Skoči na vsebino

PRAVI POPUSTI


Saint

Priporočene objave

Da bomo enkrat rekli tudi kakšno za "Gorenjce" po denarnici... a bi odprli temo o posezonskih popustih. Če se še niso začeli, se bodo pa prav kmalu, torej če kdo ve za njih, kar na plano.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem priporočam nakup v Italiji, saj so cene vseh izdelkov za cca 30% cenejše kot pri nas, pa še davek dobite vrnjen (seveda morate pri tem švercat robo čez mejo). Dobre trgovine so že v Gorici in Trstu, Udine so tudi zakon. Najbolj pa se vam splača počakat na sejem v Padovi, ki je vzačetku januarja. Tam so cene res NIZKE! Bom pogledala naslov trgovine v Gorici kjer kupujem sama, pa vam javim. Tam dajo še dodatni popust, če si redna stranka.

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem priporočam nakup v Italiji, saj so cene vseh izdelkov za cca 30% cenejše kot pri nas, pa še davek dobite vrnjen (seveda morate pri tem švercat robo čez mejo). Dobre trgovine so že v Gorici in Trstu, Udine so tudi zakon. Najbolj pa se vam splača počakat na sejem v Padovi, ki je vzačetku januarja. Tam so cene res NIZKE! Bom pogledala naslov trgovine v Gorici kjer kupujem sama, pa vam javim. Tam dajo še dodatni popust, če si redna stranka.

:lol:

Dajte še povedat kako je s tem davkom nazaj :?:

Se pravi na carini ti ne sme najti opreme, kaj pa potem ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En naslov za nakup moto opreme:

MOTO SHOP PIGNOLO

Vea D. dAosta 107/109

34170 GORIZIA

tel: 0481 33351

Trgovino ima ena starejša teta - bikerka in imajo znamke Nolan, Shoei, Arai, Dainese in še kup drugih. Če ste zelo prijazni in malo jokate, da je drago da hitro kakšen popust. Najboljše je, če vas gre več ker dobite še skupinski popust. In žal ne zna kaj dosti slovensko.

Z vrnitvijo davka pa je postopek takšen.

Čez mejo lahko nesete vsega skupaj za 70 EUR robe, zato morate vse kar presega ta znesek švercat (upam, da ne bere kakšen carinik).

V trgovini poveste, da želite nazaj davek in vam izda poseben račun, ki mora vsebovati številko vašega potnega lista. Ko pridete na mejo morate ta račun potrditi pri italijanskih carinikih, kjer vam dajo štempel, da je blago prestopilo mejo. Ker so ponavadi carine tako narejene, da se iz slovenske vidi na italijanko je potem švercanje glavni problem. Slovenski carinik vas je videl, da ste šli potrdit račun, zato vas bo takoj vprašal kaj imate za prijavit. Zato je najbolje, da si vso stvar oblečete, potrjen račun dobro skrijete in rečete, da nimate za prijavit nič. Druga varianta je, da imate še en ločen račun za 70 ERU in pokažete tistega.

Ali pa če imate prijatelja, ki živi ob meji in ima prepustnico na katero lahko nese čez mejo za 250 EUR.

V glavnem ko/če pridete čez slovensko mejo brez piz... se morate potem vrniti v Italijo, kjer vam v trgovini vrnejo davek.

Lahko pa se zmenite v trgovini (če ste blizu meje), da vam davek odbijejo takoj in potem še isti dan prinesete potrjen račun (ponavadi vam v takem primeru zadržijo blago v trgovini dokler ne prinesete potrjenega računa). Vrnjen davek znaša 20%.

:roll: :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem ko/če pridete čez slovensko mejo brez piz... se morate potem vrniti v Italijo, kjer vam v trgovini vrnejo davek.

Ali pa za provizijo dobiš denar nazaj v TaxFree poslovalnici v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še nekaj:

V Trstu so odprli novo moto trgovino (še nisem bila) zraven avtobusne postaje in imajo vse za cestake.

