Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

In zakaj SS ni primeren za začetnika?600 se čisto lepo pelje do 10k rpm!Ni neki agresiven!Kaj pa bi po tvoje mogu vsak imet naked za prvi motor,da mu je potem vse čudno ko se maska ne giblje in se na novo privaja?Za 1000 ne rečem pa še to je bolj problem kaj ma oz.nima kdo v glavi.V bistvu je bolj problem,da se ne zašalta!Pa še neki eni smo rojeni za cestne motorje drugi za druge,eni za nobene!

Ker je štorast in ima mali rajdni krog, če ga ne znaš pravilno 'zalomit' ... zato je tudi manj okreten ...

Za cestni motor nisi rojen, pač pa se ga pač 'naučiš vozit', bolje ali slabše seveda, odvisno od interesa.

Rojeni pa smo samo za smrt, če že za kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, pri men je bil prvi avto m3, mopek pa cbr firebladë! pa kaj..ccc :fredy: :grim

In razbil si se že cirka 10-krat, kar pove samo, da to ni za tebe. Right? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rojeni pa smo samo za smrt, če že za kaj.

eni še tega ne znajo prov narest...

er6 je fajn za začetek..

predvsem ker se "kao začetniškega" motorja hitr naveličaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Pred kratkim se mi je spremenil pogled na življenje in sem se odločil da naredim izpit za motor in si kupim motor. Moram priznat da edini motor, ki sem ga do sedaj vozil je bil tomosov avtomatik pa še to 10 let nazaj :rolleyes: . No ker grem sedaj najprej delat izpit za motor in se bom pravzaprav prvič vsedel na to mašino, me zanima ali te na izpitu (cca 20 ur) naučijo vsaj osnovno obvladanje motorja in da dobiš nekaj izkušenj, da se znaš kasneje obnašati v prometu. Ob tem bi rad povprašal (namreč dobil sem nekje informacijo), da se lahko dela izpit za motor (neomejeno) tudi z lastnim motorjem in ali je to boljša varjanta, da se že med izpitom navadim na svoj motor. Predvsem se zanimam za motor Yamaha FZ6-N. Edino kar imam pomisleke je teža motorja namreč visok sem 176 cm in imam 72 kg - kar majhen fantič motor pa naj bi imel 180 kg.

Za vse koristne napotke bom zelo hvaležen.

LP

Vasja

moja fazerka ima 190kg jaz jih imam pa 56 :D A tebi se zdi teza problem ? Ko se mi je zvrnil sem ga lepo pobral, saj je vsa teza na kolesih in ne v tvojih rokah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš delat s svojim motorjem, more bit še dodatno zavarovan (kasko če se ne motim) osnovno ni dovolj, drugače ne dovolijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In razbil si se že cirka 10-krat, kar pove samo, da to ni za tebe. Right? ;)

Se nisem sam! Nikoli! So drugi poskrbeli za to! :kva1: :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začne se s 125-ko, že res da se jo hitro naveličaš ampak se lahko tudi precej naučiš in to neboleče (bolj začetniku prijazni), če bi začel na SS se mi zdi da še kar ene par let ne bi fural samozavestno in dobro/hitro/varno.

Kolega si je za prvi motor izbral R1 in se ga je hitro navadil. Mislim da je najbol pomemben faktor zdrav razum in spoštliv odnos do motorja, kakor je rekel sesir!!! Kdor ima pri sebi pošlihtano psiho ni ovir pri izbiri motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn je moped ne motor!Cbr je najbolj kultivirana med 1000,tako,da je primerna za mlade začetnike!Za starejše začetnike pa je najbolj primeren....Nizko težišče,ne more past na stran :unsure: ni prehiter kot poudarjate,da ne sme bit prvi motor,ta pravi za začetnike :worship:

bosshoss_2006.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa Goldvinka :naughty: ?

Vsak zase, če se le da moped v mladosti, potem pa ........

Jaz mislim da je CBF al kaj podobnega z mal bel pokončno držo najboljša varianta.

Jaz sem šel Transalp - Varadero, pa sem prov zadovoljen. Če bi pa dnar imel pa eno mašino za kros, eno za potovanja, pa eno za na dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega si je za prvi motor izbral R1 in se ga je hitro navadil. Mislim da je najbol pomemben faktor zdrav razum in spoštliv odnos do motorja, kakor je rekel sesir!!! Kdor ima pri sebi pošlihtano psiho ni ovir pri izbiri motorja.

Navadit ali pa se znat pelat je razlika. Vsakega se navadiš, sam vprašanje koliko časa rabiš.

Za easy riderje po duši je skoraj vseen kateri motor voziš. Če maš pa gas skoz do fula je pa logično na kakšnem motorju imaš več šans se razsut.

Je pa dejstvo, da je dost lažje pelat kakšnega nakeda 600 ccm, kot pa SS 1000 ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn je moped ne motor!Cbr je najbolj kultivirana med 1000,tako,da je primerna za mlade začetnike! :worship:

bosshoss_2006.jpg

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: (če virješ......pacient)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha

js pa prvi moped avtomatik (bil še zlo majhn) pol atx ...yamahca xt125r....ninja 250r......pol čez 2 let pa še kej močnejžga (vrjetno kaw.Z750) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha

js pa prvi moped avtomatik (bil še zlo majhn) pol atx ...yamahca xt125r....ninja 250r......pol čez 2 let pa še kej močnejžga (vrjetno kaw.Z750) :whistle:

In kerga bi ti priporočal za začetnika?? :headbang: :headbang: :headbang: Kaj pa me briga kaj si ti vozil do sedaj.. :wacko:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kerga bi ti priporočal za začetnika?? :headbang: :headbang: :headbang: Kaj pa me briga kaj si ti vozil do sedaj.. :wacko:

sj to so vsi motorji za začetnika :headbang: :headbang:

itak če tiščiš do kraja ne grejo nikamor pa še majhni so :D

drgač bi bla yamahca kr dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj to so vsi motorji za začetnika :headbang: :headbang:

itak če tiščiš do kraja ne grejo nikamor pa še majhni so :D

drgač bi bla yamahca kr dobra

No, saj znaš.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zx6r, letnik 04, odličen za začetnika :worship: , lepo gre v ovinek za učenje po kolenu je super, tud za učenje po zadnji ima dovolj moči...prodam ker mi je postal prešvoh, lahko malo razbitega za 3600 eur, ali pa ga porihtam v nulo, pol je cena 4800 eur....škode pa je maksimalno za 500 eur,...

Popravljeno . Popravil SuiGeneris636
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!