Skoči na vsebino

Razlogi za poroko???


Alla

Priporočene objave

Hecno :!: :idea:

Vsi v topicu proti, samo 2 v anketi :twisted: :!:

heh, ... sej ne vejo, .... oz. oprosti jim oče saj ne vejo kaj delajo, ... ne Roni?!

Hmm, ma zakaj bi bil kdo proti, sam pravo perspektivo na papirologijo in realne pluse ki jih prinese moraš imet (jap tut na minuse).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poroka sicer čisto ok zadeva... tudi zaradi vseh pravno itd razlogov... vendar še ne zdaj.

je pa res, da mi gre pa vsa ta norija ob poroki absolutno na živce... najboljše je, da nekam greš pa se na hitro poročiš (kolega sta to izvedla tak čisto by the way na dopustu v ZDA- v vegasu.. njena mati je skoraj mlade dobila, ko sta prišla nazaj :lol: ).... že tak verjetno ne bom nikoli plavala v denarju... pa, da bi pol še plačala velike 'dnare' za eno ohcet... 'jok brate odpade' :twisted: :shock:

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne rabiš 5 razlogov. Dovolj je 1 sam - da imaš nekoga tako noro rad, da bi bil z njim skupaj celo življenje in ker si drugače življenja ne moreš predstavljati, to potrdiš še pred pričami s posebnim obredom (to je namreč le jagoda na vrhu smetane ljubezni).

Upam, da bova midva z Maticom čez 32 let še toliko zdrava, da greva lahko to spet potrdit na zlati poroki. (In upam, da bo tudi on ZA!) :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da je zadosten 1 razlog (imeti nekoga tako noro rad), toda kdo mi lahko zagotovi, da ga bom imela čez nekaj let še vedno tako noro rada, da ne bo noben drug uletel, ki mi bo zbudil še močnejša čustva?!?!

Ta Za vedno, do konca življenja mene na smrt plaši in odvrača od tega.... Kaj pa jaz vem, kaj bo jutri..... :roll:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da je zadosten 1 razlog (imeti nekoga tako noro rad), toda kdo mi lahko zagotovi, da ga bom imela čez nekaj let še vedno tako noro rada, da ne bo noben drug uletel, ki mi bo zbudil še močnejša čustva?!?!

Ta Za vedno, do konca življenja mene na smrt plaši in odvrača od tega.... Kaj pa jaz vem, kaj bo jutri..... :roll:  

Alla

Za nobeno stvar v življenju ni garancije, za nič ti ne more nihče ničesar zagotoviti. Vse je namreč odvisno od razvoja dogodkov, k čemur pa pripomoreš sam, velik dejavnik so tudi drugi. Saj si verjetno že na drugih področjih preizkusila, da je življenje ena velika loterija.

V zakonu pa je seveda potrebno veliko razumevanja in seveda tudi popuščanja, prilagajanja, ....

In če ti je sedaj z njim lepo, ali ni lep občutek, da pomisliš, da ti bo lepo do konca življenja; zakaj te to na smrt plaši? Tako ali tako nihče ne ve, kaj bo jutri, ampak če že v naprej s strahom pričakuje jutrišnji dan, ta ponavadi res ne more biti lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to potrdiš še pred pričami s posebnim obredom

ni mi jasno, zakaj rabiš še uraden 'štempl' za svojo ljubezen?

P.S.

Kot bi za sex rabu priče in notarja, da si zares sexal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm poroka . ne vem. midva z gogijem čist dobro shajava brez nje (skupaj sva 7 let). mogoče še bolje kot pa če bi bila poročena. pa niti ne razmišljava o njej. kaj pa vem , važno je da se dva razumeta med sabo in spoštujeta, če tega ni, jima ne pomaga niti papir niti blagoslov duhovnika. vse je v nas samih.

najbolj mi gredo pa na živce , poroke , ki se sklenejo zaradi otroka , ki je na poti.(bedarija).

sicer pa vsak sam ve kako in kaj bo storil v življenju, če bi se rad poročil naj se poroči, sam ne zaradi tega ker mu ta stari tako rečejo( al pa kakšnege drugega razloga) ampak mora biti to skupna odločitev obeh partnerjev. :wink:

dr.looney :twisted:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to potrdiš še pred pričami s posebnim obredom

ni mi jasno, zakaj rabiš še uraden 'štempl' za svojo ljubezen?

