Skoči na vsebino

Uvoz motorja in ZDA


ChgoTom

Priporočene objave

Ce koga zanima nov ali pa rabljen motor iz ZDA, naj mi poslje PM...

Dolar je nizek kot se nikoli in na splosno so bili motorji tukaj v ZDA ze prej precej cenejsi kot v Evropi.

Prosim, ne pisat tukaj kaksna "jajca" je HD, ker ni govora samo ameriskih motorjih ampak na splosno o motorjih iz ZDA, ja tudi Japoncih, Korejcih... celo BMW je tukaj cenejsi.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj malo povej kakšni so stroški da dobim motor domov pripravljen na registracijo .

reciva da govorimo o motorju za 5000 eur

+prevoz ?

+carina ?

+homologacija ?

koliko bi zneslo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj malo povej kakšni so stroški da dobim motor domov pripravljen na registracijo .

reciva da govorimo o motorju za 5000 eur

+prevoz ?

+carina ?

+homologacija ?

koliko bi zneslo ?

On ti samo uvozi, z homologacijo se boš ti sam za*ebavu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ti samo uvozi, z homologacijo se boš ti sam za*ebavu

Narobe.. ne uvozi ampak IZVOZI-mo (za zdaj).

Uredimo lahko nabavo v ZDA in dostavo do kateregakoli evropskega carinskega skladisca, naprej pa moras potem urejat carinjenje sam.

Vsaj, dokler ne najdemo generalno slovenskega podjetja, ki bo prevzelo postopek uvoza, homologacije in carinjenja.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok uredo .torej z prevozom kot kupec nimam stroškov .koliko pa je carina ?in ali lahko motor homologiraš brez da bi moral kakšen del zamenjati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zdajle malo gledal na TARIC-u kok bi prišla carina in sem ugotovil:

Za Husqvarno SMR 510 bi plačal:

20%DDV + 6%Carine

Je pa odvisno od prostornine :

50cc- 250cc 28%

več od 250cc 26%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... :rolleyes: pa nalimajte zraven en par linkov, kjer se da videt ponudba mopedov v USA, da lahko mal primerjamo cene, pa si bomo pol preračunaval kolk se splača... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima nov ali pa rabljen motor iz ZDA, naj mi poslje PM...

Dolar je nizek kot se nikoli in na splosno so bili motorji tukaj v ZDA ze prej precej cenejsi kot v Evropi.

Prosim, ne pisat tukaj kaksna "jajca" je HD, ker ni govora samo ameriskih motorjih ampak na splosno o motorjih iz ZDA, ja tudi Japoncih, Korejcih... celo BMW je tukaj cenejsi.

LP iz Chicaga!

Pozdravljen

Sem že nekaj spremljal temo o uvozu avtomobilov iz ZDA na avtomobilizem.com, pa če se prav spominjam tam omenjaš, da pri avtomobilih prevoz do evropskega carinskega skladišča pride 1500$, če se odločiš za varianto samo enega avtomobila in ne kontejner z večimi avtomobili..

Zanima me torej koliko je strošek prevoza motocikla, pričakoval bi, da je občutno manj kakor pri avtomobilu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi bil zainteresiran za nakup novega (ali minimalno rabljenega) cross motorja, po možnosti dvotaktnega Honda CR 250 ali Yamaha YZ 250.

Če je varianta ugodna, vzamem 2 kosa, problemov s homologacijo pa v tem primeru tako ali tako ni.

Lp

Popravljeno . Popravil Kroska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... :rolleyes: pa nalimajte zraven en par linkov, kjer se da videt ponudba mopedov v USA, da lahko mal primerjamo cene, pa si bomo pol preračunaval kolk se splača... :naughty:

http://www.cycletrader.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati 848 stane v SLO 14.000 €, v USA pa 8.400 € (13.000$)... Zdaj pa izračunajte ostale stroške :P Saj je menjalni tečaj 1,55xx ali ne?

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problemov s homologacijo pa v tem primeru tako ali tako ni.

optimist!!

seveda so problemi, in to zelo veliki.

ne bo ti uspelo homologirat.

vem iz lastnih izkušenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

optimist!!

seveda so problemi, in to zelo veliki.

ne bo ti uspelo homologirat.

vem iz lastnih izkušenj

In zakaj bi homologiral kros motor???? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

optimist!!

seveda so problemi, in to zelo veliki.

ne bo ti uspelo homologirat.

vem iz lastnih izkušenj

Haha, aja saj res. Ameriške krosle nimajo luči :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, aja saj res. Ameriške krosle nimajo luči :D .

evropske jih imajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evropske jih imajo?

