Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

O5 letnik suzuki ima prav tako slipper clutch, info iz prve roke .

1000 mogoče, 600 in 750 pa res ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je že zgodil komu, da se mu je stopila plastika na sprednji luči, medtem ko je imel polepljeno z silver tejpom?? namreč zanč sm polepu luči in sm pozabu ugasnt dolgo luč in učer odlepm stran silver tejp in vidm uspodi usa stopljena plastika :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je že zgodil komu, da se mu je stopila plastika na sprednji luči, medtem ko je imel polepljeno z silver tejpom?? namreč zanč sm polepu luči in sm pozabu ugasnt dolgo luč in učer odlepm stran silver tejp in vidm uspodi usa stopljena plastika :headbang: :headbang:

Do letos, k luči sploh ni na motorju, sm vedno prelepila sprednjo luč in ni blo malkrat, k mi je ratal nekak :? med vožnjo prtisnt stikalo za dolgo luč in sm to opazila šele pol na koncu, ampak nikol se ni nč stopilo, kvečjemu je šel segret silver tape lepš dol. pa si zihr d je to sm od tega k je blo polepljeno :hmm: ....ampak glede na to, d maš suzukija mogoče ni tok čudno :evilgrin: (sorči, sj sm tud v lastno skledo plunla O:-) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do letos, k luči sploh ni na motorju, sm vedno prelepila sprednjo luč in ni blo malkrat, k mi je ratal nekak :? med vožnjo prtisnt stikalo za dolgo luč in sm to opazila šele pol na koncu, ampak nikol se ni nč stopilo, kvečjemu je šel segret silver tape lepš dol. pa si zihr d je to sm od tega k je blo polepljeno :hmm: ....ampak glede na to, d maš suzukija mogoče ni tok čudno :evilgrin: (sorči, sj sm tud v lastno skledo plunla O:-) ).

Sigurn je od silver tejpa, ker se prov pozna tist mrežast odtis notr, pa kr mehurčki so se nardil notr v plastiki :blink:

upam da mi bo ratal kej pod garancijo zrihtat :glare:

Popravljeno . Popravil _N3jC_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurn je od silver tejpa, ker se prov pozna tist mrežast odtis notr, pa kr mehurčki so se nardil notr v plastiki :blink:

upam da mi bo ratal kej pod garancijo zrihtat :glare:

pa ne pozabi povedat da se ti je to zgodilo ko si se vozil po pisti..tako da bojo za zihr upošteval garancijo :whistle:

sicer pa prvič slišim za kaj takega..čudno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabi povedat da se ti je to zgodilo ko si se vozil po pisti..tako da bojo za zihr upošteval garancijo :whistle:

sicer pa prvič slišim za kaj takega..čudno..

sam res, še dobr, da si me spomnu da ne bom pozabu povedat :D ne pač reku bom da se mi je to zgodil med vožnjo in da še opazu nism, pomoje nebi smel bit težav, lohk da je iz tisto plastiko kej narobe :huh:

drugač je pa tud men to zelo zelo čudn :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, niti ni tok čudno, če pomisleš da svetloba iz žarnice nekam more iti, zdej, če ne vn, bo pa notri, v luči ostala pa se bo preveč segrela.....

(en čist tak off primer... enako je z močnim reflektorjem če ga postaviš preblizu stene ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, še dobr, da si me spomnu da ne bom pozabu povedat :D ne pač reku bom da se mi je to zgodil med vožnjo in da še opazu nism, pomoje nebi smel bit težav, lohk da je iz tisto plastiko kej narobe :huh:

drugač je pa tud men to zelo zelo čudn :wacko:

