Skoči na vsebino

Prenosnik


Priporočene objave

Mislim da ni slaba ideja. V tem primeru lahko jaz kar za nekaj časa dan baterijov predal in uporabljam na 220 kar mi ni noben problem.

Pride v kratkem Lucky k meni pa se bova dogovorila glede tega.

Hanzi ti kar! Mene zaradi tega ne bo glava bolela. Glavno, da ti bo dobro služil do nadaljnjega. Sicer mam pa še enega, sam je pa sploh škatla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Sam ma ta notesnik okol 15mesecev.Ko sem ga kupil sem napolnil in spraznil in je zdržala dobri 2uri.Potem sem jo spravil v predal in jo po 6mes spet napolnil in je držala 2uri.Pred tednom sem jo spet napolnil in spet je držala 2uri.Drugače imam skozi na 220V.Shranim pa prazno baterijo.

Glede tipk mislim,da se ti prah nabere pod tipke.Sam ga kr spiham za malim kompresorčkom za pumpat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ma ta notesnik okol 15mesecev.Ko sem ga kupil sem napolnil in spraznil in je zdržala dobri 2uri.Potem sem jo spravil v predal in jo po 6mes spet napolnil in je držala 2uri.Pred tednom sem jo spet napolnil in spet je držala 2uri.Drugače imam skozi na 220V.Shranim pa prazno baterijo.

Glede tipk mislim,da se ti prah nabere pod tipke.Sam ga kr spiham za malim kompresorčkom za pumpat!

kar tako, nič ne razdiraš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo tole je moja nova mašina...deluje perfektno, odličen izgled...ma čista 10tka !!!

HP Pavilion DV7-1070eg,

17.1" TFT LCD WXGA (1440*900),

Intel Core 2 x Duo P8400 z 2.26 Ghz ( 4,52 Ghz ) ,

4 GB DDRAM II,

640 GB HDD,

Blue RayCombo, Nvidia GF9600 M GT,

WLAN, E-Sata,

HMDI,

1 leto garancije

zaklenitev in odklenitev na prstni odtis itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tole je moja nova mašina...deluje perfektno, odličen izgled...ma čista 10tka !!!

HP Pavilion DV7-1070eg,

17.1" TFT LCD WXGA (1440*900),

Intel Core 2 x Duo P8400 z 2.26 Ghz ( 4,52 Ghz ) ,

4 GB DDRAM II,

640 GB HDD,

Blue RayCombo, Nvidia GF9600 M GT,

WLAN, E-Sata,

HMDI,

1 leto garancije

zaklenitev in odklenitev na prstni odtis itd...

Fajn masinca ni kaj. Bi taksna zadeva zanimala tudi mene...Cena pa je...? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa še js napiso ka mam (kupljen pred 1 mescem) cena 1099€:

Toshiba

Intel Core2 Duo P8400 2.26 GHz

4GB (2 x 2GB), 800MHz, DDR2

250GB, 5400rpm, SATA + 250GB zunanji disk

1280x800, 15.4'', TruBrite

ATI HD3650 512MB

3 leta garancije

tudi odklep na prstni odtis itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tole je moja nova mašina...deluje perfektno, odličen izgled...ma čista 10tka !!!

HP Pavilion DV7-1070eg,

17.1" TFT LCD WXGA (1440*900),

Intel Core 2 x Duo P8400 z 2.26 Ghz ( 4,52 Ghz ) ,

4 GB DDRAM II,

640 GB HDD,

Blue RayCombo, Nvidia GF9600 M GT,

WLAN, E-Sata,

HMDI,

1 leto garancije

zaklenitev in odklenitev na prstni odtis itd...

To si napačno razlagaš: Intel Core 2 x Duo P8400 z 2.26 Ghz ( 4,52 Ghz )

Intel Core2 Duo je dvojedrni procesor, 2.26 pa so GHz obeh jeder tako da je to skupni takt procesorja in ne 4.52GHz...to se pravi da imaš ti dve jedri po 1.6GHz ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si napačno razlagaš: Intel Core 2 x Duo P8400 z 2.26 Ghz ( 4,52 Ghz )

Intel Core2 Duo je dvojedrni procesor, 2.26 pa so GHz obeh jeder tako da je to skupni takt procesorja in ne 4.52GHz...to se pravi da imaš ti dve jedri po 1.6GHz ;)

Ne govori traparij.

