Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Torej, kaj želiš povedati s tem prispevkom?

Da so vozniki butci, ki vozijo v nasprotno smer ali, da so DARSovci in policisti nesposobni organizirati izvoz v manj kot eni uri od nesreče?

Če je odsek avtoceste zaprt, je potrebno prvi uvoz zapreti in organizirati izvoz vseh čakajočih v koloni. To je po moje lahko urejeno v 15 minutah po obvestilu o prometni nesreči in zastoju (pa nimam pojma o delu policije).

Torej, ko se pripeljejo reševalci, gasilci in policija in se oceni dolžina trajanja zapore (verjetno imajo ljudje izkušnje s tem), se v primeru, da je ocenjeni zastoj daljši od ene ure, se pošlje še eno ali dve vozili, da organizirata izvoz.

Prav lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Ste jih ujeli in oglobili ? Ali so vam spet "zbežali" ?

Ti si bil med temi kršitelji? Ker bi res rad razumel, kaj se takrat dogaja v glavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Darko3g pravi:

Torej, kaj želiš povedati s tem prispevkom?

Da so vozniki butci, ki vozijo v nasprotno smer ali, da so DARSovci in policisti nesposobni organizirati izvoz v manj kot eni uri od nesreče?

Če je odsek avtoceste zaprt, je potrebno prvi uvoz zapreti in organizirati izvoz vseh čakajočih v koloni. To je po moje lahko urejeno v 15 minutah po obvestilu o prometni nesreči in zastoju (pa nimam pojma o delu policije).

Torej, ko se pripeljejo reševalci, gasilci in policija in se oceni dolžina trajanja zapore (verjetno imajo ljudje izkušnje s tem), se v primeru, da je ocenjeni zastoj daljši od ene ure, se pošlje še eno ali dve vozili, da organizirata izvoz.

Prav lahko pa se tudi motim.

Razloži, kaj se dogaja v glavah takšnih voznikov. Ker očitno jih razumeš. 

Si želiš takšnega srečati? Po možnosti s celo družino v avtu. Nekdo mora sporočiti svojcem, kaj se je zgodilo. Naj pošljemo voznika, ki je peljal kontra? Verjetno bo on najbolj vedel, kako in zakaj je do tega prišlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Borutt said:

Ker bi res rad razumel, kaj se takrat dogaja v glavi.

Ne boš razumel ... si zgubljen primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti lahko povem: Ljudje čakajo uro ali več, mudi se jim, vedo, da je cesta zaprta, torej ni prometa v to smer, zato se obrnejo in po odstavnem pasu počasi vozijo do prvega izvoza (po možnosti z vsemi štirimi smerniki).

Če bi imel v avtu zelo bolno osebo, kaj bi naredil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ftp pravi:

Ne boš razumel ... si zgubljen primer.

Kaj so pa tisti, ki vozijo kontra po avtocesti? Verjetno brihte, kot ti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Borutt said:

Kaj so pa tisti, ki vozijo kontra po avtocesti? Verjetno brihte, kot ti. 

Ne, so omejeni kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Darko3g pravi:

Jaz ti lahko povem: Ljudje čakajo uro ali več, mudi se jim, vedo, da je cesta zaprta, torej ni prometa v to smer, zato se obrnejo in po odstavnem pasu počasi vozijo do prvega izvoza (po možnosti z vsemi štirimi smerniki).

Če bi imel v avtu zelo bolno osebo, kaj bi naredil?

Te bom spomnil na ta tvoj zapis, ko bo zopet kakšen mrtev zaradi kontra vožnje in boste spet vsi pametni in srali po policiji. 

Kontra po avtocesti ni dovoljeno in niti najmanj varno! Klicaj. 

Pravkar, ftp pravi:

Ne, so omejeni kot ti.

S temi žaljivkami obkladaj sebe in svoje bližnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni odgovor na moje vprašanje, kot tudi ne na zapis pred tem o organizaciji prometa ob nesrečah.

Razen tega mešaš vožnjo v nasprotni smeri z razmerami ob zastoju (upam, da vsaj ločiš razliko me tema stanjema)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Borutt said:

S temi žaljivkami obkladaj sebe in svoje bližnje.  

Ti si začel, pa sem se ti prilagodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Darko3g said:

Jaz ti lahko povem: Ljudje čakajo uro ali več, mudi se jim, vedo, da je cesta zaprta, torej ni prometa v to smer, zato se obrnejo in po odstavnem pasu počasi vozijo do prvega izvoza (po možnosti z vsemi štirimi smerniki).

Če bi imel v avtu zelo bolno osebo, kaj bi naredil?

Poklical resilca. Bodo prisli hitreje kot ti do UKCja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, ukica pravi:

Poklical resilca. Bodo prisli hitreje kot ti do UKCja :) 

vse štiri smernike ,dolge/krtke , hupa pa po reševalnem pasu ..aja saj res - po katerem reševalnem pasu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Darko3g pravi:

Torej, kaj želiš povedati s tem prispevkom?

Da so vozniki butci, ki vozijo v nasprotno smer ali, da so DARSovci in policisti nesposobni organizirati izvoz v manj kot eni uri od nesreče?

Če je odsek avtoceste zaprt, je potrebno prvi uvoz zapreti in organizirati izvoz vseh čakajočih v koloni. To je po moje lahko urejeno v 15 minutah po obvestilu o prometni nesreči in zastoju (pa nimam pojma o delu policije).

Torej, ko se pripeljejo reševalci, gasilci in policija in se oceni dolžina trajanja zapore (verjetno imajo ljudje izkušnje s tem), se v primeru, da je ocenjeni zastoj daljši od ene ure, se pošlje še eno ali dve vozili, da organizirata izvoz.

