Skoči na vsebino

ADSL ali se ...


Priporočene objave

Ko pride v naše "rovte", ne bom niti treutek razmišljal. Teren (beri: finančna podpora s strani očeta) je že pripravljen...

Neomejeno si lahko gor, poleg tega pa je 10x hitrejši od navadnega neta (ali pa po novem celo 20x, se motim?)...

Glede na to, da imam jest interneta prek volje za 14k SIT (skupaj z 2k SIT za telefon) se mi izredno splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale adsl vredn 10k na mesec ali ne.

Zdej imam cca5-10k na mesec tel.(pa se moram merkat kolk sem gor)

Vaše izkušnje

Jaz vem, da mi gre ta obična povezava že pošten na živce! ADSL je baje full zakon in se seveda splača! Ok no če mal uporabljaš net in če ga ne rabiš za šolo, službo....se ne splača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo !

Če nimaš dostop do Internet-a samo za občasno branje pošte se ti po mojem mnenju zelo splača iti na drug dostop do Interneta kot je klicni ( ADSL, kabel, ... ).

Glede na to da porabiš 5-10 kSIT mesečno za klicni dostop do Interneta potem je ADSL kar prava izbira.

Razen če te skrbi da boš potem visel cel čas na Internetu, ampak to je že drugo vprašanje če se ti splača :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale adsl vredn 10k na mesec ali ne.

Zdej imam cca5-10k na mesec tel.(pa se moram merkat kolk sem gor)

Pa saj si si ze sam odgovoril ... za pogovore das verjetno samo kakih 5k, ce sploh, ostalo je internet .... Moras pa pazit se na nekaj - ce zdaj nimas ISDN, te caka potem visja narocnina, mesecna narocnina za ISDN je okoli 5k SIT, k temu pristejes 10k za ADSL in impulze, ki jih zacvekas po telefonu.

Tudi ce bo malo drazje, se ti vsekakor splaca, je cisto drug obcutek da si stalno online, kot pa ce gledas na uro koliko casa si gor .... moras okusit to ... in ko okusis, ne maras vec dialupa. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale adsl vredn 10k na mesec ali ne.

Zdej imam cca5-10k na mesec tel.(pa se moram merkat kolk sem gor)

Vaše izkušnje

Naročnina je 8067 sit plus ca 3500 sit isdn, glede na to koliko se je podražila naročnina "analognega" telefona, to niti ni strošek.

Če si na dan vsaj pol ure gor se splača, pa ne zaradi financ ampak komotnosti. Ko računalnik prižgeš si že online. In pa seveda hitrost, ki jo bodo v temu mesecu za isto naročnino še povečali na 1024/128.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družina Brrrm je šla spomladi na ADSL in nam ni žal. Ko kaj rabiš, pogledaš, prej smo pa skozi čakali na nižjo tarifo, da o hitrosti in drugem ne govorimo.

Zdaj nekaj urejam finance, malo po motorsvetu brskam in hkrati poslušam internetni radio, kaj češ boljšega (no boljše pride čez uro ali dve) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok

že vidm da bo treba ukrepat.

Bom vrjetn kr naštimov tale ADSL je pa tko da če interneta nebi imel nebi niti telefona imel saj imamo vsak svoja mobitel.

Bohlonej za nasvete :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole me zanima :!:

Kaj potem storiti z modemom ki ga imam sedaj.

Imam pa gigaset 3070 paket(zlati paket) :?: :?: :?:

Prodaš, podariš ali pa vržeš v smeti. Lahko pa ga obdržiš za tiste čase, ko ADSL ne dela in je nuja prevelika, ko ne moreš zdržati brez interneta. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ISDN modem definitivno obdrži saj ga boš lahko uporabljal takrat ko ADSL ne dela in preklopiš na ISDN. Sem opazil da se v Lj ( Center )to večkrat dogaja. Meni se je samo 2 krat v nekaj mesecih ( Jesenice ).

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale adsl vredn 10k na mesec ali ne.

