Skoči na vsebino

MOTO oprema - ženska


MaH

Priporočene objave

Torej če najdem kombinezon ga moram še plačat? huh :P

No dobro  :) Torej išče se usnje, bolj sport zadeva. Do sedaj kar je bilo za poizkusit je najbolj sedel A* stella monza, hlače so bile sicer predolge, kar je potem problem pri škornjih.. jakna pa je bila v ramah prevelika... Kasneje sma se odločila iskati kombinezone katere lahko izbereš številko hlač in jakne posebej, kar omogoča clover, vendar je bilo z hlačami enako - predolge... Trenutno je problem ker moto trgovine v slo nimajo izbire, letošnji modeli so kateri so ostali, novi pa naj bi prišli do marca prihodnje leto... Do sedaj pa sma bila v trgovinah: motooprema, moto nautika, avto triglav, bs, tc, laba. Trenutno je torej najbolje sedel A*, vendar ni za dobit posebej jakne in hlač, to bo komaj prihodnje leto z novimi modeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede številk, razn če kje na spletu najdeš skrajšano verzijo hlač, bo zelo težko, ker ti jih razn par cm ne morejo enostavno krajšat zaradi zaščite golenice. jakno bi mogoče bilo lažje najt, če jo iščeš posebi? za jih skupaj dat, pa se da potem šivilji (gospa vida iz vranskega) gospo tukaj na forumu zelo hvalijo. mogoče se ti jo pa splača vseeno kontaktirat pa obrazložit problem in ti bo znala poveda, kaj se da popravit in kaj ne. 

 

če ne pa res po meri mbr, lahko zbiraš barve in vse te zadeve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Na voljo usnjena jakna in hlače številka 36-38. Unikaten izdelek, ki ga je izdelal mojster iz Celja. Primerno za naked ali čoper stil.

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam eno vprašanje...za dekleta, žene, punce....motoristke.

Res nimam nič proti....ampak kam pri mili materi daste tiste dolge umetne nohte, ko si na roke potegnete zaščitne rokavice????

Ali so rokavice posebna- dolgoprsta izvedba....ali pa si odmontirate nohte....in ali je varno vozit s temi krepljci?

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Lepo, da pomisliš in vprašaš za tako praktično podrobnost; si eden redkih (predvidevam lastnik naravnih, pristriženih, nelakiranih nohtov). Imam srednje dolge nohte (nisam ko orao) za poleti, ko je sezona, pozimi lahko furam daljše, če mi paše.

Usnjene rokavice se načeloma "uležejo" po roki. Moški imate načeloma malo močnejše prste, zato vam v tem primeru širina pobere dolžino :). Ženske imamo pa tanjše prste .... Rokavice pred nakupom itak pomeriš, a ne? Rada imam Heldove, a sem že naletela na model z zares kratkimi prsti (prekratkimi za dolžino nohta  čez konico prsta). Pomerim pač druge. Si pa ne predstavljam, da bi imela nenalakirane in sklumpane nohte. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. No tebe še razumem, glede na pojasnilo. Da ne bo kakšne pomote....nisem noben šovinist, nimam zlobnih misli....urejena ženska...morda celo z okusom malce polepšana mi je všeč.