Prav lahko pa se tudi motim.

toliko kot je kamer na ac lahko vse vedo že preden zazvoni telefon.. ali pač na osnovi telefonskih klicev strokovnjaki  ne zmorejo oceniti krizne situacije? ("strokovnjaki")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

To ni odgovor na moje vprašanje, kot tudi ne na zapis pred tem o organizaciji prometa ob nesrečah.

Razen tega mešaš vožnjo v nasprotni smeri z razmerami ob zastoju (upam, da vsaj ločiš razliko me tema stanjema)

Ti sploh razumeš, da kontra vožnja ni dovoljena in še manj varna? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Ti si začel, pa sem se ti prilagodil.

Čeprav sem vedel, sem vseeno preveril. Tebi pripada prvo mesto. 

pred 1 uro, thumper pravi:

toliko kot je kamer na ac lahko vse vedo že preden zazvoni telefon.. ali pač na osnovi telefonskih klicev strokovnjaki  ne zmorejo oceniti krizne situacije? ("strokovnjaki")

Koliko kamer je na avtocesti? Napiši. Za vsak odsek posebej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem prebral komentarje na 24 UR... pa vaše komentarje... pa ne vidim nobene razlike...

... vsak bi si po svoje naredil (priredil, razlagal) zakone in pravila v smislu....samo jaz imam prav in noben drug.

 

Vsi rabite palico in pastirja. 

 

... @ftp ... kaj to pomeni ta tvoj nadimek?   furam tablete pogosto?

@Darko3g  ... si še malo na tehtnici...imaš še čas, da se prevagaš na "dobro stran"

 @thumper ... ustanovi stranko... naslednjič te volim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

... sem prebral komentarje na 24 UR... pa vaše komentarje... pa ne vidim nobene razlike...

... vsak bi si po svoje naredil (priredil, razlagal) zakone in pravila v smislu....samo jaz imam prav in noben drug.

 

Vsi rabite palico in pastirja. 

 

... @ftp ... kaj to pomeni ta tvoj nadimek?   furam tablete pogosto?

@Darko3g  ... si še malo na tehtnici...imaš še čas, da se prevagaš na "dobro stran"

 @thumper ... ustanovi stranko... naslednjič te volim!

Malo si mimo, pa vseeno.

 

Začel sem s tem, da (ne)varnost v prometu večinoma enačijo s preveliko hitrostjo in s tem se ukrepi obračajo v smeri kontrole hitrosti, pa še te večinoma izvajajo na odsekih kjer lažje zaslužijo. 

Zakoni so pač takšni kakršni so, debata je pa tekla o policijski uporabi zakonov, ki si jih lahko razlagajo(mo) vsak po svoje. Poglej nedavni primer s Kubanci, policaji oglobili (po zakonu), sodnik pa zmanjšal samo na opozorilo (po zakonu). Torej isti zakoni drugačna uporaba in razlaga.

Dejstvo pa je da pri vsako pripombi Borutt odgovarja nesramno in se mu to vrne.

Mi je pa žal, da je debata padla na tako nizko raven.

 

PS

Sicer pa tudi tvoj post ni kaj drugačen.  :naughty:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Ti sploh razumeš, da kontra vožnja ni dovoljena in še manj varna? 

Razumem in tudi nisem napisal, da bi jaz vozil kontra. Vprašanje je bilo, kaj se mota ljudem po glavi in sem to razložil.

Še vedno ne vem, zakaj se ne organizira varnega izvoza čakajočih (ker nimam pojma o delu policije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Darko3g pravi:

1. Razumem in tudi nisem napisal, da bi jaz vozil kontra. Vprašanje je bilo, kaj se mota ljudem po glavi in sem to razložil.

2. Še vedno ne vem, zakaj se ne organizira varnega izvoza čakajočih (ker nimam pojma o delu policije)

.. lej,  Darko...

1. ...mota se po glavah to: ... pa jebemu mast... če lahko on obrne pa gre kontra.... zakaj ne bi šel še jest  (temu se reče čredni nagon)

2.  ... lahko organiziraš varen izvoz čakajočih v koloni. Vse obrniti v kontra smer proti najbližjemu izvozu iz AC ( ki je nekaj km za tabo). Med tem se do tega izvoza nabere ravno toliko prometa, ki bi šli ven na tem izvozu. ... nato se prične urejanje prometa iz ene in druge smeri s policijo v načinu zadrga... Super, v 8 urah bi spucali čep pred zastojem. ..... in glej ga zlomka... ti si pa čakal nekje v tretji vrsti pred zastojem....

...in tvoj komentar: :panic::headbang: ...pa ravno jaz bom tazadnji, ko sem taprvi v koloni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa ima @Darko3g prav.

Ko pokne, je treba takoj reagirat in na tabli javit, da je AC zaprta in da jo naj avtomobili zapustijo na izvozu pred nezgodo.

Pripelje še darsov tovornjaček in še dodatno označi, da naj gredo vsi dol.

Tisti, ki so se pa nabrali od izvoza do nezgode pa obrnit nazaj in na izvoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj, ko se zgodi nesreča, se pojavijo napisi , da je cesta zaprta in da je treba zapustiti cesto na prvem izvozu. Potem pa se tja postavi en policaj, drugi pa gre do čakajočih in jih pošlje nazaj (problem je edino s kamioni, ti pa so tako ali tako vedno jebena stranka.

Pa tudi redko so nesreče s popolno zaporo. Običajno se sprosti vsaj en pas in promet počasi poteka mimo. Če pa stojiš eno uro brez, da bi se premaknil pa verjetno res začneš razmišljati o ne-varnih alternativah.

Sicer pa je tudi prehitevanje čez polno črto nevarno in prepovedano, pa lagano sportski 120 na 90 omejitve tudi.

(je že moj odvetnik :) pojasnil)

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!