Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

16 minutes ago, GizmoFighter said:

@DinDiin je pa zanimivo, kako se takoj pomisli na "drugo" uporabnost nosilca, a ne?

Kako bi, da ne bi................ (se zafrkaval z odstranjevanjem, pobrskal po forumu, prebral navodila za namestitev vinjete,. kupil več vinjet...):(

Vinjete

Pokaži vinjeto

.....

 

Quote

Enosledno vozilo Na motornih kolesih je treba vinjeto namestiti na raven vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče 
odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. rezervoar za gorivo in podobno).
Vinjeta 
mora biti nepoškodovana in pritrjena z originalnim lepilom. Pri nameščanju je treba upoštevati 
navodila na hrbtni strani vinjete. Vedno je treba paziti, da se vinjeto nalepi na čisto, gladko in suho 
podlago (preden vinjeto nalepite, odstranite ostanke prahu, olja in voska). 

Quote

Če vinjeta ni nalepljena na vozilu na predpisani način, pomeni, da je neveljavna oziroma velja, kot da uporabnik cestninskih cest ni plačal cestnine. 
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, iz idej vidim, da niste pristaši nosilca, oz. se v naši rajnki vedno razmišlja le o drugih namenih...zadevo sem videl pri enem kolegu iz tujine in se mi je zdela zanimiva, uporabna. @XTR ,če boš pozorno prebral navodila za namestitev, boš doumel. Sicer pa bom povprašal za nasvet kar DARS pisarno direktno, da vidim, kaj porečejo oni, katerih odgovor bo obveljal.

Naši severni sosedi s pridom zadevo uporabljajo.

10026433_790_INET06_14.JPG

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, GizmoFighter said:

@XTR ,če boš pozorno prebral navodila za namestitev, boš doumel. Sicer pa bom povprašal za nasvet kar DARS pisarno direktno, da vidim, kaj porečejo oni, katerih odgovor bo obveljal.

Navodila za namestitev nosilca vinjete? Za namestitev vinjete so mi jasna. Če je nosilec odstranljiv le z večjim naporom je morda celo uporaben kos plastike in je namestitev pravilna. 

Kakorkoli, 15€ za nek, ne preveč lep, kos plastike se mi zdi preveč. Dokler bo vinjeta tako zlahka odstranljiva me ne zanima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, GizmoFighter pravi:

OK, iz idej vidim, da niste pristaši nosilca, oz. se v naši rajnki vedno razmišlja le o drugih namenih...zadevo sem videl pri enem kolegu iz tujine in se mi je zdela zanimiva, uporabna. @XTR ,če boš pozorno prebral navodila za namestitev, boš doumel. Sicer pa bom povprašal za nasvet kar DARS pisarno direktno, da vidim, kaj porečejo oni, katerih odgovor bo obveljal.

Naši severni sosedi s pridom zadevo uporabljajo.

10026433_790_INET06_14.JPG

Tukaj je navodilo. 

(6) Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. na vetrobranski ščitnik, rezervoar za gorivo, zunanjo stran vilic prednjega kolesa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motolover pravi:

Iz vilic gre z lahkoto dol.

včasih še prelahko :(

Sploh če jo v mrazu nalimamo na kak kos malce mastne (budala pozabil, da vedno namažem motor z maxibrillom) plastike, gre tudi sama dol in potem je potrebno kupiti še eno. Preverjeno :(

Tak da iz moje napake predlagam vsem, da pred namestitvijo z alkoholom očistijo mesto kamor bodo vinjeto nalepili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah,pomisli seveda....z motorja se prehitr kej zgine, vcasih kr cel motor recimo. Z vilic gre res lahko dol vinjeta, pade dol pa tudi ne. Tko da brezveze komplicirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam nalimano na plastiko pod sedežom,tam kjer je prva pomoč. Če jo hoče kdo videt,moram najprej dol sedež dat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Marcel-F pravi:

Jest mam nalimano na plastiko pod sedežom,tam kjer je prva pomoč. Če jo hoče kdo videt,moram najprej dol sedež dat. 

