znaš catie...verjetno hojiš da ljubljanski faks da vas tega ne učijo, mi namreč mormo znat vse, autocad, solidworks, pro engineer, rhinoceros, catia je pa itak alfa in omega v strojništvu in s tem nas drkajo že od začetka prvega letnika

Huh-šele zdaj sem opazu, da se je davno nazaj nekdo nadme znesel...

Nihče ni prosil direktno tebe. In glede na to, koliko postov imaš si verjetno prebral tisto temo... Stuhec je dobrega fizika/strojnika iskal tukaj.

OK-Stvar je taka... Najprej se vprašaj zakaj si šel v šolo v Maribor (glede na to, da imaš FS v LJ praktično pred ''vrati'')? Samo to mi odgovori! Imel sem sošolca (Štajerca), ki je v Lj prišel študirat zato, ker je tu (po njegovih besedah) bolj priznan fax. Pa ne, da bi kaj imel proti strojnikom, ki so doštudirali v MB-daleč od tega. Imam nekaj sodelavcev, ki so se tam šolali in so prav vredu dečkoti!

In-da, v LJ nas ne učijo vseh teh programov, ker se jih moramo naučit sami na kakršenkoli način (v tovarnah, na tečajih itd). To, da morate v MB znat vse te programe za modeliranje pa močno dvomim, saj to nima smisla! Tako lahko rečem, da ''znaš'' vse ampak nič pa ne obvladaš. Že tako se je potrebno učiti ogromno v praksi neuporabnih stvari in, če je vse to res, kar pišeš se mi močno smilite vsi, ki študirate strojništvo v MB.

To, da je Catia alfa in omega pa ne bo čisto držalo. Vsak program, ki si ga naštel zgoraj je alfa in omega v svojem okolju (pa naj ga delimo geografsko, institucionalno ali pa po branžah). Sicer pa lahko v kateremkoli programu za modeliranje shranjuješ v nevtralen format in ga odpiraš v kateremkoli programskem okolju.

P.S.:Pojdi na tečaj, ker to, da rišeš ojnico celo noč kaže na to, da ne obvladaš programa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!