Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

On 4/13/2019 at 8:35 PM, Rogerg said:

seveda, drgac bi sla iz enega avta na drug vsak dan.... pa ne gre in to jih boli... dobr je narjena ja, niso neumni

gre gre sam rabiš velik potrplena pa natančnosti

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, shico55 said:

gre gre sam rabiš velik potrplena pa natančnosti

Pssst. 

Ne to pisat, insajderje imamo tukaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 13. 4. 2019 ob 16:52, Zok pravi:

Vinjeta MORA biti mehansko obcutljiva!

Pa ni mehansko občutljiva, če se ob odlepljanju razveljavi? Kakorkoli, prodajajo vseh sort varnostnih nalepk, lahko kupiš take, ki se enkrat ali večkrat pretržejo, pustijo napis ali pa ne na površini itd. Nisem želela o tem razpredati, ampak poudariti, da je (vsaj meni) bistvenega pomena enostavna uporaba ob zagotavljanju ustrezne varnosti. Če je potrebno hoditi na amzs po pomoč in če jo vsak drugi majster z industrijskim fenom prenaša med stekli, pač ne ustreza mojim kriterijem za uredu izdelek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2019 ob 11:46, Frenk 67 pravi:

 Pridem po Audija pa se mi na servisu pohvaljo, da so uspel vinjeto prestavt na novo šajbo.  :angryrant1: Pravzaprav dve, slovensko in austrijsko.

a tisto 10 dnevno k si jo kupil februarja ko si šel smučat? :lol1:

Ob 12. 4. 2019 ob 12:50, snecer pravi:

Ampak na vinjeti lepo pise da ni prenosljiva. 

Seveda placas dvakrat, ce bi jo rad imel na dveh avtih..

kdo pravi , da ni prenosljiva? kako ni prenosljiva? iz vozila na vozilo ali z lastnika na novega lastnika ? nekdo se je obregnil ob lastništvo vinjete - čigava sploh je ? če ni prenosljiva z lastnika na novega lastnika potemtakem je nihče ne more kupiti za drugega ali je podariti .. 

kje je po tvoje pravna meja "neprenosljivosti" vinjete?

Ob 12. 4. 2019 ob 12:53, skalar36 pravi:

Normalo. 

Če pa prineseš neuporabljeno nazaj, ti jo pa ne zamenjajo...

v 8 dneh..v originalni embalaži.. morajo vrniti denar.. in kdo nam garantira , da nismo ob nakupu dobili vinjete , ki ima 8dni tistega mesečnega roka že za sabo če potem tako neuporabljeno vinjeto še enkrat prodajo?

Ob 12. 4. 2019 ob 13:03, snecer pravi:

Zakaj bi neuporabljeno nazaj nosil?

iz več razlogov : vozilo crknilo, po parih dneh si star avto prodal in kupil motor , so ti začasno ali trajno vzeli vozniški izpit , si se poškodoval in ne boš mogel voziti v roku veljavnosti vinjete... 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

a tisto 10 dnevno k si jo kupil februarja ko si šel smučat? :lol1:

 

Ker sem skoraj vsak mesec v Sankt Poeltnu imam vedno letno avstrijsko vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Epilog zgodbe: stric dobil novo vinjeto. Od bencinskega servisa, ne od Darsa. Maus, regres je na varnem! ;)

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zaradi-strgane-vinjete-prijavil-dars.html

Najbolj globok komentar pod clankom (bi ze spadal v globoke misli & stuff):

Quote
GT86
25.04.2019, 20:43:42
 
DURS DARS DIRS PIRS RIBS CRIS DIBIDUS

:lol1::lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Tex pravi:

Epilog zgodbe: stric dobil novo vinjeto. Od bencinskega servisa, ne od Darsa. Maus, regres je na varnem! ;)

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zaradi-strgane-vinjete-prijavil-dars.html

tut DARSu pride, edino bolj počasi :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glaun, da bo regres :ras:

:yea2:

p.s.

očitno bodo morali pravilnike, ki jih sprejemajo tam-nekje, spremenit in bodo to okoliščino predvideli in jo napisali v korist DARS-a  :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

 

očitno bodo morali pravnike, ......

ahaha, podučiti. Že na reklamacijah jim zdrsne, kaj šele pri kakem tunelu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

ahaha, podučiti. Že na reklamacijah jim zdrsne, kaj šele pri kakem tunelu :P

 

jebiga .. če je ena pokvarjena konzerva paradižnika in inšpektor to ugotovi, pač je treba zamenat celo proizvedeno linijo .. al se pa proda, kao, sj je dobr ;)

pomoje vseeno ne bodo upoštevali, če jo je otrok nalepu na vrata, in prinesejo vrata in hočejo novo ;)

se pa vidi opravilna sposobnost tega ... vinjeto je nepravilno prilepu ... ;)

pa še novinarji tega niso opazili :P ... bo pač še eno kupu in jo pravilno nalepu  :lol1:

za nepismene je tudi slikca :jezik: 

tako je pravilno:

