Skoči na vsebino

Blokade


k0ci

Priporočene objave

itak točn to sm gledu trance_30_punk.giftrance_40_thumbup.gif u 8 min pridem do šihta

Popravljeno . Popravil weedboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni mojstri! kupil sem si skuter Peugeot trekker 50, letnik 2002. pa bi vas prašov, kje vse ima ta moped blokade? pa kako jih odstraniti. že 2x sem v službo zamudil ker gre prepočasi :rolleyes:

Hvala! Lp. Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni mojstri! kupil sem si skuter Peugeot trekker 50, letnik 2002. pa bi vas prašov, kje vse ima ta moped blokade? pa kako jih odstraniti. že 2x sem v službo zamudil ker gre prepočasi :rolleyes:

Hvala! Lp. Aleš

hehe....ta je dobra z zamujanjem.....no blokado imaš na avspuhu ima takšen slep izrastek :P (slpeo cev) tisto odrežešm, v variomatu je nekakšna podložka in pa kolko vem ima tudi tam pod sedežem v cevi kjer zrak v vleče v filter eno blokado (mislim da je bela plastika ki ima dve loknjici za zrak) če to vse odstraniš boš šel motor realnih 70km/h plus pospeški bodo dobri :)

sporoči če kaj ne bo tako kot sm napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe....ta je dobra z zamujanjem.....no blokado imaš na avspuhu ima takšen slep izrastek :P (slpeo cev) tisto odrežeš in lepoi nazaj stisneš tako da ni luknje, v variomatu je nekakšna podložka za vetrnico(pač razdreš vario spredaj vzameš podložko in jo po potrebi zamenjaš z manjšo(enak premer kot sornik :)) in pa kolko vem ima tudi tam pod sedežem v cevi kjer zrak v vleče v filter med sesalno cevjo in filtrom) eno blokado (mislim da je bela plastika ki ima dve luknjici za zrak) če to vse odstraniš boš šel motor realnih 70km/h plus pospeški bodo dobri :)

sporoči če kaj ne bo tako kot sm napisal :)

PS naj me kdo popravi če kaj ni prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe....ta je dobra z zamujanjem.....no blokado imaš na avspuhu ima takšen slep izrastek :P (slpeo cev) tisto odrežešm, v variomatu je nekakšna podložka in pa kolko vem ima tudi tam pod sedežem v cevi kjer zrak v vleče v filter eno blokado (mislim da je bela plastika ki ima dve loknjici za zrak) če to vse odstraniš boš šel motor realnih 70km/h plus pospeški bodo dobri :)

sporoči če kaj ne bo tako kot sm napisal :)

hvala ti! če maš še kdo kaj za dodati, popraviti ali svetovati, kar pogumno, sej smo samo domači B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problema :) za to smo tu

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz pa sem si za prevoz do službe omislil Piaggio NRG Extreme MC3. Baje je vse original, čeprav me vsak drugi dan ustavijo policaji in trdijo, da je glasen ipd. No, res je baje dana ven blokada iz izpuha in ima sesalc zato elektronski omejevalec (v variomatu je bila blokada ves čas notri oz. je še vedno notri). Ker pa se meni res ne da jajcat s kepsi, sem namreč kako leto ali dve prestar za te fore, bi rad dal blokado v izpuh NAZAJ notr. Zato me zanima, če mi lahko kdo pove sledeče:

1. Moj sesalec ima samo dve blokadi (izpuh in variomat) ??

2. Če prvo ja, potem vprašanje, kako izgleda blokada v izpuhu ter kje jo lahko dobim, potencialno?

3. Če prvo in drugo ja, hehe, lahko to najbrž sam zamenjam (glede na to, da je motor 2002 letnik in ni vprašanja garancije)?

4. Če ne morem sam naredit, kje v Ljubljani to najceneje naredijo, ter koliko to pribljižno stane, če kdo ve?

5. Samostojno vprašanje - kako izgleda ORIGINAL izpuh za ta moped - kepsi namreč trdijo, da ni original, nikjer pa nič ne piše da bi bila kaka druga firma - kako lahko to preverim, razen na servisu?

