Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Andrejaa, a veš mogoče kako je fantu ime ? Glede na to, da ima moj izpuh, bi ga moral poznati. Upam, da je vse v redu z njim

 

Če sem ujela prav ime, ko ga je kolega poklical, mislm da mu je rekel Duško. Nism pa 100%. Drugače mislim, da bo z njim vse ok. Bil je sicer zelo v šoku (normalno), ampak pri zavesti, premikal je noge in tudi vrat, ko se je želel obrniti - potem so ga seveda fantje probal čim bolj zadržat, da je miroval. Večinoma so bile odrgnine, seveda je pa tud možna kaka zlomljena kost, ampak načeloma mislim, da bi moral biti OK.

Popravljeno . Popravil Andrejaa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vredno, potem pet let po sodiščih letaš in na koncu mu moraš še kaj plačati.

 

Za plačilo pošlješ 9 mm Pb v peso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey...

... se strinjam s tabo...

... študram pa, da si montiram na motor  vodene izstrelke zemlja-zemlja za take primere, kot sem jih doživel včeraj na eni samo vožnji.

Z ženo sva šla na izlet po Gorenjski. Vsaj 3x nasproti vozeči avto na mojem pasu... na polno - z obemi kolesi. Ampak to modeli v avtomobilih v bistvu ne sekajo ovinka... ampak pred ovinkom gre na nasprotni pas, da ga bolj na široko odpelje :eek:

... in pa en idiot od Begunj proti Tržiču. Z Dusterjem lepo ležerno počasi zadržuje naju in še dva motorista pred mano..in ko ga hočem prehiteti... stopi po gasu na polno, da sem komaj pihnil mimo in zabremzal pred ovinkom... MATER MU!!

Če bi bil sam, ...ej je**mumater, da bi šu za njim do doma, če ga ne bi kje drugje počakal s kako granitno kocko v roki.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bolj se mi dozdeva, da je to povezano z moškim egom in s tem, da ti uživaš na motorju, on pa ne :blush: . Sem spada tudi "stiskanje" motorista, ko prehiteva kolono. Jaz tega ne bi nikoli naredila, vem pa da nekateri to počnejo z užitkom, za kar se tudi pohvalijo, žal :BUA: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vozil kamero na motorju kot nekateri, bi vam danes postregel z super spektakularnim ajeto momentom, ki se je na srečo končal s smehom.

 

Peljal sem se od Podsrede proti Šentjurju. Po klancu navzdol sem v levem ovinku srečal kombi, ki so se mu malo pred srečanjem odprla zadnja vrata, ven pa je padel pralni stroj ter se drsal čez sredino ceste na mojo polovico. Z dobršno mero prisebnosti se mi je uspelo izogniti premikajoči se oviri in na koncu je bilo vse skupaj smešno. Prav lahko pa ne bi bilo...

Sem vesel zate. Bi bilo pa res bedno brati novico... Motorista izsilil in zbil pralni stroj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in pa en idiot od Begunj proti Tržiču. Z Dusterjem lepo ležerno počasi zadržuje naju in še dva motorista pred mano..in ko ga hočem prehiteti... stopi po gasu na polno, da sem komaj pihnil mimo in zabremzal pred ovinkom... MATER MU!!

Če bi bil sam, ...ej je**mumater, da bi šu za njim do doma, če ga ne bi kje drugje počakal s kako granitno kocko v roki.....

 

To je pa tudi meni znano pa čeprav sem motorist manj kot 3 mesece. Jaz temu pravim "sindrom motorja za menoj" :)

 

Sem že velikokrat doživel, da z neko normalno vožnjo dohitiš avto, ki lagano vozi po cesti (morda vozi celo pod omejitvijo), a ko ga dohiti motor, se mu pa utrga in začne divjat. Največja fora pa je, da ko ga prehitiš (mojih 100 KM mi omogoča, da to na varnem mestu vseeno naredim), se pa spet začne voziti normalno oz. počasi kot prej... :wacko2: (nisem še naletel na voznika, ki bi potem dival za teboj....če pa bi, bi ga pa spustil dalje oz. ga tudi ne bi prehiteval, če bi pa potem, ko ga dohiti motor se šel Schumacherja ali Kuzmiča).

