Skoči na vsebino

Marushin + NZI + Reevu čelade


Gregs

Priporočene objave

Moja celada je pa znamke NZI (Spanija). Me je skoraj sram priznati, koliko malo denarja je stala, pa je v istem rangu kot Nolan 100 (ce se prav spomnim). Cena je bila 36.000 SIT, ampak celada mi je padla na glavo kot ulita (pred tem sem poskusil kaksnih 12-15 celad, pa nisem bil z nobeno zadovoljen). Sumenje se sicer slisi, ampak ne prevec in sem zelo zadovoljen z njo.

Je pa s celadami tudi tako: lahko stane 60.000, ce je pa ista, samo pobarvana kot tista, ki jo ima vodilni ali pa kaksen znan v GP, stane pa takoj 100.000 SIT.

Kot je en prodajalec celad rekel: "Najslabsa celada je tista, ki je ni na glavi. Vse ostale so dobre, ene seveda boljse." Pa ni dalec od resnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tud jest mam isto znamko, kupu iz istega razloga (najbolj mi je sedla na glavo, imam model Razer, notranji vložek je iz mikrofibra, z nastavkom se mi v teh hladnih dneh ne nabira kondenz po vizirju) in vse,kar je napisou Gregs drži. Upam pa, da mi trdnosti ne bo treba nikoli preiskusiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Men se zdi NZI čist OK, čeprov je tok pocen da je kr smešn (za mojo sem pred 3 meseci odštel le 28.000 SIT), kar mi je po eni strani čist ok. S kakšnimi vratolomnimi hitrostmi se ne furam, če pa zmanjka ceste pr 250 km/h, ti pa itaq sam mamka božja lahko pomaga.

Imel sem pa nekaj težav ko sem se v meglenih jutrih vozil v službo. N vizirju se je z obeh strani nabiralo nenormalno veliko kondenza. V megli z odprtim vizirjem pa ni bilo fino...

Aja, pa zastopnika za NZI mam pred nosom in tut z deli ni težav, če kej ni, v dveh treh dneh zihr dobijo. Se bom pozanimal, če majo kakšne ''anti-fog'' vizirje.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Mimixtz, če si prebral moj komentar nekaj strnai nazaj, sem jaz z NZI najbolj zadovoljen in jo lahko še enkrat pohvalim. Mi je padla na glavo kot ulita in tudi cena je ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

quote:

kratko vprasanje:

ve kdo kaj o NZI celadah? naj bi bile spanske produkcije.link,cene,kvaliteta,izkusnje....

thanx.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ice, kot vem, imamo Gregs, jaz ter moja gospa, ter še nekaj motosvetovcev NZI čelade, s katerimi smo zelo zadovoljni. Trdnosti hvalabogu še nismo testirali, kar pa se tiče udobja in kvalitete izdelave, nimam nobenih pripomb. Odločitev za nakup je padla po preizkusu velikega števila čelad predvsem zaradi ergonomije ter kvalitete notranjih materialov (vrsta microfibra), dobrega zračenja vizirja, ki je že v osnovi delno proti praskam in rošenju.Jaz vem, da sva midva z omenjenimi čeladami zelo zadovoljna, kot mi je znano Gregs tudi. Je pa res da napis na njih ni tako ugleden kot recimo Arai ali Shoei. Vendar, kot sem že rekel, udobje in počutje v njih je zelo dobro, glasnost pa tudi ni pretirana. Link na njihovo stran http://www.nzi-helmets.com/.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: ve kdo kaj o NZI celadah? naj bi bile spanske produkcije.link,cene,kvaliteta,izkusnje....

thanx.

Imam NZI čelado - že tretjo po vrsti. Razmerje med ceno in kvaliteto je pri teh čeladah zelo ugodno. Sedaj imam čelado z oznako RR (karbon-kevlar), lani je stala nekaj čez 50.000 sit, obstaja enaka iz (tako piše na njej) aerospace karbona, ki je ekstemno lahka, polykarbonatske so pa nekje od 20.000 sit naprej. Zastopnik za NZI je AURES d.o.o. iz Kopra, vendar nima lastne maloprodaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zastopnik za NZI je AURES d.o.o. iz Kopra, vendar nima lastne maloprodaje.

Veliko izbiro NZI čelad ima JAP v industrijski coni Trzin.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mulca uporabljata čeladi NZI za vožnjo skuterja. Oba zadovoljna. Vndar to ni neka vrhunska uporaba v smislu ekstremnih zahtev, skuter po mestu pač.

Cenovno ugodne.

Tovarniškega linka ne našel. Link www.nzi-helmets.com pa pravi, da ne sme več prodajati čelad.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moj prijatelj ima NZI čelado in je z njo zelo zadovoljen (vozi Hondo 900 RR).

Sam osebno imam Shoi interceptor, ki je izredno kvalitetna. V SLO mislim da ni zastopnika, osebno pa poznam generalnega zastopnika za CRO, pa še PDV dobiš nazaj (22%), tako da je cenovno ugodna. Nova stane cca. 600 EUR - 22%.

Če koga zanima nakup v CRO ali tel.št., naslov .... naj napiše, pa mu sporočim.

Osebno pa sem prepričan, da je kvaliteta čelade premosorazmerna s ceno. Ker pa ima človek samo eno glavo (moški izvzeti) se ne splača "šparat" pri nakupu!

