Skoči na vsebino

Uvoz motorja in ZDA


ChgoTom

Priporočene objave

Takega potrdila se ne da dobiti v Ameriki, Slovenski uvoznik ga noče (ne more) napisati, iz Nemškega predstavništva za Triumph pa sem dobil odgovor, da ščitijo tržišče in tega potrdila ne bodo izdali.

Jaz sem tudi uvozil iz DE pa mi je z veseljem polal to potrdilo, saj on zasluži s tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi uvozil iz DE pa mi je z veseljem polal to potrdilo, saj on zasluži s tem!

to je pa zelo velika razlika, nemcija proti zda. Tak da tvoja primerjava ni ravno na mestu.

V nemciji je cena motorja enaka kot pri nas (oz. celo malo drazja, vsaj novega), tako da promet po evropi deluje brez problema...

Ce pa ti motor narocis iz amerike, pa nas evropski trgovec s tem nima poplnoma nic in ti tudi ne bo izdal nobenega potrdila...

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa zelo velika razlika, nemcija proti zda. Tak da tvoja primerjava ni ravno na mestu.

V nemciji je cena motorja enaka kot pri nas (oz. celo malo drazja, vsaj novega), tako da promet po evropi deluje brez problema...

Ce pa ti motor narocis iz amerike, pa nas evropski trgovec s tem nima poplnoma nic in ti tudi ne bo izdal nobenega potrdila...

Če bi jaz bil prodajalec bi funkcioniral takole:

Papirji? Ni problema, 100€ !

Toliko namreč zaračuna AS Domžale

Kapitalizem pač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takega potrdila se ne da dobiti v Ameriki, Slovenski uvoznik ga noče (ne more) napisati, iz Nemškega predstavništva za Triumph pa sem dobil odgovor, da ščitijo tržišče in tega potrdila ne bodo izdali.

če ni skrivnost, zakaj se nisi obrnil na proizvajalca direktno?......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni skrivnost, zakaj se nisi obrnil na proizvajalca direktno?......

obrnil sem se na slovenskega uvoznika, on mi je predlagal naj pokličem v nemčijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanimivo, da je Goldwing npr 19.000 dolarjev, kar znese nekako 11800€.. Banda lopovska AS domžale in ostala evropa s ceno 25.000€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da je Goldwing npr 19.000 dolarjev, kar znese nekako 11800€.. Banda lopovska AS domžale in ostala evropa s ceno 25.000€

Ti pa ne morš brez tega, da bi žalil, kaj?

Ni takoj lopovščina, če je nekaj pač dražje ... Zagotovo so kakšni tehtni razlogi. Ampak tebe to verjetno ne zanima, right?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa ne morš brez tega, da bi žalil, kaj?

Ni takoj lopovščina, če je nekaj pač dražje ... Zagotovo so kakšni tehtni razlogi. Ampak tebe to verjetno ne zanima, right?

... seveda so "Banda lopovska"... in to ni žalitev, ker je pač res!.... aja tehten razlog: Slovenceljne in EU se da ožet! ...višja kot je cena več se da v "firmin" in državni žep... sploh ko se prodaja kvaliteta... , :headbang: :headbang:

...tumaste američane je pa treba z nisko ceno najprej prepričat da stroj kupjo, pol bojo mogoče šele poštudiral, da je na svetu še kaj boljšega od HDjev... :evilgrin: :evilgrin:

"Banda lopovska"..."Banda lopovska"...."Banda lopovska"..."Banda lopovska" ful dober izraz si naštudiral, jaz bi ga zamenjal še s tistim ko piše PARLAMENT :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem ferek....

mashina - gotovo ima AS boljši servis kot npr honda New York, a ne? In gotovo amerikanerji ne zaslužijo tolk kot mi v Evropi. Sploh mi, k smo evropski reveži.

Isto kot nafta, k je v ameriki 40 centov, v venezueli pa celo 2 centa, a ne mashina? Če je nebi bilo, kot vsi trdijo bi bila povsod draga.... ampak dejmo evropo jebat oni majo denar....

Zato, za vsakega Golda, ki ga kupiš v Asu plačaš še pol golda enemu zavaljenemu amreikanerju.

BAnda lopovska ja. in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem ferek....

mashina - gotovo ima AS boljši servis kot npr honda New York, a ne? In gotovo amerikanerji ne zaslužijo tolk kot mi v Evropi. Sploh mi, k smo evropski reveži.

Isto kot nafta, k je v ameriki 40 centov, v venezueli pa celo 2 centa, a ne mashina? Če je nebi bilo, kot vsi trdijo bi bila povsod draga.... ampak dejmo evropo jebat oni majo denar....

