Skoči na vsebino

TDM Riders


Priporočene objave

Zdravo!

 

Resno razmisljam o nakupu TDMke pa me zanima, pa me zanima če mi lahko kdo kaj svetuje v zvezi s tem motorjem. do zdaj sem vozil XTZ, pa ni bilo nobenih problemov, TDM pa vidim na cesti, všeč mi je, vprašanje je samo kake napake ima, da vem s čim se bom boril, če jo kupim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm kupu novo pa dosedaj fse štima, trk trk :). U letu in mescu in pol pa naredu 18.700km. Poraba pa verjetn zlo variira od šoferja do šoferja, in od načina vožnje. Max do sedaj je bila 5,38, sm študiram če nisem takrat kj zafrknu z računanjem, ker niti blizu temu še nisem bil, drugače max. 4,92. Sem testiru na min. 4,09, ena taka nortmalna pr men bi pa bla nekje 4,5. Se pa največ vozim sam, pri zadnjem tankanju pa sem mel 250km sopotnco, pa ker je mela težko ..... :grrr, sem naračunu 4,62 :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo mam dobri dve leti, kupil z 27k km, zdej ma 78k.....samo redni servisi, nobenih izrednih stroskov, razen enkrat, ko je matica sla cez navoj,....to je to. Poraba pa okol 5l, plus minus....s tankom komot nardis 350km, ce sparas 400....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dveh letih opravljeni samo redni servisi, narejeno 20k, poraba cca 5L. Je pa vse odvisno od stila vožnje ................................ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši modeli, l. 2004 in tam okoli so imeli težave s TPS senzorjem, vendar so večini po vpoklicu senzor zamenjali. Drugače pa odličen motor, mogoče bi lahko bila boljša le veterna zaščita. Drugih težav :grrr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Resno razmisljam o nakupu TDMke pa me zanima, pa me zanima če mi lahko kdo kaj svetuje v zvezi s tem motorjem. do zdaj sem vozil XTZ, pa ni bilo nobenih problemov, TDM pa vidim na cesti, všeč mi je, vprašanje je samo kake napake ima, da vem s čim se bom boril, če jo kupim

 

Se strinjam s predhodniki, odličen agregat, nezahteven za vzdrževanje in dokaj varčen.

Meni je na TDM manjkalo to, kar imaš ti na XTZ-jki...vzmetenje, krmilo, všji položaj sedenja...

Če ti je pa všeč malo bolj cestna in športna drža na motorju, kot na pravem enduru, bi znal biti dober motor.  Za nekoga s "pravimi merami" pa zna biti ta motor idealen, če mu je všeč oblika, ker nekateri mu očitajo neestetskost, ampak to je stvar okusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Za nekoga s "pravimi merami" pa zna biti ta motor idealen, če mu je všeč oblika, ker nekateri mu očitajo neestetskost, ampak to je stvar okusa.

V to skupino spadam sam, vendar so potem noge za kakšen cm prekratke ......................................... no, se pa navadiš in ni problema ..................... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je padla. Drug teden ko pridem s fure grem po motor :OK: . upam da bom vsaj tolko zadovoljen z njo kot z xtz.  To tadrugo sem prodal, ker sem rabil dnar, pa začel sem ugotavljat, da sem prestar in preneroden za ofroading, pa se pač na tak način izogibam skušnjavam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se takoj začnejo problemi :headbang:  :wallbash: - mi lahko mogoče kdo svetuje, kje bi dobil nosilce za tri kufre s kufri vred za TDM 850 letnik 1999? :whistle:  seveda poceni :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden sem se zapeljal do Bovca s svojo novo pridobitvijo. Tja grede Pertoča - Ljubljana - Predel - Bovec, nazaj pa v petek, relacija Bovec - Most na soči - Škofja loka - Ljubljana - Pertoča. Celo pot sem užival, motor dela brez težav, povprečna poraba 4,7 l na 100 km skratka vse super. Mislim da sem kar dobro zadel s tem nakupom kar se tiče voznih lastnosti. Glede vzdrževanja bomo pa vidli.Upam na najboljše.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ja enostavno. Kupil sem tisto, kar sem si lahko privoščil. Poleg tega pa prve fure kažejo, da je čist dovolj pa še meni se zdi prijetna za vozit tako da..................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ob 26. 7. 2014 at 16:57, pertocanec pravi:

Seveda se takoj začnejo problemi :headbang:  :wallbash: - mi lahko mogoče kdo svetuje, kje bi dobil nosilce za tri kufre s kufri vred za TDM 850 letnik 1999? :whistle:  seveda poceni :blush:

Smodiš Stane - Fismo iz Grosuplja ti naredi nosilce, kovčki pa TC, Yogi, BS, Bolha...Jaz sem na moji sicer dobil zadnji nosilec s ploščo in kovčkom, stranske nosilce je izdelal Stane, stranska kovčka 36 litr. TC. Stranska nosilca 130 eur, kovčka 150 eur.

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na videz se cel motor ni nič spremenil. Sicer pa vržeš gor dva Akrapota, LeoVinčeta...pa je problem rešen.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi branil Akrapota, ampak 1200e za parcek je malo prevec.

Je kaka šansa, da se praske na izpušnih loncih spolirajo? Prejsnji lastnik malo pocohal :(

Al se krom ne da polirat in popravljat? Lahko praske kak zaliješ? Par je kar globokih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globoke praske, kjer je krom poškodovan ne bos mogel popraviti. Preostane ti razkromiranje in ponovno kromiranje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na oglase, Ne dolg nazaj je nekdo prodajal lonce, pa morda najdes kaksnega, ki ima minimalno rajso za male pare, pa spoliras?

Sej ni treba lih Akrapovica gor dat :) Skoda ni vec Leovincijev, si jih za manj kot 500 dobil, zvok pa lih tko vrhunski. Al pa kaksne Mivv....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa se da to spolirat? Kaka posebna pasta prav za krom ali je sonax za lak na avtu tudi ok?

 

Popravljeno . Popravil yamafrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!