Skoči na vsebino

PROMETNA NESREČA- SVETOVANJE


motosmrk

Priporočene objave

Z sopotnico sva doživela (preživela) prometno nesrečo, ki jo je povzročil drugi udeleženec v prometu. PROSIM ZA NASVET- KAKO Z ZAVAROVALNICO, KDAJ VKLJUČITI ADVOKATA- KATEREGA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z sopotnico sva doživela (preživela) prometno nesrečo, ki jo je povzročil drugi udeleženec v prometu. Odnesla sva jo z težjimi telesnimi poškodbami (odprti zlom desne roke- obe kosti, modrice, podpludbe po vsem telesu- JAZ) RAZBIL CELO LEVO STRAN AVTA (priznane) ZNAMKE ,(nezavest, hud pretres možganov, poškodba vratne hrbtenice, modrice, podpludbe po vsem teleščku- ONA) VSTOPILA V VOZILO SKOZI ŠIPO NA ZADNJIH VRATIH (nima pojma zakaj montirajo kljuke). MOTOR MRTEV!!!  Slava mu! PROSIM ZA NASVET- KAKO Z ZAVAROVALNICO, KDAJ VKLJUČITI ADVOKATA- KATEREGA?

Advokat takoj ... ne delaj nič sam z zavarovalnico ...

Jernejčič, Tržaška 365, LJ ... preverjeno dober (vprašaj na motosvetu, Flayo, Hanzi, Hotschko :) ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res najboljš, da se vse dogovoriš z advokatom. Sam sem imel prometno z avtom. Lahko rečem, da so še preko advokata komplicirali full. Kako bi bilo oz. če bi sploh kaj bilo če bi sam urejal. Da so mi dali denar, je trajalo dolgih 7 mesecev. Ves čas so imeli neke izgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da sta preživela in lahko pokasirata...

nič ne podpisat, kar dobiš od zavarovalnice, najprej advokata.

Sicer denarja ne bo takoj, ampak se moraš očitno itak še pocajtat, tacajt bo pa že. Pa veliko več kot če ti takoj izplačajo premalo denarja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrumf, pokliči me na gsm.... Bomo uredili vse, ko bo zdravljenje zaključeno.

Drugače se z odškodninami v vezi nezgod ukvarja moj brat. Pisarne so v Velenju, Slovenj Gradcu, kamlu še v Slovenskih Konjicah in Ljubljani....

Več info sledi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 14 let pozneje...

Pozdravljeni, 

ker tema obstaja o svetovanju v prometnih nesrečah, sem se upal zbuditi to temo iz naftalina, ker rabim malo pomoči (lahko tudi ne ljubega nakladanja, samo da pomaga!).

Zanima me koliko časa lahko največ traja, da dobi zavarovalnica zapisnik od policije o prometni nezgodi oz. ali obstaja kakšen rok v katerem so dolžni policisti zapisnik posredovati. 

Izvedel sem, da ko policist napiše zapisnik gre naprej v bazo slovenskega zavarovalnega združenja, ki ga potem pošlje naprej. Zapisnik dobijo zavarovalnice po elektronski pošti (baza se obnavlja verjetno dnevno). Da pa do konca pride so mi nekateri zavarovalničarji zatrdili, da so potrebni vsaj 3 tedni. V vednost to pride na ta teden, jst pa še vedno tavam v temi.

Skratka, imel sem prometno v tednu, ko pride datum na 21.1.2017, do sedaj pa na zavarovalnici niso nič še pridobili, kličem jih vsak drug dan, pa sem že verjetn nadležen u p...m... samo avto imam pa še razbit, saj ga ne smem popravljatii (po navodilih zavarovalnice, ker bi naknadno imel drugačne zaplete), kupovati novega/drugega je norija.

Lahko se oglasi tudi kakšen policist (npr. Borut?), da mi razloži zadevo, lahko tudi na PM, vendar bi bilo to tudi tu pametno zapisat, da v prihodnje pride še komu prav. 

Zanima me ali zna kdo odgovoriti na vprašanje o zakonskih rokih?

