Skoči na vsebino

2-taktni in 4-taktni motorji


Jupiter45

Priporočene objave

Pred kratkim sem kupil Piaggiota zip 4t in moram reči, da sem izredno zadovoljen. Naredil sem okrog 1000 km in vsega skupaj sem šel 3x na bencinsko črpalko, tako da poraba je res minimalna. Zvok je, vsaj po mojem mnenju boljši, pospeški in hitrost pa so za mestno normalno vožnjo čisto zadovoljivi. Če bi želel imeti dirkalni motor si skuterja sploh ne bi omislil, pač pa bi si kupil motor.

Vse negativne kritike na forumih so vedno v smislu, da so 4t skuterji za v smeti, ker ne grejo nikamor in da rajši daješ več za bencin in za olje niso upravičene. Če želiš dirkat, si potem rajši omisli motor.

nimam nič proti 4t motorjem samo od 50 do 125ccm pa bi vseeno rajši mel 2t(seveda ker bol gre). tudi jas grem na 1000km 2-3 krat na bencinsko pa mam 2t. nismo pa vsi doma v mestih :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000km pa greste 3x tankat? Dejte ga basat tm do jebene venere. Jaz sem sedaj naredil 680KM z gilero runner (sm v lj) in sem tankal 4x, pa ima 7l tank. Kva vi imate 20l tanke al kaj? Al vam kurijo skuterji 0.5l na 100km? Me spominjajo take bucke direkt na dizelaše, kjer vsak bolj butaste bucke kotali, kako njegov golf 5 z 115KM kuri na 100km 4l. Kaj vam je ljudje, da take laznjive prbijate. Men s polnim tankom na 100km pokur 4l, vi pa kle, da vam 0.5-1l :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000km pa greste 3x tankat? Dejte ga basat tm do jebene venere. Jaz sem sedaj naredil 680KM z gilero runner (sm v lj) in sem tankal 4x, pa ima 7l tank. Kva vi imate 20l tanke al kaj? Al vam kurijo skuterji 0.5l na 100km? Me spominjajo take bucke direkt na dizelaše, kjer vsak bolj butaste bucke kotali, kako njegov golf 5 z 115KM kuri na 100km 4l. Kaj vam je ljudje, da take laznjive prbijate. Men s polnim tankom na 100km pokur 4l, vi pa kle, da vam 0.5-1l :)

Runncerce majo 12l tanke, vsaj stare, kje si ti 7 dobil?

Valda da si razočaran, si manj pričakoval? Meni pa Tomos 2,8 do 3,2 res MAKSIMALNO (Raceland :D )... ni da ni :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000km pa greste 3x tankat? Dejte ga basat tm do jebene venere. Jaz sem sedaj naredil 680KM z gilero runner (sm v lj) in sem tankal 4x, pa ima 7l tank. Kva vi imate 20l tanke al kaj? Al vam kurijo skuterji 0.5l na 100km? Me spominjajo take bucke direkt na dizelaše, kjer vsak bolj butaste bucke kotali, kako njegov golf 5 z 115KM kuri na 100km 4l. Kaj vam je ljudje, da take laznjive prbijate. Men s polnim tankom na 100km pokur 4l, vi pa kle, da vam 0.5-1l :)

hja tzr ma pa 14l kestl ;) seprav mu porabi okol 4,2l na 100 :whistle: ne ti tule bucke če neveš ka pišeš :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, pač 50-ka odprta, navita.. pol pa maš kaj maš. Ne jamri, te ni noben silu da to kupiš :rolleyes:

Tole pa velja za vse, ki nekaj jamrajo za porabo. Krneki, eni bi radi da gre motor 250, pa kuri 1l, pa da božiček še zavarovanje pa registracija časti.

Mislm kere buče eni prodajajo :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eemmm a kdo slučajnu ve dimenzije jermena na rieju toreo 50?

scooter-kitajc

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja sploh ni zrihtana sm blokade vn kako mislte da bi lahko porabo zmanjšal :naughty: :naughty:

Nikkr. Manj se vozi pa bo manj kuril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja sploh ni zrihtana sm blokade vn kako mislte da bi lahko porabo zmanjšal :naughty: :naughty:

fergazer naštimi mal ;) 5l za sam odprto 50ko pa tud ni tko mal :hmm: čeprav pod 4 je neboš spravu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja sploh ni zrihtana sm blokade vn kako mislte da bi lahko porabo zmanjšal :naughty: :naughty:

Kok maš tank?

fergazer naštimi mal ;) 5l za sam odprto 50ko pa tud ni tko mal :hmm: čeprav pod 4 je neboš spravu :D

Men je do pred kratkim žrla cel tank za 200km :D Se pravi je bla poraba 7L na 100km. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Runncerce majo 12l tanke, vsaj stare, kje si ti 7 dobil?

Valda da si razočaran, si manj pričakoval? Meni pa Tomos 2,8 do 3,2 res MAKSIMALNO (Raceland :D )... ni da ni :headbang:

Kle sm te informacije dubu, pa tud v navodilih zravn motorja piše enako.

http://www2.hmc-habat.si/page/prodajni-kat...;category_id=57

7l ima rezervoar in s polnim tankom nabijem 150km, mogoce mau vec, ce furam normalno. Zdej jz nism pricakoval nobenih 1l-2l in men je poraba cist fajn, proti avtu mi je to milina. Tako, da so mi bolj smesni ljudje k grejo na 1000km tankat 3x, zdej ce mate vecje tanke, pa jebiga to nism vedu, pricakoval sem, da mate nekaj takega kot jaz in zato tudi o pravljicah glede 1l porabe. Jasno?

4t pac mn pokur, ampak vsi vemo, da pa gredo pocasneje. Noben skuter pa ne kur velik, za po mestu je najbolsa izbira in hvala bogu, ker z avtom ne samo da se premikas pocas po teh guzvah, tud kur kot svinja po mestu in zgublas zivce. Dolgorocno je kar fajn ja. :)

Popravljeno . Popravil Dejch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma znam da je tak sej ja bi htel porabo ko ti tak eno 4l morbt3,5 drugačeje pa problem ki v 2 danih tank pokurim ki mam moto ekipo i se skos vozimo :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4t motorji imajo veliko lepši zvok kot pa 2t.

Npr. ko slišim 2t motor aprilie rs 50, se mi zvok zdi kot da bi poslusal nekega skutercka ki se matra po ravnini da doseže maximalno hitrost :trance_33_sleep: (zvok) isto je za aprilio rs 125 (zvok je smešen), pa ne recem da aprilia ni vredo, je ZELO vredo firma

Ko pa slišim 4t motor, je pa zvok veliko bližji močnejšim motorjem (kubaturam). :naughty:

To je bilo moje osebno mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!