To zadevo z nohti sem opazil na nekaj fotografijah motoristk (ne tistih, ki jih fotografi gor namestijo da svojega krapa razkazujejo)...tistih, ki resno vozijo. In ja...kot si opazila imam pogled za detalje in ti nohti so mi res padli v oči. Čisto iz praktičnega vidika me je zanimalo...kako vam (ne vsem), gre skozi ta kombinacija... dolgi nohti-rokavice-varna vožnja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko še nisem našla rokavic, ki bi imele dovolj dolge prste in bile hkrati primerno ozke v dlaneh (tudi pri kratko urejenih nohtih). Pri višini 176 in številki škornjev 43 pač ženskih rokavic niti ne pogledam od prvega poskusa nakupa, trenutno mi najbolj odgovarjajo Five RFX1 v velikosti L, pa še to ni idealno in po daljši vožnji čutim problem s tem, da ne morem imeti iztegnjenega palca in kazalca. Že od začetka sezone odlašam z nakupom enih poletnih ta kratkih, ker se res nimam volje zopet ukvarjat z iskanjem primernega modela. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm....če sedaj bolje razmislim, imate motoristke v resnici lahko problem (brez sarkazma). Ali sploh obstajajo motoristične rokavice recimo ženski model?....jakne in hlače sem recimo zasledil....za ostalo pa izgleda ni tako enostavno. Pač kaj se pogovarjamo....v realnosti se mi vseeno zdi, da je pomembno da ti oprema dobro paše, ker je potem tudi vožnja varnejša....ne pa, da se moraš nenehno ukvarjat ker te nekaj tišči ali žuli tu in tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, BlondDiversion pravi:

 Si pa ne predstavljam, da bi imela nenalakirane in sklumpane nohte. 

Bajkerka mora met mau šmira za nohti :P .. 

nekatere punce v sezoni posekakajo nohte ;) 

pred 37 minutami, KARMEN1 pravi:

Imam kratke.

hvala bogu .... ker bi me u nedelo lahko spraskala :P 

 

pred 26 minutami, Snecer pravi:

Kak pa maš na nogah? 

če ne drsa s tačko po tleh, pol je bolje, da si jih sama seka z gricikalico :P

 

Vse za varno vožnjo  ... sekanje nohtov :lol1: 

Rokavice obstajajo z odsekanimi zgornjimi vrhovi prstov in so dosti zaščitene s kevlarjem in ostalimi zaščitami ;) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, BIF said:

Hmmmm....če sedaj bolje razmislim, imate motoristke v resnici lahko problem (brez sarkazma). Ali sploh obstajajo motoristične rokavice recimo ženski model?....jakne in hlače sem recimo zasledil....za ostalo pa izgleda ni tako enostavno. Pač kaj se pogovarjamo....v realnosti se mi vseeno zdi, da je pomembno da ti oprema dobro paše, ker je potem tudi vožnja varnejša....ne pa, da se moraš nenehno ukvarjat ker te nekaj tišči ali žuli tu in tam...

Vse obstaja, ampak vidim dva problema: Ženska moto oprema na že tako malem trgu kot je Slovenija... Verjamem, da se večini trgovin ne splača imeti na zalogi več kot dva modela. Kot drugo pa, sm že navajena, da povprečne cunje, ne samo moto, ki jih dobiš v štacunah, pač niso ble narejene za moje dimenzije, včasih ni lih fajn bit nadpovprečen :P

Od moto opreme imam specifično žensko le jakno, ker pač :boobies:, hlače so mi prekratke, prav tako škornji, rokavice in želva, zato so "moški" modeli. Tudi iz tega razloga imam tekstilno opremo, ker za usnje sploh ne upam pomislit, da bi našla primerno, udobno in varno velikost, moško pa zaradi oblin definitivno ne pride v poštev..

@DAMI34, oprosti da dodatno delo pri čiščenju teme, ampak sej niti ne vem, ali sploh že obstaja primerna tema na to tematiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, lucif3rka said:

 

@DAMI34, oprosti da dodatno delo pri čiščenju teme, ampak sej niti ne vem, ali sploh že obstaja primerna tema na to tematiko?

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ma kr krempeljce, pa nč ne joče, da jo kaj moti, sicer ne vozi, ampak aktivno sodeluje pri vožnji (recimo, šus pod rebra) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, lucif3rka pravi:

 usnje

Ne vem kakšno usnje te mika ampak:

https://www.revitsport.com/en/trousers-gear-2-ladies-44107.html#001

https://www.revitsport.com/en/jacket-ignition-2-ladies-40561.html#101

Ni full leather, samo tale set je #1. Sicer precej drag: jakna tam okoli 400 hlače 350-370. Na razprodajah dobu oboje pri nas za cca 600. V Louis-u se dobi za tako ceno v prosti prodaji, v akcijah še kakšen € cenej. Vsaj za hlače sm gledu so ble okol 270 gor.

