Skoči na vsebino

Sachs X-road problemček


Murderdoll

Priporočene objave

Dober večer!

Nič podobnega nisem našel na celem forumu, zato odpiram novo temo. Moj X-Road noče vžgat. Ima 60 km in kar naenkrat se je odločil da ne bo deloval :alien1: Iskra je (preverjeno), bencin je, kljub vsemu pa ni opaziti razlike če imam gumb za zasilno pekinitev toka vključen ali pa izključen. Ali je kdo od vas imel podobno situacijo in kaj mi je soriti???

Hvala vnaprej,

LP Gašper

P.S.: Zanima me tudi kaj je tale cevčica, ki štrli ker nekam v prazno in smrdi po bencinu? Ali bi morala biti kam priključena?

post-19501-1217183395_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

Nič podobnega nisem našel na celem forumu, zato odpiram novo temo. Moj X-Road noče vžgat. Ima 60 km in kar naenkrat se je odločil da ne bo deloval :alien1: Iskra je (preverjeno), bencin je, kljub vsemu pa ni opaziti razlike če imam gumb za zasilno pekinitev toka vključen ali pa izključen. Ali je kdo od vas imel podobno situacijo in kaj mi je soriti???

Hvala vnaprej,

LP Gašper

P.S.: Zanima me tudi kaj je tale cevčica, ki štrli ker nekam v prazno in smrdi po bencinu? Ali bi morala biti kam priključena?

Prokleti kitajci? A ni nemški?

Drgač pa 60km ----> garancija?

drgač pa če, je ta cevčica sneta, ani to dovod bencina v fergi? ?

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

Nič podobnega nisem našel na celem forumu, zato odpiram novo temo. Moj X-Road noče vžgat. Ima 60 km in kar naenkrat se je odločil da ne bo deloval :alien1: Iskra je (preverjeno), bencin je, kljub vsemu pa ni opaziti razlike če imam gumb za zasilno pekinitev toka vključen ali pa izključen. Ali je kdo od vas imel podobno situacijo in kaj mi je soriti???

Hvala vnaprej,

LP Gašper

P.S.: Zanima me tudi kaj je tale cevčica, ki štrli ker nekam v prazno in smrdi po bencinu? Ali bi morala biti kam priključena?

Če ima motor 60km potem je še v garanciji tako da so dolžni napako odpravit pod garancijo... Tista cevka je pa iberlauf in ni nikamor prkloplena...A iskro ma pa tud če maš gumb na off?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je iz Moto Morinija, motor je v večini narejen v Nemčiji, Kitajci pa zadevo vkup dajo.... Iskre ni ko je tisti gumb nastvljen na izkopljen tok. Seveda vem da je motor v garanciji, vendar bi vseeno imel veliko manj sitnosti če bi mi ga ratalo nekako vžgat in nato spravit do servisa kamor 100% gre. Malo sem razočaran, saj je teh delujočih 60 km motor name napravil zelo lep vtis. Vozil sem ga lepo, mislim pa da tudi na maksimalni obremenitvi nebi smelo biti težav po tako majhni kilometrini. Tista cev ni dovod goriva, za vsak slučaj pa sem preveril ali mora biti res kar tako spuščena.

@ Fabo: ali bi mi prosim samo pojasnil glede tega iberlaufa, kaj je in zakaj kar tako štrli??

Zoprno je to, da sem motor kupil tam, kjer s servisom nimajo nič in jih samo prodajo, potem pa se rešijo kakršnihkoli obveznosti. Servis se nahaja na Celovški, kar pa je 20 km stran od mene. Zanima me, ali so dolžni kriti stroške prevoza?

Hvala vsem.

LP Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon, dvojni post....

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je iz Moto Morinija, motor je v večini narejen v Nemčiji, Kitajci pa zadevo vkup dajo.... Iskre ni ko je tisti gumb nastvljen na izkopljen tok. Seveda vem da je motor v garanciji, vendar bi vseeno imel veliko manj sitnosti če bi mi ga ratalo nekako vžgat in nato spravit do servisa kamor 100% gre. Malo sem razočaran, saj je teh delujočih 60 km motor name napravil zelo lep vtis. Vozil sem ga lepo, mislim pa da tudi na maksimalni obremenitvi nebi smelo biti težav po tako majhni kilometrini. Tista cev ni dovod goriva, za vsak slučaj pa sem preveril ali mora biti res kar tako spuščena.

@ Fabo: ali bi mi prosim samo pojasnil glede tega iberlaufa, kaj je in zakaj kar tako štrli??

Zoprno je to, da sem motor kupil tam, kjer s servisom nimajo nič in jih samo prodajo, potem pa se rešijo kakršnihkoli obveznosti. Servis se nahaja na Celovški, kar pa je 20 km stran od mene. Zanima me, ali so dolžni kriti stroške prevoza?

Hvala vsem.

LP Gašper

Ne znam ti razložit, pač to je zato da če je kaj odvečnega (to so ponavadi manjše količine) da ne teče/kaplja po mašini amapk gre dol na cesto ;)

Morda ti bo znal kdo bols razlozit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men CH večkrat noče užgt.

1. ni blo bencina

2. sem imel gumb za zasilni izklop notri

3. isto ta gumb

P.S. Men je tud neki tko vn štrlel sam da se je vidl da je dol padl ker je blo na konc razširjen pa sm lepo nazaj namontirov.

