Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

Švic na Racelandu :lol1:

Pa upam potem, v naslednjih dneh še na Marof.. Ker Grobnika sploh ne vem če bom videl letos, me malo finance stiskajo :cry: No za enkrat bo menda zneslo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pena je bil kao integriran hrbtenični ščitnik pri mojem kombinezonu :) Pa sem dal ven, ker itak nosim želvo posebej. No in je bil ravno pravih dimenzij in oblike, da sem uporabil za sedež. Se mi je pa to zdelo prenizko, ker je kljub peni bil sedežsedaj cca 4cm nižje od original, zato sem šel danes v Hura diskont, nabavil en armaflex, ga zrezal in v par plasteh prilimal gor, tako da je višina približno taka kot s sedežem.. Ni najbolj estetska rešitev, ker je sedaj sedež rumen, ampak dokler ne najdem kakšne boljše debelejše pene bo že :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure, super si ga uštimal ;) Za grobnik mam pa še jest karto ki velja še za 2X letos (tko sm se zmenu z durosport), če res ne bom mogel izkoristiti ti jo prodam po znižani ceni :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Peno (ta trdo) za sedež dobite drugač pri Kuduz Petru v Mednem (dela tudi dele iz karbona). 30x30 cm kos pride 10 eur. :winkiss:

Drugač pa Dex, motor super zgleda. :OK: (pismu, jst se s tolk uštimanimi poliestri ne bi upu na pisti vozit :P )

Popravljeno . Popravil mojgap
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pena je bil kao integriran hrbtenični ščitnik pri mojem kombinezonu :) Pa sem dal ven, ker itak nosim želvo posebej. No in je bil ravno pravih dimenzij in oblike, da sem uporabil za sedež. Se mi je pa to zdelo prenizko, ker je kljub peni bil sedežsedaj cca 4cm nižje od original, zato sem šel danes v Hura diskont, nabavil en armaflex, ga zrezal in v par plasteh prilimal gor, tako da je višina približno taka kot s sedežem.. Ni najbolj estetska rešitev, ker je sedaj sedež rumen, ampak dokler ne najdem kakšne boljše debelejše pene bo že :)

mimgrede..hitr boš iskal drugo varianto za sedež..ker tisto se bo kmalu potrgalo..

sej si videl kako je blo s tistim kar sem mel jaz narejeno..pa gape ma tko pa se po robovih potrga..

poliestre nekej na lepo rihtat se men ne zdi smiselno..razen če maš kak poseben gušt za to..aja sej ti ga maš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Biker77, tudi jaz imam problem z trganjem sedeža :unsure:

si mogoče našel kakšno trajno rešitev ali si to vzel v zakup in peno preprosto zamenjaš ?

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Biker77, tudi jaz imam problem z trganjem sedeža :unsure:

si mogoče našel kakšno trajno rešitev ali si to vzel v zakup in peno preprosto zamenjaš ?

vsaj meni je problem to, da se vedno trga na robu. zdej pa gruntam a sm rob preveč ali premalo navzdol potegnu.

sem že videl da imajo nekateri to peno zelo lepo odrezano, in da se jim ne trga.

meni ne rata ne eno ne drugo. pa ne vem a to redno menjajo al je kaka posebna fora.

bom malo povprašal ob priliki, drugače pa bom vzel v zakup..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure, super si ga uštimal ;) Za grobnik mam pa še jest karto ki velja še za 2X letos (tko sm se zmenu z durosport), če res ne bom mogel izkoristiti ti jo prodam po znižani ceni :whistle:

Kdaj dobiš NSR500, kdaj začneš dirkat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex lepo zgleda sam eno lečo spredaj pa kr na cesto da neboš vsak dan šravfal gor pa dol

sej ima pri meni sprednji del z dvema lečama..pa nima evrov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje.

kaj bi vi izbrali za na pisto

suzo gsxr 600 letnik 04-05, al

hondo cbr 600rr letnik 04-05

in zakaj?

lp

v.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje.

kaj bi vi izbrali za na pisto

suzo gsxr 600 letnik 04-05, al

hondo cbr 600rr letnik 04-05

in zakaj?

lp

v.

narobe si zastavil tole vprašanje..

suzuki feni bojo rekl suzukija, hondaši pa hondo..

letnik 04-05..hmmm..pojma nimam..tisti letniki so vsi bolj tako tako če gledaš letnike 07..

drugače pa mogoče res raje suzukija..zaradi radialnih zavor, pa ker je auspuh lažje predelat..pa ker se lažje dobi poliestre, pa ker že ima stabilizator čeprav ni ne vem kaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si zastavil tole vprašanje..

suzuki feni bojo rekl suzukija, hondaši pa hondo..

letnik 04-05..hmmm..pojma nimam..tisti letniki so vsi bolj tako tako če gledaš letnike 07..

