Skoči na vsebino

kdo se vozi pozimi (in zakaj in predlogi, tehnike vožnje, oprema)


simonpel

Priporočene objave

zimske radosti :P (december/januar)

zakaj? S tem vprašanjem se ne ubadam

 

12309717_961507823918770_5364312760502571042_o.jpg

12304136_961507887252097_2117387346960340245_o.jpg

12307314_961507733918779_7349016922003297818_o.jpg

15319273_1234058569997026_8627616895885228680_n.jpg

154653_110869248982636_3802351_n.jpg

16425908_1286593624743520_7541304629647256974_n.jpg

15874714_1260983797304503_9127426402196725546_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

nimam tempomata na Afli :cry:  ... razen klime nič od tega kar si naštel :cry: 

Ni čudn, da se morš pol z motorjem vozt.

lp

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

nimam tempomata na Afli :cry:  ... razen klime nič od tega kar si naštel :cry: 

zakaj pa rabte klimo pozimi? samprašam :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

zakaj pa rabte klimo pozimi? samprašam :D

 

klima greje in klima hladi :ras: 

naušverjeu, ampak tut tko dela ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, DAMI34 said:

zakaj pa rabte klimo pozimi? samprašam :D

 

Da se stekla ne rosijo... sampovem :P  Ni stekel, ni problema.... rešitev je motor brez stekel.  Če že nabijamo...

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, franc said:

Če boš prebral kaj sem napisal, boš videl, da piše, da rabiš opremo, ki je namenjena temu za kar jo uporabljaš in da če rabiš puhovko (za podlogo) je čas, da si omisliš primerno opremo...

Ne, motis se, ko franci na balanci, puhovka je odlicen, nadvse primeren kos opreme za zimsko vožnjo, prav tako pomladansko in jesensko. Ce pa zivis kje višje od sredozemlja pa je priporočljiva* tudi za poletno. Sem ti nalepil dva linka kjer imata dva priznana proizvajalca motoristične opreme, Dainese in Rukka, puhovko kot sestavni del svojega kombinezona. Od tu naprej tvojih prispevkov ne morem jemati resno, ker:

ti: puhovka nima kaj iskati v motorizmu

jaz: puhovka je lahko sestavni del motoristične opreme, poglej, tukaj imaš primer črno na belem

ti: puhovka nima kaj iskati v motorizmu

Lahko pa pises Danieseju da so idioti, ter da naj to sranje brz umaknejo iz prodaje.

1 hour ago, izibajker said:

Mogoče bi še koga zanimalo, če malo opišete kakšni motivi-obsesije-potrebe...

Mene je sneg preprosto prevečkrat ujel na poti, gornja slika je iz izleta konec aprila, ko sem sel v Španijo. Ja, lahko bi naredil obvoz cca 1.000 km po avtocesti, tako pa sem imel kaki 2 uri zasneženih cest (ozrioma max 60 km ?)

Poleti se mi skoraj vedno zgodi, da se v nedeljo pozno ponoci vracam cez Grimselpass domov, ker, jebat ga, zjutraj ne maram zjutraj zgodat vstajat. Ponavadi je na vrhu taka lepa snezna megla. Torej po snegu se vozim v upanju, da bo na drugi strani toplo in sonce.

*Se bom malo vrnil na temo: tanka puhovka je eden najboljših moznih rezervnih kosov opreme za vsakogar ki se giblje po naravi. Zasede polovico prostora softshella, pa 2x bolj topla je. Od kar za nas delajo kitajci, je tudi poceni. Problem je edino ce se zmoči, tu delata bolje tako volna kot termoflis.

Z mrazom je itak tako, da postane nadležen ce se ne gibljes in pa po dolocenem casu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, nejc74 pravi:

Ne, motis se, ko franci na balanci, puhovka je odlicen, nadvse primeren kos opreme za zimsko vožnjo, prav tako pomladansko in jesensko. Ce pa zivis kje višje od sredozemlja pa je priporočljiva* tudi za poletno. Sem ti nalepil dva linka kjer imata dva priznana proizvajalca motoristične opreme, Dainese in Rukka, puhovko kot sestavni del svojega kombinezona. Od tu naprej tvojih prispevkov ne morem jemati resno, ker:

ti: puhovka nima kaj iskati v motorizmu

jaz: puhovka je lahko sestavni del motoristične opreme, poglej, tukaj imaš primer črno na belem

ti: puhovka nima kaj iskati v motorizmu

Lahko pa pises Danieseju da so idioti, ter da naj to sranje brz umaknejo iz prodaje.

Mene je sneg preprosto prevečkrat ujel na poti, gornja slika je iz izleta konec aprila, ko sem sel v Španijo. Ja, lahko bi naredil obvoz cca 1.000 km po avtocesti, tako pa sem imel kaki 2 uri zasneženih cest (ozrioma max 60 km ?)

Poleti se mi skoraj vedno zgodi, da se v nedeljo pozno ponoci vracam cez Grimselpass domov, ker, jebat ga, zjutraj ne maram zjutraj zgodat vstajat. Ponavadi je na vrhu taka lepa snezna megla. Torej po snegu se vozim v upanju, da bo na drugi strani toplo in sonce.