Ravno zadnjič sem se menil z enim motoristom, ki se je na ridah pritoževal čez svojega bivšeka gsxr600 k7, da se mu je zgodilo isto.. S tem, da ni imel gor silver tejpa.. Potem je imel kar nekaj komplikacij s tem, se naveličal in prodal, ter kupil cbrko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, še dobr, da si me spomnu da ne bom pozabu povedat :D ne pač reku bom da se mi je to zgodil med vožnjo in da še opazu nism, pomoje nebi smel bit težav, lohk da je iz tisto plastiko kej narobe :huh:

drugač je pa tud men to zelo zelo čudn :wacko:

ma ti reč da si po furci gor čez masko obesu jakno sušit k je bla mokra (od tod tudi mrežica), saj v navodilih za uporabo nikjer ne piše da ne prekrivaj luči :) ........če pa ne bo ratalo (pa itak se misliš še po pistah furat) pa daj kupi poliestre pa eno lečo noter pa je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj besed glede začetnih strani: projekt gre naprej, sicer zelo počasi ampak...dobivam nove ideje, iščem literaturo, pozanimal se bom tudi na strojni fakulteti, pri ljudeh ki vedo kaj več o tem............mogoče bo čez nekaj časa moja diplomska naloga ''izdelava dirkalnega motocikla''

puščam času čas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo OT, ampak vseeno: ve mogoče kdo, kje bi kupil duct tape (silver tape) drugih barv, rdečega, belega, prozornega... Videl sem samo srebrnega, črnega in zelenega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo OT, ampak vseeno: ve mogoče kdo, kje bi kupil duct tape (silver tape) drugih barv, rdečega, belega, prozornega... Videl sem samo srebrnega, črnega in zelenega...

Hola,

BTC, v Merkurju in Baubau (pri CityParku) imajo tudi belega (nekaj mesecev nazaj sem ga dobil tam)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

BTC, v Merkurju in Baubau (pri CityParku) imajo tudi belega (nekaj mesecev nazaj sem ga dobil tam)

baubau :yea1: :yea1:

bauhaus je tole da nebo pomote, ane suzuki :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

BTC, v Merkurju in Baubau (pri CityParku) imajo tudi belega (nekaj mesecev nazaj sem ga dobil tam)

Našel nekaj, HIB v Kranju, ene par barv, samo cena za 25m 10€!!! V Hofru pa črn in siv, 50m po 4€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

eno vprašanje glede aftermarket nastavljivih stopalk: kolikor sem gledal nima noben komplet vzmetenih stopalk (da se umaknejo gor ko z njimi podrsaš po tleh :hmm: a je to povsod tako in zakaj ter ali je sploh varno se voziti po pisti s takimi stopalkami :? rizoma ima te vzmetene kot dodatno opremo, se pravi moraš najprej kupiti komplet, nato pa še posebej samo tisti del na katerem stojiš, tako da se ti fiksne potem valjajo doma po garaži

evo slikco da se bo videlo kaj točno mislim:

to je komplet s fiksnimi tačkami

post-9362-1219915504_thumb.jpg

to pa potem dokupiš če hočeš met vzmetene, ni mi jasno zakaj niso že po defaultu vzmetene če so nastavljive pomeni da so dirkalne stopalke, kaj se ni malo nevarno voziti s fiksnimi?

post-9362-1219915512_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te tačke se ponavadi nastavijo malo nazaj in višje, da je bol "racing" položaj, tko da ni bojazni da boš z njimi drsov, so vse fiksne. Že tko pri serijskih tačkah, če jih ma motor visoko (primer moja aprilija) ni nevarnosti da boš drsal, ker če boš boš šel po tleh :D. Nakedi al pa recimo kot si vidu na racelandu honda cbrf pa zaradi nižjih tačk veselo drsajo, pa če čjo al pa ne :)

Če se zanimaš za nakup tačk, ti lahko dam par linkov kjer jih dobiš ceneje, k sem za svojga iskov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te tačke se ponavadi nastavijo malo nazaj in višje, da je bol "racing" položaj, tko da ni bojazni da boš z njimi drsov, so vse fiksne. Že tko pri serijskih tačkah, če jih ma motor visoko (primer moja aprilija) ni nevarnosti da boš drsal, ker če boš boš šel po tleh :D. Nakedi al pa recimo kot si vidu na racelandu honda cbrf pa zaradi nižjih tačk veselo drsajo, pa če čjo al pa ne :)

Če se zanimaš za nakup tačk, ti lahko dam par linkov kjer jih dobiš ceneje, k sem za svojga iskov.

kolega z mille vse podrsal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak po distančnikih, ki so pri miletu ogromni, pomoje kakšne 3cm. Če tisto pošraufaš stran pomoje ni šanse da podrsaš taco, padec izključen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ni mi jasno zakaj niso že po defaultu vzmetene če so nastavljive pomeni da so dirkalne stopalke, kaj se ni malo nevarno voziti s fiksnimi?

zato ker ovinka nikoli ne jemlješ na tačko, vedno tipaš s kolenom (kot je dolenc že napisal, tačke nastaviš toliko višje)

tudi vzmetene tačke so lahko nevarne ko drsajo po tleh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel odpret novo temo z naslovom ''lastnosti izpuhov za 4T motorje'' samo sem se potem odločil da tukaj vprašam.

