Skoči na vsebino

Platišča (barvanje, popravila, napere..)


pegaso

Priporočene objave

Tudi sam sem že razmišljal o tem. Z barvanjem bi težko naredil ravno linijo, ta nalepka pa je dobra ideja. Če kdo najde ta trak, naj bo prosim tako dober in mi ga pošlje (rumenega). Stroški povrnjeni in :drinking: :drinking: zagotovljeno. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Koliko poskodovane feltne se se pa da popravit, da ti potem ne trese motorja pri voznji?

Bil sem enkrat pri tem tipu v Kamniku - ne boš verjel, kake felge vse popravlja. Rekel je, da se da vse popravit, če je pesta cela. Obroč ni probljem spljoh. In ta felga, ki sem jo videl, je bila od dirkalnika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko ravno in natančno nalepiš pozitiv, to je dekorativni trak, potem lahko enako natančno nalepiš tudi negativ, torej zaščitni trak na del, za katerega hočeš, da ostane nepobarvan, potem pa pršilo z barvo in piči bato. Milimeter gor ali dol, slika zgoraj je posneta, ko se kolesi vrtita in tedaj se drobne napakice skrijejo.

Tam, kjer je platišče na sliki pobarvano, je okroglina in bo trak bolj slabo držal, se bo pričel vihati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mofo na štender, v predstavo, pa lepo z naslonom penzel zraven. Še prej pa zašcitni trak med gumo in platišče. Barvaš pa od notranje strani proti gumi, tako da ti tudi centrifugalna sila ne more zmazat zadeve. Pa saj ni treba da se vrti 300 na uro. Za prvo platišče pa rabiš pomočnika, da kolo vrti. 10 min dela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi naredil takole! Gumo dol, na feltno nalepil ličarski selotejp (tisti rumen) pazil bi da bi ga čimbolje približal robu feltne pol pa penzel al pa celo sprej(zaščita cele feltne s papirjem) pa pobarvat rob! Tista varianta z barvnimi trakovi tud men ne gre v glavo ker je notranji premer roba manjši kot zunanji in tako se ti bo nalepka na notranji strani gubala razen če je nalepka izrezana v krogu kar pa močno dvomim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je pa še ena varianta.

1- Celo feltno poštrihat na željeno farbo.

2- Čakat da je popolnoma suho

3- Celo feltno poštrihat na prvotno farbo

4- Obrisat rob preden se barva posuši.

Ta način sicer ni praktičen, je pa zakompliciran. :wink: :lol: :lol: :lol:

(DonsSemŽlehtPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c c c , ti zlodej ti :lol:

moj sistem štrihanja...

-razmastim mesto barvanja (kak brake parts cleaner)

-počakam, da se posuši

-pošmirglam s finim papirjem (lahko do temeljne barve, ni pa nujno)

-spiham-obrišem s čisto coto

-dele, ki jih nočem barvat zavarujem z časop. papirjem

-rob barvanja si določim z lepilnim trakom (širokim)

-pa sprej v roke...hitri, enakomerni nanosi (fss, fss, fss) :wink: , ponovim 2-3x

-počakam da se barva posuši preden trgam selotejp stran

seveda bi tudi jaz raje snel kolesa dol, enega po enega, si bolj natančen pri delu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Imam zadnjo feltno od Kawasakija ZX, ki je dobila mocan udarec od zadaj tako, da je feltna med dvema krakoma na razdalji 15 cm skoraj ravna. Sem jo nesel k Jermanu in je rekel, da ne garntira, da bo lepo tekla ko jo bo popravil, pa me zanima, ce se mi splaca poiskati se drugo mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmeraj nobene pametne........ Kot je D.J. napisal je treba razmastit in vsaj lak na delu felne ki bo barvan, odstranit. Samo, kako samo na tej tanki liniji odstranit lak, ne da šmirglaš vse naokoli, temveč samo po tisti tanki, OSTRO zastavljeni liniji???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kako je to, zadeve se je treba lotit in ne samo nakaj ugotavljat

snami koli, začni pooočasi in po malo brusit, to ne bo za 5 minut ampak za par ur dela na enem kolesu

za drugega boš porabil že pol manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja men se zdi se vedno najbolj pametna tista ideja, da zaščitiš gumo, potem pa na stojalo, pa v prestavo in držiš čopoč zelo zelo pri miru in nalahko naslonjen na feltno.Pred tem pa seveda očistiš feltno itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi moral odstranjevati staro barvo? Dovolj je le razmastiti, kar opraviš s primernim topilom/razredčilom in čisto krpo, potem nalepiš zaščitne lepilne trakove in pobarvaš na eden od načinov (čopič, pršenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje bom nalepil gor trak, oz. si bom dal vrezat okroglo nalepko z malenkost večjim radijem kot je potrebno. Tako odpade grbančenje na notranjem robu.

Brrrm, če bi hotel barvat, bi bilo treba pobrusit, zato ker barve slabo primejo na lak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Imam zadnjo feltno od Kawasakija ZX, ki je dobila mocan udarec od zadaj tako, da je feltna med dvema krakoma na razdalji 15 cm skoraj ravna. Sem jo nesel k Jermanu in je rekel, da ne garntira, da bo lepo tekla ko jo bo popravil, pa me zanima, ce se mi splaca poiskati se drugo mnenje.

Seveda poišči drudo menenje!

Tukaj:

http://www.geocities.com/kuretiztok/

Kot je že Hector napisal, tip ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, to bi še šlo - s čim. Ampak pomojem je bolj problem, kako naredit lepo linijo - enakomerno debelo lepo ravno črto, da se res vidi lepo. hmmmmm

Ko se pelješ nad 50km/h vsaka takčna črta postane ravna :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko se pelješ nad 50km/h vsaka takčna črta postane ravna  :wink:

Ravna??? :shock: :shock: Madonca, pogruntal so ravno kolo. Ta se pa še težje prekanta kot štirioglat!! :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam en sijajen predlog......

Enostavno pustiš tako kot je, prihraniš denar, kupš kestl benza in se voziš okol.............. :D :D :twisted:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, bom tebi plačal pijačo namesto tistemu, ki mi bo nalepke naredil, ti boš pa meni natankal motor. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge: predlagam ti trak 13mm, pa dosti tanek mora bit - zelo lepo izgleda (lahko ti pa tudi pridem naredit ce hoces.

Evo zkole zgleda na xx-i

rim.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!