Skoči na vsebino

kdo se vozi pozimi (in zakaj in predlogi, tehnike vožnje, oprema)


simonpel

Priporočene objave

Motoriji imajo gas lepo zvezno nastavljiv in ne ON in OFF. Zato si ga vedno prilagajaš razmeram, ki so vedno spremenljive - poleti, pozimi, pomladi, jeseni.  Spreminja se kvaliteta asfalta, temperatura, vremenske razmere in konec koncev tudi volja in utrujenost voznika. Zato se pač vedno prilagajaš. Kar se pa mraza tiče, ni nujno da nanj naletiš samo pozimi. V preteklem letu smo se junija vozili po Grčiji in Bolgariji s temperaturami od 35 pa do samo 7 stopinj z dežjem in meglo. Pa tudi Julija v Dolomitih ujeli hladno fronto 3 stopinje in še močen naliv. To pač ni neki veliki užitek, ni pa tudi tako hudo, če le oprema zdrži in ne premoči.

Saj motor gre lahko tudi počasneje :rolleyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, KARMEN1 said:

Jaz se pozimi kopam v morju.......

 

Hm, da mi te je videt :yea1: Pa praviš, kako si zmrzljiva... Kako naj razumem to nasprotje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morje je vse nekaj drugega  mot motor.

Drugačna ljubezen :cool:.

Nima veze z zmrzljivostjo. V morju je pozimi ponavadi topleje, kot zunaj.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2018 ob 22:05, Kawalir pravi:

Hm, da mi te je videt :yea1: Pa praviš, kako si zmrzljiva... Kako naj razumem to nasprotje? 

To je razlika v pravih motoristih in vikend motoristih kot si se sam označil, ko boš pa " padu " v kategorijo pravih boš to tudi razumel do takrat pa............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledam vremensko in malce špekuliram kaj bo letos, se bomo očitno vsi vozili pozimi :(

 

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

a kdo se vozi pozimi ... primorci ... ne maram jih :huh: 

;)

 

Vidiš maus mi te pa maramo :)

Še posebej ko plačaš kofe na vikiju 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

20170224_194001.thumb.jpg.8e4bc8d9c6e2f1a152674a5b75c90029.jpg

Sneg na motorju FEB-201720170222_111436.thumb.jpg.bdf945db9cf853b816f6751f201054f4.jpg

Ride-FEB -2017 nikjer nikogar818899467_20180124_115207-EFFECTS(1).thumb.jpg.548c369f1252f72379094b4775341e76.jpg

Začetek sezone 2018... Februar

 

Tudi v Ljubljani se da voziti 8mesecev...

P.S. Služba je samo 2km stran, iz garaze v garazo :bike:  :afro2:  :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
1 hour ago, franc said:

Vi to čisto resno?

Ena stvar je, da rabiš "nekaj za pod jakno" , da pa je to puhovka, si več kot očitno v napačni opremi.

Če v obleko namestim podlogo, oblečem softshell/flis in en pošten "ovratnik" , mi prej zmrzne čelada kot pa čutim mraz.

lp

Nalimi eno zimsko slikco na motorju ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

Hja ocitno si super supermensch, naj uganem, za zajtrk poješ kilo sraufov pa poplakneš z motornim oljem? ?

Se dobro da za nas pusije proizvajalci delajo opremo z puhastimi inserti:

http://www.rukka.com/motorsport/products/#!product/realer-jkt

https://www.dainese.com/ch/en_CH/motorbike/explorer/antartica-gore-tex-jacket-201593990.html

ogrevanjem:

http://sedici.com/product/heated-inner-vest/

Pazi to, mestni pusiji pa so si omislili kar grelno dekco ?, se bolj pa bos presenecen da nekateri poleti uporabljajo hladilne brezrokavnike ?

Super.

In koliko se dejansko voziš pozimi?

Jaz sem se kar precej. Grelna dekca za po mestu je največji idiotizem, ki ga očitno potrebujejo "šminkerji" namesto prave opreme (dekca te v primeru nesreče verjetno zelo dobro varuje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, franc said:

Super.

In koliko se dejansko voziš pozimi?

Jaz sem se kar precej. Grelna dekca za po mestu je največji idiotizem, ki ga očitno potrebujejo "šminkerji" namesto prave opreme (dekca te v primeru nesreče verjetno zelo dobro varuje) .

lp

aaaaa, ok, za merjenje kdo ma daljšega gre, pa bi takoj povedal:

IMG_20190406_171023.thumb.jpg.7f7dd495196bbb4c1f88f9e27a7d9656.jpg

glej, ti gres s svojim po drva v gozd, ni cudno da rabis samo kapo pa rokavice, jaz pa grem cez centralni masiv na toplo, pa nocem prit tja z zmrznjenimi jajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vidim voznika, motor v snegu pa tut jaz lahko slikam :P (mal prcam)

 

10848676_783798578356363_8779857846261975434_o.jpg

51359041_2159990897403784_3282357648489447424_o.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

ne vidim voznika, motor v snegu pa tut jaz lahko slikam :P (mal prcam)

prevec lep sem za na fotko. Pa pri meni je sneg tud na cesti. ? je pa res da se sneg ze topi, tako da pri meni so bile temperature okoli nule, pri tebi pa pod nulo (vsaj v senci) ker je sneg suh in razdrobljen. Cakam se na Francovo sliko ko gre v slapah in kopalkah smucat.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, nejc74 pravi:

prevec lep sem za na fotko. Pa pri meni je sneg tud na cesti. ? je pa res da se sneg ze topi, tako da pri meni so bile temperature okoli nule, pri tebi pa pod nulo (vsaj v senci) ker je sneg suh in razdrobljen. Cakam se na Francovo sliko ko gre v slapah in kopalkah smucat.