Sicer vem da bi o tem največ povedali kje pri akrapoviču ampak me vseeno zanima;

Pri hondi vfr imam narejen izpuh tako, da se že pred loncem (sredi krivine) začne cev postopoma ožati in pride (sem izmeril) iz začetnih 57mm na 27mm pri izhodu iz izpuha. Kakšno vlogo imajo debeline izpuhov pri 4T ? Pri ninji 600 sem npr. opazil, da je bila cev originalnih krivin debelejša kot od akrapovičevih.

Se gre tu za hitrosti izpušnih plinov, mogoče tanjša cev daje boljše lastnosti pri visokih obratih ??? Sicer sam nisem vozil motorja z obemi izpuhi, mi je pa lepo opisal kolega, kateremu sem prodal akrapovič krivine: motor je pod nižjimi vrtljaji delal slabše, nad 8000 pa je opazno bolj potegnil in se dvigal na zadnje kolo...Zanima me če se meni recimo splača narediti za hondo drug izpuh, ki bo imel debelino cevi ves čas isto, obenem pa me zanima če bi s tem poslabšal lastnosti mašine ? Gre pa se mi seveda tudi za zvok. Seveda pa se mi ne zdi čudno, zakaj bi šli pri hondi konstruirati izpuh na ta način- je možno, da so hoteli iz agregata potegniti čimveč moči ???

Če se kdo kaj spozna na te stvari in ima izkušnje z različnimi izpuhi bi ga res prosil za odgovor !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel odpret novo temo z naslovom ''lastnosti izpuhov za 4T motorje'' samo sem se potem odločil da tukaj vprašam.

Sicer vem da bi o tem največ povedali kje pri akrapoviču ampak me vseeno zanima;

Pri hondi vfr imam narejen izpuh tako, da se že pred loncem (sredi krivine) začne cev postopoma ožati in pride (sem izmeril) iz začetnih 57mm na 27mm pri izhodu iz izpuha. Kakšno vlogo imajo debeline izpuhov pri 4T ? Pri ninji 600 sem npr. opazil, da je bila cev originalnih krivin debelejša kot od akrapovičevih.

Če se kdo kaj spozna na te stvari in ima izkušnje z različnimi izpuhi bi ga res prosil za odgovor !

G. Akrapovič je to najbolše naštuderal :worship:

Če hočeš lep zvok kupi samo lonec, če pa želiš še moč pa cel sistem s krivinami.

Še najbolje vlužen denar!!!

Ampak to je samo moje mnenje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
eno vprašanje glede aftermarket nastavljivih stopalk: kolikor sem gledal nima noben komplet vzmetenih stopalk (da se umaknejo gor ko z njimi podrsaš po tleh :hmm: a je to povsod tako in zakaj ter ali je sploh varno se voziti po pisti s takimi stopalkami :? rizoma ima te vzmetene kot dodatno opremo, se pravi moraš najprej kupiti komplet, nato pa še posebej samo tisti del na katerem stojiš, tako da se ti fiksne potem valjajo doma po garaži

evo slikco da se bo videlo kaj točno mislim:

to je komplet s fiksnimi tačkami

post-9362-1219915504_thumb.jpg

to pa potem dokupiš če hočeš met vzmetene, ni mi jasno zakaj niso že po defaultu vzmetene če so nastavljive pomeni da so dirkalne stopalke, kaj se ni malo nevarno voziti s fiksnimi?

post-9362-1219915512_thumb.jpg

tačke to je nujno potrebno,jaz sem včeraj na grobniku zbrusil in zvil bremz stopalko pri polaganju,to zna biti zelo nevarno..

takšne kot so na sliki tudi jaz iščem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!