Ali se v teh situacijah pošlje kakšna urgenca s strani odvetniške družbe, tako na policijo kot tudi na zavarovalnico, da se naj podvizajo in rešijo zadevo, da bom sam vedel pri čem sem v tej situaciji?

V  tej zgodbi se lahko zgodi, da zavarovalnica ni toliko kriva, dokler ni zapisnika, ne more izplačati škode. Vendar ob pogostem kontaktu z zavarovalnico, mi pa dajejo sum, da tudi oni lahko kaj zavlačujejo/zadržujejo, tudi kakšnega zavarovalnega strokovnjaka, kateri opravlja škodne primere bi prosil, da mi malo odpre obzorje v takih primerih.

No kakor koli, vesel bom feed back-ov Moto-marsovci, če bi bilo boljš vreme, bi zakurblal prdulo in ne tu smetil. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnico spomni na spodnjo zadevo:

Citiraj

4. odsek: OBVEZNOSTI ZAVAROVALNICE

Izplačilo odškodnine ali dogovorjene vsote

943. člen

(1) Če nastane zavarovalni primer, mora zavarovalnica izplačati zavarovalnino ali odškodnino v dogovorjenem roku, ki ne sme biti daljši kot štirinajst dni, šteto od dneva, ko je dobila obvestilo, da je zavarovalni primer nastal.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1263

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informativno v mojem primeru, europsko poročilo se je izpolnilo, vendar povzročitelj na njem ni priznal krivde, tako da je za zavrovalnico verodostojno oz. nujno pridobi policijsko poročilo, saj mi je policaj USTNO povedal kdo je povzročitelj. Na drugi strani zavarovalnica želi/insestira pridobitev poročila od policije, kar je tudi zelo logično (z moje strani sta bila klicane obe strani X krat, da mi je že smešno).

Tako, da zavarovalnica bo odločila po policijskem poročilu, ko prispe le ta v njihovo hišo,......ta trenutek zgornji člen še ni aktiviran/ne pride v poštev.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem policijski zapisnik pridobil sam in ga nato posredoval odvetniku oziroma zavarovalnici. Sedaj ne vem koliko ma vpliva na to, da je moja bejba urejala zadeve, ampak ona je šla zaprosit zapisnik na policijo. Izpolnila je obrazce in v par dneh so ji ga fantje celo osebno prinesli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami hvala na informaciji o tvoji izkušnji, vendar že ob prvem kontaktu s policijo (v mojem primeru) so mi zatrdili, da jst ne morem dobiti zapisnika, da pa bo zapisnik dobila zavarovalnica (seveda tista, katera ga tudi zahteva) v roku enega tedna od podane zahteve, od tega so že trije tedni, ta čas, pa kratko vlečemo oškodovanci. 

Bi pa bil vesel, če bi se oglasil kakšen policist in povedal, kako je kaj s tem, ker že sedaj imamo dve različni zgodbi, katere se po postopkih o pridobitvi policijskih zapisnikov razlikujeta.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Port Folio pravi:

Dami hvala na informaciji o tvoji izkušnji, vendar že ob prvem kontaktu s policijo (v mojem primeru) so mi zatrdili, da jst ne morem dobiti zapisnika, da pa bo zapisnik dobila zavarovalnica (seveda tista, katera ga tudi zahteva) v roku enega tedna od podane zahteve, od tega so že trije tedni, ta čas, pa kratko vlečemo oškodovanci. 

Bi pa bil vesel, če bi se oglasil kakšen policist in povedal, kako je kaj s tem, ker že sedaj imamo dve različni zgodbi, katere se po postopkih o pridobitvi policijskih zapisnikov razlikujeta.

Lp

 
 

Sem imel opravka z drugimi nesrečami, ne v prometu, ampak zapisnik bi po mojih izkušnjah vsekakor smel prejeti. V mojem primeru sem ga moral prevzeti osebno, družinskemu članu ga niso dali.

