Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

48 minutes ago, jskrablin said:

Ne, ni. Zato obstajajo kategorije izpitov po starosti. Zato je zavarovanje istega motorja dražja za 20 let starega voznika kot za 40 let starega voznika. Daj 16 letnika na R1 iz prve. Po možnosti lastnega otroka. Bi? Sej če je pameten, se lahko tudi z R1 uči sklopke pa menjalnika. Zakaj pa ne?

Ja, zato so pa dodatne zakonske omejitve, da lahko bedarije malo omejiš. je pa popolnoma vseeno a bo 16 letnik vozil 125ccm skuterja z 7 konji, ali pa neko 125ccm 2 taktno mašino z 30. Oboje je lahko prehitro.

 

Sicer pa moj odgovor se navezuje na odraslo osebo ki pač išče prvi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da popoln zacetnik (sem se štejem tudi sam po par mopedih in Vespah -pravih plehnatih, ne tistih  plastičnih) pri 40ih vseeno malo drugače dojema vožnjo, kot v najstniških letih, zato ni isto. Sam sem pa mnenja, da ko zgubiš spoštovanje do stroja (kateregakoli) in do neumnosti, ki jih počnejo drugi okoli tebe, čeprav jih nebi smeli, postane nevarno. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladost je norost...

Ce maš sebe rad, je 600 ccm SS prekleto hiter motor. Prehiter. 1000 pa rukne dol vse sportne serijske ferarije in lambote...

Vprasi sam sebe kok si discipliniran, ce enkrat prides v situacijo, da bi mal poskusil. Glede na to da smo ljudje zelo radovedni, pa radi sprobavamo...

Odgovorov na vprašanje kaksen motor, bo tololiko kot je uporabnikov, sej drugače bi tudi na trgu obstajal samo 1 tip motorja. 

Jest dam glas za manj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, MdAzz said:

Dejstvo je, da popoln zacetnik (sem se štejem tudi sam po par mopedih in Vespah -pravih plehnatih, ne tistih  plastičnih) pri 40ih vseeno malo drugače dojema vožnjo, kot v najstniških letih, zato ni isto. Sam sem pa mnenja, da ko zgubiš spoštovanje do stroja (kateregakoli) in do neumnosti, ki jih počnejo drugi okoli tebe, čeprav jih nebi smeli, postane nevarno. 

 

17 minutes ago, skalar36 said:

Mladost je norost...

Ce maš sebe rad, je 600 ccm SS prekleto hiter motor. Prehiter. 1000 pa rukne dol vse sportne serijske ferarije in lambote...

Vprasi sam sebe kok si discipliniran, ce enkrat prides v situacijo, da bi mal poskusil. Glede na to da smo ljudje zelo radovedni, pa radi sprobavamo...

Odgovorov na vprašanje kaksen motor, bo tololiko kot je uporabnikov, sej drugače bi tudi na trgu obstajal samo 1 tip motorja. 

Jest dam glas za manj. 

Kaj če bi to seštel pomeni da so starejši bolj samodisciplinirani? :hmm:

Kot pravi Mlakar, če mona rodiš se, mona umreš. Čedodamo še Yodo "the peace comes from inside"...  še nikoli videl osivele najstnike.... edina stvar ki "kvari" ljudi je MOŽNOST. Zakaj eni norijo pri 60+ porše, kabrijo 150+ konjev motor spremljevalka nekje 1/2 starosti... ker imajo možnost.

Skoraj vsak bi šel v pretiravanje pri določeni stvari, za nekatere je to hitrost, droge, ženske... zakoni ti pač "jemljejo" to možnost da se ne pokvariš. (za nekatere je dovolj da nimamo dovolj €€ :D )

Če se vrnemo na motorje, da dodam še eno pametno, kar potrebuješ je adrenalin in občutek hitrosti, zato sem jaz oboževal malega zzrja250, teraš čez obrate, skačeš po prestavah... do 150km/h težko prideš občutek pa je :D

ŠE boljši občutek je na mojem mamut bajku, pozabil da je bil motor še v fazi remonta,motor sem samo provizoriš dal skupaj par vikendov prej "ker moram še malo poštelat" potem se je mudilo inin sem pozabil. Potem sem pa  držal s kolenom bočni pokrov vinetilov, nežano zavijal ker kolo ni bilo do konca privito, sedež se je premikal... .. in ko držiš z lastnimi rokami motor skupaj na zasneženi cesti je 50km/h brutalno adrenalinsko :lol1:

Se opravičujem za offtopic, ampak v končni fazi recimo kubikaža popolnoma nepomembna kot pa to kako se obnaša motor, lahko da ima nekdo rad 1000cc, ker mu ni treba tolko šaltat in ma vedno dovol navora. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MdAzz said:

Dejstvo je, da popoln zacetnik (sem se štejem tudi sam po par mopedih in Vespah -pravih plehnatih, ne tistih  plastičnih) pri 40ih vseeno malo drugače dojema vožnjo, kot v najstniških letih, zato ni isto. Sam sem pa mnenja, da ko zgubiš spoštovanje do stroja (kateregakoli) in do neumnosti, ki jih počnejo drugi okoli tebe, čeprav jih nebi smeli, postane nevarno. 