Zato, za vsakega Golda, ki ga kupiš v Asu plačaš še pol golda enemu zavaljenemu amreikanerju.

BAnda lopovska ja. in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem ferek....

mashina - gotovo ima AS boljši servis kot npr honda New York, a ne? In gotovo amerikanerji ne zaslužijo tolk kot mi v Evropi. Sploh mi, k smo evropski reveži.

Isto kot nafta, k je v ameriki 40 centov, v venezueli pa celo 2 centa, a ne mashina? Če je nebi bilo, kot vsi trdijo bi bila povsod draga.... ampak dejmo evropo jebat oni majo denar....

Zato, za vsakega Golda, ki ga kupiš v Asu plačaš še pol golda enemu zavaljenemu amreikanerju.

BAnda lopovska ja. in nič drugega.

Saj pri Hummer-ju ni nič drugače. Kar poglej cene pri nas (modra tudi na Avto netu), v USA pa je cena avtomobila od 23.000 USD dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej As Domžale ni kriv,tko je po vsej Evropi.Sem bil pred 2 mesecema v Ameriki in cene na splošno tam so nizke za popizdit,tko da vse v tej jebeni Evropi plačujemo še za par budal zravn.Najbolj žalosten primer so že samo nepremičnine;en svinjak od stanovanja v Ljubljani recimo,je parkrat dražji kot hiša v Zda in to z bazenom pa Hummerjem že v garaži če čte. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej As Domžale ni kriv,tko je po vsej Evropi.Sem bil pred 2 mesecema v Ameriki in cene na splošno tam so nizke za popizdit,tko da vse v tej jebeni Evropi plačujemo še za par budal zravn.Najbolj žalosten primer so že samo nepremičnine;en svinjak od stanovanja v Ljubljani recimo,je parkrat dražji kot hiša v Zda in to z bazenom pa Hummerjem že v garaži če čte. :BUA:

Zgrajena iz 3cm debelega lesa, ki se sesuje ob prvem močnejšem vetru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgrajena iz 3cm debelega lesa, ki se sesuje ob prvem močnejšem vetru.

Ne, ni nujno. Kar prečekiraj kakšno nepremičninsko stran na netu, se boš lahko sam prepričal. Zelo veliko hiš pa je še popolnoma opremljenih. Ta recesija se je sicer začela že konec lanskega leta sam kaj, ko pa je velik problem za službo tam čez lužo.

Hja, Evropa je postala svinjsko draga, naše plače pa do k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kaj zdej? A se je že lotu kdo uvoza preko luže? :krneki: Men bi se morda en Goldwing 2002 - 2003 prilegu? :naughty: Te zadeve so tam že po 12000 $! :rolleyes:

V prevozu in carini baje sploh ni problem.. :closedeyes: . kaj pa homologacija? :blink: Me zanima, kako MOTOHITU uspeva.. :blink: . sam oni "dovažajo" nove... :fredy:

Kaka ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem se pozanimal okol tega, poleg tega da znajo biti mopedi za ameriški trg dosti različni kar se svetlobnih teles tiče, se baje ne da dobit coc za moped. Ravno v izogib švercanju iz usa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, pa se ne spomnim več kje, da so se u Evropi pojavili Harleyi delani za ameriški trg in da za Evropo se ne da dobit homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, pa se ne spomnim več kje, da so se u Evropi pojavili Harleyi delani za ameriški trg in da za Evropo se ne da dobit homologacije.

Mislim, da je na spletni strani HOGa.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa je sedaj zaradi menjalnega tečaja nakup iz Amerike BISTVENO manj ugoden, kot je bil kakšen mesec, dva, tri nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. :yawn: .torej, uvažal očitno ni nihče?... razen MOTOHIT-u to uspeva, če se ne motim? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. :yawn: .torej, uvažal očitno ni nihče?... razen MOTOHIT-u to uspeva, če se ne motim? :doze:

motiš se :trance_33_sleep: :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je trenutna nihanja dolarja, oz rast. drugace pa naprimer zajtrk v ny 7 $ kolikor lahko v sebe zmečeš. cene motorjev so tudi smešno nizke.

problem je coc papir. obstajajo pa seveda luknje v slovenskih papirjih ki se jih da spretno izkoristit.

ampak rabis pa nekoliko vec $$$$ da se ti to splača počet. in pol problemi z prodaju v sloveniji. tako da x faktorjev

enega mopeda se ti ne splača uvozit :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motiš se :trance_33_sleep: :trance_33_sleep:

V čem se motim? :blink: A da ne uspeva nobenmu, niti MOTOHITU? Pri njem vidim neko zalogo ameriških Wingov? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!