Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

pred 16 minutami, speed pravi:

Ali je pametno kupiti 3 leta staro gp212 prednjo gumo. Guma je se neuporabljena.

Lp

Jst sm lansko leto kupu 7let staro KR106, še ne uporabljeno. Pa je vredu držala za moje čase. 

Če se voziš neke hude čase, recimo pannonijo 2.00, grobnik 1.34? Pol taka guma ni primerna zate, drugače pa brez skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, kewo said:



Če se voziš neke hude čase, recimo pannonijo 2.00, grobnik 1.34? Pol taka guma ni primerna zate, drugače pa brez skrbi.

Ok. Potem to pomeni, da je guma zame več kot dovolj dobra.

Hvala za hiter odgovor.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, speed pravi:

Ali je pametno kupiti 3 leta staro gp212 prednjo gumo. Guma je se neuporabljena.

Lp

Ne boš čutil nobene razlike napram čist frišni :) Jaz pri dirkalnih Dunlopkah nimam nobenega zadržka uporabljat tudi 5 in več let stare gume, tudi rabljene, če zgledajo normalne in so bile ok skladiščene. To drži, ni kej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ali kdo ve, kje bi se dobili najceneje poliestri za Hondo cbr 1000 rr 2008 letnik, lahko so tudi rabljeni.

 

Lp

 

 

Popravljeno . Popravil speed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 8. 2016 at 15:52, speed pravi:

Ali kdo ve, kje bi se dobili najceneje poliestri za Hondo cbr 1000 rr 2008 letnik, lahko so tudi rabljeni.

 

Lp

 

 

Povprašaj pri Jani race carbon - telefonsko boš našel na spletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 8. 2016 at 15:52, speed pravi:

Ali kdo ve, kje bi se dobili najceneje poliestri za Hondo cbr 1000 rr 2008 letnik, lahko so tudi rabljeni.

 

Lp

 

 

sebi moto s.r češka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, NinjaRider04 said:

Kolko so kaj cene? Lp

Samo komplet poliestri so 250€.

Ce pa ti da zraven se peno in spojke zmontirane, pride pa 320€.

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nimam časa brat vseh 88 strani teme pa bom direkt vprasu. Dal ni poliestre na motor. Cbr 1000 rr 2006. Za tisto parkrat na leto ka bi sel mogoče na grobnika. Msrof. Karkol. Pa me samo zanima kako rešiti zadevo tadevo z tilt senzorjem ker je montiran na sprednjo luč ki gre dol z sprednjo masko. Načeloma me zanim če so kje kake pasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, fixy said:
1 hour ago, fixy said:

 

 

Konektor od tilt senzorja lahko prevezeš tako, kot da bi bil tilt senzor vedno v navpični legi, vendar se ti ob morebitnem padcu, motor ne bi ugasnil.

Druga varjanta pa je da naredis na nosilcu števca, nosilec tilt senzorja, in ga imas potem pritrjenega na ta nosilec, vsaj na dirkališču.

Popravljeno . Popravil speed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 20 urami, speed pravi:

Zanima me, če kdo ve kako se obnesejo na 600cc,  dunlop KR gume? 

 

Lp

Da se jih vozit, se pa po mojem mnenju motor pelje lepše z 190/55 GP. Razen če ti rata dobit KR-ke v dimenziji 185/65 in ne 195/65.. Eni dve leti nazaj se jih je dalo dobit, zdaj je menda pa spet suša..

Če boš šel z dimenzijo 195/65 upoštevaj, da boš mogoče moral malenkost popravit geometrijo, ker bo motor zadaj bolj dvignjen + lahko se zgodi, da boš imel med gumo in nihajko premalo prostora za dat gor grelec. Ampak to je odvisno predvsem od pozicije zadnje gume na nihajki, kar zavisi od dolžine verige ali/in velikosti verižnikov, ki jih uporabljaš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čarman ti bo vse preveril pa svetoval, kaj menjat in kakšen material vgradit ali nadgradit (proizvajalca mislim). Je pa seveda od tebe odvisno koliko si pripravljen plačat in koliko resno voziš po pisti. Nam vse on rihta in smo zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Malo si bom sposodil temo, Kakšen motor je najprimernejši za začetnika z vožnjo na pisti? 600ccm SS japonc? Katere predelav pridejo ponavadi hitro na vrsto za vožnjo po dirkališču enega "hobi" voznika? Koliko okvirno so stroški dnevnega treninga na pisti ala Grobnik?

Skratka do sedaj sem bil enkrat na Novem Marofu z mojem SV650S in mi je bilo super. Naslednje leto bi rad šel večkrat na dirkališče. Tudi kakšno večje. Vendar sem v teh vodah dokaj tuj in tudi na internetu ne najdem prav veliko informacij kako je to iz perspektive mladega "hobi" voznika, ki bi rad šel nekajkrat letno sprostiti adrenalin na pisto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!