 

ma qurac jo. drugačno gledanje je posledica izkušenj. mene so lastne napake streznile pri tridesetih. gledam pa frende, zdej smo več al manj vsi 40+, pa začetniki in povratniki palijo točno iste fore kot jaz pri 20ih. Gre kdo mimo, mrak na oči. Ravnina gas najmanj 200, pa pol čakat de pridemo pussiji...prehitevat za vsako ceno, ko bebec....pač kot gledam frende...leta ne igrajo bistvene vloge. Izkušnje, in kaj potegnemo z njih, to pa. 

 

 

1 hour ago, skalar36 said:

Mladost je norost...

Ce maš sebe rad, je 600 ccm SS prekleto hiter motor. Prehiter. 1000 pa rukne dol vse sportne serijske ferarije in lambote...

Vprasi sam sebe kok si discipliniran, ce enkrat prides v situacijo, da bi mal poskusil. Glede na to da smo ljudje zelo radovedni, pa radi sprobavamo...

Odgovorov na vprašanje kaksen motor, bo tololiko kot je uporabnikov, sej drugače bi tudi na trgu obstajal samo 1 tip motorja. 

Jest dam glas za manj. 

Absolutno. "Kupi enkat pa zares", pr motorju iIMO ne drži. Oziroma škodi. 

"problem" sportakov je tud u tem, da majo sweetspot dokaj visoko. SS mašine lepo delajo pri 160-180 in tolk jo tud voziš. Ker pač tako gre. Z bol počasnim motorjem pasč peleš bol počasi. Med mojim starim ST in precej mlajšim SUVjem vozim v poprečju 20% počasnej, na določenih odsekih tud 40% počasnej. 

On 6/18/2018 at 11:07 AM, krucymucy said:

Kakor koga. Mene ne.

zato ker si bil po navad ti tista vešpa. Oziroma, Schnellpantzer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pol očitno sam jaz tko razmišljam. Mogoče sem upal, da je večina s familijami in stotisoči cestnih km v avtu, ki potem sedejo na 2 kolesi že prišla k pameti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Anonimnez pravi:

Najprej bi se rad zahvalil tistim, kateri odgovori so iskreni, so mi nekaj povedli in pomagal. Tistim, kateri so pa meli mnenje, “da se delam norca” se pa sprasujem,kaj sm narobe vprasal? Da pojasnim nekaterim, nekdo je izjavo, moj prvi post je ta. Kaj je narobe s tem? Strica googla sm vprasal: “motor zacetnik”, vrglo mi je ta forum direkt ta post, sm hotel vprasat, videl, da je potrebna registracija in se registriral. Glede besede “preudarno”, sem se mogoce narobe izjavil, v mislih sem imel mogoce bolj “odgovorni pristop” . Lahko da se motim (vec kubikov, vecja odgovornost” (samo razmisljam na glas). Nekateri ste mi dali vecjo motivacijo, ce si zelim, da naj to storim in tudi verjetno bom. Nekateri ste omenjali glede visine, visok sem pa 174cm. Posebej pa hvala, enemu uporabniko še glede vzdrzevanja, da mam zdaj “crno na belem”

 

Hvala! 

ne se sekirat, običajno se kdaj tule pojavi kak pameten ali pa bivši član pa malo prca s takimi in podobnimi vprašanji.

In še 1x če normalno pelješ cbf hondo, potem boš tudi r1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

 

Kaj če bi to seštel pomeni da so starejši bolj samodisciplinirani? :hmm:

 

 

Ko si me ravno citiral ti odgovorim. Fant je napisal, da niti še nima izpita, ter da je zeloo mlad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, Kugelschreiber said:

zato ker si bil po navad ti tista vešpa. Oziroma, Schnellpantzer. 

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se delate norca. Obstajata samo dva tipa motoristov. Tisti, ki so padli in tisti , ki še bodo padli...

Motor mora vsake tolko na tla, da potreniraš kako se ga dvigne...