Več kot to ti ne znam povedat, vsekakor pa probaj poklicat na več kot eno številko, da govoriš z različnimi ljudmi, ker mogoče ti en reče tako, drugi drugače.

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Port Folio pravi:

Dami hvala na informaciji o tvoji izkušnji, vendar že ob prvem kontaktu s policijo (v mojem primeru) so mi zatrdili, da jst ne morem dobiti zapisnika, da pa bo zapisnik dobila zavarovalnica (seveda tista, katera ga tudi zahteva) v roku enega tedna od podane zahteve, od tega so že trije tedni, ta čas, pa kratko vlečemo oškodovanci. 

Bi pa bil vesel, če bi se oglasil kakšen policist in povedal, kako je kaj s tem, ker že sedaj imamo dve različni zgodbi, katere se po postopkih o pridobitvi policijskih zapisnikov razlikujeta.

Lp

Šele sedaj sem videl, da te nekaj zanima. 

Glede na opisano, te na suho oboji, tako policisti, kot zavarovalnica. 

Ti si upravičen do zapisnika in na policijski postaji ti ga morajo pokazati in ga lahko skopiraš  v delu, kateri je pomemben za tvoj nadaljni postopek na zavarovalnici. 

Prav tako se zavarovalnice izmikajo in prelagajo strošek zapisnika na udeleženca prometne nesreče, ker zavarovalnica mora plačati vpogled v zadevo. Zato pa rečejo, da zapisnika še ni in, da bo hitreje, če ga udeleženec sam prinese.  Seveda ga udeleženec dobi zastonj. 

Predlagam osebni kontakt na policijski postaji, kjer boš izpolnil vlogo za vpogled v zapisnik. Pri tem boš iz prve roke zvedel ali je zapisnik končan ali pa je še v izdelavi. Se zgodi, da zapisnik ni dokončan v predvidenem roku, zaradi česar ga tudi zavarovalnica nima oziroma ne more opraviti vpogleda. Ko boš opravil na policijski postaji, se sprehodi do zavarovalnice in jim povej, da zapisnik je ali pa ga ni. V drugem primeru ga boš imel s seboj, saj so podatki,  katere potrebuješ, napisani, zato bo postopek stekel. 

Če te še karkoli zanima, lahko tudi na zasebno, ker bom tam prej videl, da nekoga nekaj zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Predlagam osebni kontakt na policijski postaji, kjer boš izpolnil vlogo za vpogled v zapisnik. Pri tem boš iz prve roke zvedel ali je zapisnik končan ali pa je še v izdelavi. Se zgodi, da zapisnik ni dokončan v predvidenem roku, zaradi česar ga tudi zavarovalnica nima oziroma ne more opraviti vpogleda. Ko boš opravil na policijski postaji, se sprehodi do zavarovalnice in jim povej, da zapisnik je ali pa ga ni. V drugem primeru ga boš imel s seboj, saj so podatki,  katere potrebuješ, napisani, zato bo postopek stekel. 

Če te še karkoli zanima, lahko tudi na zasebno, ker bom tam prej videl, da nekoga nekaj zanima.

In ce zapisnik ni koncan v predvidenem roku? Kaj pol naredis, ko stojis na policijski postaji? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, compaq pravi:

In ce zapisnik ni koncan v predvidenem roku? Kaj pol naredis, ko stojis na policijski postaji? 

Zapisnik se piše na kraju, kar pomeni vpisovanje določenih podatkov. In, ko si na policijski postaji, dobiš v roke zapisnik, izpolnjen s podatki vpisanimi na kraju. Ker v veliki večini so zahtevki za vpogled v zapisnik podani zaradi pridobitve podatkov o drugem udeležencu v prometni nesreči. In ti podatki se vpišejo na kraju prometne nesreče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je samo popisal v neko svojo domačo beležko podatke ,slikali vozilo in dobil navodilo ,da naj zavarovalnica kontaktira  PU Bežigrad ,sam nisem dobil nobenega zapisnika in ga za uveljavitev odškodnine po povedanem tudi nisem rabil prinesti . 