P.S.

Kot bi za sex rabu priče in notarja, da si zares sexal...

zaradi potomcev,dedovanja ...etc.Če bi razmislil bi našel veliko razlogov za.In obratno.

Zakaj katoliška cerkev zahteva celibat ?

Zaradi dediščine (mogočih) duhovnikovih potomcev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi potomcev,dedovanja ...etc.Če bi razmislil bi našel veliko razlogov za.In obratno.  

Zakaj katoliška cerkev zahteva celibat ?  

Zaradi dediščine (mogočih) duhovnikovih potomcev...

danes to ne drži več... Če eden od partnerjev dokaže, da je živel v skupnem gospodinjstvu, je isto kot bi bil poročen.

Velja tudi za duhovnike (sam oni imajo bolj pedofilska in homo nagnjenja :twisted: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to potrdiš še pred pričami s posebnim obredom

ni mi jasno, zakaj rabiš še uraden 'štempl' za svojo ljubezen?

Saj ga ne rabiš, želiš ga, ker bi rad celemu svetu oznanil, da sedaj pripadata drug drugemu tudi uradno. Meni osebno je bil to najlepši dan v življenju vse do rojstva mojih otrok. Tudi sedaj se ga vsako leto z veseljem spomnim in ga v celoti podoživljam (na ta dan namreč nikoli ne kuham in tako je praznovanje popolno :P :P :P , saj imam samo 3 take dni v letu :cry: :cry: :cry: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da je zadosten 1 razlog (imeti nekoga tako noro rad), toda kdo mi lahko zagotovi, da ga bom imela čez nekaj let še vedno tako noro rada, da ne bo noben drug uletel, ki mi bo zbudil še močnejša čustva?!?!

Ta Za vedno, do konca življenja mene na smrt plaši in odvrača od tega.... Kaj pa jaz vem, kaj bo jutri..... :roll:  

Alla

Te razumem popolnoma ... ampak, če nisi pripravljen z nekom za vedno ... to ni to ...

Vsaka ljubezen je večna dokler traja :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da je zadosten 1 razlog (imeti nekoga tako noro rad), toda kdo mi lahko zagotovi, da ga bom imela čez nekaj let še vedno tako noro rada, da ne bo noben drug uletel, ki mi bo zbudil še močnejša čustva?!?!

Ta Za vedno, do konca življenja mene na smrt plaši in odvrača od tega.... Kaj pa jaz vem, kaj bo jutri..... :roll:  

Alla

Noro rad (zaljubljenost), je le kratek del zgodbe o dveh, ki se odlocita za skupno življenje. Po vseh pravilih to mine ostane pa zaupanje, spostovanje, razumevanje, navezanost,... To so stvari, katerih se clovek lahko priuci in ne pridejo in izginejo v trenutku. Z enim stavkom the Art of Love

just a thinker :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so stvari malo drugačne kot pred sto leti, ko je ljudem "zatupila" možgane cerkev, da morajo bit do smrti skupaj pa te fore ...

Če ne gre pač ne gre. Malo banalna primerjava ampak vendarle: če se ti avto tako pokvari, da se ga ne izplača več popravljati, ga pač zamenjaš.

Sicer pa kakor komu paše. Meni se obrača ob misli na razne ceremonije z župniki. Če že, potem "black wedding" ...

Uradna poroka pa itak postane "uporabna" šele ob morebitni ločitvi, ko se partnerja gledata kot pes in mačka in se nista sama sposobna sporazumno dogovorit, čigavo je kaj pa potem zapravljata denar za razne pravnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TI JE PISANA NA KOŽO :?: :?: quote]

Hmmm... a jaz cesa ne vem!? :shock: Alla, ze bila porocena?! :wink: :twisted: :D Ker jaz namrec nisem prasec... tako, za vsak slucaj... da ne bi kdo kdaj kaj napacnega govoril... ehehhehehe.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti slučajno......mislm,zgolj tako v mislih......čist mimogrede kej tazga.....mislim neuradno,neformalno načrtuješ?????????

