Skoči na vsebino

Kawasaki GPZ 500 / ER 5


franci

Priporočene objave

mislim, to, da ne gre nevemkoliko, ne vzeti dobesedno. Pravim samo, da ni to, kar sem pričakoval. Drugače motorček kar štima. Če bo bratranec zagret zanj, naj ga gre gledat, ker se mi zdi, da je res vreden ogleda. Btw. ponudil sem mu 620k, pa je bil takoj ZA. Tako da očitno se da malce pogajat. Poročaj, kaj pravi tvoj bratranec, če bo šel gledat ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja škoda...pa tudi bratranec se je neki zanimu za ta motor....glede pripombe da ne gre nevem kako ...gpz ima 499 kubikov in 60 konjev...je dvovaljnik...za tak motor je zelo navit...ker dvovaljnika s 500 ccm in 60 konji ne dobiš nikjer....vleče pa kubikom in konjem primerno...lepo da si se peljal z njim in zdaj veš pri čem si!

OK... dvovaljnik... GPZ 500R jih ma 72... konjičkov. (je pa vrstna 4 mašina)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja škoda...pa tudi bratranec se je neki zanimu za ta motor....glede pripombe da ne gre nevem kako ...gpz ima 499 kubikov in 60 konjev...je dvovaljnik...za tak motor je zelo navit...ker dvovaljnika s 500 ccm in 60 konji ne dobiš nikjer....vleče pa kubikom in konjem primerno...lepo da si se peljal z njim in zdaj veš pri čem si!

OK... dvovaljnik... GPZ 500R jih ma 72... konjičkov. (je pa vrstna 4 mašina)

LP

se motiš...govorimo o GPZ-ju 500S letnik 96...ta ima 499 ccm in 60 konjičev!!!!Je dvovaljnik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja škoda...pa tudi bratranec se je neki zanimu za ta motor....glede pripombe da ne gre nevem kako ...gpz ima 499 kubikov in 60 konjev...je dvovaljnik...za tak motor je zelo navit...ker dvovaljnika s 500 ccm in 60 konji ne dobiš nikjer....vleče pa kubikom in konjem primerno...lepo da si se peljal z njim in zdaj veš pri čem si!

OK... dvovaljnik... GPZ 500R jih ma 72... konjičkov. (je pa vrstna 4 mašina)

LP

se motiš...govorimo o GPZ-ju 500S letnik 96...ta ima 499 ccm in 60 konjičev!!!!Je dvovaljnik!

Nisi me razumel... ampak OK.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPZ 500 S ma 2 paralelna cilindra, GPZ 500 R pa 4 in-line.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med članki? med članki piše zelo malo o tem. Samo en članek je, ki govori nasplošno o nakupu rabljenega motorja. Nič pa ni konkretnega, kako preveriti to in ono. Hvala za odgovor.

http://www.xs11.com/faq/usedbike.shtml

LP

se precej bolj generalno, poglobljeno in natancno: used bike evaluation guide

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začenjam razmišljat o prodaji mojega GPZja. Danes sem zvedla, da je šla moja motoristična sezona v k... (hudo vnetje ramenskih mišic). :(

Koliko naj bi bla realna cena za motor? Aja, mam GPZ500S letnik 88. Sam tak informativno me zanima, nisem se še odločla... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@teya

uf, to pa ni prijetno a? Kje si pa to staknila, morda posledica motorja, prepiha in vsega kar spada zraven?

realna cena, okoli 300.000 sit morda. Podlej malo po malih oglasih. Novejši letniki (95, 96) se prodajajo nekje 600 - 700 ksit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavi iz prometa do naslednje sezone, nekej boš še dobila nazaj od registracije. Sicer boš pa drugo leto glih tolk dobila zanjga kot zdej, samo da bo še večja možnost da ne boš nabavila drugega/zagonila keš za make-up al pa kakšno podobno žensko neumnost ekvivalentno pivu :P

OK, bom raj nehu zdej, da ne bom tepen.

