Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

eno vprašanje glede aftermarket nastavljivih stopalk: kolikor sem gledal nima noben komplet vzmetenih stopalk (da se umaknejo gor ko z njimi podrsaš po tleh :hmm: a je to povsod tako in zakaj ter ali je sploh varno se voziti po pisti s takimi stopalkami :? rizoma ima te vzmetene kot dodatno opremo, se pravi moraš najprej kupiti komplet, nato pa še posebej samo tisti del na katerem stojiš, tako da se ti fiksne potem valjajo doma po garaži

evo slikco da se bo videlo kaj točno mislim:

to je komplet s fiksnimi tačkami

post-9362-1219915504_thumb.jpg

to pa potem dokupiš če hočeš met vzmetene, ni mi jasno zakaj niso že po defaultu vzmetene če so nastavljive pomeni da so dirkalne stopalke, kaj se ni malo nevarno voziti s fiksnimi?

post-9362-1219915512_thumb.jpg

pred tačko ponavad škorn prej do asfalta pride in takrat je nagiba ponavad dost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred tačko ponavad škorn prej do asfalta pride in takrat je nagiba ponavad dost :)

ni nujno..odvisno od položaja stopal..jest nikol s škornjem ne drsam..tačke so pa že počohane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Priprave na sezono v teku:

kupljene poškodovane za 100€...

post-9362-1227869242_thumb.jpg

post-9362-1227869285_thumb.jpg

...in potem kolega na šihtu popravil (segrel in v preši zravnal kar je bilo za zravnat, na stružnici naredil obe novi stopalki in kontrolni ročici za bremzo in menjalnik)

post-9362-1227869388_thumb.jpg

post-9362-1227869399_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original tace so za 99% tega foruma zadosti dobre. Vsi ostali ki montirate to gor je to samo za se pokazat. Ko boste pa v taki fazi da boste to rabli zamenjat zaradi nagiba in tudi malenkost teže mi pa sporočite.

Zaenkrat nove športne take potrebujejo naslednji na tem forumu. M1ha, Gorgh, Helmut, Suzuki morda še kakšen. Škoda denarja fantje, raje kej "bolj" kupite. Bencin naprimer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se pa fejst motiš. Tačke se ne mena ker rataš prehiter ampak ko začutiš da bi ti druga pozicija sedenja lahko bolj ustrezala.

Isto kot da rečeš da nastavljivega vzetenja ne potrebuješ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem jih menjal zaradi tega da bi se lahko bolj nagnil, ampak zato ker mi original položaj tačk ne ustreza, počutim se kot bi sedel na endurci.....zato imam med vožnjo noge vedno na prstih na stopalki, stopalo pa mi zato čez čas postane mravljinčasto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pri športni vožnji in na dirkah so fantje bolj ali manj skos na prstih na 'fusrastrih'...

Kondicija, kondicija nas vse matra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj tud počas dobiva kukije :)

Potrebno še kar nekaj stvari premenjat... do konca zime oziroma konca februarja bo pa že fertik :)

X7TB7qHIryYVv3LV.jpg

LP Rok

Tud pr nas se material nabira :rolleyes:

post-17122-1228136630_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se pa fejst motiš. Tačke se ne mena ker rataš prehiter ampak ko začutiš da bi ti druga pozicija sedenja lahko bolj ustrezala.

Isto kot da rečeš da nastavljivega vzetenja ne potrebuješ..

Osebno sem te tačke sprobal samo na Zx10r pa mi niso ble všeč!Pa ne zaradi položaja ampak tisti občutek na škornju mi ni pasal!Sam jih sigurno ne bom kdaj montiral!Raje menjam motor,če mi pozicija na tem ne ustreza!aja vzmetenje pa si na popolnoma vsakem SS nastavim po svoje!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej te noben ne sili v nč, pač men k sem skoraj 2m vem, da bi koristlo če bi mel mal več prostora za noge. Se da pa tud tko kot je čist vredu pelat.

Kot sem reku za vzmetenje, sej je vredu, ampak zakaj si ga ne bi prilagodil po svoje če lahko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se mene vpraša,bi lahk blo to serijsko gor na vseh motorjih,pa da si vsak naštima položaj kok mu paše;ni isto za enga ki je velik 160,al pa enga ko ma 2 metra.Men skor na nobenem motorju ne paše glih položaj kako mam gor tace zložene,sam tolk velik dnarja kokr hočjo met za tisto sranje pa tud ne dam! :headbang: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GSX-R 600 in 750 od 06 naprej ima možnost premikanja stopalk..sicer so možni samo trije različni položaji, pa vseeno ravno dovolj da si najdem pravo pozicijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat nove športne take potrebujejo naslednji na tem forumu. M1ha, Gorgh, Helmut, Suzuki morda še kakšen. Škoda denarja fantje, raje kej "bolj" kupite. Bencin naprimer.

Pametujte, ko se boste znašli na tem spisku!

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GSX-R 600 in 750 od 06 naprej ima možnost premikanja stopalk..sicer so možni samo trije različni položaji, pa vseeno ravno dovolj da si najdem pravo pozicijo :D

enako tudi 1000ka :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se jaz oglašam, a zato je forum da si pomagamo.Sicer jaz nisem še nobenemu pomagal no. Potrebujem pa pomoč.

Meni ni jasno kako vi odvijete tisti vijak z sprednjega verižnika dol. Namreč pri meni je narejeno okoli za primit z ključem enim 17 not pa imbus ena 5-6. Zviješ imbuse, ali imate kakšen drug način, motor sem dal še v brzino tako da ja ne mrda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!