 

Je pa tako, da te rado premami, pol ga pa ožameš. Saj se večinoma izide. Problem nastane, ko se ne izide...

En moj prijatelj ima eno modrost za take primere in primerke: "Ponela ga atmosfera..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

 

ma qurac jo. drugačno gledanje je posledica izkušenj. mene so lastne napake streznile pri tridesetih. gledam pa frende, zdej smo več al manj vsi 40+, pa začetniki in povratniki palijo točno iste fore kot jaz pri 20ih. Gre kdo mimo, mrak na oči. Ravnina gas najmanj 200, pa pol čakat de pridemo pussiji...prehitevat za vsako ceno, ko bebec....pač kot gledam frende...leta ne igrajo bistvene vloge. Izkušnje, in kaj potegnemo z njih, to pa. 

 

podobno opažam

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, C eagle pravi:

Tisti, ki so padli in tisti , ki še bodo padli...

 

Točno to. Jest sm lih včeri. Že 3ič. Mal precenu sebe pa motor, pa gume ter podlago. Pa mam sam 48 PS.

Hvala bogu sm bl trdoživ, pa mi nč ni. Motor pa tud Yamaha, mal zvita belanca pa kakšna bojna rana, če bi bil KTM bi itak šlo na 100 koncev :jezik:.

Čist resno, ko si mlad je pomoje 300 ccm čist preveč, če me dons prašaš. Če bi me takrat je 1000 premal.

Je tko, eni se staramo kot dobro vino, drugi pa kot slaba curry omaka. Mamo srečo , da smo preživeli to mladostniško norijo, ki jo zgleda mora vsak sam poskusit, enim rata drugim pa žal ne.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prvi motor. Ali se da z njim potovat? Se da. Utrujenost po par 100km? Odvisno od kondicije, ampak to čez dva dni pozabiš. Spomniš se samo lepih stvari, ali pa kake resne "akcije". Težko je bit pameten za okolico. Zalomi se ti lahko pri 90km/h in 200KM ali pa, če imaš res smolo pri 90km/h in 45KM. Ni problem ožet, panika se je ustavit. Enkrat sem pod Trojanami videl kako je en avto prekrižal čoperja pri 60km/h. Pa sem si pol mislil, a ne bi bilo boljš, če bi šlo tam lepo 90km/h in bi se izšlo. Ampak zgleda da je ni formule, kako se vse pizdarije na kup naberejo in se usujejo nate. Za tako neumnost je pa dovolj kolo in križišče tržaška-jadranska in kak butl, ko ne pogleda čez desno ramo, ko zavija in te razlomi z masko še v drug avto.

Pogled na črnino.jpg

kotor.jpg

naložena prasica.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, skalar36 said:

Ko si me ravno citiral ti odgovorim. Fant je napisal, da niti še nima izpita, ter da je zeloo mlad.

Dal sem vam 2 namiga. Delam izpit ter sem “zelo” mlad, mlajsi pa nemorem bit ker sm napisal, da nism prej kaj vozu, oz. samo 50ccm . Je odgovor vsekakor 24. :)

5 minutes ago, sergini said:

Moj prvi motor. Ali se da z njim potovat? Se da. Utrujenost po par 100km? Odvisno od kondicije, ampak to čez dva dni pozabiš. Spomniš se samo lepih stvari, ali pa kake resne "akcije". Težko je bit pameten za okolico. Zalomi se ti lahko pri 90km/h in 200KM ali pa, če imaš res smolo pri 90km/h in 45KM. Ni problem ožet, panika se je ustavit. Enkrat sem pod Trojanami videl kako je en avto prekrižal čoperja pri 60km/h. Pa sem si pol mislil, a ne bi bilo boljš, če bi šlo tam lepo 90km/h in bi se izšlo. Ampak zgleda da je ni formule, kako se vse pizdarije na kup naberejo in se usujejo nate. Za tako neumnost je pa dovolj kolo in križišče tržaška-jadranska in kak butl, ko ne pogleda čez desno ramo, ko zavija in te razlomi z masko še v drug avto.

Pogled na črnino.jpg

kotor.jpg

naložena prasica.jpg

Lep motor! Hvala ti. 