Če pa že hočeš vedet, ene 300k bi mogla dobit. Sam bi trajal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej, samo da bo še večja možnost da ne boš nabavila drugega/zagonila keš za make-up al pa kakšno podobno žensko neumnost ekvivalentno pivu  :P

:wacko: nisam ti ja tipična curica... :P

dobra ideja... kaj tablce moram vrnit? :D (česebimikdajzluštalovozitpress) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej, samo da bo še večja možnost da ne boš nabavila drugega/zagonila keš za make-up al pa kakšno podobno žensko neumnost ekvivalentno pivu  :P

:wacko: nisam ti ja tipična curica... :P

dobra ideja... kaj tablce moram vrnit? :D (česebimikdajzluštalovozitpress) B)

Ce ga odjavis, pol ja, mors vrnit tablice, mislim, da v roku 14 dni. PA lohk jih deponiras ali das unicit (ce jih deponiras, pol jih lahko naslednjo sezono dobis nazaj in jih ne placas se enkrat...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer boš pa drugo leto glih tolk dobila zanjga kot zdej, samo da bo še večja možnost da ne boš nabavila drugega/zagonila keš za make-up al pa kakšno podobno žensko neumnost ekvivalentno pivu :P

v banki daš denar vezat. Ne moreš zapravit pa še obresti imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Čez dober mesec (EU) bom verjetno kupil GPZ 500 l.95 ali 96. (XJ 600 je odpadla zaradi registracije)

Zanima me če mi je kakšen lastnik takega GPZ-ja iz Ljubljane ali okolice pripravljen malo razkazati ta motor, če ne drugega, vsaj da se usedem (imam 190cm) in vidim če mi ni premajhen in da izvem iz prve roke na kaj je potrebno paziti pri nakupu.

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dober mesec (EU) bom verjetno kupil GPZ 500 l.95 ali 96. (XJ 600 je odpadla zaradi registracije)

Zanima me če mi je kakšen lastnik takega GPZ-ja iz Ljubljane ali okolice pripravljen malo razkazati ta motor, če ne drugega, vsaj da se usedem (imam 190cm) in vidim če mi ni premajhen in da izvem iz prve roke na kaj je potrebno paziti pri nakupu.

LP Mare

Hmm pri tvoji vsisni bi jaz raje kokr gpz ali er-5 kupil kaksni vecji stroj .) (da ti naujo noge pol odpadle) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm pri tvoji vsisni bi jaz raje kokr gpz ali er-5 kupil kaksni vecji stroj .) (da ti naujo noge pol odpadle) :) :)

ni panike, js mam 189 cm, pa mi je 125 cc cestak dost velik... .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm pri tvoji vsisni bi jaz raje kokr gpz ali er-5 kupil kaksni vecji stroj .) (da ti naujo noge pol odpadle) :) :)

Oba izbrana motorčka sta dejansko manjša, sploh pa če si visok 190..sam imam zaenkrat še ER-a in ga ravno zato, ker me bolijo kolena pri daljši vožnji tudi prodajam.

Če si že odločil za ta motor in ne večjega (verjetno zaradi financ) ti svetujem predelavo sedeža. Jaz sem sedež dal predelat v IUV-Vrhnika. Moram rečt, da sem zelo zadovoljen, prestavlji so 'grbino' , ki loči voznikov in sovoznikov del za 5 cm nazaj in je ugobje veliko večjo, kolena so veliko manj pokrčena, tako je dalša vožnja bolj prijetna oz. možna..če se boš za predelavo odločil se oglasi PM, ti dam kontakt ali ti pošljem sliko, kako predelan sedež zgleda.

LP,T :kva2:

Aja, sam sem visok 185...z ER-om pa sem zelo zadovoljen..nobenih problemov, pa zelo lahko vodljiv in okreten motorček je..je pa naked in je mal več vetra..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kupujem gpz ja tm letnik do 1993 dam maksimalno tm 380 tisocakov. Kako je kj s takimi letniki ce predvidevamo da ima motor realnih 80,000km po stevcu pa skor 2x manj. Letos bo teska z dnarjem a mislte da bi tak motor npr brez generalne se zdrzu 1 sezono. Itak da bi servis naredu.

Pa kako se slis ce je pr tem motorju v masini kj narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, zakaj na trgu rabljenih motorjev ni za dobit GPZ-jev mlajših od približno letnika 1994/95? A je folk tak zadovoljen z njimi ali pa jih takrat niso prodajali pri nas?

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, ampak je to tudi edini GPZ v zadnjem casu, kise sploh prodaja... :cry: ....bi tudi mene zanimalo...zakaj tako malo GPZjev na slovenskem trgu oz. ali jih sploh ne prodajajo, potem ko jih enkrat imajo.... :?

....yst ga tudi kupujem, ampak :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....zato k nekateri nočmo prodat :P :ph34r:

lih danes vidu enga letnik 96 na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.).

check it out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!