Na koncu koncev pa tako - motor ima 13500km, sem tretji lastnik (drugi je naredil cca. 1500km v treh letih, jaz pa v dveh tednih cca. 300km). Delam izpit za A kat. in zato ta skuter prodajam. Dva tedna nazaj sem dal zanj 830€ (nekaj še za tisti daljinski elektronski nastavljiv omejevalec). Ker sem hitro ugotovil, da hočem močnejši in predvsem konkretnejši motor, prodajam kljub temu, da sem lastnik komaj 2 tedna (imam namreč eno super ponudbo od kolega, za motor kakršnega hočem imet), poleg tega pa sem pripravljen tudi ceno nekoliko prilagodit. Ampak minimalno 750€, nižje DEFINITIVNO ne grem. Tako da če se najde kandidat, bom še najbolj vesel in se mi ne bo potrebno ukvarjat z spravljanjem izpuha v originalno stanje, novemu lastniku pa ne bo potrebno odstranjevat te blokade.

V naprej hvala za pomoč in odgovore.

Lp

Popravljeno . Popravil Aljosha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, kolko js vem ima mc3 zavit avspuh kot nekakšn športn......no glede blokade....najhitreje ugotoviš da pogledaš če je na avspuhu (bol spredaj) kakšna cev vn (slepa cev) če to je potem je blokada notr (prva), drugo pa mislim da ima tam pri cilindru kjer je gor našraufan tm bi mogel bit majhen konec cevi našvasan noter v cev od izpuha ali pa bi mogla biti samo podložka :)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala. Se mi je zdelo. K kepsi trdijo da original ni zavit. Sam jst sm NRGja kupil od enga gospoda, ki nekak ni bil predelovalne sorte :) ... In on je rekel, da je original tak. Tako da tvoj odgovor pojasni vse. Edino tiste slepe cevi mislim da nima, moral pa bi imet podložko. No sej, načeloma je to moje glavno vprašanje - podložka + slepa cev, oboje ali posamično... Ampak zaenkrat mi je že to dovolj, da mi ne bo treba izpuha menjat, hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala. Se mi je zdelo. K kepsi trdijo da original ni zavit. Sam jst sm NRGja kupil od enga gospoda, ki nekak ni bil predelovalne sorte :) ... In on je rekel, da je original tak. Tako da tvoj odgovor pojasni vse. Edino tiste slepe cevi mislim da nima, moral pa bi imet podložko. No sej, načeloma je to moje glavno vprašanje - podložka + slepa cev, oboje ali posamično... Ampak zaenkrat mi je že to dovolj, da mi ne bo treba izpuha menjat, hvala še enkrat.

torej če nima slepe cevi potem mora imeti podložko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živijo!

Jaz imam tudi en problem z mojo Gilero Stalker (letnik 99).. Noter ni več blokad, leti čez 80, ima dokumente. Naslednji teden bi ga rad registriral, pa me zanima, če mogoče kdo ve, kje bi se dalo čim bolj poceni blokade dobit oz. kako sam omejiti hitrost na 45 kmh. Ali bi mi čez tehničnega uspelo prit čez, če bi zajlo za gas odvil, al tut to gledajo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Jaz imam tudi en problem z mojo Gilero Stalker (letnik 99).. Noter ni več blokad, leti čez 80, ima dokumente. Naslednji teden bi ga rad registriral, pa me zanima, če mogoče kdo ve, kje bi se dalo čim bolj poceni blokade dobit oz. kako sam omejiti hitrost na 45 kmh. Ali bi mi čez tehničnega uspelo prit čez, če bi zajlo za gas odvil, al tut to gledajo?

lp

Lahk si daš med ustnik izpuha in cilinder podložko ko ima 10mm luknjo. To podložko daš v ustnik izpuha pa zašravfaš z tem na cilinder. Potem bi pa mogla bit hitrost pod 50km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk si daš med ustnik izpuha in cilinder podložko ko ima 10mm luknjo. To podložko daš v ustnik izpuha pa zašravfaš z tem na cilinder. Potem bi pa mogla bit hitrost pod 50km/h.

hvala, ne veš, kako si mi pomagal... :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en problem se je pojavil pri blokadah... v variomatu nikakor ne morem odviti matice dol, da bi lohk vetrnico dol vzel in dal blokado tam zadaj.. vse skupi se vrti. Sem probal s ključem, ki se ga uporablja pri menjavi "šajbe" pri "fleksarci", pa ne gre... ugotovil sem, da rabim ključ, ki bo čist drugačen.