(6) Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. na vetrobranski ščitnik, rezervoar za gorivo, zunanjo stran vilic prednjega kolesa).

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

(6) Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. na vetrobranski ščitnik, rezervoar za gorivo, zunanjo stran vilic prednjega kolesa).

 

Ja vem,ampak,če hoče motoristu pogledat vinjeto,ga mora tako al pa tako ustavit. Pa še tista grda nalepka mi skazi motor,plačajo mi pa ne,da jim delam reklamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Marcel-F pravi:

Ja vem,ampak,če hoče motoristu pogledat vinjeto,ga mora tako al pa tako ustavit. Pa še tista grda nalepka mi skazi motor,plačajo mi pa ne,da jim delam reklamo.

Jaz samo prilepim uradno napisano. Ostalo je na tebi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Tex pravi:

No, saj ce smo natancni, je tudi pod sedezem na vidnem mestu. Samo je pac treba tja pogledat, ane.. 

sj je tut lahko u dnarnici ... ko jo pokažeš je vidna ... evo ... ćarolija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

sj je tut lahko u dnarnici ... ko jo pokažeš je vidna ... evo ... ćarolija :P

 

nope, denarnica ni del motorja, čeprav je zlo pomembna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Tex said:

No, saj ce smo natancni, je tudi pod sedezem na vidnem mestu. Samo je pac treba tja pogledat, ane.. 

Če smo natančni, pod sedežem NI na vidnem mestu.

 

Je pa zanimivo, kako si ljudje razlagamo zakone - pojme. Vsak,... kot mu trenutno paše.  ?

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Če smo natančni, pod sedežem NI na vidnem mestu.

 

Je pa zanimivo, kako si ljudje razlagamo zakone - pojme. Vsak,... kot mu trernutno paše.  ?

da, ampak tudi vidnost ni opredeljena (kje, komu, razdalja itd)

primer, jo maš bočno na rezervoarju (legalno mesto, označeno tudi na vinjeti) pa jo pokriješ z nogo. Se pravi ni vidna :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, maus said:

sj je tut lahko u dnarnici ... ko jo pokažeš je vidna ... evo ... ćarolija :P

 

Drzi, samo v denarnici ni pritrjena na motor.. :rtfm: :ras:;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

nope, denarnica ni del motorja, čeprav je zlo pomembna :P

 

brez tega ni motorja ... štekaš :huh:

Pravkar, DAMI34 pravi:

da, ampak tudi vidnost ni opredeljena

primer, jo maš bočno na rezervoarju (legalno mesto, označeno tudi na vinjeti) pa jo pokriješ z nogo. Se pravi ni vidna :D

 

če 300 pokneš mim.. tut ni vidna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Drzi, samo v denarnici ni pritrjena na motor.. :rtfm: :ras:;)

zmagu sm te :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, ftp said:

Če smo natančni, pod sedežem NI na vidnem mestu.

 

Je pa zanimivo, kako si ljudje razlagamo zakone - pojme. Vsak,... kot mu trernutno paše.  ?

Ja pol tudi na vetribranskem steklu/sipi ali na vilicah ni na vidnem mestu, ce kontrolot stoji ob vozilu.. 

 

Edit: Ma kurc vse zamudim, vsi me prehitite.. :cry:

Kaj sem pa tracera kupil, prav mi je.. 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

da, ampak tudi vidnost ni opredeljena (kje, komu, razdalja itd)

primer, jo maš bočno na rezervoarju (legalno mesto, označeno tudi na vinjeti) pa jo pokriješ z nogo. Se pravi ni vidna :D

 

Normalen, bi si razlagal da je vidna, če ni potrebno karkoli premikat, ampak samo se sprehodit naokoli motorja in jo videt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!