To je realno ,kaj piše pa v členih in zakonih glede tega pa ne vem in me po rešenem zahtevku tudi ne briga ! 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Men je samo popisal v neko svojo domačo beležko podatke ,slikali vozilo in dobil navodilo ,da naj zavarovalnica kontaktira  PU Bežigrad ,sam nisem dobil nobenega zapisnika in ga za uveljavitev odškodnine po povedanem tudi nisem rabil prinesti . 

To je realno ,kaj piše pa v členih in zakonih glede tega pa ne vem in me po rešenem zahtevku tudi ne briga ! 

 

jaz sem obem zavarovalnicam (tako povzročiteljevi kot moji-za nezgodno) moral posredovati, oziroma so zahtevali zapisnik. Dokazovat sem moral 0,00 alkohol in veljavno vozniško, v obeh primerih. kot kaže imajo zavarovalnice zelo različne prakse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

jaz sem obem zavarovalnicam (tako povzročiteljevi kot moji-za nezgodno) moral posredovati, oziroma so zahtevali zapisnik. Dokazovat sem moral 0,00 alkohol in veljavno vozniško, v obeh primerih.

Vrjetno razlika ja, saj sem jaz uveljavljal parkirišče ( neznani storilec )  ti pa si bil udeležen v prometni z drugim subjektom . Iz Karlobaga ,sem tudi sam moral posredovati zapisnik pa je bil drugi udeleženec ograja :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

jaz sem obem zavarovalnicam (tako povzročiteljevi kot moji-za nezgodno) moral posredovati, oziroma so zahtevali zapisnik. Dokazovat sem moral 0,00 alkohol in veljavno vozniško, v obeh primerih. kot kaže imajo zavarovalnice zelo različne prakse.

Zavarovalnice same pridobijo zapisnik. Vse ostalo je njihovo preseravanje in zavajanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

Zavarovalnice same pridobijo zapisnik. Vse ostalo je njihovo preseravanje in zavajanje. 

saj z zapisnikom pa izpolnitvijo njihovih obrazcev to dokažeš. Torej zapisnik je potrebno tako ali drugače pridobiti. Govorim za prometno nesrečo, pri poškodbi motornega vozila na parkirišču je vse skupaj bolj prosto po prešernu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem aktivnim v debati, tema dobiva pomen.

Borut hvala na postopkih.

No skratka, danes sem pridobil podatke s strani policije, policija se je konkretno odzvala na mojo prošnjo.

V taistem trenutku sem se povezal z zavarovalnico, no tam za sedaj še nisem ničesar dosegel.

Kot prvo, izvedel sem, da so oni imeli v posesti že od začetka meseca (policijski zapisnik), kar pomeni, da so me zavajali s tem k so mi trdilii, da ga pričakujejo in da ga še niso pridobili.

Kot potrjeni oškodovanec, sem še izvedel, da je povzročitelj podal ugovor nad policijski zapisnik in verjetno je šla zadeva na sodišče, na kar bo potrebno počakati. Bi mi lahko kdo iz tega naslova povedal, kaj pričakovati? 

Kot drugo, v kolikor zavarovalnica pridobi zahtevan dokument v tem primeru policijski zapisnik, ali ni do mene kot oškodovanca primera konec? Povzročitelj je podal ugovor zoper policije in njihovih ugotovitev, tu po moji kmečki pameti, nisem jaz nikjer vpleten, seveda vse do poziva s sodišča, da pojasnim svoj del kot udeleženec prometne nezgode.

Ali jaz kot oškodovanec lahko zahtevam povrnitev škode, zaradi zavlačevanja o pridobitvi utemeljenega odgovor na odškodninski zahtevek?

Kaj lahko naredim v tem primeru?

Koliko časa se lahko ta zadeve vleče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj primer izpred 20 let. Kaj je drugače sedaj ne vem. 

