Skoči na vsebino

SAM SVOJ MEHANIK


mrhovina69

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Kje naj kupim/dobim plastobit, kakšna ideja?

Hvala.

Na našem koncu dobiš v Avtocolor d.o.o. (01 7553797 ) ampak zate se mi zdi da bo to mal predaleč tko d bo treba najdt eno ličarsko trgovino bližje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali je med Vami kdo,ki je že menjal parkirni žarnici spredaj pri SUZUKI vagon R+ letnik 1998. Da bi zamenjal ti dve žarnici bi moral imeti rokico majhno kot dojenček in dovolj dolgo in močno, da bi odvil nosilec žarnice. Ali pa obstaja kakšno orodje za to delo. Vsak nasvet mi bo zelo prav prišel. Tudi informacija koliko bi za to delo plačal na servisu za SUZUKI vozila.

car28.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je med Vami kdo,ki je že menjal parkirni žarnici spredaj pri SUZUKI vagon R+ letnik 1998. Da bi zamenjal ti dve žarnici bi moral imeti rokico majhno kot dojenček in dovolj dolgo in močno, da bi odvil nosilec žarnice. Ali pa obstaja kakšno orodje za to delo. Vsak nasvet mi bo zelo prav prišel. Tudi informacija koliko bi za to delo plačal na servisu za SUZUKI vozila.

car28.gif

odmontiraj celo luč ponavadi držita luč samo dva vijaka .odmontiraš in snameš luč zamenjaš zarnico in luč nazaj verjemi da si boš prihranil ogromno živcev .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kje se nahaja rele ventilatorja hladilnika pri Škodi Feliciji.

V rpedalčku pri sovoznikovi strani kjer se nahajajo varovalke in drugi releji ga ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se nahaja rele ventilatorja hladilnika pri Škodi Feliciji.

V rpedalčku pri sovoznikovi strani kjer se nahajajo varovalke in drugi releji ga ni.

Sploh ni nujno da je vmes reley. Daj kontakt in probaj kratko spojiti oba (ali vse tri)kable na termostikalu.Škode točno nepoznam ti pa to piŠem kot avtoelektrikar !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor...imaš prav-zgleda sploh ni releja. Sem pa ugotovil vzrok napake (nevklapljanje ventilatorja), ki leži v defektnem termostikalu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

a se kdo kaj spozna na avtodiagnostiko, obd konektorje točno......zanima me, ali je na obd-ju napajanje tudi ko je avto ugasnjen oz. ni kontakta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se kdo kaj spozna na avtodiagnostiko, obd konektorje točno......zanima me, ali je na obd-ju napajanje tudi ko je avto ugasnjen oz. ni kontakta?

Ponavadi ni.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se kdo kaj spozna na avtodiagnostiko, obd konektorje točno......zanima me, ali je na obd-ju napajanje tudi ko je avto ugasnjen oz. ni kontakta?

napajanje cesa...mislis da ce imas konektor prikljucen in da ti recimo potem polni prenosnika to se da neglede na to a je kontakt ali ne je pa odvisno od kabla, ce pa si mislil da bi delal s testerjem brez da imas kontakt pa vecinoma vsi sistemi niso dostopni , za prepoznavo vozila more bit kontakt oz napajanje,v primeru da je kakšen sistem v okvari in vozilo nima kontakta neglede na to da ima napajanje, je pa mozno z testerjem prit noter v avtorizacijo in zagon seveda z pogojem da kljuc je v vozilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se kdo kaj spozna na avtodiagnostiko, obd konektorje točno......zanima me, ali je na obd-ju napajanje tudi ko je avto ugasnjen oz. ni kontakta?