Voženo pri 3 stopinjah brez da bi zeblo(vse podloge noter, termo gate+majca, puli), in pri 30+ brez kakšne posebne vročine (zgoraj jakna brez vseh podlog, funkcionalno perilo, čez navadna majca; spodaj samo hlače brez vsega...dobr navadne gate sm meu :P).

Če ti rev"it ne sede mislm da sm vidu tud druge proizvajalce na podobno finto, tudi pri naših trgovcih (KMC, TC, BS)

Pri kakšnih kombinezonih pa zna bit verjetno mal večji problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Moja ma kr krempeljce, pa nč ne joče, da jo kaj moti, sicer ne vozi, ampak aktivno sodeluje pri vožnji (recimo, šus pod rebra) :P

Meni so ble revit rokavice tudi čist zadost za ščipanje v rebra, za gas držat v avtošoli so se pa izkazale kot ne preveč primerne :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Xebec said:

Ne vem kakšno usnje te mika ampak:

https://www.revitsport.com/en/trousers-gear-2-ladies-44107.html#001

https://www.revitsport.com/en/jacket-ignition-2-ladies-40561.html#101

Ni full leather, samo tale set je #1. Sicer precej drag: jakna tam okoli 400 hlače 350-370. Na razprodajah dobu oboje pri nas za cca 600. V Louis-u se dobi za tako ceno v prosti prodaji, v akcijah še kakšen € cenej. Vsaj za hlače sm gledu so ble okol 270 gor.

Voženo pri 3 stopinjah brez da bi zeblo(vse podloge noter, termo gate+majca, puli), in pri 30+ brez kakšne posebne vročine (zgoraj jakna brez vseh podlog, funkcionalno perilo, čez navadna majca; spodaj samo hlače brez vsega...dobr navadne gate sm meu :P).

Če ti rev"it ne sede mislm da sm vidu tud druge proizvajalce na podobno finto, tudi pri naših trgovcih (KMC, TC, BS)

Pri kakšnih kombinezonih pa zna bit verjetno mal večji problem.

No, dejansko sem imela ogledano točno tole jakno, pa mogoče še tastaro verzijo Xene, ker že zdej vozim Rev'it Tornado komplet. Baje da se da celo na isto zadrgo potem spet skupaj, da lahko postopoma menjam, najprej jakno, pa potem hlače. Trenutno je plan čakanje na decembrski tc popust (po mogoče še kakšna kilca dol do takrat, k sm lih v tem procesu, nočem da mi je spet preveliko, me že zdej vse tepe če sm brez podloge). 

Pri Ignition me je lih to skrbelo, da je mogoče preveč zračna, ker mi to že zdej dela probleme (Tornado je pač predvsem mrežica :P), tako da hvala za tale opis! Kombinezon v enem delu pa ne pride v poštev, ker, 1) rabim jakno tudi za ob jeansu za tistih 5km do pisarne, in 2) ne grem se lulanja v enodelcu :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tri jakne, štiri pare hlač in dvojno obutev.

Popolnoma zimska Buse, usnjena Dainese, perforirana Alpinestars.

Hlače popolnoma zimske iz kordure, 2x motoristične jeans in usnjene Dainese.

Škornji Dainese, semiš gležnjarji Sidi.

Nohti - kratki :cool:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrežice so od 25C dalje, drugače moraš not tlačit windstopper. Mam, za kako kratko furo, ali kot dodatno na potovanjih, ko je za usnje res vroče. 30 in več C

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Mrežice so od 25C dalje, drugače moraš not tlačit windstopper. Mam, za kako kratko furo, ali kot dodatno na potovanjih, ko je za usnje res vroče. 30 in več C

a ti maš ženska oblaćila :huh:

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

a ti maš ženska oblaćila :huh:

:P

 