drugače pa mogoče res raje suzukija..zaradi radialnih zavor, pa ker je auspuh lažje predelat..pa ker se lažje dobi poliestre, pa ker že ima stabilizator čeprav ni ne vem kaj..

glede letnikov je pa stvar v kešu

07 so še enkrat dražji od recimo 04-05.

tvoj zadnji stavek mi je všeč-neki v taki obliki odgovor sm mislu

hvala

lp

v.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledaš 04 letnik suzuki, ker ima radialne zavore in stabilizator (kot je že biker zapisal) in USD vilice, 05 letnik pa ima tudi CBR že to, ampak ima potem 05 prednost že kwak, ker ima slipper clutch, na pisti pride zelo prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni suzuki edini, ki ima stabilizator od teh naštetih v teh letnikih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni suzuki edini, ki ima stabilizator od teh naštetih v teh letnikih?

mislim da ja

in kaj pravzaprav je "slipper clutch"?

in Dex lep motor si ustvaru

plastike si ti dau gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrsljiva sklopka?!? :blink: se mi zdi...ne vem pa v čem je poanta.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrsljiva sklopka?!? :blink: se mi zdi...ne vem pa v čem je poanta.... :rolleyes:

poanta je, da če stvar deluje tako kot je treba je zelo kulsko..

nisem pa vedel da ima zx6 že od 2005 zdrsljivo sklopko..

no..itak ga ne bi mel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ja

in kaj pravzaprav je "slipper clutch"?

in Dex lep motor si ustvaru

plastike si ti dau gor?

Slipper clutch je zdrsljiva sklopka, kot je bilo rečeno, poanta je pa v tem, da ko pri visokih vrtljajih menjaš v nižjo prestavo in spustiš sklopko ne blokira zadnje kolo, kar se pri navadni sklopki predvsem pri menjanju v nićjih prestavah rado zgodi.. Sklopka pa ta moment ublaži, ker pač namesto, da bi kolo blokiralo, zdrsne sklopka. Za na pisto verjetno zelo fajn zadeva, probal pa še nisem, ker je pač nimam :)

Plastike sem dal gor sam, kot si tudi zamislil dizajn, pobarval in polimal :) Ni pa to končna verzija, bo malo drugalče polimano, samo nalepke še niso narejene vse, pa sem malo nahitro polepil s tem kar je bilo doma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da poenostavim ta pojem slipper clutch, pač ta zdrsljiva sklopka proti navadni je skoraj identično kot bi primerjal ABS in navadne zavore, tudi pri zdrsljivi sklopki guma malo oddrsava, vendar v zelo kratkih intervalih, tako da skoraj ni moč čutiti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da poenostavim ta pojem slipper clutch, pač ta zdrsljiva sklopka proti navadni je skoraj identično kot bi primerjal ABS in navadne zavore, tudi pri zdrsljivi sklopki guma malo oddrsava, vendar v zelo kratkih intervalih, tako da skoraj ni moč čutiti

se pa zato sliši..

and what a sweet sound it is :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slipper clutch je zdrsljiva sklopka, kot je bilo rečeno, poanta je pa v tem, da ko pri visokih vrtljajih menjaš v nižjo prestavo in spustiš sklopko ne blokira zadnje kolo, kar se pri navadni sklopki predvsem pri menjanju v nićjih prestavah rado zgodi.. Sklopka pa ta moment ublaži, ker pač namesto, da bi kolo blokiralo, zdrsne sklopka. Za na pisto verjetno zelo fajn zadeva, probal pa še nisem, ker je pač nimam :)

Plastike sem dal gor sam, kot si tudi zamislil dizajn, pobarval in polimal :) Ni pa to končna verzija, bo malo drugalče polimano, samo nalepke še niso narejene vse, pa sem malo nahitro polepil s tem kar je bilo doma :)

in plastike kje si kupu?

sam za višjerasne ljudi sta baje oba motorja bol tko

kaj vi mislite?

glede sklopke pa mi je jasno, sam tujga izraza nism poznau.

lp

v.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrsljiva sklopka?!? :blink: se mi zdi...ne vem pa v čem je poanta.... :rolleyes:

Tako sklopko je imel kavl 750 zxrr že leta 91, je bil pa problem z vžiganjem, če je motor imel odstranjen elektro štarter. Ko je bil motor ogret je pri vžiganju na potisk raje zdrsela sklopka, kot pa bi se zavrtel agregat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledaš 04 letnik suzuki, ker ima radialne zavore in stabilizator (kot je že biker zapisal) in USD vilice, 05 letnik pa ima tudi CBR že to, ampak ima potem 05 prednost že kwak, ker ima slipper clutch, na pisti pride zelo prav

O5 letnik suzuki ima prav tako slipper clutch, info iz prve roke .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!