Procesor ima dve jedri po 2.26ghz. V bistvu dva procesorja v enem. Frekvence jeder pa ne moreš seštevati, ker ne delujejo tako. Več jeder je zato, da program, ki zna izkoriščati več jeder deluje hitreje ali pa da hkrati uporabljaš več procesorsko zahtevnih programov, brez bistvenega padca hitrosti izvajanja in zmanjšane odzivnosti sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govori traparij.

Procesor ima dve jedri po 2.26ghz. V bistvu dva procesorja v enem. Frekvence jeder pa ne moreš seštevati, ker ne delujejo tako. Več jeder je zato, da program, ki zna izkoriščati več jeder deluje hitreje ali pa da hkrati uporabljaš več procesorsko zahtevnih programov, brez bistvenega padca hitrosti izvajanja in zmanjšane odzivnosti sistema.

Točno tako, le s tem, da teoretično lahko seštevaš jedra, ker je delo teoretično lahko opravljeno v dvojedernem procesorju dvakrat hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se nisem pravlino izrazil ker sem hotel poenostavit samo ta procesor 100% nima 4,52 GHz... mam isti procesor in sem ga poizkusil s programom nevem točno katerim in je prišel do okoli 1600MHz po jedru ter je bil 100% obremenjen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, meseca novembra sem se odlocil in nabavil APPLE MACBOOKa. in ce se ne zgodi nic drasticnega nikoli vec ne bom uporabljal kaksne druge znamke, se posebaj ne z windowsi. Po specifikacijah (stevilkah) ni nic izstopajocega, vendar vse deluje 100%, operacijski sistem Leopard je miljon krat boljsi (lazji, hitrejsi) od winsov, ekran je fantasticen, vsi programi so med seboj max. kompatibilni, povezljivi in se je tega. da ne omenjam dejstva da ni tezav z virusi in ostalo nesnago. skratka, ni mi zal da sem poslusal nasvet. lahko le priporocam, ker je totalni zakon. ko pridem do naslednjega kesa bom za Appla zamenjal se PCja.

p.s. ne kritiziram drugih znamk, hvalim JABOLKO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, meseca novembra sem se odlocil in nabavil APPLE MACBOOKa. in ce se ne zgodi nic drasticnega nikoli vec ne bom uporabljal kaksne druge znamke, se posebaj ne z windowsi. Po specifikacijah (stevilkah) ni nic izstopajocega, vendar vse deluje 100%, operacijski sistem Leopard je miljon krat boljsi (lazji, hitrejsi) od winsov, ekran je fantasticen, vsi programi so med seboj max. kompatibilni, povezljivi in se je tega. da ne omenjam dejstva da ni tezav z virusi in ostalo nesnago. skratka, ni mi zal da sem poslusal nasvet. lahko le priporocam, ker je totalni zakon. ko pridem do naslednjega kesa bom za Appla zamenjal se PCja.

p.s. ne kritiziram drugih znamk, hvalim JABOLKO.

kakšna je bla pa cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, meseca novembra sem se odlocil in nabavil APPLE MACBOOKa. in ce se ne zgodi nic drasticnega nikoli vec ne bom uporabljal kaksne druge znamke, se posebaj ne z windowsi. Po specifikacijah (stevilkah) ni nic izstopajocega, vendar vse deluje 100%, operacijski sistem Leopard je miljon krat boljsi (lazji, hitrejsi) od winsov, ekran je fantasticen, vsi programi so med seboj max. kompatibilni, povezljivi in se je tega. da ne omenjam dejstva da ni tezav z virusi in ostalo nesnago. skratka, ni mi zal da sem poslusal nasvet. lahko le priporocam, ker je totalni zakon. ko pridem do naslednjega kesa bom za Appla zamenjal se PCja.

p.s. ne kritiziram drugih znamk, hvalim JABOLKO.

Vse to bi lahko rekel tudi za linux, ki za razliko od Jabolkovih izdelkov ne stane nič. Se pa strinjam z izjemno dodelanostjo Apple izdelkov tako po dizajnu kot po ergonomiji in funkcionalnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to bi lahko rekel tudi za linux, ki za razliko od Jabolkovih izdelkov ne stane nič. Se pa strinjam z izjemno dodelanostjo Apple izdelkov tako po dizajnu kot po ergonomiji in funkcionalnosti.

Oh, lepo te prosim. OS 10 je in vedno tudi bo svetlobna leta pred katerokoli distribucijo Linuxa, kar se tiče "desktop" uporabe.

Že kar nekaj časa sem na OS 10. Najprej še Tiger, potem že Leopard... PC-ja z Okni ne posedujem in stran od OS 10, ne grem NIKOLI.