Ne, predividevam pa da enako delujejo. Mrežica je mrežica, razn če ma čez joške kaj drugač narejeno :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Ne, predividevam pa da enako delujejo. Mrežica je mrežica, razn če ma čez joške kaj drugač narejeno :ras:

pri njih ne deluje nič enako :lol1: 

vse kontra, pa čeprav je vse lahko še tako logično :P

če se ne vidi postava v kombinezonu, je vse narobe ... pa je logično, da v kombinezonu rit mau visi, saj ko se usedeš na motor, se itak našpona, ampak ne .. to je zanič ... štekaš :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

pri njih ne deluje nič enako :lol1: 

vse kontra, pa čeprav je vse lahko še tako logično :P

če se ne vidi postava v kombinezonu, je vse narobe ... pa je logično, da v kombinezonu rit mau visi, saj ko se usedeš na motor, se itak našpona, ampak ne .. to je zanič ... štekaš :P

 

 

čak mau, ženska psihologija in obleka, pa ženska psihologija pa izgled, ženska psihologija in vožnja/izgled mopeda...stari, to je za odpret novo temo. Verjetno bo mela neskončno strani. :P

js sm samo skromno pisal o fiziki... :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

čak mau, ženska psihologija in obleka, pa ženska psihologija pa izgled, ženska psihologija in vožnja/izgled mopeda...stari, to je za odpret novo temo. Verjetno bo mela neskončno strani. :P

 

sj vem .. ampak tema je taprava .. sem kar nekaj ženskam pomagu se oblečt (večkrat slečt :P ) motoristično opremo .. ampak, ti po pravici povem, da se jaz prej odločim kupit in opremit ter registrirat nov motor, kot kakšno oblečt in da bi bila zraun še zadovoljna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

Ne, predividevam pa da enako delujejo. Mrežica je mrežica, razn če ma čez joške kaj drugač narejeno :ras:

Tam tam, samo še kakšna dodatna plast je spodaj v tem delu :P

20170603_071026_HDR.thumb.jpg.c0f3bc55ffd6d246e73305f0d74817eb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, lucif3rka pravi:

No, dejansko sem imela ogledano točno tole jakno, pa mogoče še tastaro verzijo Xene, ker že zdej vozim Rev'it Tornado komplet. Baje da se da celo na isto zadrgo potem spet skupaj, da lahko postopoma menjam, najprej jakno, pa potem hlače. Trenutno je plan čakanje na decembrski tc popust (po mogoče še kakšna kilca dol do takrat, k sm lih v tem procesu, nočem da mi je spet preveliko, me že zdej vse tepe če sm brez podloge). 

Pri Ignition me je lih to skrbelo, da je mogoče preveč zračna, ker mi to že zdej dela probleme (Tornado je pač predvsem mrežica :P), tako da hvala za tale opis! Kombinezon v enem delu pa ne pride v poštev, ker, 1) rabim jakno tudi za ob jeansu za tistih 5km do pisarne, in 2) ne grem se lulanja v enodelcu :P 

Aja še to:

jst vozim z želvo spodaj. Tist ščitnik za hrbet ki se not vloži se mi ni zdel prav zlo impresiven.

Hlače pridejo brez bočnih ščitnikov, dobil sem jih edino v Louisu, te pa mam noter. Se ne pozna nič na udobju.

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Mrežice so od 25C dalje, drugače moraš not tlačit windstopper. Mam, za kako kratko furo, ali kot dodatno na potovanjih, ko je za usnje res vroče. 30 in več C

Res je, ampak ta set pride z windstoperjem, ki je hkrati tudi nepremočjliva membrana (testirano), in pa še dodatno "zimsko" podlogo (brezrokavnik) in pol pač kombiniraš kokr ti paše.

Je pa odvisno od posameznika, jst sm jih že tam pri 18 vse vn pometu, še posebi če je bil sonce, pa dal spodaj kakšno plast več (običen bombažen puli, pulover), da je zrak bolje krožil, ker pod tistim windstoperjem se mi rado nabere vlage in švica za en ajmar, ker se nima kam odvajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!