T o j e b i l o m i š l j e n o k o t s a r k a z e m;

saj razumem besedo sarkazem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanimajo stroški in predvsem možnost homologacije v Sloveniji. (kupiti bi se splačalo novo robo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanimajo stroški in predvsem možnost homologacije v Sloveniji. (kupiti bi se splačalo novo robo)

Pomoje z novim motorjem ne bi bilo problemov z homologacijo.

Primer za ceno:

Kawasaki Ninja ZX-6R 2008:

US nova: 5,895€ x 1.26 (DDV in carina) = 7427€

V Slo je pa nova 8,996€

se pravi da prišparaš: 1,569€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je novga že v sloveniji dobil za točno 8.000 z nekaj popusta; glej avto net..

Pomoje z novim motorjem ne bi bilo problemov z homologacijo.

Primer za ceno:

Kawasaki Ninja ZX-6R 2008:

US nova: 5,895€ x 1.26 (DDV in carina) = 7427€

V Slo je pa nova 8,996€

se pravi da prišparaš: 1,569€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko daš pa za prevoz.

Ne verjamem.. Prevoz avta iz USA, če ti rihta ChgoTom je 1500$, za motor je pagotovo pol manj.. Kakšnih 500-700EUR pomoje..

Pri novem motorju se uvoz iz Amerike verjetno kar splača..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz izkušenj drugih (na srečo) - nekaterih modelov japoncev in BMW-ja se pri nas ne da registrirat zaradi euro norm. je pa res da se da baje na homologaciji v kopru "zmenit" ampak uradno ne gre.

za primer: predelava ameriškega BMW LT-ja na slo predpise bi pri našemu uradnemu servisu stala baje cca 5000€ ker je treba menjat celo elektroniko + malenkosti.

se pa verjetno splača pri določenih modelih ali če imaš v kopru "veze".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da ce bi to slo kr tak, bi delalo to ogromno ljudi. Imeli bi ducate uvoznikov itd., ki pa kot vidimo, ne obstajajo.

Tukaj so se vse te euro3/4/5 norme, za katere americani sploh ne vedo da obstajajo, tako da mores menjat se avspuh itd.

Kot sem rekel, sigurno se to ne splaca, ker bi to drugace delal vsak drug uvoznik.

Ze nekaj let nazaj je bla ena oddaja na nemskem programu, kjer so se ubadali z uvozom avtomobila. Gledali so predvsem visjo klaso vozil. Dobavli so eno mercedes limuzino (nevem vec tocno katero), dali zamenjati vse luci, dodali potrebne stvari, ki so pac pri nas obvezne itd.

Na koncu, ko je bilo vse narejeno in sesteti vsi stroski, si pri (na pamet receno) 50k€ prisparal glih 2k€ in pa izgubil ogromno zivcev.

Tako da ocitno biznisa v tem enostavno ni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom jaz na kratko opisal kakšne probleme sem imel...

imel sem namen iz Californije uvozit motorno kolo Triumph (Velika Britanija).

Pozanimal sem se, motor je enak v Ameriki in Evropi.

V Kopru so mi povedali da ne bo nobenih problemov glede luči, žmigavcev...

problem nastane zaradi papirjev.

za SLO homologacijo se zahteva da je uvoženemu motrju priložen dokument, potrdilo... oblika tega potrdila ni predpisana, oz. naj bi vseboval vse podatke navedene tudi na potrdilu o skladnosti (homologaciji), obvezno mora bit izdan za določeno vozilo, se pravi, da se na njemu mora glasit da je potrdilo izdano za vozilo z navedeno številko šasije. Vsebovati mora še vsaj kateri direktivi za zavore, hrup in seveda emisije vozilo vstreza.

Takega potrdila se ne da dobiti v Ameriki, Slovenski uvoznik ga noče (ne more) napisati, iz Nemškega predstavništva za Triumph pa sem dobil odgovor, da ščitijo tržišče in tega potrdila ne bodo izdali.

obupal sem, in motor našel v Evropi.

lp pa veliko sreče želim vsem ki mislijo kaj uvozit iz USA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!