 

Po mojih izkušnjah pa ni pravila ali je to moški oz. ženska, mlad, sam ali s sopotniki...

 

Najbolj važno je v takšnih primerih imeti lastno pamet in oceniti ali se splača iti naprej ali pa mu dati par minut fore pa naj gre po svoje ;) .

 

Lp

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi zgoraj navedenega, imam srečo, da imam ogromno konjenice, da le redko kateri avto uspe tok hitro pospešiti iz recimo 50 km/h na 200.

 

Ubiješ mu ego, in se neha proseravat ... sicer pa .. če vidim, da je mau usekan ... ga malo počakam, "kao" nezinteresiran, .. pol pa naenkrat zvizzzz mimo njega .. tudt dojame ne ...

 

tudi kakšnemu, ki mi vozi za ritjo ... niti za burek nima, spljoh ;)

 

sem pa že meu pred sabo avto, ki mi je hotu pokazat kok mu gre ... pa sem ga meu uspredi za "sponzorja" ... ko so ga ustavljali,  sem se pa počas mimo odpelju in mu pomahu :P

 

:krneki:

 

 

Valda da je šokiran ko vidi da ga je mlinček za kavo prehitel :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa .. če vidim, da je mau usekan ... ga malo počakam, "kao" nezinteresiran, .. pol pa naenkrat zvizzzz mimo njega .. tudt dojame ne ...

 

sem pa že meu pred sabo avto, ki mi je hotu pokazat kok mu gre ... pa sem ga meu uspredi za "sponzorja" ... ko so ga ustavljali,  sem se pa počas mimo odpelju in mu pomahu :P

 

:krneki:

 

Ja, tega dvojnega sem se tudi jaz že poslužil....včasih najprej analiziram voznika, se malo vozim za njim in potem mimo. Če pa je predivji, je pa dober za ščit pred radarji ;)

 

Moram pa odkrito povedati, da pa obstajajo tudi zelo fer vozniki, ki ti dajo prostor, se pomaknejo desno, priprejo plin, ko greš mimo....da ne bom samo šimfal.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno prehitevaj s tako hitrostjo, da jih bo minilo, da bi se zapodili za tabo. To še posebej velja, ko prehitevaš motoriste. Če ga prehitiš z 10x njegove hitrosti, ga vse mine in imaš mir. Sliši se blesavo, a deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ališič je že zdavnaj povedal kak sse to dela:

BREZKOMPROMISNO..........ulalallaaa 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34 ... ti ga pa pihneš :lol1:

vse jih pihnem..no razn tebe, maš mau preuč kojnu k spoštujem starejše :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še zlo frišn motorist pa mam še sveže spomine kako j blo k sem bil sam avtomobilist. Do motorjev sem bil precej nevtralen. Lih naglavo nisem skaku hkraj, oviral pa tud ne. Čej hotu mem je pač šu k je lahko. Razen če ni bil kakšen idiot svetovn k je padu mim še preden sem sploh vidu daj zadi. Takmu sm ponavad ... se veste kaj. Pa ne gledam zlo mal v špegle!

Zdej pa morm rečt da po pravic povedan, folk v avtih je uglavnem tud zlo nevtralen. Ne jurišajo hkraj, prov zanalašč ovirajo te pa tud ne. To je glavnina. Se pa najdejo bedaki k te nočjo spustit mim, ker pol bi se res izkazal tisto kar že avto govori sam zase, seprav 1,5" med nogam. Sej kuj vidiš, hudejši k je avto teži boš mim pršu, pa ne zato k maš motor prešvoh. Sem pa skor večkrat kot to doživu da se je folk umaknu, kakšen kombi mi je tud že žmiguc dal ko se ni vidl mim njega, al mi je pa kdo na semaforju pomahu naj grem mim.

Mislim pa da so kamjonarji pa avtobusarji poglavje zase. Te se ne premaknejo prot bankin pa če bi mu ne vem kaj oblubu. Striktno po sredinski črti, raj mal čez.

 

Da gremo spet mal nazaj na topic, kva ga serjete primorci?

http://www.times.si/kronika/motorni-kolesi-koncali-v-morju--a100245da4-e674c7f5b4.html

Popravljeno . Popravil stenc55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes za malo falil totalko na avtu... pač 10 let stara jajca.

