Skoči na vsebino

MOTO oprema - ženska


MaH

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljene, 

 

vprašanje za punce, moja ima dvodelni usnjen komplet Dainese, a se je že kateri zgodilo, da jo na naked motorju med vožnjo po 10 min začne tiščat lulat, tak kot da bi hlače pritiskale na mehur. Naj poudarim, da hlače niso preozke, ker sma jih dala razširit...

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Lamb of God pravi:

 a se je že kateri zgodilo, da jo na naked motorju med vožnjo po 10 min začne tiščat lulat, tak kot da bi hlače pritiskale na mehur. Naj poudarim, da hlače niso preozke, ker sma jih dala razširit...

Hlače naj obleče doma in se vsede na stol, saj je podobna pozicija kot na nakedu. In pozorno spremlja kje tišči. Lahko pa, da ni problem v "širini" oz. možno, da ji sam kroj ne ustreza. Lahko da je problem kadar (morda) hlače pripne z zadrgo na jakno, ali pa v kombinaciji z želvo. Lahko, da je problem, ker je usnje novo, trdo, neuležano... Postopno naj dodaja kose oblačil in spremlja kako vplivajo na počutje pri poziciji sedenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sam imam z podobnimi zračniki. Edina slabost, ki sem jo opazil je v hladnem (zjutraj ali na kakšnem prelazu) je, da nima za zadrgo zavihka, zato piha skozi na teh mestih. Sam sem dva ali tri krat zato oblekel brezrokavnik čez.

image.png

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 12. 2019 ob 8:48, Kugelschreiber pravi:

Ucer je gospa merla tole, in je kar OK. men je vsec, ker na prsih, in predvsem na hrbtu odpres velike mesh panele. A pozna kdo na pamet Se kako podobno zadevo, drugih proizvajalcev? 

https://www.wheelup.it/it/abbigliamento-strada/giacca-touring-finder-aquadry-lady-ghiaccio-giallo-fluo-antra.html

 

Imam Modeko Ventura GT  in nimam kritike na njo. In ima velike zračnike. Ne vem pa kako se imenuje ženski ekvivalentni model.

Če govorim o striktno ženskih modelih (z izdatnim zračenjem) pa moja boljša polovica prisega na Clover GTS... a je nekaj dražja. A tudi to bi se dalo v Moto Charlie dobiti po sprejemljivi ceni. Tudi Savana je narejena podobno.

Že zdavnaj pa sem ugotovil, da se nekaj več denarja ob nakupu jakne hitro povrne, ker so praviloma narejene bolj funkcionalno in tudi zdržijo precej.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Joker pravi:

Imam Modeko Ventura GT  in nimam kritike na njo. In ima velike zračnike. Ne vem pa kako se imenuje ženski ekvivalentni model.

Če govorim o striktno ženskih modelih (z izdatnim zračenjem) pa moja boljša polovica prisega na Clover GTS... a je nekaj dražja. A tudi to bi se dalo v Moto Charlie dobiti po sprejemljivi ceni. Tudi Savana je narejena podobno.

Že zdavnaj pa sem ugotovil, da se nekaj več denarja ob nakupu jakne hitro povrne, ker so praviloma narejene bolj funkcionalno in tudi zdržijo precej.

Imam Modeka jakno. Bo čas pokazal kako bo z njo. So pa šivi zelo slabi. Sukanc dovolj močan, a so šivi neenakomerni, nekateri izpuščeni... slabe rešitve pri rokavih in največji biser. Na mestu največjega zračnika na prsih je zašit vaserdiht notranji žep. Dotok zraka - nič. Odparal sem žep in tako rešil pretok zraka.

Do sedaj sem imel kar nekaj jakn in najbolj trpežna mi je bila najcenejša Hein Gericke. Revit sand, se je zbarvala in začela močno prepuščati zrak na nekaterih delih, je pa imela nekatere rešitve zelo dobre.

Težko bi rekel, kolikor denarja toliko muzike. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoc, morda se smo meni zdi, ampak predstavitve jakn na netu so precej boge. Delat 200km na blef je pa tud kurac. Pr nas se zaplete zarad cifer, gospa ma velko rit, pa kratke varovalke :) vidi stvari, so premajhne, popizdi in gre...konc shoppinga za kak tedn. :lol1: 

 

resno, nikjer ne najdem lepo poslikanih in razlozenih zracnikov. Ker mam eno korduro z zelo borno ventilacijo, vem de je to poleti muka, in je treba najdet nek zracnega, s podlogo ki to zapre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kugelschreiber pravi:

resno, nikjer ne najdem lepo poslikanih in razlozenih zracnikov. Ker mam eno korduro z zelo borno ventilacijo, vem de je to poleti muka, in je treba najdet nek zracnega, s podlogo ki to zapre.