Pa še Moto Charli v Trstu nasproti stadiona - bolj mala zadeva, ampak se da kaj najdit.

Vsi, ki se vam ne mudi. Počakajte na sejem v Padovi, ki je konec januarja. Tam dobite vse od moto opreme do rezervnih delov, skratka kar želite. Z Italijani se da tam vse zdilat, tako da če znate dobro težit dobite robo tudi za 80% ceneje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da ne bere kakšen carinik).  

bere bere brez skrbi smo na tekočem :D  :)

Zadnjič sem švercala jakno in je bila 250 EUR, kar je dovolj da te spustijo če imaš prepustnico. Valda sem vzela s sabo kolega. Nakar ugotovimo, da na prepustnico lahko neseš čez mejo samo stvari za osebno uporabo. In potem ni mogel dokazat, da jakna ni ženska ... je bil cel penast ... :evilbat:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da ne bere kakšen carinik).

bere bere brez skrbi smo na tekočem :D :)

Zadnjič sem švercala jakno in je bila 250 EUR, kar je dovolj da te spustijo če imaš prepustnico. Valda sem vzela s sabo kolega. Nakar ugotovimo, da na prepustnico lahko neseš čez mejo samo stvari za osebno uporabo. In potem ni mogel dokazat, da jakna ni ženska ... je bil cel penast ... :evilbat:

ja zakaj si pa bila ti zraven?? rekla bi da je zate in da sta fant pa punca pa to saj se da zmenit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dialog je vedno najbolj pomemben, da ste pa rekli, da je ženska jakna za fanta, ste ga pa posr....., carinik si je mislil, da ga zajeb.... pa se je obnašal kot se je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dialog je vedno najbolj pomemben, da ste pa rekli, da je ženska jakna za fanta, ste ga pa posr....., carinik si je mislil, da ga zajeb.... pa se je obnašal kot se je...

Zdaj bom še enkrat razložila (čeprav sploh nima veze) kako je bilo:

Pridemo na slo mejo. Carinik vpraša če imamo kaj za prijavit in kolega reče - ja, eno jakno. Carinik vpraša - A je ženska, da ni slučajno za njo?

Reče kolega - ne, je zame. Carinik pa - a ste sigurni, lahko bi jo pomerili, da preverimo. Potem je še pregledal cel prtljažnik in še malo pod sedeže in bel cel besen, ker ni najdel nič... TAKO JE TO BILO! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem skoraj kompletno opremo kupil v Gorici pri MS Pignolo. Pri prehodu meje, v smeri SLO - Rožna Dolina, potrdim papirje in naprej. Nikoli mi niso težili, še osebne ne pogledajo kaj dosti. Stvari imaš pač na sebi ali pa v kovčku. Pa toliko stvari, koliko jih lahko upravičiš za eno furo (npr. ne glih tri jakne ipd.).

Vse sem prepeljal čez z/na motorju. Še top-case sem tam kupil in si ga dal zmontirat.

Mislim, da na carini ne težijo toliko, če si z motorjem, saj kakšne tehnične robe večjih dimenzij ne moreš švercati oz. je nimaš kam skriti. Preden sem si kupil top-case, sem stare stvari vozil v nahrbtniku. Kakšno čelado ali kaj večjega prepelješ čez na sebi, kolega pa staro v avtu, če gre za večjo vrednost, saj je tako bolj varno.

Dosedanje izkušnje pri prehodu meje z motorjem: ne naši ne italijani me niso ustavljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri šternovih v Kranju dobite popust na: dodatno opremo, rez.dele za Yamaho, opravljeno storitev-delo. Nudijo od 3%-30%! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri šternovih v Kranju dobite popust na: dodatno opremo, rez.dele za Yamaho, opravljeno storitev-delo. Nudijo od 3%-30%! :D

Do kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!