Skoči na vsebino

kdo se vozi pozimi (in zakaj in predlogi, tehnike vožnje, oprema)


simonpel

Priporočene objave

Tu na Štajerskem pozimi večinoma motorji počivajo... Jaz začnem nekje v začetku marca pa do začetka novembra. Letos malo prej nehal, ker je mraz nekam prej prišo. Zaj se pa začne trpljenje in čakanje na pomlad. :( Vsake 3 tedne pa ga malo pogledam pa naštartam, da se akumulator nafila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz spadam med tiste,ki furamo celo leto.Pozimi,ko so asfaltne ceste spolzke se je z endurcem prav lepo peljati po kaki makadamski cesti (dež ni ovira);seveda primerno oblečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično skoraj pol foruma,praktično pa samo enduraši :hmm: in še kakšna zelooooo redka izjema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe jest mam enega prijatelja, verjetno ga vsi poznate, saj je DP v kategoriji dirk s skuteri do 70ccm, od se vozi po snegu po dezju po -20 stopinj celzija ma kadarkoli! rojen na motorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tud furam celo leto sam pozim sm mal mn na cest pa bl v terenu. sam so pa dnevi k je enostavno prmrz :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst furam kadar se spomnm. :P Jesen komej čakam na sneg,ko ga lahko po travniku kriviš do balance, pomladi pa čakam da se asfalt ogreje da gre do kolena. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

all season biker :yea2: , ko imam le čas in seveda nezasneženo cesto.

je pa dejstvo, da ni tako hudo

mraz kot ljudje mislijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, celo leto se ne vozim, včasih tudi dol z mopeda stopim...

Med drugim se tudi v službo večinoma z motorjem vozim, ne glede na sonce ali dež, mraz ali vročino... Imam to srečo, da se morav v službi itak preoblečt v službene cote, tako da mi je vseeno a pridem v trenirki, reklcu in kravati, al pa v ledru, preoblečt se moram tako ali drugače.

Živim na obrobju Ljubljane, do službe imam 13 km prijetne nestresne ceste, ki je z motorjem še prijetnejša. Včasih se zgodi da greva zaradi kakšnih opravkov z ženo skupaj z avtom, vendar le nekajkrat na mesec.

Sedanji motor je ves zavit v plastiko, in ta zelo lepo ščiti moje noge in trup pred vetrom, za nameček pa si dvihnem še električno nastavljiv pleksi, razmišljam pa tudi o ogrevanih ročkah. Za hladne dni gre obvezno name termo perilo, sedaj sem si omislil tudi podhlače iz wind-stoperja. Pozimi usnje večinoma počiva, oblečem s corduro podloženo gore tex jakno. In sicer za pozimi uporabljam eno starejšo, ki mi je sedaj vsaj za številko prevelika, ampak pred leti , ko sem jo pa kupil pa mi je bila prav. No ja, nekateri z leti kile pridobivajo, jaz pa sem jih kar nekaj izgubil. Zato pa sedaj lahko pod njo natlačim nekaj puloverjev, in je postala zimska jakna. Na roke grejo seveda debelejše gore tex rokavice...hudiča, moram še podrokavice iz windstoperja nabavt. Za na noge pa imam ene vojaške škornje, prav z tem namenom kakšno številko prevelike, da grejo debeli štumfi notr, pa vseeno ne tišči.

Aja, vseen včasih mau zebe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično skoraj pol foruma,praktično pa samo enduraši :hmm: in še kakšna zelooooo redka izjema!

Spet en pameten, ki ve čisto vse o čisto vsem.

Jaz nisem enduraš, se ne vozim z motorjem v službo pa kljub temu motorja ne odjavljam, saj izkoristim tudi pozimi vsak lep, suh sončen dan, pod pogojem , da je temp. min.5-10 st.C. ter seveda, da imam kakšen prost trenutek. Vendar pazljivo, zaradi hladnih gum in ceste, peska ter avtomobilistov.

LP vsem

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se furam celo leto .dez sneg mraz zame ni ovira. mam pa ene 8 kilometrov do sluzbe tko da do sluzbe rabem 10 minut pol se pa itak preoblecem pa obleko na radiator pol je pa itak ze suha ko koncam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve leti nazaj sem imel še prijavljenega celo leto in se z motorjem tudi kdaj pozimi malo zapeljal. Ker pa se je zavarovanje od takrat preveč podražilo vračam tablice pozimi nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve leti nazaj sem imel še prijavljenega celo leto in se z motorjem tudi kdaj pozimi malo zapeljal. Ker pa se je zavarovanje od takrat preveč podražilo vračam tablice pozimi nazaj.

To je pa to k se ne morte jt po gmajn furat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim tudi pozimi. Ni ga lepšega kot odpeljati motor na sprehod na lep sončen zimski dan.

A.

z deset cm snega po cesti ali kaj si mislil....

jst ne vozim pozimi...motor odjavim in bašta za par mesecev...potem pa želje/snje/ideje nabiram čez zimo in poleti sem cel hepi ko se kam peljem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja... sneg.. danes ga ni bilo :naughty: :OK:

Par let nazaj pa se spomnim, da je bilo prvega januarja skoraj 20 stopinj.

Anyway, tako snežne zime kot je lanska so na srečo redke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim tudi pozimi. Ni ga lepšega kot odpeljati motor na sprehod na lep sončen zimski dan.

:OK: :yea2: :notworthy: sam dolge gate so pa zakon pozimi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mraz ni glih problem, problem so bolj ceste. Če so posoljene, pošudrane, umazane in mokre mi je preveč škoda motorja. Če je cesta kopna in suha potem ni problema. Če bi bil denar bi si krosa ali enduro omislil za čas decembra do marca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mraz ni glih problem, problem so bolj ceste. Če so posoljene, pošudrane, umazane in mokre mi je preveč škoda motorja.

Še en teden nazaj sem odpravljal posledice lanskoletnih zimskih voženj po sicer suhih, a posoljenih cestah v obliki zgriženih vijakov blatnikov, pokrova jermenov, nosilcev izpuhov in podobno. Celo lak na aluminiju je nagrizlo. Po soljenju mora očitno še dež preprati ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en teden nazaj sem odpravljal posledice lanskoletnih zimskih voženj po sicer suhih, a posoljenih cestah v obliki zgriženih vijakov blatnikov, pokrova jermenov, nosilcev izpuhov in podobno. Celo lak na aluminiju je nagrizlo. Po soljenju mora očitno še dež preprati ceste.

ccccccc :hmm: . to je pa protikorozijska zaščita za kalifornijsko vreme :devil: . jaz samo spomladi sperem 1-2 cm plast soli, malo podmažem in brummmm. ja pa res da kaj dosti ne more rjavet ker so vse glavne stari aluminij ali plastika. boš mogu na kak kanadski forum pogledat kako preparirajo tvoj motor :naughty:

PS: pa brez zamere, da ne bom spet pluvanja po tej ali oni znamki sprožil :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!