Skoči na vsebino

SAM SVOJ MEHANIK


mrhovina69

Priporočene objave

pred 14 urami, Arzen pravi:

Norc :lol1:

Kaj je tu norega in smešnega?

Tudi stari mehaniki so kolotek (špuro pa naše) nastavljali z dvema palicama, ki so ju prislonili na zadnjo in sprednjo stran platišča prednjih koles ter tako ugotavljali razliko. Imaš boljšo metodo?

Morda pa sem norc, ker na ta forum v resne teme še vedno pišem resne objave.

Res je, da je to tema za avtomobiliste, vendar je bilo vprašanje za motocikel.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Kaj je tu norega in smešnega?

Tudi stari mehaniki so kolotek (špuro pa naše) nastavljali z dvema palicama, ki so ju prislonili na zadnjo in sprednjo stran platišča prednjih koles ter tako ugotavljali razliko. Imaš boljšo metodo?

Morda pa sem norc, ker na ta forum v resne teme še vedno pišem resne objave.

Res je, da je to tema za avtomobiliste, vendar je bilo vprašanje za motocikel.

Ne ne, ni bilo slabo mišljeno. Pač dobra fora je in taki ste mi všeč. :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 let pozneje...

po mojem mnenju tisti o-ring ne more puščati navzgor .. dejansko zatesni samo pritisk oz motorja , da ne prepiha tesnila na tem pokrovu in da se olje ne meša z vodo..  olje mu pušča nekje nad tem pokrovom.. od 20,30 naprej..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ej @Zok tvojo pomoč rabim. V eni temi si dal video, kako si pri oplel corsi ventile očistil z neko tekočino. Pa ne najdem več.  Zanima me katero uporabljaš, ker se slišal, da vse niso dobre. In kako to sploh nardit. Tankat v praze rezervoar, al v polhen. Tiščat, al počas vozit. Peugetot Boxer 3.0. 

Če si vzameš par min, pa mal napišeš, ti bi bil full hvaležen. Za "pir" hvaležen ob prvi priliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mojo ex fiesto imenujes corsa, si me pravkar uzalil v dno duse. :P 

Ne ventile - injektorje sem cistil. Menjat filter, pa cistilo natankat v tank - previsoka koncentracija ne obstaja, jaz sem navadno natankal liter na cetrt do pol tanka. Nacin voznje niti ni toliko vazen, morda pri nizjih obremenitvah celo vec cistila stece okrog "servo" sistema injektorjev in preko povratnih vodov nazaj v tank, vendar je najbolj kriticno mesto injektorja kar se tice necistoc, sama soba - tisti del, ki gleda v zgorevalno komoro. Kar gre tja, na koncu vbrizga v cilinder, in zgori.

Ko sem izvajal prvo kuro, sem tank odklopil, in dovod ter odvod potopil kar v liter in pol plastenko, kjer je bil liter tega cistila. Pa pustil, dokler se ni velika vecina cistila porabila. Sta pa lahko tu dve tezavi - s tem ni aktivnega hlajenja inektorjev, pa nif ino, da crpalka potegne zracne mehurcke - kavitacija, itd..

Kjer ima avto crpalko v tanku, je nemogoce cistiti injektorje na cistilo z odklopljenim tankom brez, da uporabimo namensko napravo - v tem primeru mora visokotlacna crpalka imeti gorivo dovedeno pod dolocenim tlakom... ...liqui moly jet clean tronic se temu rece. Fina zadeva. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf. Mal sm pobrklu zgleda u uno "corso" in "ventili".

Dons mej čist zjebal neki... Mam doma 13l dizla zmešanga z 13l benza pa mal sline je vmes. 

Se pravi če jest nalijem, liqui moly v kestl, bo mal popucal injektorje. Ker tle se tud moje znanje mehankarstva konča.

PS: Aja, @Zok dej me še usmer v eno spletno trgonvino, da to kupm.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kam dat popravljat plastike za motor - nove so ubijalske cene, smo mislili kar nove najprej dat gor :( ... Plastike sedaj niso polomljene ali počene. So cele, ampak so bile podrajsane in jih je prejšnji lastnik špricnil zelo šlampasto. (še to je olepšano povedano, ker je kar preko nalepk in vsega pošprical z barvo oz lakom). Skratka, mi bi se lotili opraviti malo bolje, a ne sami, glede na vse skupaj. Kljub vsemu pa bi želeli opraviti popravilo ceneje, kot da kupimo nove plastike _ gre se za Hondo CBF 125. 

Še to morda - Štajerski konec, Maribor morda?

Hvala za ideje, nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poišči nekoga, ki oblači v folijo. Ni ravno najcenejše, ampak bo verjetno vseeno najboljša varijanta tudi glede izgleda/cene. Je pa potrebno odstraniti vse kar je nalimano/napacano in pobrusti/zgladiti plastike, ker se drugače vse vidi "skozi" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!