Kja sem firbčen

Jaz sem tudi... Matr, zenske presenecajo vsak dan posebej... :twisted: :D (kodateganebivedelzeprejpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če ti je sedaj z njim lepo, ali ni lep občutek, da pomisliš, da ti bo lepo do konca življenja; zakaj te to na smrt plaši? Tako ali tako nihče ne ve, kaj bo jutri, ampak če že v naprej s strahom pričakuje jutrišnji dan, ta ponavadi res ne more biti lep.

Dada, bi se ti porocila z mano!? Ups... ne bo slo... Matic je zraven... :twisted: :D

Skratka, tako lepooooo si to povedala... O strahu namrec...

Se ti vidi, da si po naravi pozitivna osebnost in gledas to z druge, bolj soncne strani, ne pa s tiste, ki ze v zacetku zatrejo lepe trenutke...

Vsak dan je lep in je lep roliko casa, dokler se ne ukvarjas s tem, kaj ti bo jutrijsnji dan prinesel. Ker ce se odlocis, bo jutrijsnji dan prav tako lep, kot je danasnji... Ce pa se slucajno jutri zgodi to, da ni v prvem trenutku tako lepo, kot je bil prejsnji dan, pa ni nic hudega... Ti pac to prinese novo izkustvo, ki ga moras doziveti. In ce je to izkustvo razkol med dvema, pac je... Zakaj bi zaradi tega ze danes slabo zivel in vrgel prec vsaj se ta dan, ki je lep?! Brez zveze se je ukvarjati s tem, kaj bo jutri in ce se bos jutri sploh se zbudil z ljubljeno osebo... Zakaj ze danes kvariti dan z negativisticnimi mislimi!? Misli so kreativne in bolj, ko se jih oklepamo, bolj realne postajajo...

Ma fak it, spet uhajam v medprostor tega sveta... Bom raje nehal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da je zadosten 1 razlog (imeti nekoga tako noro rad), toda kdo mi lahko zagotovi, da ga bom imela čez nekaj let še vedno tako noro rada, da ne bo noben drug uletel, ki mi bo zbudil še močnejša čustva?!?!

Ta Za vedno, do konca življenja mene na smrt plaši in odvrača od tega.... Kaj pa jaz vem, kaj bo jutri.....

AD1: nihce ti tega ne more zagotoviti... lahko pa ti kdo zagotovi to, da ti dopusca ziveti tako, kot zelis in sprejema tudi to, da te izpusti, ce je potrebno... jasno velja to za oba... in tega te je strah... recimo... mogoce pa ne... kaj pa vem... :wink:

AD2: pameten clovek ti na poroki ne bo nikoli rekel, da je nekaj za vedno, ker nihce ne ve, kaj je jutri... kot si sama napisala... lahko samo rece, da se bo trudil za to, da bo resnicen in bo zivel tako, kot si zeli... in potem ni panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te razumem popolnoma ... ampak, če nisi pripravljen z nekom za vedno ... to ni to ...

Vsaka ljubezen je večna dokler traja  

Hear hear Hotschko! 8)

Ko/ce preneha trajati, pac preneha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, ja, saj se strinjam s tabo Gregsi, sam če živiš samo za danes (uživaš v lepoti današnjega dne), zakaj bi potem šel v neko dolgoročno zadevo, kot je poroka? In mislim, da je še lepše v dvoje, če zadeva ni požegnana od države in cerkve, ker potem veš, da je partner res s tabo zaradi tebe.....

Ma ja, saj še razložit ne znam kwa pravzaprav mislim.... :? :roll: :?

Vem sam, da nisem fan porok, niti tujih, kaj šele svoje..... :twisted: :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!