Povzročitelj nesreče se pritoži na policijski zapisnik in vse gre na sodišče. Jaz klican na sodišče kot priča. Zavarovalnica ne izplača nič. Po pol leta od sodbe sodišča jaz ne dobim odločbe, ker sem udeleženec v postopku kot priča. Zavarovalnica pravi da ni dobila odločbe. Grem na sodišče in brez problema dobim odločbo. Jo nesem na zavarovalnico. Tam se enem zareče, da povzročitelj že plačuje zavarovalnici mojo škodo. Meni niso po skoraj enem letu nič izplačali. Grem brez besed domov in napišem zahtevek za izplačilo škode z zamudnimi obrestmi od dneva policijskega zapisnika. Malo zagrozim z advokatom itd...  V treh dneh dobim nakazano vse z zamudnimi obrestmi. 

Zavarovalnica bi morala škodo poplačati, če je krivda ugotovljena s strani policije. Pa čeprav se je na policijski zapisnik pritožil. Če sodišče pa dodeli krivdo tebi moraš ti vrniti znesek, ki si ga dobil. In še nastalo škodo ki si jo po sodišču ti zakrivil. 

Takrat takole sedaj pa ne vem. Vztrajaj, da ti izplačajo škodo na podlagi policijskega zapisnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tu je ena finta, zavarovalnica ima klavzulo, da ni nujno da upošteva mnenje policije o krivcu. Več ti predlagam odvetnika Snecer bi ti znal pomagati. Meni je, pa še pošten je (beri ni oderuh)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami da se mal aktiviram.

Delno imaš prav, bistvo pa je v tem, da policija ugotavlja kazensko odgovornost zavarovalnica pa odškodninsko odgovornost.

Ti dve stvari se ne pokrivata vedno iz nastale razlike je pa božičnica za zavarovalničarje :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

saj z zapisnikom pa izpolnitvijo njihovih obrazcev to dokažeš. Torej zapisnik je potrebno tako ali drugače pridobiti. Govorim za prometno nesrečo, pri poškodbi motornega vozila na parkirišču je vse skupaj bolj prosto po prešernu.

Zavarovalnica sama pridobi zapisnik iz baze podatkov. In plača. Torej tebi ni treba nobenega zapisnika pridobiti in jim ga dostaviti. 

Poškodba motornega vozila na parkirišču je tudi prometna nesreča. Razen poškodovanje tuje stvari, kar je pa nekaj čisto drugega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zavarovalnica sama pridobi zapisnik iz baze podatkov. In plača. Torej tebi ni treba nobenega zapisnika pridobiti in jim ga dostaviti. 

Poškodba motornega vozila na parkirišču je tudi prometna nesreča. Razen poškodovanje tuje stvari, kar je pa nekaj čisto drugega. 

Tehnični termini me v tem primeru ne zanimajo. Iz prakse pa sledi v kolikor imam zavarovano vozilo za poškodbe na parkirišču, pridem na zavarovalnico, kjer agent poslika in potem se bockamo dalje. Tu ne zahtevajo in ni nujen policijski zapisnik, je pa vedno dobrodošel če je. Saj se s tem dokazuje neko verodostojnost dogodka.

Kaj je meni treba ali ne, spet lahko govoriš kaj govori zakon, jaz govorim iz prakse, kako se dogaja. Katero misliš, da je bolj resnično?

Za mojo nesrečo jim je bil posredovan policijski zapisnik, pravzaprav sem ga pridobil, ker sem ga hotel tudi imeti. Na njihovem vprašalniku/obrazc za prijavo nezgode, katerega jim je moral izpolniti moj odvetnik, je tudi vprašanje o vsebnosti alkohola. Če bi hoteli bi vse to oni že imeli, pa se jim ni dalo in smo vse to mi izpolnili in obrazce/zapisnike priložili.

To je faking praksa, to je realnost. Lepo je pa prebrat in slišat, kaj vse bi morali zavarovalničarji narediti.

 Saj mogoče, da to naredijo, vendar večina navadnih smrtnikov nima časa čakat, da birokracija zmelje vse. Zato uredimo sami. Najbolje v takih in podobnih primerih je:

pojdi iskat zapisnik na policijsko postajo!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!