Vsaj napiši za kateri avto to sprašuješ ! Če ima stalni tok na tem konektorju pa lahko sam sprobaš z multi metrom ali pa kar s probirno lučko je bolj enostavno kot to spraševat po forumu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gre pa za obd-II konektor, torej hočem vedeti ali bo priklopljena naprava (ELM 327 bluetooth) napajana tudi ko bo avto brez ključa v ključavnici? ali bo potrebno pin 16 ( na napravi seveda, avtomobilskega ožičenja se ne bom dotikal) prekiniti in dodati rele da ne bo žrlo baterije ko bo avto miroval

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gre pa za obd-II konektor, torej hočem vedeti ali bo priklopljena naprava (ELM 327 bluetooth) napajana tudi ko bo avto brez ključa v ključavnici? ali bo potrebno pin 16 ( na napravi seveda, avtomobilskega ožičenja se ne bom dotikal) prekiniti in dodati rele da ne bo žrlo baterije ko bo avto miroval

Ne vem odgovora...

Vendar... kolega ima vedno tudi (tak) bluetooh dongle na obd2 konektorju priklopljen (Honda Civic 2007) in nima problemov z baterijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<p>...sem že ugotovil, so žice za konektorjem lahko dostopne, da sem zraven naslonil iglo od voltmetra, in na žalost ima pin stalni tok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<p>...sem že ugotovil, so žice za konektorjem lahko dostopne, da sem zraven naslonil iglo od voltmetra, in na žalost ima pin stalni tok

najdi kontakt plus ... če ne drugje je na ključavnici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne bo problem, ker imam panel z varovalkami v armaturi in bom samo dodal, kakor rečejo američani ˝add-a-circuit˝ varovalko na enega porabnika ki dela samo pod kontaktom, kot na spodnji sliki, pa ne rabim nič posegat v ožičenje, s tem se bo krmilil rele ki bo vklopil BT diagnostiko, bom pa potreboval še obd podaljšek za predelavo 16. pina na rele

sku_117726_2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Brisalci. Moj večen problem. Kupujem vedno na tramasu, probal že trde mehke, firme si ne zapomnem katere so, ima kdo kakšne ki zdržijo vsaj 1 leto? :)

Neboš verjel jaz vedno kupim najcenejše in to tiste na meter in si jih sam odrežeš na potrebno dolžino ! Še vedno mi je zdržal vsaj 2 leti in vedno dam potem levega na desno stran in na levo (šofersko)stran si dam spet novega tako,da lahko rečem z vsako garnituro dveh brisalcev vozim ca 4 leta.Moraš pa pazit na brisalce še posebno kadar je zamrzjeno, očisti šipo in jo polij še z mlačno vod takoj vžgi brisalce in pošpricaj z vetrobransko proti zmrzovalno tekočino ! Ni pa neke bistvene kvalitete med brisalci večkrat je problem z vibriranjem to pa odpraviš tako da z kleščami malo zaviješ nosilec metlice v eno ali v drugo stran tako da metlica nalega na steklo pod malo drugačnim kotom, čeprav je najpravilneje pod kotom 90 stopinj !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Vprašanje: ima kdo kakšno idejo, kako doma brez laserskih pripomočkov preveriti "špuro" motocikla - pri avtih je to optika?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal motor na nosilec /dvigalko,da je stal navpično, nato pa sem zidarsko desko (2,5 m) prislonil k zadnji gumi na eni in na drugi strani ter izmeril razliko do sprednje gume (ki je ožja). Zadaj sem desko nekoliko dvignil, da sem jo prislonil na gumo na sprednji in zadnji strani. Potem sem napenjalec jermena zategnil toliko, da je bilo na obeh straneh enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2016 at 14:26, Darko3g pravi:

Jaz sem dal motor na nosilec /dvigalko,da je stal navpično, nato pa sem zidarsko desko (2,5 m) prislonil k zadnji gumi na eni in na drugi strani ter izmeril razliko do sprednje gume (ki je ožja). Zadaj sem desko nekoliko dvignil, da sem jo prislonil na gumo na sprednji in zadnji strani. Potem sem napenjalec jermena zategnil toliko, da je bilo na obeh straneh enako.

Norc :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!