*Se bom malo vrnil na temo: tanka puhovka je eden najboljših moznih rezervnih kosov opreme za vsakogar ki se giblje po naravi. Zasede polovico prostora softshella, pa 2x bolj topla je. Od kar za nas delajo kitajci, je tudi poceni. Problem je edino ce se zmoči, tu delata bolje tako volna kot termoflis.

Z mrazom je itak tako, da postane nadležen ce se ne gibljes in pa po dolocenem casu.

S takim "bihtolom" ki ima edini prav, se niti nima smisla pogovarjati.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, XTR pravi:

Da se stekla ne rosijo... sampovem :P  Ni stekel, ni problema.... rešitev je motor brez stekel.  Če že nabijamo...

ogrevano steklo, nisi še slišal? :P

se pa strinjam z rešitvijo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ogrevano steklo, nisi še slišal? :P

 

sm ja .. ampak ogrevana  sprednja stekla smo imeli (pomoje jih imajo še danes .. govorim v letih tam okoli 1988) na Unimogih .. na moja bogi Aflici, pa tega nimam :cry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sm ja .. ampak ogrevana  sprednja stekla smo imeli (pomoje jih imajo še danes .. govorim v letih tam okoli 1988) na Unimogih .. na moja bogi Aflici, pa tega nimam :cry: 

Č max tut ma, drugače pa fen obrni v stekla pa zalaufaj in jebo vas auto :P

 

pred 17 minutami, franc pravi:

S takim "bihtolom" ki ima edini prav, se niti nima smisla pogovarjati.

lp

mal več na izi, nismo vsi isti, pa mal več na šalo, ne se toliko sekirat. Tudi jaz imam dobre izkušnje s puhovko, celo ali samo brezrokavnikom. Takoj pridobiš 10C manj. Zakaj (pišem iz iskušenj):

1. Večinoma imaš to itak v kovčku, ko kam potuješ v prehodnih mesecih.

2. čez usnjen kombinezon jo zlahka natakneš.

3. deluje protiveterno in greje

4. je enostavna in poceni rešitev

Seveda, pa si lahko za zimo omislim 1500€ drago RUKKO al pa ogrevan telovnik

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

ogrevano steklo, nisi še slišal? :P

Sm ja, samo ne za stranska.... 

3 hours ago, DAMI34 said:

Č max tut ma, drugače pa fen obrni v stekla pa zalaufaj in jebo vas auto :P

Saj začne, ko ga sredi zime navijam v obrate kot motor...:)  če pa piše zadaj SUZUKI  :hmm:

IMG_1977.thumb.JPG.c4ccda96c80185436bd3c74dfd6f9855.JPG

Pozimi motorja ne vozim, ker ne gre po snegu ali pa samo ne znam...  En krogec (v primeru izredno lepega vremena), to je pa tudi vse od nabiranja revme. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 12. 2019 ob 16:14, Zivnorc pravi:

.... kupil sem namreč snežno frezo.... ćiiist novo.... na gosence.... zdej pa že dve leti noče pasti sneg...    :dry:

gumijaste gosence preperijo.. tako kot gume na motorju če se ne voziš..

pred 17 urami, izibajker pravi:

Mogoče bi še koga zanimalo, če malo opišete kakšni motivi-obsesije-potrebe... vas sploh vlečejo, da se furate pozimi? 

d). Ali pa kaj četrtega...?

mamuti ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postarji se vozijo vsako zimo, v metezih, pri -20 pa se nic ne duvajo. In vozijo se veliko, ne do prve flike snega za selfie... Jaz se ne vozim pozimi. Tud za selfie ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom velik bom poštar :P

 

 

Pa brez šale, smo se vozili po cele dneve z APN6 v burji, snegu, ledu, poledici, rosi, slani, icju, inju, kondenzu, šodru, pesku, zlatim kroglicam....a nej se zato tule napihujem?

Edina oprema: Stenmark kapa..to je tista (za mlajše) s podaljašnim cofom :jezik:

In ne, motorizem sedaj ni ekvivalenten dostavi pošte na skuterjih. Je vseeno malce več, malce bolj nevarno, z valarjem 180 ali 190 zadj z več kot 100 konji in več kot 100km/h.

Pa čeprav vsaka čast fantom, ki garajo in zmrzujejo za ljubi kruhek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

a tko  :dry:

sestruti :ras: 

nimam..maš ti mlajšo od tebe ? ma ja kaj sploh sprašujem..kdo je pa lahko starejš od tebe..:slap:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

.... z APN6 v burji, snegu, ledu, poledici, rosi, slani, icju, inju, kondenzu, šodru, pesku, zlatim kroglicam....a nej se zato tule napihujem?

Dami, dej še enkrat tisto slikco, ko se peleš po tazadnem, tule gor prilimaj. Da bojo tut tanovejši forumaši vidli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, izibajker pravi:

Dami, dej še enkrat tisto slikco, ko se peleš po tazadnem, tule gor prilimaj. Da bojo tut tanovejši forumaši vidli...

ni zimska :D

mam pa ful zaščitne opreme: ray ban učale :P

pozimi pa kavbojke in bunda in Stenmark kapa :D 

12308756_964247346978151_4810314044726339848_n.jpg.171181c56aadbda8570efbeec3c50652.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!