Skoči na vsebino

Marushin + NZI + Reevu čelade


Gregs

Priporočene objave

Fiberglass in poliester je ena in isti material, drugo so pa karbonska in kevlar vlakna.

Jest sem ponesreči kupil čelado Marushin 777 in morm rečt da čelada čeprav je poceni NI vredna svojega denarja pa čeprav sem jo dobil z kar velikim popustom.

Prvi problem je, da vizir ne tesni zaradi površne izdelave, drugič v bradnem delu spodaj veliko zraka vleče, rešil ko sem dal od prejšnje čelade nek kos blaga ki pride spodaj (nevem kako bi se mu reklo)

Material je pa po domače čist navaden poliester, po vsej verjetni ročno delo (vsaka svoj unikat).

Najprej pozdravljeni,

Vizir se pri čeladah Marushin da nastavljati, za kar služita dva vijaka na mehanizmu za zapiranje in pripenjanje vizirja. Če bi poklicali ali se oglasili pri nas bi ti brez problema nastavili vizir, saj imamo za to primeren nastavitveni vizir. Ne gledamo pač vsake čelade posebej ali ima idealno nastavljen vizir, zato pa nudimo brezplačni servis.

Za tisti bradni del se da dokupiti "chin windstopper", ki ga žal pri modelih 777 in 888 ni v kompletu s čelado in ta pomaga zapreti tisti del za katerega pravite da vam piha. Pri novem modelu 999 (IKUSA in FLATBLACK) pa je tudi ta del že zraven, ravno tako je dodano oblazinjenje okoli vratu, kar še dodatno zagotavlja tesnenje oz. neprepišnost. Je pa ta model rahlo dražji od prej omenjenih.

Glede materiala pa ni nobena čelada Marushin iz poliestra ali kake druge plastike, kot pri cenenih kitajskih čeladah, ki so na tržišču. Vse čelade Maruhin, z izjemo RS1, ki je karbonska, so iz FIBERGLASS-a, izdelani po zaščiteni Marushin FCH tehnologiji.

V kolikor bi imeli še kakšna vprašanja nas lahko brez problema vprašate preko E-POŠTE ali nas pokličete na 04/2517354 vsak dan 9-12 in 14-18 ter soboto 9-13 in vam bomo odgovorili po najboljši moči. Lahko pa seveda vprašanje zastavite tudi tukaj, samo foruma ne pregledujem ravno dnevno, tako da ne bodite užaljeni če ni takoj odgovora.

Pa čimveč motorističnih užitkov!

Klemen Sušnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiberglass in poliester je ena in isti material, drugo so pa karbonska in kevlar vlakna.

zame kot sem rekel,fibra in polikarbonat ni eno in isto....in tu je odgovor zastopnika Marushin za Slovenijo...karbon kevlar je pa druga muzika,drug cenovni razred...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj.jaz sem tudi kupil na začetku sezone marushin m400, sedaj po prevoženih par kilometrih :evilgrin: lahko povem da je ta čelada en penis!

prej sem imel hjc (modela žal ne vem) ki je bil celo par evrov cenejša in lahko povem da je v kvaliteti močno pred m400!

v čelado mi piha, glasna je precej nad 100km/h slišiš samo še šumenje vetra, spodnji okrasni rob okoli čelade mi odstopa...

ampak lepa pa je! :naughty:

Popravljeno . Popravil jerryspringer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj.jaz sem tudi kupil na začetku sezone marushin m400, sedaj po prevoženih par kilometrih :evilgrin: lahko povem da je ta čelada en penis!

prej sem imel hjc (modela žal ne vem) ki je bil celo par evrov cenejša in lahko povem da je v kvaliteti močno pred m400!

v čelado mi piha, glasna je precej nad 100km/h slišiš samo še šumenje vetra, spodnji okrasni rob okoli čelade mi odstopa...

ampak lepa pa je! :naughty:

Ma glej,z njo se nisem peljal,imel samo v rokah in na glavi,a prvi občutek v rokah te M400 mi je deloval tako ceneno...sej mogoče je dobra čelada,ampak glede na to,da sem potem kupil HJC FS-MAX Shadow...ti rečem,je ne dam...resda je malo glasnejša pri višjih hitrostih kot moja Shoei-ka Z-One, ki je že tako najtišja,ampak itak je ne potrebujem za drugo kot kratke furce tu okoli,za daljše fure tako nataknem Shoei...Hjc ima pa še sončno šipco...je pa resda cena v trgovini med 240-270€ za tastar model,Shadow je letošnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Morte vedt da je to čelada nizkega cenovnega razreda,da se ta čelada ne more primerjat z čeladami višjih cenovnih razredov.Mislim da vsak kater je že imel čelado višjih cenovnih rezredov da vse razen grafike nebi zamenjal za čelado Marushin. :010

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Morte vedt da je to čelada nizkega cenovnega razreda,da se ta čelada ne more primerjat z čeladami višjih cenovnih razredov.Mislim da vsak kater je že imel čelado višjih cenovnih rezredov da vse razen grafike nebi zamenjal za čelado Marushin. :010

L.P.

Pozdravljeni,

Objavljeni so bili varnostni testi pri neodvisnem angleškem inštitutu SHARP (povezava TUKAJ), kjer so čelade Marushin ocenjene odlično, z največjo stopnjo zaščite in varnosti. Tako da lahko rečemo da čelade niso samo lepe ampak so tudi varnostno pred mnogimi čeladami, ki so trenutno na slovenskem trgu. :naughty:

Veliko užitkov v vožnji z Marushin čelado!

Klemen Sušnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Objavljeni so bili varnostni testi pri neodvisnem angleškem inštitutu SHARP (povezava TUKAJ), kjer so čelade Marushin ocenjene odlično, z največjo stopnjo zaščite in varnosti. Tako da lahko rečemo da čelade niso samo lepe ampak so tudi varnostno pred mnogimi čeladami, ki so trenutno na slovenskem trgu. :naughty:

Veliko užitkov v vožnji z Marushin čelado!

Klemen Sušnik

No to sem tudi jaz že gledal pa takrat še ni blo marushin RS 1 carbon na lestvici jaz jo imam že celo sezono in sem zelo zadovoljen z njo

vizir je bil pa res malo za naštelat ampak je zdej kul tko da priporočam. Pa še klemen je fest dečko se trudi pa da na njegovo bolšo polovico ne pozabim enako kar tako naprej.

Zdej k sem pa vidu da ma tolk dobro oceno sem pa še bolj zadovoljen. :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Objavljeni so bili varnostni testi pri neodvisnem angleškem inštitutu SHARP (povezava TUKAJ), kjer so čelade Marushin ocenjene odlično, z največjo stopnjo zaščite in varnosti. Tako da lahko rečemo da čelade niso samo lepe ampak so tudi varnostno pred mnogimi čeladami, ki so trenutno na slovenskem trgu. :naughty:

Veliko užitkov v vožnji z Marushin čelado!

Klemen Sušnik

Samo v vednost - SHARP test je dobil nemalo kritik na račun tehnike preverjanja in bo gotovo deležen korenitih sprememb:

http://www.superbike.co.uk/news/sharp_helm...ews_258388.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

js mam tudi model 888 shivan dragon. ob nakupu sm bil malo skeptičen glede : cena - kvaliteta, ampak moram reči da čelada po nastavitvi vizirja in nakupu podbradne vetrne zaščite deluje odlično ne glede na ceno. pa tudi pri hitrosti 250 km/h ni problemov. ni vse v ceni... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ojla.

Kupil sem NZI RazeR 2 čelado. Za vožnjo sem uz njo super zadovoljen. Ima pa gor z leve strani neke gumbe - tiopki + in -. Ali morda gdo ve kaj je to v njej. A so noter že zvočniki in je morda to kakšna predpriprava za kak bla-bla ali tralala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

js mam tudi model 888 shivan dragon. ob nakupu sm bil malo skeptičen glede : cena - kvaliteta, ampak moram reči da čelada po nastavitvi vizirja in nakupu podbradne vetrne zaščite deluje odlično ne glede na ceno. pa tudi pri hitrosti 250 km/h ni problemov. ni vse v ceni... worship.gif

Kaj to zate pomeni, da ni problemov? Da ne piha ko prasica notr, da je čist tiha al da ti je z glave ne odnese?