 

V naselju vozimo v koloni in v križišču z desne en debil z rilcem globoko preko stop črte, za pol avta. Ravno dovolj, da me je za trenutek zmotil in sem bil pozen pri zaviranju, ker se je kolona pred mano precej hitro ustavila. No ABS se mi še ni sprožil. Ob močnejšem zaviranju mi pogled vedno uide v vzratno ogledalo in zagledam žensko, ki nezmanjšano drvi proti meni. Seveda tudi njo je debil zamotil. Kaj sem hotel... zaviranje sem podaljšal kar se je dalo, do avta pred mano. K sreči je ženski cvileče uspelo ustaviti... za mišjega se je izšlo. Če se pa ne bi izšlo, bi pa precej obžaloval mojo ustavitev na 20-30 cm do avta pred mano. Precej težko bi dokazal,da me je avto za mano porinil naprej.

 

Ko je v naslednjem križišču črn audi LJ enako rinil z rilcem naprej, bi najraje ustavil in mu eno...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joker... tud ce se je srecni koncalo ni smesno...zalostno je kaj se vse vozi po cestah in kako... ze tako smo ranljivi na dveh kolesih pol pa se take neumnosti.... ajej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še zlo frišn motorist pa mam še sveže spomine kako j blo k sem bil sam avtomobilist. Do motorjev sem bil precej nevtralen. Lih naglavo nisem skaku hkraj, oviral pa tud ne. Čej hotu mem je pač šu k je lahko. Razen če ni bil kakšen idiot svetovn k je padu mim še preden sem sploh vidu daj zadi. Takmu sm ponavad ... se veste kaj. Pa ne gledam zlo mal v špegle!

Zdej pa morm rečt da po pravic povedan, folk v avtih je uglavnem tud zlo nevtralen. Ne jurišajo hkraj, prov zanalašč ovirajo te pa tud ne. To je glavnina. Se pa najdejo bedaki k te nočjo spustit mim, ker pol bi se res izkazal tisto kar že avto govori sam zase, seprav 1,5" med nogam. Sej kuj vidiš, hudejši k je avto teži boš mim pršu, pa ne zato k maš motor prešvoh. Sem pa skor večkrat kot to doživu da se je folk umaknu, kakšen kombi mi je tud že žmiguc dal ko se ni vidl mim njega, al mi je pa kdo na semaforju pomahu naj grem mim.

Mislim pa da so kamjonarji pa avtobusarji poglavje zase. Te se ne premaknejo prot bankin pa če bi mu ne vem kaj oblubu. Striktno po sredinski črti, raj mal čez.

 

Da gremo spet mal nazaj na topic, kva ga serjete primorci?

http://www.times.si/kronika/motorni-kolesi-koncali-v-morju--a100245da4-e674c7f5b4.html

 

Eh to je najbrž delo tistih ki jim igla visi iz roke. Sem doma iz krajev omenjenih v članku in je splošno prebivalstvo tam krepko pod povprečjem. Če bi rekel da je polovica neandertalcev ni povsem jasno koga žalim.

Ogromno socialnih problemov, razdrtih družin, prenizkih dohodkov in splošno nekultiviranih na trenutke zelo butastih ljudi pripelje do takih for pa makar iz splošnega dolgčasa, depresije ali pa samo pre-malega Martinovega lulčka ki leta (smeta) sredi trav. S kakim norimi gobicami so se pa filali, da so zakuhali tak scenarij pa ni jasno. Upam, da mojo pustijo pri miru. Morda so celo iste barabe ki so mojo kar zvrnili na mestu čisto iz dolgčasa...

 

Danes na poti srečam enga prkurjenca v trenerki ki nažiga enega t-maxa z izjemno glasnim auspuhom iz katerega je pobral nabrž vso polnilo... zazeblo me je ko sem videl opremo in kako se loteva pokasirati darwinovo nagrado. Najbrž je ista mona ki me je podrsala po nogi ko me je prehitela z 130+ km/h v naselju par mesecev nazaj. 

Tokrat je ogrožal le sebe in relativno malo okoliški promet...

Vseeno bi ga na gobec enkrat... še raje dvakrat (če je isti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!