Clover ima za vsako jakno video.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena izkušnja s Cloverjem, sicer v navezi z Moto Charlie pa vendar:

Pri jakni so se paneli na rokavih po kakšnih dveh letih pričeli "muckati" iz čistega mira. Nesla sva pokazat, Damir (Prodajalec v Moto Charlie) je klical zastopnika in jakno obdržal. Rokave so brezplačno in z opravičilom popravili... Vem, to je lepa gesta Cloverja, ampak MotoCharlie se je potrudil, da je do tega tudi prišlo. Ne vem kako bi bilo, če bi se obrnila direktno na Clover, sem pa ob zadnjem obisku trgovine izvedel, da so po tem še nekajkrat na enak način reševali težave. Vsekakor pomemben faktor pri nakupu. Sem pa, glede na pretekle izkušnje prav v zvezi s Cloverjem, več ali manj prepričan, da bi v BS Centru zaman pričakoval takšno posredovanje. Ampak za to ni kriv Clover pa tudi zgodbe z BS Centrom (jih je več) so za v drugo temo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Hvala za pomoc, morda se smo meni zdi, ampak predstavitve jakn na netu so precej boge. Delat 200km na blef je pa tud kurac. Pr nas se zaplete zarad cifer, gospa ma velko rit, pa kratke varovalke :) vidi stvari, so premajhne, popizdi in gre...konc shoppinga za kak tedn. :lol1: 

 

resno, nikjer ne najdem lepo poslikanih in razlozenih zracnikov. Ker mam eno korduro z zelo borno ventilacijo, vem de je to poleti muka, in je treba najdet nek zracnega, s podlogo ki to zapre. 

jaz imam mrežasto jakno. Super za nad 22-25C in v hudi vročini. Če je bolj hladno dam dežno podlogo noter. To je edina zadeva, ki se mi poleti kolikor toliko obnese od tekstila, ker vsi ostali tekstilni jakneži, ki so imeli zračnike, ali me je pihalo preveč skozi zračnike, al pa pa premalo. 

Drugo pa je, dokler se "guspa" ne bo peljala, ne boš vedel, kako zračniki delujejo. Meni se najbolj obnesejo zračniki na rokavu (v predelu bicepsa), jih imam na usnjeni jakni in shladijo dobro, tja do 30C nekako gre. Zrak lepo zaokroži okrog telesa, ko jih odprem. Ramenski (predel ključnice) pa me motijo ker potem preveč v ključnico piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam celoletno in brez podloge je solidna tudi pri celodnevni vožnji na okrog 40 stopinjah.

Ime sem pozabil, lahko grem pogledat, je pa svetle barve, skoraj bela, morda tudi to bolj odbija sonce, ne vem...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Jaz imam celoletno in brez podloge je solidna tudi pri celodnevni vožnji na okrog 40 stopinjah.

Ime sem pozabil, lahko grem pogledat, je pa svetle barve, skoraj bela, morda tudi to bolj odbija sonce, ne vem...:hmm:

Če nisi prepričan glede odboja, pojdi v črn šotor nato pa v bel - razlika je več kot očitna. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Joker pravi:

 Sem pa, glede na pretekle izkušnje prav v zvezi s Cloverjem, več ali manj prepričan, da bi v BS Centru zaman pričakoval takšno posredovanje. Ampak za to ni kriv Clover pa tudi zgodbe z BS Centrom (jih je več) so za v drugo temo.

Jaz pa imam ravno nasprotno izkušnjo iz BS centra. Ko sem kupovala ravno Cloverjeve hlače, sem vprašala ali poznajo koga, ki bi znal to lično in kvalitetno skrajšat. Prodajalec je vpričo mene poklical šiviljo. Ker imajo hlače več plasti je žal (ali pa na mojo srečo), zavrnila krajšanje, ker je preveč dela. Potem sem se tega lotila sama. Vse plasti sem krajšala na drugačen način. Res je bilo ogromno dela. Izpadlo je prav profi?.

Aja, za koga drugega ne bi počela tega, je prevelik riziko ?.