Tista cevka pa je za to da odvečne tekočine odtakajo. Nekateri motorji imajo tudi Catch-Can in jim to teče v pločevinko (mislim da je to za to).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zej nevem če ma ta moped tole zadevo al ne tko da...prjatlu je crknu senzor za tačko (če je tačka na tleh ne vžge) in motor sploh ni deloval oz ni hotu vžgat :whistle: Ko smo ga pol razkopali smo tole zadevo ugotovili...Pa na poriv tudi noče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teli cevki se u pravilni slovenščini O:-) reče oddušnik, služla nj bi pa za uravnavanje tlaka oz. nadtlaka k nastaja k laufa mašina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teli cevki se u pravilni slovenščini O:-) reče oddušnik, služla nj bi pa za uravnavanje tlaka oz. nadtlaka k nastaja k laufa mašina.

al pa če maš kestl polno polhn, pa ga pustiš na soncu :) pa čez njo vn teče :) hehe

@Murderdoll

ŠAvs? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Servis so odprli v moji bližini, kamor ga lahko potiskam tudi peš, zato ga bom v najkrajšem možnem času peljal tja in upam da do takrat ko naredim izpit zrihtajo makino. Drugače pa senzor za tačko nemoe bit, saj se v leru vžge tudi če imaš tačko spuščeno.

al pa če maš kestl polno polhn, pa ga pustiš na soncu :) pa čez njo vn teče :) hehe

@Murderdoll

ŠAvs? :unsure:

Jup.. Sklepam da Vičan Urban glede na motor:unsure: Kako se kej obnesejo večji kubi??

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup.. Sklepam da Vičan Urban glede na motor:unsure: Kako se kej obnesejo večji kubi??

Sicer te ne poznam ampak ja, sem Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer te ne poznam ampak ja, sem Urban

POmoje je mislu name :)

ti si pa drugi :) :unsure:

večji kubi, so zaenkrat še zablokirani, sam so uredu :) ni pripomb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POmoje je mislu name :)

ti si pa drugi :) :unsure:

večji kubi, so zaenkrat še zablokirani, sam so uredu :) ni pripomb...

sej res, isto name je ime :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer te ne poznam ampak ja, sem Urban

Lej ga indijanca :) Gizmo_ta sm mislu. A ti tud na Vič hodš, pa a CH je un ka je ful Tomosu SM podobn?

@Gizmo_

A maš ti hondo blokerano na 25 kw, pa kok ti gre tole kej? Za naprej tud sam premišljujem da bi eno Kawo s 25 kw blokado uzeu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej ga indijanca :) Gizmo_ta sm mislu. A ti tud na Vič hodš, pa a CH je un ka je ful Tomosu SM podobn?

@Gizmo_

A maš ti hondo blokerano na 25 kw, pa kok ti gre tole kej? Za naprej tud sam premišljujem da bi eno Kawo s 25 kw blokado uzeu.

Ne, CH odraža kvaliteto in Italijanski dizajn :photo:

S 25kW ti bo potegnla ene 160-170 (eni pravjo po klancu v zavetrju tud 200).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S 25kW ti bo potegnla ene 160-170 (eni pravjo po klancu v zavetrju tud 200).

tko nekak :) če si res skrit za šipco pa da maš daljšo ravnino tut tm do 190 sm že pršu...

drugač pa tko, tm do 170 pride, za več pa se morš skrivat,....

Urbanček nr. 2 že vse ve :) :)

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, CH odraža kvaliteto in Italijanski dizajn :photo:

S 25kW ti bo potegnla ene 160-170 (eni pravjo po klancu v zavetrju tud 200).

Pa mal manjši je od tomosa :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ti bo znal kdo bols razlozit :D

Ta cevčica je zato,da če pride v ohišje vergazerja preveč benzina(če plovek nezapre-smet ali kaj podobnega)takrat steče benzin namesto v mašino naprosto ob enem pa služi ta cevčica za izravnavo tlaka v ohišju vergazerja sicer bi v vergazerju nastajal podtlak in vergazer nebi mogel dajati pravilne zmesi goriva in zraka.

Preglej pa ali je na pipci cevka,ki s pomočjo podtlaka odpre dovod goriva,kajti če imaš iskro kot praviš potem sigurno ni benzina.Če imaš na pipici oznako OF,ON in PRI daj na PRI in probaj nato vžgati.Po parih poizkusih vzemi ven svečko in boš takoj videl namreč če je mokra potem je iskra preslaba-svečke def.,šteker na scečki,kabel ali celo vžigalna tuljava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mal manjši je od tomosa :winkiss:

pa bel trd zic (sedež) ma :whistle:

Popravljeno . Popravil Stafuc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, hvala za izdatna pojasnila, ampak motor je že na servisu in čakam kaj mi bodo dobrega povedali. Ker je še pod garancijo se ga raje nisem dotikal.

Pa mal manjši je od tomosa :winkiss:

Glede na vaše argumente sklepam da sta CH in Tomos čist isti kur*c :)

Samo še nekaj me zanima....če bi imel registriran motor na 25 kw in bi blokado vzel ven...kako bi mi to lahko kdo dokazal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekaj me zanima....če bi imel registriran motor na 25 kw in bi blokado vzel ven...kako bi mi to lahko kdo dokazal??

Zelo težko, policist samo tako, da te pošlje na izredni tehnični pregled :) samo tega ni še nobenmu tukaj naredil, tko da mislm da to ni panike...

sicer je pa druga tema za to.... rajš tm praši, eni tuki znajo tečni ratat :)

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Dober večer!

Nič podobnega nisem našel na celem forumu, zato odpiram novo temo. Moj X-Road noče vžgat. Ima 60 km in kar naenkrat se je odločil da ne bo deloval :alien1: Iskra je (preverjeno), bencin je, kljub vsemu pa ni opaziti razlike če imam gumb za zasilno pekinitev toka vključen ali pa izključen. Ali je kdo od vas imel podobno situacijo in kaj mi je soriti???

Hvala vnaprej,

LP Gašper

Nekje sm slišala da pomaga če NIMAŠ alg v tanku :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!