Skoči na vsebino

Marushin + NZI + Reevu čelade


Gregs

Priporočene objave

Nekoliko enostavnejšo rešitev sem videl že za kolesarsko čelado. Bo potrebno malo stestirat, se mi zdi, da ma tokrat SymRu prav :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda dobr, samo ima sigurne kaksne hibe (npr sonce v hrbet ipd.), uporabna ce ni nikogar zadej, cena ob pa zihr oh in sploh

ČE imaš pa sopotnico zadaj vidiš samo njene joške :OK:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš to.. pol ekrana imaš potem z mušicami, pol brez..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE imaš pa sopotnico zadaj vidiš samo njene joške :OK:

Ja na sportaku pa res! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem...zgleda moteče...vsaj meni, raje glavo obrnem al u špegle gledam :rolleyes: . mogoče bi blo pametno naredit čelado na DNK odtis lastnika...če jo ker spizdi mu glavo odnese. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoliko enostavnejšo rešitev sem videl že za kolesarsko čelado. Bo potrebno malo stestirat, se mi zdi, da ma tokrat SymRu prav :hmm:

sem probla tole že pred leti na enem sejmu... slaba vidljivost, za očalarje sploh ni primerno, ker ti špegli pač omejujejo zorni kot, obenem pa taki čeladi s toliko odprtinami itd sploh ne bi zaupal, da me bo baš očuvala v primeru padca ... Dokler imamo retrovizorje in glavo na vrtljivem vratu... nein, danke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem...zgleda moteče...vsaj meni, raje glavo obrnem al u špegle gledam :rolleyes: . mogoče bi blo pametno naredit čelado na DNK odtis lastnika...če jo ker spizdi mu glavo odnese. :fredy:

pozdravljen

jaz sem tako reevu čelado kupu spomladi v švici in je mega :OK: -"traje" pa da se privadiš-pač novost

stef

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NICE :OK:

sam kolk pa je kj cena za to??

sam problem nastane če še enga uzad furaš! :trance_33_sleep:

ni to problem, saj kogar furaš zadaj gleda vedno naprej mimo tvoje glave

stef

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni to problem, saj kogar furaš zadaj gleda vedno naprej mimo tvoje glave

stef

Kaj pa mrtvi koti?

A tisti zadaj ti ne zakrije delno pogleda, da je itak neuporabno?

Kaj pa, če hočeš videt, kaj je zadaj levo, pa ne zaupaš levem uretrovizorju - a potem moraš glavo dejasnko obrniti v desno?

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je ta čeljad bolj primeren za sedet v kakšnem bolj gansterskem kafiču.

In ko reče pipec "zvizzzz", ti samo mali pomikec levo in naprej v stilu Doc Hollidaya srebaš pivo. A je modularna, da bi zraven še cigharo vlekel? :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa mrtvi koti?

A tisti zadaj ti ne zakrije delno pogleda, da je itak neuporabno?

Kaj pa, če hočeš videt, kaj je zadaj levo, pa ne zaupaš levem uretrovizorju - a potem moraš glavo dejasnko obrniti v desno?

:-)

sedis ti kot prbita devica na sedezu motorja ali mogoce vcasih celo kdaj glavo obrnes ?

nehaj teoretizirati in zacni nabirati izkusnje na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Sem novi na forumu in sveži motorist. Kupujem vse od začetka, zdaj mi fali še čelada. Pa mi je ta nekak padal v oči.Pa me zanima če mi kdo lahko kaj pove o njej oz če ma kakšne izkušnje.

Hvala za vsak odg oz nasvet.

P.S.Cena pa je 180 evrov. Motor pa bo naked.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novi na forumu in sveži motorist. Kupujem vse od začetka, zdaj mi fali še čelada. Pa mi je ta nekak padal v oči.Pa me zanima če mi kdo lahko kaj pove o njej oz če ma kakšne izkušnje.

Hvala za vsak odg oz nasvet.

P.S.Cena pa je 180 evrov. Motor pa bo naked.

Sej to sploh ni važno,al si novi al ne...sej to z izbiro prave čelade imamo tudi ostali problemčke (no,smo imeli ;) ).Če se da pomagat,zakaj ne...

Glej,Marushin dela čelade že zelo dolgo,ima dolgoletno tradicijo in je manj poznana čelada.Ti bom pa takole rekel,je čelada iz fibre,kar je gotovo boljše kot plastika,vsaj po moji oceni.Ko sem kupoval čelado za ženo,ki se sem pa tja vozi z mano, sem tudi okleval kaj kupiti,ker da bi ji kupoval araiko za parkrat na leto,ko gre z mano...ima al pa nima smisla.Odvisno s katerega zornega kota gledaš.Na koncu sem ji vzel Marushin Tiger in ji brez merjenja odgovarja mera.Meni se je za denar,ki sem ga dal zanjo,zdela kar kvalitetna.Kakorkoli,katerkokoli čelado boš pač vzel-glej,da ti bo prav! Ne sme biti ne prevelika in ne premajhna.Dober trgovec ti bo znal pomagati pri nakupu.Probaj več modelov in če imaš možnost,tudi več znamk.Meni recimo je Araika tako stiskala lica,da nisem mogel niti ust odpreti in zapreti,da se ne bi ugriznil v ličnico...zato mi je pa Shoei bila kot vlita in sem se potem odločil zanjo.Na temo čelada obstaja na tem forumu ogromno prispevkov in ti priporočam,da si jih prebereš.Od Nolank imaš na forumu tudi g.Kompare,ki je zastopnik za SLO, mogoče še kdo.Glede Marushina pa ti priporočam,da pokličeš v Norik, ki so generalni zastopnik te znamke in ti bodo povedali še kaj več.Lahko pa za tak denar dobiš že kakšno boljšo HJC čelado ( v Ameriki pravijo,da je N°1)...sam ne kupuj Jet čelad,toplo priporočam,ker ti bo žal,še posebno,če kje pogrneš (upajmo na najbolše kot mi vsi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novi na forumu in sveži motorist. Kupujem vse od začetka, zdaj mi fali še čelada. Pa mi je ta nekak padal v oči.Pa me zanima če mi kdo lahko kaj pove o njej oz če ma kakšne izkušnje.