58079876_348106349151027_7771997511161479168_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=5aad18a8eac01b6d1a4cc3f644ea151a&oe=5D705D1D

tako jo je on nalepu

Vinjeta na avtomobilskem steklu

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, maus said:

jebiga .. če je ena pokvarjena konzerva paradižnika in inšpektor to ugotovi, pač je treba zamenat celo proizvedeno linijo .. al se pa proda, kao, sj je dobr ;)

pomoje vseeno ne bodo upoštevali, če jo je otrok nalepu na vrata, in prinesejo vrata in hočejo novo ;)

se pa vidi opravilna sposobnost tega ... vinjeto je nepravilno prilepu ... ;)

pa še novinarji tega niso opazili :P ... bo pač še eno kupu in jo pravilno nalepu  :lol1:

za nepismene je tudi slikca :jezik: 

tako je pravilno:

58079876_348106349151027_7771997511161479168_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=5aad18a8eac01b6d1a4cc3f644ea151a&oe=5D705D1D

tako jo je on nalepu

Vinjeta na avtomobilskem steklu

Čak čak čak .. to je samo priporočen položaj nalepljenja. Tudi jaz jo v drugi vogal nalepim, k sopotniku .. piše nekje zraven da je to priporočen .. ali? Celo slikaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tex pravi:

Čak čak čak .. to je samo priporočen položaj nalepljenja. Tudi jaz jo v drugi vogal nalepim, k sopotniku .. piše nekje zraven da je to priporočen .. ali? Celo slikaj!

vsak ima na zadnji strani vinjete tole slikco in navodila :jezik: ... če mi najdeš, da piše, da je priporočena pozicija narisana ... te pelem oziroma tvojo pelem na večerjo :P 

:whistle: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, maus said:

vsak ima na zadnji strani vinjete tole slikco in navodila :jezik: ... če mi najdeš, da piše, da je priporočena pozicija narisana ... te pelem oziroma tvojo pelem na večerjo :P 

:whistle: 

Laaaačn, zloooo laaaaačn!

Priporočate, da nalepimo na označeno!!!! GIIIMEEEEE FOOOOOOOD! :ras: :boobies::yea2:

Untitled.jpg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Tex pravi:

Laaaačn, zloooo laaaaačn!

Priporočate, da nalepimo na označeno!!!! GIIIMEEEEE FOOOOOOOD! :ras: :boobies::yea2:

nisi vsega prebrau :P ... tvojo pelem na večerjo  :ras:

tri pozicije so priporočene, četrte ni več ... opcija treh pozicij ;)

js mam itak naleplen tut na stranskih šipah in zadi, če slučajno kdo oduzadi pride, da vidi da jo imam ;)

res ne razumem, da si, kljub narisanim treh pozicijam spomne še četrto in peto  :lol1: 

ko bom meu čas, bom mal prebral kako je v primeru nepravilno nalepljene vinjete ;) 

 

tole piše ... očitno so nekaj spremenili, na podlagi tega, jo lahko nalepiš tudi na zadnjo stran :P 

Vinjeta je veljavna le takrat, ko je pred uporabo cestninske ceste pravilno nameščena na vozilu. Po odstranitvi zaščitne folije vinjeto nepoškodovano namestite na notranjo stran vetrobranskega stekla, in sicer tako, da je jasno vidna od zunaj. Nalepke ne smete namestiti na mesto, kjer je vetrobransko steklo zatemnjeno ali na stransko okno vozila. 

Prosimo, da pred namestitvijo vinjete natančno preberete navodila za lepljenje, ki se nahajajo na hrbtni strani vinjete. Pred namestitvijo nove veljavne vinjete vedno odstranite predhodno nameščeno oziroma neveljavno vinjeto

https://www.dars.si/Vinjetni_sistem

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar ni prepovedano je dovoljeno :P

priporočilo pa ni obveza.

Veljavnost vinjete je od ...do in v tem času ve vsak tržni inšpektor se mora tudi reklamacija upoštevati.

Vinjete ni nujno nalepiti v roku veljavnosti, lahko celo samo zadnji dan :P

Ampak kdor komplicira bo kompliciru. Saj si lepo nekje nazaj zapisal, jaz bi jo menjal in mir, očitno nekateri preveč zategnjeno pišejo pravilnike, al pa si jih mal po svoje prirejajo.