20191224_165749.jpg

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 12. 2019 ob 8:48, Kugelschreiber pravi:

Ucer je gospa merla tole, in je kar OK. men je vsec, ker na prsih, in predvsem na hrbtu odpres velike mesh panele. A pozna kdo na pamet Se kako podobno zadevo, drugih proizvajalcev? 

https://www.wheelup.it/it/abbigliamento-strada/giacca-touring-finder-aquadry-lady-ghiaccio-giallo-fluo-antra.html

Ta Alive zadeva je kopija Cloverja (in obratno), zato se sploh ne rabita voziti na probo, če si imel to v mislih :)

Ob 24. 12. 2019 ob 11:53, Joker pravi:

Še ena izkušnja s Cloverjem, sicer v navezi z Moto Charlie pa vendar:

Pri jakni so se paneli na rokavih po kakšnih dveh letih pričeli "muckati" iz čistega mira. Nesla sva pokazat, Damir (Prodajalec v Moto Charlie) je klical zastopnika in jakno obdržal. Rokave so brezplačno in z opravičilom popravili... Vem, to je lepa gesta Cloverja, ampak MotoCharlie se je potrudil, da je do tega tudi prišlo. Ne vem kako bi bilo, če bi se obrnila direktno na Clover, sem pa ob zadnjem obisku trgovine izvedel, da so po tem še nekajkrat na enak način reševali težave. Vsekakor pomemben faktor pri nakupu. Sem pa, glede na pretekle izkušnje prav v zvezi s Cloverjem, več ali manj prepričan, da bi v BS Centru zaman pričakoval takšno posredovanje. Ampak za to ni kriv Clover pa tudi zgodbe z BS Centrom (jih je več) so za v drugo temo.

Same here. Partner je predstavniku Cloverja povedal, da bolj izostavljeni deli niso dovolj vzdržljivi, saj se hitro zdelajo in začno trgati in mu je ta samoiniciativno ponudil popravilo v tovarni. Sicer se za to ni odločil, pa vseeno je to bila lepa gesta, sploh ker je obleka že stara (približno tri leta in ima kar nekaj km za seboj).

V opozorilo vsem (sploh tistim, ki imate Clover), vsake toliko preverite ščitnike, če so še v enem kosu. Že majhen mehurček zraka v materialu lahko povzroči razpoko.

Naš počen kolenski ščitnik je Clover bp zamenjal v zelo kratkem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, 3nity said:

je obleka že stara (približno tri leta in ima kar nekaj km za seboj).

Kaj vi obleke menjavate kot gate ?  ?

Jaz v svoji 22 letni moto karieri sem šele na drugi jakni, pa sem naredil cca 250 kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, 3nity said:

Ta Alive zadeva je kopija Cloverja (in obratno), zato se sploh ne rabita voziti na probo, če si imel to v mislih :)

Ne razumem. 

9 minutes ago, ftp said:

Kaj vi obleke menjavate kot gate ?  ?

Jaz v svoji 22 letni moto karieri sem šele na drugi jakni, pa sem naredil cca 250 kkm.

Nula od potrosnika. Cel sistem bos zjebal :lol1: 

1755861B-6941-4657-A34F-571F759CC125.thumb.jpeg.9065d538cc59761ed0e0dc20216610e5.jpeg

 

tale jakna, IXS, ima 3 al 4 sezone, recimo dobrih 2000km. V zivo je slabse. Na izpostavljenih mestih totalno obšlesano in tud na otip, na meji preperelosti. Ocitno so stvari srednjega ranga  za top 5let. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, ftp pravi:

Kaj vi obleke menjavate kot gate ?  ?

Jaz v svoji 22 letni moto karieri sem šele na drugi jakni, pa sem naredil cca 250 kkm.

moje iskušnje:

normalna roba zdrži cca 50-100kkm. Pri meni je to 4 leta. (100kkm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ne razumem. 

Nula od potrosnika. Cel sistem bos zjebal :lol1: 

1755861B-6941-4657-A34F-571F759CC125.thumb.jpeg.9065d538cc59761ed0e0dc20216610e5.jpeg

 

tale jakna, IXS, ima 3 al 4 sezone, recimo dobrih 2000km. V zivo je slabse. Na izpostavljenih mestih totalno obšlesano in tud na otip, na meji preperelosti. Ocitno so stvari srednjega ranga  za top 5let. 

Jaz imam IXS nekih 9 let in je ne morem prehvalit. Je (sva) letos avgusta preživela padec pri cca. 90km/h, pa je komaj kaj opazit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ftp said:

Jaz imam IXS nekih 9 let in je ne morem prehvalit. Je (sva) letos avgusta preživela padec pri cca. 90km/h, pa je komaj kaj opazit.

Ti cist verjamem. Zanimivo, ne? Ampak tud kar sm napisal, je res. Draga ma jakno najvec 4 sezone, s Hondo ni delala 2000 na leto, zs caponordom pa v dveh letih cca 16000. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljene,

ima katera izkušnje z Louisovimi tekstilnimi oblekami Fastway Touring.  Če bi to bilo kolikor toliko vredu za dvakrat do trikrat na leto (za bolj hladne priložnosti) bi to nabavil za mojo sopotnico.  Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!