Popravljeno . Popravil Anonimnez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, sergini said:

Moj prvi motor. Ali se da z njim potovat? Se da. Utrujenost po par 100km? Odvisno od kondicije, ampak to čez dva dni pozabiš. Spomniš se samo lepih stvari, ali pa kake resne "akcije". Težko je bit pameten za okolico. Zalomi se ti lahko pri 90km/h in 200KM ali pa, če imaš res smolo pri 90km/h in 45KM. Ni problem ožet, panika se je ustavit. Enkrat sem pod Trojanami videl kako je en avto prekrižal čoperja pri 60km/h. Pa sem si pol mislil, a ne bi bilo boljš, če bi šlo tam lepo 90km/h in bi se izšlo. Ampak zgleda da je ni formule, kako se vse pizdarije na kup naberejo in se usujejo nate. Za tako neumnost je pa dovolj kolo in križišče tržaška-jadranska in kak butl, ko ne pogleda čez desno ramo, ko zavija in te razlomi z masko še v drug avto.

 

 

 

 

Narobe zastavljena enacba. Pomisli kaj bi biLo, ce bi bila brzina v trenutku trka 90, namest 60. Ker si zapel, si ze u problemih.  dokler gre mimo, gre mimo. 30 al 250. Pripisi sreci.  Lani me je gospa pomela s cezte, pri 40. Oblezal sem slab meter pred ograjo na robu asfalta.  Ce bi pelu 60, ne bi bil mimo. Kresnu bi s 60, zelo verjetno priletel v obcestno ograjo, bil polomljen, morda invalid ali mrtev. Razlika, a se zalomi pri brzini X, ali X+5km/h, ali X+15km/h je dejansko lahko med popraskan polomlen mrtev. 

 

Na sportivi ni problem potovat solo. Moj najdLsi dan je bil 750km, brez tegob. Postaja pa vedno bol nevarno. Ker s sportivo peles hitro. Ker je fino. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsakim dobrim mopedom lahko pelješ hitro :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi tamalo NINĐO "ki sune", pa bo mel cestaka in dovolj udobno ST držo :D

687353083_2018Ninja650PerfBlue.thumb.png.4b0ac73d812ca07704678317dd907c17.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Nabavi tamalo NINĐO "ki sune", pa bo mel cestaka in dovolj udobno ST držo :D

Tamala Nindža je za začetnika super moped. Gre čisto dovolj... precej več kot nas večina tule zna in upa.

 

Okoli raznih fotrov, ki na stara leta izživljajo otroške sanje (in dnevne frustracije) z neumnostmi v prometu. Naj bi vedeli in znali boljše... v teoriji. V praksi se marsikdo nikol ne nauči pomislit kako minuto vnaprej. Na ta mehanizem poleg neumnosti v prometu uspevajo še razne piramidne sheme, neverjetne in neponovljive ponudbe preko mailov in tako dalje. Dodaj še znano slovensko pasivno agresijo... in so akrobacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Nabavi tamalo NINĐO "ki sune", pa bo mel cestaka in dovolj udobno ST držo :D

687353083_2018Ninja650PerfBlue.thumb.png.4b0ac73d812ca07704678317dd907c17.png

er6 v bistvu niti ni tako fajn za začetnika, ker motor cuka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

er6 v bistvu niti ni tako fajn za začetnika, ker motor cuka

sune :P

Yamaha Xj6F , pa še rabljene se dobi za male pare.

polikan, z ST držo.

09yamaha-xj6-f.jpg.d8a1047e5f6c8b549c1dc99923a5fbd4.jpg

 

Sicer je pa tako, oba modela imata najboljši navor in uporabnost v srednjih obratih. Oba letita 220km/h. Menim da ni neke blazne razlike s pravo 600SS raketo, katera je samo slabše uporabna spodaj in v sredini. A pride do 100km/h v pol sekunde prej ali kasnej ne igra bistvene vloge. Če šofer pretirava, bo šel v maline z vsakim. tudi 250ccm skuterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, DAMI34 said:

sune :P

Yamaha Xj6F , pa še rabljene se dobi za male pare.

polikan, z ST držo.

09yamaha-xj6-f.jpg.d8a1047e5f6c8b549c1dc99923a5fbd4.jpg

 

Sicer je pa tako, oba modela imata najboljši navor in uporabnost v srednjih obratih. Oba letita 220km/h. Menim da ni neke blazne razlike s pravo 600SS raketo, katera je samo slabše uporabna spodaj in v sredini. A pride do 100km/h v pol sekunde prej ali kasnej ne igra bistvene vloge. Če šofer pretirava, bo šel v maline z vsakim. tudi 250ccm skuterjem.

 

ja ti hecko ti.

 

Lahko pa posplošimo da je u bistvu vse isto. Sej paradajz pa krompir sta genetsko tudi u bistvu ista stvar.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

ja ti hecko ti.

 

Lahko pa posplošimo da je u bistvu vse isto. Sej paradajz pa krompir sta genetsko tudi u bistvu ista stvar.  

brez grafkov sine, so tvoje besede brezpredmetne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!