Zdej imam cca5-10k na mesec tel.(pa se moram merkat kolk sem gor)

Pa saj si si ze sam odgovoril ... za pogovore das verjetno samo kakih 5k, ce sploh, ostalo je internet .... Moras pa pazit se na nekaj - ce zdaj nimas ISDN, te caka potem visja narocnina, mesecna narocnina za ISDN je okoli 5k SIT, k temu pristejes 10k za ADSL in impulze, ki jih zacvekas po telefonu.

Tudi ce bo malo drazje, se ti vsekakor splaca, je cisto drug obcutek da si stalno online, kot pa ce gledas na uro koliko casa si gor .... moras okusit to ... in ko okusis, ne maras vec dialupa. :wink:

A ni ADSL 8000 pa narocnina na ISDN okol 2-3k???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud zato posebi težko čakam na ADSL. Čez noč se kolegu glih dobr en film posname... Zakon to - ima že kr zbirko hudih filmov doma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni ADSL 8000 pa narocnina na ISDN okol 2-3k???????

Edin ce so znizal ... res da ze dolgo nisem videl telefonskega racuna, to pa zato, ker se ze kaki dve leti, odkar je kabel tu, ne dogaja vec nic dasticnega s telefonskim racunom :wink: Imam pa v spominu narocnino 5k za komfortni paket, ja ... to pomeni dve stevilki itd., ... :wink: Ce te zanima, lahko ob priliki preverim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud zato posebi težko čakam na ADSL. Čez noč se kolegu glih dobr en film posname... Zakon to - ima že kr zbirko hudih filmov doma...

Ja, ko dobis 24/7 net to navdusenje kar nekaj casa traja, snames dol precej reci, filmov itd. z donkeya in kazaa, ampak mine cez cas, mine ... jaz imam kakih 300-330 filmov, DVD ripov, od tega je kakih 70, morda vec, snetega z neta ... zdaj se mi pa ne da vec, samo ce dobim priliko da od koga prepecem. Kakih 15 ripov sem pa sam naredil :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kar se tiče cen priključkov itd imate tukajle nekaj podatkov http://adsl.siol.net/

Jest sm pa glih včeri pol podpisu pogodbo za ADSL

me pa še zanima za tole mrežno kartico :!: a je kej važn kakšna in od koga je ali je vseeno :?:

pol me pa še zanima kakšen naslov kjer se da dol vlečt filme itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa še zanima za tole mrežno kartico :!: a je kej važn kakšna in od koga je ali je vseeno :?:

V bistvu je vseeno. Ker ADSL se vedno tako majhen del zmogljivosti sodobne mrezne kartice zavzame, da je cisto vseeno, kaj imas. Imej pac nekaj, kar ti gre v racunalnik :wink: Prosto PCI mesto verjetno imas, evo ... za nekih 3-4k SIT dobis rtl8139 mrezno kartico, 100Mbit. Strosek ni to noben ... ne potrebujes pa zaradi ADSL nekih Intelovih mreznih kartic, ki so sicer super, so pa 3x drazje in za domaco rabo nepotrebne :)

pol me pa še zanima kakšen naslov kjer se da dol vlečt filme itd

Kakih javnih FTPjev ze davno ni vec, se vedno pa je razprseno deljenje datotek - www.edonkey2000.com, www.kazaa.com in drugi. Pri vseh potrebujes programcek, ki si ga namestis in z njim downloadas. Drugi pa od tebe, kar dovolis, saj to je princip vsega skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole me zanima :!:

Kaj potem storiti z modemom ki ga imam sedaj.

Imam pa gigaset 3070 paket(zlati paket) :?: :?: :?:

Gigaset 3070 ima vgrajen modem, zato lahko stari modem šutiraš. Da bi iz ADSL hodil na ISDN modem se ti ne splača, ker boš dobival dodatni račun za stvar, ki jo imaš že plačano. Od spomladi zaznal le 2 prekinitvi dobave interneta preko ADSL v CE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima, kaj se bolj splača 1Mbit ali 2Mbit (glede na splošno hitrost strežnikov v spletu)?

Hvala in lp, Onim

p.s. in koliko je potem realna hitrost? (1 oz 2 Mbit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!