Hvala za vsak odg oz nasvet.

P.S.Cena pa je 180 evrov. Motor pa bo naked.

Imam marushin M 400 in moram reci da sem precej nezadovoljen. Celada ima precej odmaknjen predbradni del, tako da ZELO piha mimo bradi in v oci. Sem si sam naredil protivetrno zascito, pa je malo bolje. Se huje pa je, da spodnji rob odstopa ker je zelo slabo zalepljen. Pascek se "cufa" ze od prvega dne. No, sicer pa za 160E res ne morem pricakovati ne vem kaj...

Janez

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem tudi jaz M400 po rokah,tudi na glavi,pa mi je delovala precej ceneno...sej že mogoče,da je dobra čelada,a iskal sem nekaj za nataknit na krajše relacije,mesto...in tudi našel,po moji oceni še veliko boljše od M400...HJC FS-MAX Shadow :whistle: Zelo zadovoljen,pa še snotranji sončni vizir in podbradno vetrno zaščito že ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima če bi se ponesrečilo 10 navadnih smrtnikov ali bi tudi razglasili dan žalovanja in odprli žalno knjigo? :whistle:

Imajo pa zelo dober dizajn, tele čelade.

Sicer pa naj bi bile iz kompozita, tako da so boljše, kot nek šit iz poliestra. Pa če imajo atest, potem ustrezajo varnostnim standardom.

Vse ostalo pa je stvar okusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo pa zelo dober dizajn, tele čelade.

Sicer pa naj bi bile iz kompozita, tako da so boljše, kot nek šit iz poliestra. Pa če imajo atest, potem ustrezajo varnostnim standardom.

Vse ostalo pa je stvar okusa.

Sej pravim,za ženo sem vzel Tigerco,ker je iz fibre in ni le navadna plastika.Po moje glih tako slabe ne morejo biti.Kar se pa poslikave in designa tiče,so zelo lepe...

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

trenutno imam čelado nolan n61, ki mi je še ostala od skuterja in bi žele kupiti marushin čelado. Nolan ni primerna za velike hitrosti, ker je zelo glasna. Gledal sem model marushin 777NX samura. Kaj menite o tej čeladi- ima kdo kake izkušnje. Cena je glede na kvaliteto materiala (fiberglas) zelo ugodna 150€. Čelado rabim, da se bom lahko peljal 190km/h. Če jo kdo ima, kako se ta čelada obnaša pri velikih hitrostih, ali se rosi? Glede na to, da čelade marushin obstajajo že 58 let ne more biti slaba. Želel bi imeti čelado, ki je iz fibergala in ni težja od 1400gramov.

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim,za ženo sem vzel Tigerco,ker je iz fibre in ni le navadna plastika.Po moje glih tako slabe ne morejo biti.Kar se pa poslikave in designa tiče,so zelo lepe...

Fiberglass in poliester je ena in isti material, drugo so pa karbonska in kevlar vlakna.

Lep pozdrav,

trenutno imam čelado nolan n61, ki mi je še ostala od skuterja in bi žele kupiti marushin čelado. Nolan ni primerna za velike hitrosti, ker je zelo glasna. Gledal sem model marushin 777NX samura. Kaj menite o tej čeladi- ima kdo kake izkušnje. Cena je glede na kvaliteto materiala (fiberglas) zelo ugodna 150€. Čelado rabim, da se bom lahko peljal 190km/h. Če jo kdo ima, kako se ta čelada obnaša pri velikih hitrostih, ali se rosi? Glede na to, da čelade marushin obstajajo že 58 let ne more biti slaba. Želel bi imeti čelado, ki je iz fibergala in ni težja od 1400gramov.

Jest sem ponesreči kupil čelado Marushin 777 in morm rečt da čelada čeprav je poceni NI vredna svojega denarja pa čeprav sem jo dobil z kar velikim popustom.

Prvi problem je, da vizir ne tesni zaradi površne izdelave, drugič v bradnem delu spodaj veliko zraka vleče, rešil ko sem dal od prejšnje čelade nek kos blaga ki pride spodaj (nevem kako bi se mu reklo)

Material je pa po domače čist navaden poliester, po vsej verjetni ročno delo (vsaka svoj unikat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

trenutno imam čelado nolan n61, ki mi je še ostala od skuterja in bi žele kupiti marushin čelado. Nolan ni primerna za velike hitrosti, ker je zelo glasna.

hvala za odgovor

hm, Nolan čelade so vrhunske čelade, le model čelade ki ga imaš ne ustreza vožnji ki jo želiš. Za višje hitrosti ima Nolan kar nekaj čelad in sicer serije XLITE in Nolan, poleg tega imaš še 5 let garancije in brezplačne servise na koncu sezone. Več najdeš na www.compaco.si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!