P.S.: Tudi en Hackintosh mi odlično (brez vsakršnih pomankljivosti- praktično JE MAC) služi kot workstation, že malo več kot eno leto.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, lepo te prosim. OS 10 je in vedno tudi bo svetlobna leta pred katerokoli distribucijo Linuxa, kar se tiče "desktop" uporabe.

Že kar nekaj časa sem na OS 10. Najprej še Tiger, potem že Leopard... PC-ja z Okni ne posedujem in stran od OS 10, ne grem NIKOLI.

P.S.: Tudi en Hackintosh mi odlično (brez vsakršnih pomankljivosti- praktično JE MAC) služi kot workstation, že malo več kot eno leto.

Seveda, in 'desktop' uporaba je kaj? Grafični vmesnik in ostala navlaka je predvsem stvar navade..ko se navadiš na linux, je ta čisto OK. Ne pravim, da je MAC OS slab, le toliko boljši ni, da bi -zame- s tem upravičil svojo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, in 'desktop' uporaba je kaj? Grafični vmesnik in ostala navlaka je predvsem stvar navade..ko se navadiš na linux, je ta čisto OK. Ne pravim, da je MAC OS slab, le toliko boljši ni, da bi -zame- s tem upravičil svojo ceno.

Sicer je za Linux spisanih kar nekaj namizij (KDE, Gnome, Xfce,.. ), a žal nobeno ne predstavlja tudi približka uporabnosti in preprostosti, kot to oboje predstavlja namizje v OS 10. Predvsem je iz mojih lastnih izkušenj problem v tem, da spisane aplikacije niso dobro povezane z delovnim okoljem samim, kaj šele med seboj.

P.S.: Odkar pri Applu v svoje Mace vgrajujejo Intel čipovje, je namestitev OS 10 dokaj preprosta tudi na navaden PC (z določenimi hardverskimi zahtevki- predvsem je pomemben proizvajalec komponent). Do povsem legalnega Leoparda prideš že za 100$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je za Linux spisanih kar nekaj namizij (KDE, Gnome, Xfce,.. ), a žal nobeno ne predstavlja tudi približka uporabnosti in preprostosti, kot to oboje predstavlja namizje v OS 10. Predvsem je iz mojih lastnih izkušenj problem v tem, da spisane aplikacije niso dobro povezane z delovnim okoljem samim, kaj šele med seboj.

P.S.: Odkar pri Applu v svoje Mace vgrajujejo Intel čipovje, je namestitev OS 10 dokaj preprosta tudi na navaden PC (z določenimi hardverskimi zahtevki- predvsem je pomemben proizvajalec komponent). Do povsem legalnega Leoparda prideš že za 100$.

In s čem tako specifičnim se ukvarjaš, da imaš težave s povezljivostjo med aplikacijami v linuxu, če ni skrivnost?

V Nemčiji (Apple store) sta OS X in nek osnovni paket office like softwarea 200€+. Če se ti zdi to zanemarljiva cena pri 400-500€, kolikor stane že precej dober računalnik, se meni ne zdi tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Odkar pri Applu v svoje Mace vgrajujejo Intel čipovje, je namestitev OS 10 dokaj preprosta tudi na navaden PC (z določenimi hardverskimi zahtevki- predvsem je pomemben proizvajalec komponent). Do povsem legalnega Leoparda prideš že za 100$.

Windows ali Vista sta bistveno cenejša :whistle:

pa glihtko dobr dela zadeva ;)

aja, tut OS X ma svoje pomanjkljivosti, ampak ljudje tega zaradi Apple Distortion Fielda ne vidijo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se nisem pravlino izrazil ker sem hotel poenostavit samo ta procesor 100% nima 4,52 GHz... mam isti procesor in sem ga poizkusil s programom nevem točno katerim in je prišel do okoli 1600MHz po jedru ter je bil 100% obremenjen...

Stestirali procesor 2.0 duo core v acerju novem!Deluje dvakrat po 800MHz ko pa ga obremeniš pa deluje dvakrat 1000Mhz.Menda imajo tako narejeno zaradi gretja procesorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stestirali procesor 2.0 duo core v acerju novem!Deluje dvakrat po 800MHz ko pa ga obremeniš pa deluje dvakrat 1000Mhz.Menda imajo tako narejeno zaradi gretja procesorja

ups narobe sm napiso ne 1600MHz ampak 1100MHz po jedru mam pa Core2 Duo P8400 2.26GHz...

aja drugače pa si še eden ko si potrdil da se to ne šteje 2.26GHz * 2, to je zmotno razmišlanje

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!