LP SBN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, veliko izbiro NZI čelad (vsi modeli, barvne kombinacije, vse številke) imajo v trgovini Stupit, Kardeljeva 53, Maribor. Sam sem lani vozi s čelado RazerR (cca 40.000 Sit, 1.400g). O njej lahko povem samo najlepše (notranje obloge, zapiranje, vizir, hrup, upor, lakiranje ). O tem, da so zelooo poceni, pa tako ali tako nima smisla izgubljati besed.

Za letos sem si omislil AGV Demon X Top vent (kevlar, 1.300g + pribl.1x več dnarja) in to samo zaradi tega, kar je omenil Lojz (neuglednega imena NZI).

Kakšna napaka!!!! Zaje*** sem se 100 na uro, stara NZI pa je bila tudi pri 270 na uro super! Barvna televizija, ti rečem!

What a sucker I'm...

LP Sam.

BTW: še ena posebnost; grafika školjke pri NZI izgleda kot ročno delo, v bistvu nikjer ne boš opazil, da je strojno barvana (potiskana).

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Matr mene tudi boli glava po nošenju Nolanke. Na prejšnjem motorju me zanimivo ni (naked), sedaj me pa. Ful šumi. Kje pri nas je zastopnik NZI. Sem jo pomeril, sicer pocen čelada občutek je pa velik boljš od Nolan .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čeprav sem drugače zelo zadovoljen z NZI čeladami, bi opozoril na to, da barvna folija s katero je prevlečena školjka, na mestih, kjer je črno obarvana ne prenese temperature in se namehuri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem drugače zelo zadovoljen z NZI čeladami, bi opozoril na to, da barvna folija s katero je prevlečena školjka, na mestih, kjer je črno obarvana ne prenese temperature in se namehuri.

Ali se namehuri na soncu ali si jo hranil v vročem prostoru.

Ima morda še kdo kakšno pripombo na NZI integralne čelade.

Kako je z notranjo oblogo ali so dobro in udobno podložene.

Kako je z zračenjem in rosenjem vizirja.

Glasnost vetra med vožnjo.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji NZI čeljadi se je odlomil tisti črni mali 'jeziček', s katerim odpiraš in zapiraš vizir. Tam je vizir tudi majčkeno počil. Zalepil s cianokolom, ker se mi je škoda zdelo kupovati nov vizir, ki se mi sicer zdi neverjetno odporen na praske. Saj glede na prejšnje izkušnje z Bieffe in Nolan.

Aja, samo rosile so se pa Bieffe in Nolan manj. Če dež pada al pa je megla je kr malce za pop****t. Pa mi kljub temu ni žal, da sem jo kupil.(Logično, ha? :wink: :oops: Mislim berač in malha pa to.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji NZI čeljadi se je odlomil tisti črni mali 'jeziček', s katerim odpiraš in zapiraš vizir.

Meni tudi :( .Meni se je odlomil tisti del, ki je na vizirju, tako da bom moral kupiti novega (vizir), ker se sedaj ne zapira več dobro in je čelada precej glasnejša. Na srečo se mi je jeziček odlomil pri vizirju brez Fogcityja, tako da bo strošek malo manjši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo denarja, malo muzike.

Yeah right! SHARK celade pa razpadajo po en sezoni, recimo... Skratka, spet bo vsak svoje gonil. Meni NZI celada 3 sezone dela brez tezav. Nic polomljenega. Konkretno za 1 sezono SHARK celade pa je konkretno motosvetovec dejal, da ze vse razpada. Stevilo kilometrov v eni sezoni prevozenih je enako. Pac smola...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam Nolan N81 za cca 36000sit... sem brez pripomb pa jo mam približno 2leti. Nič ni odpadlo , ne rosi se (več) , ne razpada , dobro zračenje ,...oh in sploh. Men je čist kul. Pa še trije moji frendi majo čist enako in so vsi zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo denarja, malo muzike.

Yeah right! SHARK celade pa razpadajo po en sezoni, recimo... Skratka, spet bo vsak svoje gonil. Meni NZI celada 3 sezone dela brez tezav. Nic polomljenega. Konkretno za 1 sezono SHARK celade pa je konkretno motosvetovec dejal, da ze vse razpada. Stevilo kilometrov v eni sezoni prevozenih je enako. Pac smola...

....ali odvisno kako delas z celado.11 let ze vozim sharkove celade (trenutno 5.,po nesreci je bilo treba menjati) in nobena se ni "razpadla".v povprecju naredim z eno celado cca.60-70k km ali cca.3 leta,potem je pa res "na koncu"; vlozki ze zlajdrani/raztegnjeni,mehanika delno obrabljena/polomljena,praske,udarnine itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem zagovornik teze da več denarja ponuja nujno sorazmerno bolši izdelek, vendar povem iz izkušenj, da ni isto če daš na glavo čelado za 30 - 40 ksit ( NZI, Nolan, Shark..), ali čelado za 100- 150 ksit. Če je petkrat dražja ni nujno petkrat boljša, a boljša je vendarle.... Glava pa je le ena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem zagovornik teze da več denarja ponuja nujno sorazmerno bolši izdelek, vendar povem iz izkušenj, da ni isto če daš na glavo čelado za 30 - 40 ksit ( NZI, Nolan, Shark..), ali čelado za 100- 150 ksit. Če je petkrat dražja ni nujno petkrat boljša, a boljša je vendarle.... Glava pa je le ena.

Model RZ (NZI), ki ga imam ne spada v cenovni razred 30-40 ksit :evil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!