+še eno vprašanje za auspuh... Ali je vseeno, a dam blokado not pri cilindru ali pa od kolenu ene 30 cm stran, kjer je auspuh skupaj sešraifan?

Jaz imam prvič skuterja, tak da ne zamert za taka vprašanja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam skuterja Piaggio nrg mc3. pa me zanima, kje ima ta motor blokade. Na hitro sem preletel celotno temo in sem nekaj zasledil o slepi cevi v avspuhu pa na fergazrju, da se nekej da odstrant. kuko je s temu, če bi mi znal kdo povedat?

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če gdo ve kje so blokade pri peugeot vivacity

slepo ceu sm že ''zamašiu''

tko da me zanima če gdo ve kje so še kakpne blokade?? :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Imam skuter Peugeot Vivacity letnik 2004. Zaradi vsem znanih razlogov, sem ga hotel predelat, da bi šel hitreje. Prebiral sem vaše forume, tudi Google mi ni mogel pomagati, potem pa sem slišal da takoh blokad kot drugje ni na tem motorju. ni bilo podložke, ni bilo slepe cevi (mimogrede, to je samo dušilec. Ker je motor brez nje preglasen, in ni nobena blokada; brez slepe cevi motor negre nič hitreje). je pa, tam ko je pogonski jermen, če gledate pokrov, tam ko je kurbl na nogo, ena puša. ki ne dovoljuje jermenu da bi se vzpenjal in tako ne dovoljuje višje končne hitrosti. to pušo morate dati narediti novo. 12 mm je luknja, 20 mm je zunanja mera in 34mm dolgo. poleg tega rabite še eno pušo velikosti 12x20x4. ta pride čisto na notranji strani(za tistim v čem so ležaji). v hrib gre sicer počasneje, po ravnini in v dolino pa ga šopa da je veselje gledat.

lp, Tomaž

Bela krajna za zmeraj :wub:

Popravljeno . Popravil tomaz155
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima kje se odstran elektronsko blokado na ATX-u, kr ko pride do 2000 obratov mu uzame iskro in ne pride do višjih obratov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Am lep pozdrau mene pa zanima kej in akko bi jaz odstranil blokade pri suzuki katana 50 ccm ? Če bi m gdo lahko pomagal pri razložitvi bi mu biu zelo hvaležen. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

sem si prebral na hitro to temo pa nisem zasledil da bi kje bol opisali kje so lahko blokade v 4t motorjih..

sam mam eno kitajsko jajce in mi je skoda da sm prodau tomosa in menjau za to...

ugl. me zanima kje bi lahko use ble blokade in kako jih sam lahko odstranim..

mam pa sonik b10 skuter in mi gre po ravnem 40 km/h ce pa mam punco zadi pa komaj komaj 32km/h..

rad bi da bi slo usaj 60 po ravnem ce bi se dalo..pa kako..

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si prebral na hitro to temo pa nisem zasledil da bi kje bol opisali kje so lahko blokade v 4t motorjih..

sam mam eno kitajsko jajce in mi je skoda da sm prodau tomosa in menjau za to...

ugl. me zanima kje bi lahko use ble blokade in kako jih sam lahko odstranim..

mam pa sonik b10 skuter in mi gre po ravnem 40 km/h ce pa mam punco zadi pa komaj komaj 32km/h..

rad bi da bi slo usaj 60 po ravnem ce bi se dalo..pa kako..

hvala

Probaj zamenjat CDI enoto, ker je možno da je zablokirana. Drugače pa brez kita in ostalih stvari neboš prišel na veliko večjo hitrost. Pa še z kitom ne na nekam veliko hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!