Skoči na vsebino

Platišča (barvanje, popravila, napere..)


pegaso

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Glede na to, da je tle velik pametnih in izkušenih, bi en mal bolj zabit vprašal eno vprašanje:

Predelat hočem zadno feltno moje drekpumpe. Rad bi dal gor obroč, ki je za 3 cole manjši, pa dosti širši. Problem so šprikle. Originalne so predolge, pa tudi debelejše bi lahko ble... kje bi se dalo dobit krajše? Ima kdo kakšen nasvet ali pozna koga, ki bi to uredil?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ti tole raj komu ke je velik v Avstriji zatež, se po moje tam dobi kaka primerna feltna za dober denar, jaz ne bi ravno šprikle ščipal.

Na Triester Str. na Dunaju sem videl eno trgovino, ke prodaja tudi nachbau feltne, sam nisem čist sigurn, če so prave.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ščipanje šprikel ni ravno varianta, ker imajo šprikle valjan navoj. Če bi jig odrezal in vrezal navoj, potem nipelni ne bi pasal gor in smo spet na istem. Če ne bo druge, bo treba res v tujino, ker mam res že poln kufer tistga tabularčka zadej. Bi pa rad zadevo rešil čim bolj enostavno. Ne hodim ravno ven, pa tud ne poznam nobenga, ki hodi v avstrijo "redno". Pa še nekaj, na 30 let staro drekpumpo ne mislm dajat ne vem kolk denarja. Sej štekate, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je dal na KLE spredaj 17 col (prej 21) in je špice porezal, nov navoj in tastare matice gor. Važen je korak navoja, ne pa tehnologija obdelave.

V čem je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je valjan navoj drugačen od vrezanega, zato naj ne bi matice pasal gor... tako so mi rekli. sicer pa je zadeva rešena. Dobil sem 16 colsko feltno :) Zdaj mam za prodat 15 colski obroč. Zeeeelooooo širok :)

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je valjan navoj drugačen od vrezanega, zato naj ne bi matice pasal gor... tako so mi rekli. sicer pa je zadeva rešena. Dobil sem 16 colsko feltno :) Zdaj mam za prodat 15 colski obroč. Zeeeelooooo širok :)

Hvala za pomoč

Ima večjo trdoto, pa malo bolj gladek je od urezanega, vendar nimna to veze al gre matica gor ali ne.

Če je recimo navoj M6 mora it gor matica M& pa naj bo urezan, valjan al karkoli že

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kje dobr vedo poravnati navadno feltno,sem klical v par kolesarskih servisov tega ne delajo.Če ima nekdo kakšne izkušnje.Prosim

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobr vedo poravnati navadno feltno,sem klical v par kolesarskih servisov tega ne delajo.Če ima nekdo kakšne izkušnje.Prosim

HVALA!

Popravilo platišč:

Iztok Kuret s.p. - Kamnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš zvit oz. udarjen obroč, ti ga ne bo popravil nihče, ker ga je problem vpeti v center, drugače je pri litih platiščih. Kupi obroč (zna bit kar drago) potem pa prestaviš pesto in špice, ter napneš in scentriraš. Sam sem 2 leti nazaj dal za pegasota cca 55.000 za oba obroča, je pa zelo odvisno od tipa motorja, npr. za hondo pride samo zadnji 80.000. Torej se pozanimaj za najcenejši obroč, ki je enak tvojemu.

lp pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobr vedo poravnati navadno feltno,sem klical v par kolesarskih servisov tega ne delajo.Če ima nekdo kakšne izkušnje.Prosim

HVALA!

TOMO v Mariboru.Popoldanski servis zraven Baumaksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

da ne bomo odpirali nove teme:

Iščemo mojstra, ki po naročilu izdeluje in "umetniško" oblikuje aluminijasta platišča.

Iščemo pa tudi koga, ki ima "odveč" platišča za V-Maxa in bi jih želel prodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Na žalost pa nobeden od teh mojstrov ne popravlja platišč z naperami(šprikle) :angry:

Če kdo ve za takega mojstra....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost pa nobeden od teh mojstrov ne popravlja platišč z naperami(šprikle) :angry:

Če kdo ve za takega mojstra....

A misliš kromane feltne s špriklami?

Če je to, to, pojdi k biciklarkemu mojstru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!