Pravilnik je pisan za primer zlorab. Ker v tem primeru zloraba ni možna (eno dobiš, eno daš) je stvar jasna, marsikomu. Sem pa napisal, nekaterim bolj počasi pride :P

Al trdiš da samo v tvoji firmi vse štima? Men se zdi da nit v eni na svetu, vedno so kje kaki odkloni.

Pa ne se sekirat, edin, če vam bodo sedaj, ko bo potrebno vse strgane vinjete menjati trgali po 100€ od regresa :kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Pa ne se sekirat, edin, če vam bodo sedaj, ko bo potrebno vse strgane vinjete menjati trgali po 100€ od regresa :kva2:

pa kaj si ti nor :eek: 

bo treba še eno lukno za karavanke si spomnt, da pol vse not dobim  :P

lukna gor ali dol  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

bo treba še eno lukno za karavanke si spomnt, da pol vse not dobim  :P

Saj veš un štos ko so kopal predor vsak z ene strani.

Kaj pa če se na sredin ne srečate.

Imačete dve rupe za iste pare.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Zok pravi:

Tudi zadnje steklo je vetrobran... ...ali?

Verjetno pri vzvratni vožnji. Moram prilepiti, kje in koliko lahko vzvratno voziš?

Vetrobransko steklo mora biti pravilno vgrajeno glede na točko R na vozilu. To preverjanje se lahko opravi na vozilu ali po načrtih, po izbiri proizvajalca.
Stranska in zadnja stekla morajo biti opremljena z ustreznimi oznakami ES-homologacije sestavnega dela, predpisanimi v točki 3.3 Priloge I. Za stranska in zadnja stekla, ki ležijo bodisi v območju voznikovega neposrednega prednjega vidnega polja 180o bodisi v območju voznikovega posrednega vidnega polja skozi notranja ali zunanja vzvratna ogledala v skladu z zahtevami Tehnične specifikacije TSV 108, dodatni znak, predpisan v točki 2 Priloge II A, ni potreben.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:

Verjetno pri vzvratni vožnji. Moram prilepiti, kje in koliko lahko vzvratno voziš?

Ni potrebno nicesar lepiti. Glede na kataloge avtomobilskih delov poznamo prednji in zadnji vetrobran. Kdo komu in kako bi dokazal kaj je prav in kaj ne, je pa ze druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Ni potrebno nicesar lepiti. Glede na kataloge avtomobilskih delov poznamo prednji in zadnji vetrobran. Kdo komu in kako bi dokazal kaj je prav in kaj ne, je pa ze druga zgodba.

Katalog avtomobilskih delov? Je to isto, kot TSV, katerega lahko najdem na internetni strani ministrstva za infrastrukturo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Katalog avtomobilskih delov? Je to isto, kot TSV, katerega lahko najdem na internetni strani ministrstva za infrastrukturo? 

Vem, da me v svojem poklicnem duhu nikakor ne bos pustil imeti prav, ampak predvidevam, da so navodila na vinjetah napisana za ljudi, ne za policaje. Pise - "na notranjo stran vetrobranskega stekla" in ne "na notranjo stran vetrobranskega stekla po TSV, katerega lahko najdem na internetni strani ministrstva za infrastrukturo".

Si me spomnil na en primer izpred nekaj let, ko bi baje moral imeti homologirano folijo na strehi avta. Nikakor nismo prisli skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zok pravi:

Vem, da me v svojem poklicnem duhu nikakor ne bos pustil imeti prav, ampak predvidevam, da so navodila na vinjetah napisana za ljudi, ne za policaje. Pise - "na notranjo stran vetrobranskega stekla" in ne "na notranjo stran vetrobranskega stekla po TSV, katerega lahko najdem na internetni strani ministrstva za infrastrukturo".

Si me spomnil na en primer izpred nekaj let, ko bi baje moral imeti homologirano folijo na strehi avta. Nikakor nismo prisli skupaj.

Zato sem ti pa prilepil nekaj iz TSV, da ne boš okoli razlagal, da imaš na avtu vetrobransko steklo spredaj in zadaj. Ampak očitno želiš imeti prav in me spominjaš na ljudi, ki jim FB diktira življenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, pred katerim vetrom pa brani zadnji vetrobran?

Pa kdaj smo zadnji šipi rekli vetrobran? Malce ZKP pa je že dobro uporabiti. Tudi stranske šipe branijo pred burjo, torej bi lahko bile burjobran.

In pri vinjetah je tudi potrebno malce previdnosti - dan ne pokrijemo kakšnega senzorja ali preveč zgoraj, kjer je šipa temna, pa ne vem zakaj je tako težko upoštevati priporočila - smo res tako pametni, da vemo vse bolje kot proizvajalci vinjet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!