A si malo pomešal zadeve?

To ti zagovarjaš.

Če boš prebral kaj sem napisal, boš videl, da piše, da rabiš opremo, ki je namenjena temu za kar jo uporabljaš in da če rabiš puhovko (za podlogo) je čas, da si omisliš primerno opremo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi še koga zanimalo, če malo opišete kakšni motivi-obsesije-potrebe... vas sploh vlečejo, da se furate pozimi? OK, štekam, ko gre nekdo na pot okoli sveta, pa ga kje vmes ujame sneg, poledica... ki se mu ne da izognit. Pa kolege iz obale tudi razumem, pač temu ugodne geografske razmere...

Kaj pa lokalni rajderji, kakšni so vaši najpogostejši razlogi:

a). Prevoz na delo, pa vam je v avtu prevroče, lokalnega vlaka ali busa pa ni v bližini.

b). Plenjenje pozornosti na soc. omrežjih z objavo tovrstno dokumentiranih gradiv...

c). Testiranje mejnih zmogljivosti sebe in stroja. Nekaj v smislu moto preživetja v surovem okolju...

d). Ali pa kaj četrtega...?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, izibajker pravi:

Mogoče bi še koga zanimalo, če malo opišete kakšni motivi-obsesije-potrebe... vas sploh vlečejo, da se furate pozimi? OK, štekam, ko gre nekdo na pot okoli sveta, pa ga kje vmes ujame sneg, poledica... ki se mu ne da izognit. Pa kolege iz obale tudi razumem, pač temu ugodne geografske razmere...

Kaj pa lokalni rajderji, kakšni so vaši najpogostejši razlogi:

a). Prevoz na delo, pa vam je v avtu prevroče, lokalnega vlaka ali busa pa ni v bližini.

b). Plenjenje pozornosti na soc. omrežjih z objavo tovrstno dokumentiranih gradiv...

c). Testiranje mejnih zmogljivosti sebe in stroja. Nekaj v smislu moto preživetja v surovem okolju...

d). Ali pa kaj četrtega...?

gremo raje v tej temi dalje

a) ne

b) ja, maham pičkam, ki mi potem lajkajo objave na FBju :P

c) ne

d) DA

e) jadranka pozimi je nora, sem že bil 3.1. doli, ko ni žive duše, razni otoki, plominka znajo imetu tudi ugodne temperature čez dan, žal pa do tam prideti pomeni vožnja lahko pri -C, slani, soli itd..če je cesta suha, pa se rad zapeljem pozimi kamorkoli, še najraje imam kras (razen soli in peska so običajno celo temperature zmerne) Žal pa vse to potegne za sabo redno pranje in čiščenje motorja, ker v nasprotnem ga fino uničiš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se rad malo afnam po ovinkih, mi užitek, glede na temperaturo, upada sorazmerno s stopinjami.

da bi od doma štartal (razen če sem dogovorjen za daljšo pot) v dežju, mi tudi na pamet ne pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil povedati, vožnja v zimskih razmerah je žal daleč od vožnje v normalnih pogojih, je bolj fijakanje/vozakanje, pa še precej nevarna zna biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Mogoče bi še koga zanimalo, če malo opišete kakšni motivi-obsesije-potrebe... vas sploh vlečejo, da se furate pozimi? OK, štekam, ko gre nekdo na pot okoli sveta, pa ga kje vmes ujame sneg, poledica... ki se mu ne da izognit. Pa kolege iz obale tudi razumem, pač temu ugodne geografske razmere...

Kaj pa lokalni rajderji, kakšni so vaši najpogostejši razlogi:

a). Prevoz na delo, pa vam je v avtu prevroče, lokalnega vlaka ali busa pa ni v bližini.

b). Plenjenje pozornosti na soc. omrežjih z objavo tovrstno dokumentiranih gradiv...

c). Testiranje mejnih zmogljivosti sebe in stroja. Nekaj v smislu moto preživetja v surovem okolju...

d). Ali pa kaj četrtega...?

d.) abstinenčna kriza :whistle:

ampak, zaradi soli, zimsko vožnjo odsvetujem vsem, ki si ne lastite kirherja... ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko zakaj bi se kdo (kadarkoli) sploh vozil z motorjem?

V avtu imaš klimo, tempomat (radarski ACC) , line assistance, hi-fi, hladilni predal, masažne sedeže, 500+ L prtljažnika, 4 dodatne sedeže, ...

In potem rinemo na motor...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

Dejansko zakaj bi se kdo (kadarkoli) sploh vozil z motorjem?

V avtu imaš klimo, tempomat (radarski ACC) , line assistance, hi-fi, hladilni predal, masažne sedeže, 500+ L prtljažnika, 4 dodatne sedeže, ...

In potem rinemo na motor...

lp

nimam tempomata na Afli :cry:  ... razen klime nič od tega kar si naštel :cry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!