Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

Kje v slo nabavit "kit" za kratki gas?

Mislim,da celo v tej temi,drugače v pa v eni drugi je RVT napisal,da ima enega za prodat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ,dvomim, da majo to splošte štacune, kot je recimo TC motoshop ...

jaz bi stavil na:

Čarman

Servis Štern

Pintar Racing

Sam sm prepričan, da si vse te že čekiral :naughty:

BERTEC- www.bertocamlek.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Doma imam plavajoče dirkalne diske discacciati. Šajbe so zelo slabe in me zanima če je komu znano če je možno menjat samo šajbe in ne celoten disk. Mogoče kakšna dobrodošla informacija kam se obrnit. Spraševal sem že na uradni strani, vendar na odgovor še čakam - če ga dočkam sploh. Mogoče tisti ki se bolj ukvarjate z dirkanjem kaj več veste... Hvala

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek grem zgubit nedolžnost na grobnik :whistle: pa me zanima imam Yamaho Thundercat..se pravi ST motor..kakšne izkušnje???

Zanima me ali moram tlak v gumah pomanšat/povečat/pustim kot je (dunlop D208rr)

Vem da odstranim: špegle, žmigovce,tablico...še kaj mogoče??? Je potrebno polepit tudi luči?

Skratka po pameti in gas do konca :naughty: no vsaj tko se reče bom pa videl u torek kako to gre :whistle:

Če sem kaj pozabil mi povejte...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek grem zgubit nedolžnost na grobnik :whistle: pa me zanima imam Yamaho Thundercat..se pravi ST motor..kakšne izkušnje???

Zanima me ali moram tlak v gumah pomanšat/povečat/pustim kot je (dunlop D208rr)

Vem da odstranim: špegle, žmigovce,tablico...še kaj mogoče??? Je potrebno polepit tudi luči?

Skratka po pameti in gas do konca :naughty: no vsaj tko se reče bom pa videl u torek kako to gre :whistle:

Če sem kaj pozabil mi povejte...hvala

k se boš s cajti spustu pod 2 min spusti gume na 2.3 sprednjo in 2.1 zadnjo, nato pa za vsakih 5 sekund še desetinko bara dol, dokler ne prideš na 2.1 spredaj in 1.9 zadaj.

MERJENO NA HLADNI PNEVMATIKI!

pa ne preveč ostalih ovirat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala:D...bom probu čim mn ovirat(fullgas) če se bo pa kje zalomil bo pa čarman mal pomagu vsaj pri idealni liniji:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k se boš s cajti spustu pod 2 min spusti gume na 2.3 sprednjo in 2.1 zadnjo, nato pa za vsakih 5 sekund še desetinko bara dol, dokler ne prideš na 2.1 spredaj in 1.9 zadaj.

MERJENO NA HLADNI PNEVMATIKI!

Kako pa meriš na hladni pnevmatiki, potem ko si čas pravkar izboljšal za 5 sekund? :blush:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa meriš na hladni pnevmatiki, potem ko si čas pravkar izboljšal za 5 sekund? :blush:

D.

pavziraš..itak si navdušen čist :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala:D...bom probu čim mn ovirat(fullgas) če se bo pa kje zalomil bo pa čarman mal pomagu vsaj pri idealni liniji:D

sicer ti bo pa čarman znal najbl svetovat na licu mesta ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa meriš na hladni pnevmatiki, potem ko si čas pravkar izboljšal za 5 sekund? :blush:

D.

Pogledaš koliko imaš trenutni tlak in spustiš za desetinko. Ampak moraš pa vedeti, koliko je bil tlak ko je bila guma mrzla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa po ene 5 zaporednih krogih pejt malo dol s piste da se guma shladi.

Velik sreče :)

Ja, 208RR ni ravno guma za na Grobnik.. Na ene 5-6 krogov 15 min pavze za vsak slučaj.. Bolš preventiva kot polomljene plastike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno!

Pojma nimam kaj bo v kompletu. Cena sitnih 120e iz italije. :OK:

Ja pojzda daj še napiši kje si kupil, če si že cel halo zaganjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pavziraš..itak si navdušen čist :P

Tell me about it :-)

Kdaj grema dirkat :P Tebi motor na 25 kW zablokiramo, men pa tuning na 140 PS ... pa bi mogoče glih ke jblo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ti bo pa čarman znal najbl svetovat na licu mesta ;)

sej s čarmanom grem dol...motorje na prikolce pa dol na grobnik

glede na to da bom prvič dol bom res delov kroge 6-10 pol pa 10 minut počitka pol pa spet nazaj na progo...pomoje bojo nove 208 čist vredu držale če mi na ridah držijo po kolenu pa tački pa ni vrag da bo še na pisti vredu

Popravljeno . Popravil Lencdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No problem, da ne bi držale, držalo bo oreng bolj kot na ridah, brez skrbi :) Problem nastane, ko zaradi tako grobe podlage gume presežejo svojo delovno temp, ki je pri cestnih gumah ranga 208RR občutno nižja kot pri gumah za na pisto. Ko se pa guma pregreje, pa rata kot čigumi in ne drži nič več. Kolega predlani pregrel Pilot Power in naredu higs siderja iz Reškega, sem videl iz prve vrste, ker sem vozil cca 10m za njim. S tem, da je pospeševal z občutkom, sem se mu približeval in je kar iznenada spustlo. Guma pa kar plavo vijolična, pa ena taka gladka glazura se je naredila po njej, ko se je ohladila..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, 208RR ni ravno guma za na Grobnik.. Na ene 5-6 krogov 15 min pavze za vsak slučaj.. Bolš preventiva kot polomljene plastike :)

spet odvisno od časov ki jih dosegaš..

Tell me about it :-)

Kdaj grema dirkat :P Tebi motor na 25 kW zablokiramo, men pa tuning na 140 PS ... pa bi mogoče glih ke jblo :naughty:

sej na več kot 92 PS se multistrade ne da natunat :P

sej s čarmanom grem dol...motorje na prikolce pa dol na grobnik

glede na to da bom prvič dol bom res delov kroge 6-10 pol pa 10 minut počitka pol pa spet nazaj na progo...pomoje bojo nove 208 čist vredu držale če mi na ridah držijo po kolenu pa tački pa ni vrag da bo še na pisti vredu

veliko jih je že rekl tko pa so bli fajn razočarani ali pa so po kosih moped dam prpelal..

tko da si vzem na izi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, glede na to, da greš s Čarmanom, mu ne bi rekel, da ti da ene rabljene oreng gume, ziher ima kej svojih "ostankov", bi bi bili zate za prvič čisto ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, glede na to, da greš s Čarmanom, mu ne bi rekel, da ti da ene rabljene oreng gume, ziher ima kej svojih "ostankov", bi bi bili zate za prvič čisto ok :)

No nato se pa sploh nism spomnu...Tole dobiš pa na ridah al pa v postojni en per :worship: Glede na to da grem 1. na dirkališče jaz mislim da bo čas +2.00.00 sploh pa je temp. zraka 15C tako da ni kaj preveč hude vročine...vam pa definitivno slikovno dokomenteram..sreda here l come

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ti bo pa čarman znal najbl svetovat na licu mesta ;)

le v "pravo smer morš žvižgat", drugače.............. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!