Ima še kod kake izkušnje s to čelado?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vsec to, da imajo fotokromatski vizir, ki je podnevi zatemnjen in odbija sonce, ponoci ko ni svetlobe pa postane povsem prosojen. Nekaj takega bi jaz rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj to zate pomeni, da ni problemov? Da ne piha ko prasica notr, da je čist tiha al da ti je z glave ne odnese?

Ima še kod kake izkušnje s to čelado?

LP

not ne piha, ni tiha ker ni nobena je pa dosti aerodinamična, da se obdrži na glavi...:naughty::naughty::naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ewo js sem kupil dve marushin 999 IKUSA, bele barve. Včeraj sem tudi preizkusil trenutno ne morem prehvaliti čelade sploh pa obloge pri vratu ki ne prepušča nobenega vetra v notranjost čelade. Všeč mi je tudi teža čelade in nasplošno dizajn. Preizkusil sem jo tudi pri hitrosti 140km/h in moram povedat da je popolnoma tiha in udobna. Edina stvar ki mi ni všeč na čeladi, je sistem zapiranja pasčeka ki je klasičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

OK!

Kaj se dogaja z moto centrom Norik?

Telefoni nedosegljivi, naročila nepotrjena...

Naročil sem ene par zadev, zdaj pa ne vem, na čem sem.Ali bom dobil robo ali ne?!

Ima kdo kak info kaj se dogaja?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NORIK je šel rakom žvižgat, bili so tudi uvoznik za MARUSHIN, katerega trenutno slovenija nima več, sam sem izkoristil priliko in nabavil čelado s 50% popustom ko so praznili trgovino, vizirje in dodatke pa dobiš v louisu če jih rabiš....glede garancij-->baje da se jih bo še dalo uveljavit, dokler jo čelada pač ima...in ne, robe po vsej verjetnosti ne boš več dobil ker trgovine že več kot 1 mesec ni, tako da poglej kje se še da naročit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NORIK je šel rakom žvižgat, bili so tudi uvoznik za MARUSHIN, katerega trenutno slovenija nima več, sam sem izkoristil priliko in nabavil čelado s 50% popustom ko so praznili trgovino, vizirje in dodatke pa dobiš v louisu če jih rabiš....glede garancij-->baje da se jih bo še dalo uveljavit, dokler jo čelada pač ima...in ne, robe po vsej verjetnosti ne boš več dobil ker trgovine že več kot 1 mesec ni, tako da poglej kje se še da naročit

Kaj pol bluzi, da spletna trgovina deluje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me kje bi lahko kupil omenjeno čelado, kontaktiral sem že Norik, ki naj bibil zastopnik za omenjeno blagovno znamko, vendar brez odgovora.

Hvala in lep pozdrav!

Matej

post-16561-0-72729100-1301773488_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

norik je propadel, trgovine ni več, prav tako tudi ni več uvoznika v slovenijo, v louisu imajo marushin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

http://www.shrani.si/f/3f/E/4k4xbPs1/161020111180.jpg

http://www.shrani.si/f/M/2Z/1JYvkrRI/161020111183.jpg

http://www.shrani.si/f/1O/T5/34moWRiE/161020111182.jpg

http://www.shrani.si/f/3Q/yt/1wlR5zjZ/161020111181.jpg

Zdravo!

Do nedavnega sem imel preklopno nolandovo čelado N103 HI VISIBILITY in ker sem jo v prometni nesreči uničil sem moral kupiti novo. pogoj je bil da je odsevna - varnost in zaprta (integrirana) - hrup. Po dolgem raziskovanu po internetu sem ugotovil da je edino marushin 999 rs takšna (nisem našel druge). čelado sem naročil iz nemčije, kar ni glih moj način in sem bil malo skeptičen kaj bo, a izkazalo se je da je točno taka kot sem si želel. tiha, lahka (1100g), lepa in bojda tud varna, pa nikjer ne piha not, odštel pa sem 182 e. z nakupom sem zadovoljen, zgoraj pa so slikce kako čelada izgleda.

to je moja druga čelada tako da sem jo lahko primerjal samo z nolandovo n103 in moram rečt da je super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!